New Posts New Posts RSS Feed - Prestala sam mrsaviti
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Prestala sam mrsaviti

 Post Reply Post Reply
Author
smrt_kilama View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Travanj 2014
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote smrt_kilama Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Prestala sam mrsaviti
    Posted: 10 Travanj 2014 at 20:01
Dragi moji, s obzirom da je ovo moj prvi post, koristim ga da ujedno i pozdravim sve Embarrassed

Da svoj problem sumiram ukratko - za vrijeme studija sam nagomilala kilograme, tad nisam uopce vodila racuna o tome i kako je bilo koji ispit manje, tako je kod mene bilo koji kilogram vise (hvala bogu da nemamo veci broj ispita na faxu jer ne znam sto bi se sa mnom desilo LOL ). Uglavnom je to u jednom trenutku doseglo 97 kg i tad sam rekla dosta, ovo vise ovako ne moze. Napravila sam promjene u prehrani, kupila orbitrek, pocela se vise kretati i tako sam dosla na 75kg. 
Visoka sam 170, pa sam si zacrtala da zelim dosegnuti 65kg. To bi bilo idealno, bila bih zadovoljna i da dodjem do 70 jer bi mi psiholoski bilo puno lakse.,

E sad, problem pocinje ovdje - u zadnjih 8 mjeseci sam potpuno prestala mrsaviti. Jednako vjezbam, i dalje se drzim svog rezima prehrane, stovise otkako je doslo lijepo vrijeme, bojkotiram javni prijevoz i dosta se i secem... No (kucka Angry) vaga i dalje pokazuje 75kg.
Vec sam umorna od svega toga, citala sam i na razno-raznim stranicama o toj pojavi, tzv. plato mrsavljenja i svi oni daju neke razlicite savjete, ne znam sto od toga uzeti u obzir. Nisam jedna od onih koje sve zele nabrzinu i instantno u 3 mjeseca, ali polako me vec izdaje strpljenje. Kako ponovno pokrenuti taj mehanizam mrsavljenja, jer, s obzirom da sam izgubila 22kg, ocito je moguce.

E da, pored toga imam jos jedno pitanje - da li je moguce da mi se na orbitreku noge jednostavno bildaju? Podesen je na najmanje opterecenje, ali bedra su mi i dalje bolna tocka. 
Cini se da na svim dijelovima tijela vidim dosta velike pomake osim na bedrima Cry

Zahvaljujem se na odgovorima i pomoci Smile

Back to Top
fitlegs View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Ožujak 2014
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 26
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fitlegs Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Travanj 2014 at 20:45
Imala sam ovaj problem prije 2 godine. Bila sam na jednom platou oko 3 tjedna, a onda je opet krenulo prema dolje, bez nekog bitnog razloga ili promjene, a prije toga sam skinula 10 kg u relativno kratkom vremenu. Budući da to kod tebe traje već 8 mjeseci, vjerojatno je kog tebe drugi razlog. Izračunaj koliki ti je bazalni metabolizam na nekom kalkulatoru i piši svaki dan što jedeš i koliko (važi hranu) dok ne utvrdiš koliko zapravo svaki dan pojedeš. Ponekad se iznenadimo kad shvatimo koliko smo pretjerali, a da toga nismo bili svjesni...Kad utvrdiš koliko unosiš i vidiš koliko bi trebala unositi za skidanje kilograma, dalje je lako...Smile
Back to Top
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Travanj 2014 at 21:13
Pozdrav i dobrodosla

Kako bi rekli, nekada je potrebno otici korak unazad da bi lakse krenuli naprijed!!

Ja bih na tvom mjestu neko vrijeme jeo vise pa se opet vratio "na pravi put"...

Nemoj me drzati za rijec, ali mislim da je to rijesenje
Back to Top
Irija View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 29 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 527
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Irija Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Travanj 2014 at 21:21
Originally posted by r4mb0 r4mb0 wrote:



Ja bih na tvom mjestu neko vrijeme jeo vise pa se opet vratio "na pravi put"...




Kako si se točno do sad hranila?
Kalorije , primjeri jelovnika za par dana... ?

Moj savjet - mjesec dana - minimalno, može i više - održavanja kilaže, ubaciti vježbe snage i onda kad ti se organizam malo oporavi i moooožda dobije nešto mišića - baciti se natrag na mršavljenje.

