New Posts New Posts RSS Feed - Prehrana!
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Prehrana!

 Post Reply Post Reply
Author
tysonn View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Veljaca 2016
Location: Sisak
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tysonn Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Prehrana!
    Posted: 28 Veljaca 2016 at 22:28
Pozdrav svima!
Trebam Vašu pomoć oko prehrane za definiciju.
Cilj mi je do 6. mjeseca postići izraženu definiciju (ne previše, nego normalno, nadam se da razumijete).
Za sad mi se vide pločice, i prsa su malo izražena.
Imam 60 kg, visok sam oko 173 cm i imam 16 godina.
Posvećujem se definiranju već mjesec i pol (bez konzumacije wheya i plana prehrane) i polako se vide napretci.
Počinjem piti whey, ali ne znam kako da složim prehranu.
Izračunao sam koliko unosim normalno kcal, i oduzeo sam 200 da mi se polako metabolizam rješava masnoća, i znam da trebam uvesti:
  • 2 grama of proteina po kilogramu tjelesne težine
  • 1.6 grama ugljikohidrata po kilogramu tjelesne težine
  • 1.6 grama masti na 2 kilograme tjelesne težine

    I sad ne znam kako da to uvedem u prehranu, što, kako i kad da jedem, pa mi je potrebna pomoć!
    Hvala, pozz!
Stay strong :)
Back to Top
marko475 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Veljaca 2016
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote marko475 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Ožujak 2016 at 21:25
Poz prvo da ti dam svoje misljenje a to je da sa 60kg nema smisla da ides na definiciju jer nemas sta definirat al da ti sad ne serem nesto nego da ti kazem za prehranu svoje misljenje a to je da UH unosis najvise prije i poslje treninga a ostatak dana malo ili nikako pogotovo prije spavanja.Sto se tice protina pokusaj da imas tjekom cjelog dana neki unos to znaci da se ne nazderes ujtro pa da onda do 4 nista ne jedes nego da imas 4-5 obroka sa podjednakim unosom proteina i mozda malo vise poslje treninga,a masti pokusavaj unositi iz orasastih plodova ali pokusaj da to nebude prije ili poslje treninga nego u neko drugo vrjeme kao meduobrok jer onu usporuju probavu a to nezelis ni prije ni poslje treninga.Nadam se da sam ti barem malo pomogao i jos jednom razmisli o toj definiciji posto si prema ovom sto si napisao tanje građe lp ;)
Back to Top
prikraj View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote prikraj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Studeni 2016 at 10:06
Hi tysson...trebao si sacekati, da napunis 18 godina, da ti se tijelo razvije prirodnim putem (razvoj ide do- 22 godine), pa da tada pocnes sa definicijom. Ti si sa 16 vec definiran? Znaci da si poceo sa treningom i sa manje od 16 godina.(malo kritike)😊Mladim ljudima ponestaje onog najvaznijeg "STRPLJENJA".Definicija je lagan i dugogodisnji proces,,,,nema nista "NA BRZINU", Zato se uzimaju razni preparati za PUSH, sto po mom misljenju moze imati posljedice.
Back to Top
lucijaprsa12 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Rujan 2015
Status: Offline
Points: 84
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lucijaprsa12 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Studeni 2016 at 09:39
Čemu definicija? Mlad, i nemas previše kg.. Nema potrebe za definicijom, a ni wheyom. Ti si još u razvoju, muški se do 20-te razvijaju slobodno pričekaj još malo s definicijom, a vježbanje svakako da
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.