New Posts New Posts RSS Feed - Prehrana vs trening-mala pomoc
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Prehrana vs trening-mala pomoc

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
Fitgirl View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Lipanj 2013
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Fitgirl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Prehrana vs trening-mala pomoc
    Posted: 14 Lipanj 2013 at 12:31
Pozdrav,
Evo ja sam nova ovdje i vjezbam god dana u teretani...treba mi pomoc oko prehrane i treninga...previse tekstova sam procitala i sad sam onako jako zbunjena...nemoj uh,moras uh,nemoj voce,cardio trening skida salo....
Ma uglavnom sad vjezbam 3 puta tjedno i to obicno radim tren sa opterecenjem za cijelo tijelo i ubacim malo kardio...15 min cca...
Cilj mi je izgubiti jos nekih 2-3 %masti i donji trbuh.zanima me dali moram izbaciti uh iz prehrane i koji tren da radim cardio ili po danima jedan dan gornji dio jedan donji dio....confuse...👧💪
Back to Top
Mawi View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 31
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mawi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Lipanj 2013 at 12:56
Pozdrav,izbaci lose uh i pojedi one dobre al u vrlo malim kolicinama ako  ih bas volis jesti.inace probaj sto vise proteinske hrane pojesti.sto se tice kardia radi bar 40 min svaki dan,biciklo je najbolji ali i trcanje ostalo je ok.mnogi ce ti reci da radis ujutro kardio na tasce al meni je to bzvz.po mogucnosti si uzmi i neki fat burner da ti pomogne skuriti salo
Back to Top
Fitgirl View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Lipanj 2013
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Fitgirl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Lipanj 2013 at 13:01
Ok thnx :)
Fat burner sam probala i mislim da je to bezveze nema neke velike pomoci od toga...sto s vocem,dali je dozvoljeno voce ili bolje ne...be jedem cokoladu i slatkise ali sam ovisna o vocu
Back to Top
Mawi View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 31
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mawi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Lipanj 2013 at 13:15
voce je nes najbolje sto postoji to smijes pojesti.zavisi koji si fat b.trosila 99 posto su sranja istina al ima ih 2-3 koja vrijede za tu cijenu
Back to Top
Fitgirl View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Lipanj 2013
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Fitgirl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Lipanj 2013 at 14:29
Dali se rizini krekeri ubrajaju u dobre uh...i dali je ok pojesti 2 ta ista krekera s napr abc sirom
Back to Top
Mawi View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 31
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mawi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Lipanj 2013 at 15:09
http://www.coolinarika.com/recept/medicinska-dijeta/komentari/

tu ti pise dosta info
Back to Top
Fitgirl View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Lipanj 2013
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Fitgirl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Lipanj 2013 at 15:05
slažem se da piše puno info ali cini mi se da je to više nekakvo izgladnjivanje nego zdrava prehrana.
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Lipanj 2013 at 15:32
dobri izvori uh su intetralna riža (prava a ne nko smece, isto i za sljedece vrijedi), itegralna tjestenina, batat krumpir, može eventualno integralni kruh, voce niskog glikemijskog indeksa (jabuke, maline, kupine, jagode, borovnice, trešnje višnje maltene svo bobicasto voce), apsolutno sve povrce (nema povrca koje je lože za tebe samo se mora na dobar nacin spremiti bilo svježe ili kuhano)

takodjer je bitno da jedeš dobre izvore proteina a to su riba, kuhana jaja, svježi sir, bijelo pilece meso, purece meso, posno crveno meso (svinjski kare, juneca ledja itd) najbolje kad je sve to kuhano ili peceno bez ulja (možeš na kokosovom ulju pržit jer ono je termostabilno, guglaj da sad ne idem u detalje)

takodjer su bitne zdrae masti a sadrže ih svi orašasti plodovi, kikiriki, avokado, pa cak i domaci cvarci ako se mene pita (inace izvrstan izvor proteina i masti ail u umjerenim kolicinama)

bitno je da je sve to uravnoteženo i da se ne izgladnjuješ jer onda tijelo napada mišice a to ne želimo jer oni ubrzavaju metabolizam