Edited by Irija - 10 Travanj 2014 at 21:21
Back to Top
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Travanj 2014 at 21:29
E da, zaboravio sam reci...

Kakvi su ti jelovnici? Ja bi ti savjetovao da malo zavaravas svoj organizam...

Jedi razlicit broj kalorija, povremeno unesi vise...

Npr. 3 dana jedes po svom rezimu, 4. dan dignes za 500 kcal pa 2 dana jedes normalno, 3. dan dignes kalorije, pa 4 dana jedes po rezimu pa 5. dan dignes kalorije. Izbaci monotniju iz prehrane

Takodjer, vjezbe kako si do sada radila malo izokreni jer se tijelo lako moguce naviklo na isto...
Back to Top
smrt_kilama View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Travanj 2014
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote smrt_kilama Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Travanj 2014 at 13:09
Moj jelovnik uglavnom i je raznovrstan ali przeno sam zaboravila vec prije dugo dugo vremena :)
Recimo ovako: za dorucak pojedem saku kuhane palente sa malo jogurta (pazim da nisu sad nekakvi punomasni)
Ili umjesto toga tri kuhana jaja i nesto kruha.
Za rucak ovisno, nekad integralna riza i piletina, nekad kuhani krumpir i blitva, kuhane mahune, grah, u svakom slucaju nesto kuhano uglavnom.
Ne veceram, zadnji obrok mi je oko 18-max 19h, a ako bas crkavam od gladi navecer, onda pojedem nesto posnog sira ili napravim kokice.
Izmedju obroka pojedem tu i tamo bananu ili narancu, s obzirom da trenutno nekog drugog voca i nema bas.

U McDonald'su se ne sjecam kad sam zadnji put bila, u KFCu nisam bila nikad, grickalice ne jedem, gazirana pica ne pijem, zapravo nikakve kupovne sokove ne pijem. 
E sad, imam 3 poroka - ponekad se malo zanesem sa kruhom (jedem integralni uvijek), volim pivo i slaba sam na cokoladu Embarrassed
Nije sad da sa tim grijesim non-stop, ali ako zgrijesim, onda je jedno od to troje. Je li moguce da je to toliko moglo utjecati da mi blokira mrsavljenje potpuno?

Sto se tice vjezbanja, imala sam cak i pauze po mjesec dana da ne bih vjezbala, pa bih nastavljala, onda se jasno osjecao malo veci napor pri vjezbanju ali brzo bih se vratila. Meni ovaj rezim mrsavljenja traje vec 2 godine, znaci nisam izgubila 22kg u nekom kratkom vremenu, uglavnom sam gubila po 1-2kg mjesecno, ljeti uglavnom 2.
Vjezbam tako da radim po 65 minuta orbitreka (35 min + 30 min), radim izmedju toga i po 120 trbusnjaka i radim sa utezima, 4-5 serija po 15 puta.

Jedino sto mi trenutno pada na pamet je da izbacim slatkise potpuno, da kruh smanjim na 2 snite dnevno i da smanjim pivo u izlascima van. Ne znam kako cu piti mineralnu kad izadjem sa drustvom ali zrtvovat cu se za vitkost Hug
Negdje sam isto procitala ovo sto r4mb0 kaze, da se tijelo mozda naviklo na isti intenzitet vjezbanja, tako da mozda jedino da kod orbitreka mijenjam intenzitet kod vjezbe, nesto na bazi instanity-a, znaci da minutu idem do maksimuma, pa opet smanjim pa opet pojacam i tako u intervalima.

Ono sto je cudno je to da mi prijatelji govore da sam smrsavila u ovih zadnjih osam mjeseci, ali vaga pokazuje isto. Ne znam koliko je moguce da sam toliko dobila na misicnoj masi, u svakom slucaju imam jos sala i to treba otici. Ermm

Back to Top
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Travanj 2014 at 13:21
Zasto ne jedes navecer? Slobodno jedi bez brige, ali hranu bogatu proteinima

Izmjenjuj kalorije svaki dan, tako bi ja radio, pa nekad cak otisao i u suficit da tijelo opet pokrenem. Zavaraj svoje tijelo
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Travanj 2014 at 13:32
pozdrav,dobrodošla :)

prehrana ti je poprilično loša,po mom skromnom znanju.
badava ti vježbanje,ako ne središ prehranu, a po ovom kaj si napisala,fali ti proteina.
jedino ih imaš u ova tri kuhana jaja,a ručak?
večera?
ima tu na forumu puno pametnih i iskusnih,ima hrpa savjeta o prehrani,što,kako,kada i zašto,pa čitaj i uči.
sretno
you know that you're on the right track,when you become uninterested in looking back
Back to Top
smrt_kilama View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Travanj 2014
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote smrt_kilama Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Kolovoz 2014 at 12:02
Evo mene opet, opet vas pozdravljam sve :)

