New Posts New Posts RSS Feed - Pretvorba whey proteina
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pretvorba whey proteina

 Post Reply Post Reply
Author
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Pretvorba whey proteina
    Posted: 14 Sijecanj 2007 at 22:49
Procitao sam negdje da ako se whey uzima tijekom dana sa vodom da se pretvara u glukozu i odlazi u masno tkivo pa se stoga i ne preporucava piti u dane kada ne treniramo.

Sta vi mislite o tome, dali su uopce moguce takve transformacije ?
 

Edited by Mr G.
Back to Top
vice View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Prosinac 2006
Status: Offline
Points: 47
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote vice Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Sijecanj 2007 at 19:49
 svaki energetski visak u organizmu prelazi u masno tkivo. to mogu biti i proteini, i masti i ugljikohidrati. tijelo u organizmu mora odrzati odredjenu koncentraciju glukoze, i za mormalan metabolizam i za funkcioniranje mozga (mozak primarno trosi glukozu). energetski metabolizam se sastoji od dva mehanizma, glikolize i glukoneogeneze. jednostavno receno, u jednom se glukoza trosi, a u drugom stvara. ali neka te to ne brine. whey ti nece ici samo tako lako u glukozu, pa ga mozes slobodno koristiti. nisko je kalorican, pa ti nece povisiti energetski unos, a dodatno ima bcaa. bitno je da se bcaa iskljicivo trose u misicnom tkivu, a ne u jetri, tako da dobijes dodatni izvor energije za misice 
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Sijecanj 2007 at 00:51
 Da, ne preporuca se uzimati ga u dane kada ne treniras. I najbolje ti je popiti jedan shake poslije treninga s vodom da ti se odmah apsorbira, a ako ides na masu, onda i prije spavanja s mlijekom, da ti se sporije apsorbira.
Back to Top
David View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 131
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote David Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Veljaca 2007 at 20:43
Originally posted by Mr G. Mr G. wrote:

Procitao sam negdje da ako se whey uzima tijekom dana sa vodom da se pretvara u glukozu i odlazi u masno tkivo pa se stoga i ne preporucava piti u dane kada ne treniramo.

Sta vi mislite o tome, dali su uopce moguce takve transformacije ?
 


Ja osobno mislim da ne, pogotovo zato sto whey je protein, a secer kao takav je uh.

Slobodno ga koristi u dane i kada ne treniras, prvenstveno zato da umorne misic opskrbis proteinima.
Back to Top
themaja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Sijecanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote themaja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Veljaca 2007 at 21:17

 Naravni da je moguce!! Aminokiseline koje se ne potrose za izgradnju proteina se deaminiraju u jetri i transformiraju u glukozu procesom glukoneogeneze. Ako nest pametno radimo taj dan preci ce u glikogen, a ako nist ne radimo u masno tkivo.

Back to Top
David View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 131
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote David Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Veljaca 2007 at 21:23
Greska...
Fulao sam topic...
 

Edited by David
Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Veljaca 2007 at 22:05
Ja smatram da ne treba uzimati whey u danima kada ne treniramo!
Ja ga osobno uzimam samo poslije treninga i neki put ujutro, jer ipak mislim da je prehrana puuno vaznija od tih dodataka
Back to Top
David View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 131
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote David Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Veljaca 2007 at 10:41
 Ne da je prehrana puno vaznija, prehrana je SVE.
Dodatak je samo dodatak, dakle kao sto rijec dodatak kaze: On moze a ne treba biti tu. Ja osobno uzimam i whey u dane kada ne treniram, osjetno je manja upala misica.

Kao npr. kada stavis spojler na auto. Auto ti nije nista kvalitetnije, ali ima spojler koji je u tom slucaju dodatak.
 

Edited by David
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.