mislim da sam naveo puno hrane koju možeš jesti samo provjeri na kalorijskim tablicama koliko što ima kalorija i guglaj omjere makronutrijenata u uravnoteženoj prehrani (obicno kažu da masti trebaju zastupati 25-30%, priteini 20-25% a ugljikohidrati 40-50% kaloriaj u našoj prehrani) i smao neka bude iz dobrih izvora, kad složiš neki jelovnik slobodno ga tu zalijepi i ekipa ce ti rado pomoci, pozz
Back to Top
Fitgirl View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Lipanj 2013
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Fitgirl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Lipanj 2013 at 21:47
Hvala puno na savjetima,stvarno si se potrudio :)
Evo dok ja slazem jelovnik moze jos jedna smjernica oko treninga da opalim po cardiu (sat vremena)ili da radim vjezbe s opterecenjem.
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Lipanj 2013 at 22:27
trening s opterecenjem na kraju kardio.

možeš probati ovaj program:
https://www.fitness.com.hr/mrsavljenje/savjeti/Izgubite-5kg-masti-u-5-tjedana.aspx
Back to Top
Fitgirl View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Lipanj 2013
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Fitgirl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Lipanj 2013 at 17:29
Evo primjera jelovnika,nadam se da idem u dobrom smjeru
09:00 bijela kava s rizinim mljekom i malo zobenih pah.sa riz.mljekom,chia i lanenim sjemenkama
10:00 mali machiato
12:00 banana
14:00 piletina ,mali kuh krumpir,mjesana salata
16:00 bijela kava (opet s rizinim mlj.)+2 keksa od rizinog brasna
18:00 crno grozde
20:00 trening
21:00 whey s vodom


Back to Top
Fitgirl View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Lipanj 2013
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Fitgirl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Lipanj 2013 at 14:14
Ljudi,idem u dobrom smjeru ili?

Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Lipanj 2013 at 14:17
Originally posted by Fitgirl Fitgirl wrote:

Ljudi,idem u dobrom smjeru ili?



Premalo hrane, premalo proteina.
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Lipanj 2013 at 14:22
Evo primjera jelovnika,nadam se da idem u dobrom smjeru
09:00 bijela kava s rizinim mljekom i malo zobenih pah.sa riz.mljekom,chia i lanenim sjemenkama
ZASTO MALO ZOBENIH, A NE NPR. 300-500G?
10:00 mali machiato
12:00 banana NIJE OBROK, VOCE NIJE NI OBROK NI MEDJUOBROK.. FALI PROTEINA UZ TO (POSNI SIR)
14:00 piletina ,mali kuh krumpir,mjesana salata 300,400G KRUMPIRA
16:00 bijela kava (opet s rizinim mlj.)+2 keksa od rizinog brasna NIJE OBROK
18:00 crno grozde NIJE OBROK, KAO I GORE.. RADIJE POJEDI SAKU ORASASTIH PLODOVA
20:00 trening
21:00 whey s vodom NIJE OBROK, NAKON TRENINGA IDE WHEY+DEXTROZA (MOZE I BANANA) IAKO JE   OVO ZADNJI OBROK PA BI JA POJEO RADIJE POSNI SIR, WHEY I OSTATAK KRUMPIRA OD RUCKA.





Edited by davor23 - 20 Lipanj 2013 at 14:24
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Lipanj 2013 at 14:35
Whey iskreno...bacaš sa nacinom upotrebe...koristi ga za dorucak ...poslje treninga ..možeš i prije....Za vecernje sate ti je ne potreban....Davor ti je lijepo rekao :D
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Fitgirl View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Lipanj 2013
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Fitgirl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Lipanj 2013 at 22:21
Thnx na pomoci ali imam problema sa jedenjem mesa ne volim ga...jedem iskljucivo pileca prsa i to na silu...
Potrudit cu se jesti vise proteina i napravit preinake s whey-om...
Znaci sveukupno moram vise jesti...dali se pod obrok moze brojati npr 100 gr posnog sa sakom brusnica suhih ili badema ili je i to premalo...
Muku mucim s prehranom a ne znam ni sama koliko sam tekstova procitala o tome i opet mi nije jasna ta prehrana...ali valjda sam krenula u dobrom smjeru samo cu povecati unos hrane tj proteina...
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.