Mali update što se tiče mog mršavljenja: poslušala sam vaše savjete, ubacila još više proteina i smanjila unos kruha, pokrenula sam se sa platoa i došla na 70 kg. \o/
Kad čitam svoj gornji post i želju da dođem do 70 kg, presretna sam jer sam to dosegnula, ostaje još 5 kg za istopiti i mogu reći da sam zakon Cool

E sad, ponovno imam pitanje za vas vježbače... Naravno kod vježbanja kombinirala sam cardio (orbitrek) i vježbe snage. Radila sam dosta vježbe za leđa, da popravim držanje i imam ona fina izrađena leđa. I imam ih, leđa su mi super, međutim mislim da mi se pomalo izgrađuju pectoralisi od tih vježbi za leđa.

Radim recimo ovu vježbu, samo bez užeta, znači imitacija tih stojećih cable crossovera gdje umjesto užeta imam bučice i ja se ne naginjem naprijed nego stojim ravno i dižem ruke u visini ramena, zatim ih spuštam uz tijelo. 
http://printableworkouts.com/wp-content/uploads/watermarked/Standing_Cable_Fly.png

S tim se jako dobro izgrade leđa, ali mislim da mi se s time bildaju i pectoralisi. Je li to moguće? Ili mi se pectoralisi bildaju na orbitreku?
Zasad to izgleda normalno, ništa strašno ali s obzirom da sam žena, ne bih da ode dalje.
Kako bih voljela nastaviti vježbati leđa, zanima me ima li neka vježba sa bučicama za leđa koja neće uključivati i pectoralise?
Ili da uzmem jednostavno lakše bučice, ove trenutne su po 2.3 kg svaka?



Edited by smrt_kilama - 26 Kolovoz 2014 at 12:05
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Kolovoz 2014 at 12:28
Cuj, to kaj si poslala ti i je vjezba za prsa a ne za leđa tak da nis cudno da mozda osjetis, vidis promjenu neku u tom dijelu...bez obzira tesko da ih mozes samo na taj nacin, tim intenzitetom kojim radis i sl promijeniti u tom smjeru koji bi bio ajmo rec previše za prosjecnu zenu......svejedno posture i i estetike radi ,ako ne radis nikakve vjezbe za leđa tipa povklačenja, veslanja bolje da onda ne radis niti ovu

Edited by The Phoenix - 26 Kolovoz 2014 at 12:30
Back to Top
smrt_kilama View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Travanj 2014
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote smrt_kilama Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Kolovoz 2014 at 16:43
Thanks na odgovoru Phoenix :)

Nego, meni su se tako ful izradila leđa, ali kao što rekoh, ja se ne naginjem toliko naprijed, meni su leđa skroz uspravljena pa je možda radi toga manje opterećenje na pectoralisima.
Ne radim povlačenje niti veslanje, kako bi ovo bilo za raditi, piše da vježba cijela leđa a izvedivo je doma:
http://www.sheknows.com/health-and-wellness/articles/803952/five-exercises-for-a-sexy-back-illustrated-back-exercises/page:5


Back to Top
pomalo_stari View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Sijecanj 2014
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 65
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pomalo_stari Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Kolovoz 2014 at 19:21
Nekad kad ureš u "zid" šta se tiće gubitaka kilograma je i zato šta si predugo u deficitu i onda se jednostavno uspori metabolizam...Nije cheat day uveden samo zato da se "nagradiš"...moj ti je savjet ako još imaš problema sa dodatnin gubitkon kilograma tjedan dana jedi više, tj. nemoj biti u deficitu nego jedi koliko ti je potrebno da ostaneš na istoj kilaži, te nakon tih tjedan dana probaj opet sa deficiton


Edited by pomalo_stari - 26 Kolovoz 2014 at 19:21
?Pain is temporary. It may last a minute, or an hour, or a day, or a year, but eventually it will subside and something else will take its place. If I quit, however, it lasts forever.?
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.