New Posts New Posts RSS Feed - Pozdrav!
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pozdrav!

 Post Reply Post Reply Page  <1234>
Author
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Prosinac 2013 at 13:43
Pa to da.... ima taj kostur....ne znam zašto samo bih radila 3 dana bench press-a i ostalih vježbi isto, jer kao pocetnik mislim da...a i kao ne pocetnik kao za sve svaka vježba pogadja odredjenu mišicnu skupinu..ali malo drugaciji pokret pogadja ga na drugaciji nacin...zato mislim da bih trebala mjenjati ..pogotovo kao pocetnik

Jer ima i drugih složenih vježbi koji drugi efekt ostavljaju na mišicna vlakana a pogadjaju iste ili slicne skupine.... ali dobro..svatko ima svoje mišljenje...

Neka proba i tako :)


Edited by mettasttaza - 14 Prosinac 2013 at 13:45
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Jesse View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Veljaca 2010
Location: Metkovi?
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jesse Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Prosinac 2013 at 22:08
nemam ništa protiv izmjena i sam ih koristim i kombiniram ali zašto bih se odlucio na osnovne i ove vježbe u ovom slucaju pogotovo kad ne znam kako cura izgleda ni njene fizicke karakteristike tipa gibljivost,fleksibilnost kukova, jel sjedi na guzi ili na donjim ledjima (mogucnost iskrivljene kralježnice,današnja najveca bolest) itd itd...a recimo ni da nisam spreman preuzeti odgovornost za neciju kralježnicu, a i sama znaš da i najmanji glupi krivi pokret može izaci na loše i ozljedu. Zato najprije nauci jednostavne osnovne vježbe i ojacaj trup i onda kad udješ u rutinu idemo dalje, jednu po jednu jer nije ovo sport tipa sada cu ja dva mjeseca trenirat i doc do nekog cilja i necu više, mislim da je ovo stvar više za cijeli život. I ja se slažem da je dosadan trening ovaj koji sam napisa i meni je sada al nije bio na pocetku, mislim kako da radim potisak bucicama ako nisam savlada potisak sa šipkom i nemam pojma pod kojim kutem mi ruke moraju ici i gdje sve to skupa treba poceti i završiti. Cucnjevi klasika,šipka ide iza vrata oslanja se na ramena jedno pravilno držanje, razgibavaš kukove uciš kontrolirati tijelo da ide pod odredjenim kutem a T-bar..jednostavnije nemože biti jer sama šipka kao oslonac te tjera da zauzmeš jedan položaj koji ce pogadjati skoro sve skupine uz ledja, noge i guzu a opet biti porilicno siguran a trbušni zid sve to pridržava. Aj evo primjera iz bliže okoline kad imaš trenera budalu, moje prve rodice muž vozio je kajak i naravno išlo se u teretanu i sve kako spada na profi razini sve dok ih trener nije isforsira jedan dan da je ozljedio ledja zbog nepravilnog izvodjenja vježbi pa operacija za operacijom a još nije bio ni punoljetan. Djeca mu se rodila a nije ih mogao podignut veci dio vremena.I onda kad pogledaš cemu sve... zato polako. Nemože rezultat doci preko noci i nitko nije rodjen naucen. Pužeš,prohodaš,trciš,voziš biciklo,pa tek onda auto..

Edited by Jesse - 14 Prosinac 2013 at 22:10
Back to Top
Kaylee View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 36
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kaylee Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Prosinac 2013 at 22:51
Jao od kud da pocnem
Prvo hvala Avangarde na lijepim željama, pola tvojih recepata mi je zapisano u bilježnicu još prije nego što sam se registrirala na ovaj forum i moram reci svaka cast
Jesse me malo zbunio, no procitati cu još jednom post da cu moci konkretnije komentirati. Nije baš da nisam navikla na takve težine, navikla sam na teret, zanimanje koje sam odabrala mi zahtjeva nošenje ionako teške opreme i kako sam cesto na praksi i prakticnoj nastavi, tako i cesto sve to teglim, pa mi je teret i opterecenja najmanji problem. Ono što je moj problem je mršavost i htjela bih se dovest u red, da izgledam kao žensko, jer ne smatram da je lijepo i super kad ionako premali broj traperica pada sa tebe i kada se osjecaš baš nikak i prikrivaš to trenirkama
Slaganje treninga bih si platila, no trenutno je malo strka oko sredstva, pa sam sama složila ovo preko neta i tu se registrirala da mogu pitati iskusnije od sebe, i svaki mi komentar puno znaci.
Danas sam bila i mogu samo reci da je bilo super
Došla sam tamo, zagrijala sam se prvih 10 min, napravila istezanje i onda je decko koji je tamo bio prvo pogledao ovaj program, neke stvari izmjenio, pokazao mi svaku vježbu i jedan set od svake vježbe nadgledavao i ispravljao što nije u redu.
Umjesto bench pressa sam leptir vježbu na pec-dec spravi i veslanje u pretklonu mi je zamjenio ovime: https://www.fitness.com.hr/vjezbe/video/veslanje-na-masini-sjedeci-polozaj-siroki-hvat.aspx
Sve drugo je ostalo isto. Radila sam 3x10 i baš sam zadovoljna, atnosfera je odlicna, ekipa pristupacna i simpaticna i sve I da, odradila sam što se trbušnjaka tice 3x15 na kosoj klupi i od bodyweighta glute bridge i 10 sklekova sa nogama na lopti za pilates. Sad jedva cekam ponedjeljak za drugi trening
Lift heavy. Because the barbell won't wake up one day and tell you it doesn't love you anymore.
Back to Top
Jesse View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Veljaca 2010
Location: Metkovi?
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jesse Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Prosinac 2013 at 23:12
hehehe zbunim ja puno ljudi jer imam malo drugaciji pristup pogotvo što iskljucivo vec godinama radim samo full al da sam moga uživo ti rec šta imam i objasnit u teretani vjeruj da ni najmanje nebi bilo problema. Ugl vidim da si sretna i zadovoljna i samo nastavi jesti i raditi i neboj se... p.s ni ja ne jedem meso nit sam ikada u biti jedem samo piletinu i imam 90 kg a pocea sa, sa 65 kg...
...hard way or no way...
Back to Top
Kaylee View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 36
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kaylee Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Prosinac 2013 at 23:28
Originally posted by Jesse Jesse wrote:

hehehe zbunim ja puno ljudi jer imam malo drugaciji pristup pogotvo što iskljucivo vec godinama radim samo full al da sam moga uživo ti rec šta imam i objasnit u teretani vjeruj da ni najmanje nebi bilo problema. Ugl vidim da si sretna i zadovoljna i samo nastavi jesti i raditi i neboj se... p.s ni ja ne jedem meso nit sam ikada u biti jedem samo piletinu i imam 90 kg a pocea sa, sa 65 kg...

I taj fullbody je svaki dan isti ili je isto AB varijanta?
Ma ne bojim se, baš se fantasticno i nadahnuto osjecam, malo sam napuhnuta od svega što sam potrpala u sebe, no kroz par dana ce to doci na svoje
Svaka cast
Osobno sam mišljenja da je i ljudima namjenjeno da jedu meso, tj. negdje sam procitala jednom davno da bi ljudi u pravoj prirodi trebali funkcionirati na ketonima i da nekada jesu, bar pracovjek koji je jeo meso svaki dan. Ali se i opet držim druge teorije koja govori da je covjek biljojed. Pa kad to spojim u jedno, najbolje je kad covjek jede sve
Osobno do sad nisam imala želju probati meso, nemam želju    al lijepo izgleda kak to vi na slikama posložite za svoje jelovnike
Lift heavy. Because the barbell won't wake up one day and tell you it doesn't love you anymore.
Back to Top
Jesse View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Veljaca 2010
Location: Metkovi?
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jesse Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Prosinac 2013 at 23:39
jedem ja sve skuhano na mesu al meso ne nikako, što kažeš nemam nikakvu želju niti probati i ono malo puta kroz djetinjstvo što su me natjerali dovodilo je do povracanja i što bi se onda mucio jel tako heheh. a što se tice samog treninga i podjele i tih stvari, paa ovako kako raste stupanj poznavanja svog tijela, vježbi, oporavka i ostalog tako se mjenja i program. Poželjno je mijenjati svako malo, prema nekim trenerima ne više od dva tjedna raditi iste vježbe itd itd al to je prica za neka kasnija vremena kada prodju prve muke da te dalje ne bunim, al evo vec kad pišem rec cu ti da trenitno radim dvotjedne blokove sa istim vježbama i istim setovima i svime al mjenjm raspred vježbi po danima onda nakon dva tjedna predjem na druge vježbe sa drugacijim setovima...tako da recimo imaš ovo 4x5 pon, 4x8 srij, 4x12 pet i tako dva tjedna pa onda 2x18, 2 x8, 2x12... kombinacija koliko hoceš al ne zamaraj se sad s time nego kreni lagano koliko možeš i slušaj tj gledaj kako se vježbe izvode, sa vrenom ce doci i znanje možda ceš i trenig promjeniti skroz tooo ceš sama vidit.
...hard way or no way...
Back to Top
Kaylee View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 36
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kaylee Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Prosinac 2013 at 23:48
Originally posted by Jesse Jesse wrote:

jedem ja sve skuhano na mesu al meso ne nikako, što kažeš nemam nikakvu želju niti probati i ono malo puta kroz djetinjstvo što su me natjerali dovodilo je do povracanja i što bi se onda mucio jel tako heheh. a što se tice samog treninga i podjele i tih stvari, paa ovako kako raste stupanj poznavanja svog tijela, vježbi, oporavka i ostalog tako se mjenja i program. Poželjno je mijenjati svako malo, prema nekim trenerima ne više od dva tjedna raditi iste vježbe itd itd al to je prica za neka kasnija vremena kada prodju prve muke da te dalje ne bunim, al evo vec kad pišem rec cu ti da trenitno radim dvotjedne blokove sa istim vježbama i istim setovima i svime al mjenjm raspred vježbi po danima onda nakon dva tjedna predjem na druge vježbe sa drugacijim setovima...tako da recimo imaš ovo 4x5 pon, 4x8 srij, 4x12 pet i tako dva tjedna pa onda 2x18, 2 x8, 2x12... kombinacija koliko hoceš al ne zamaraj se sad s time nego kreni lagano koliko možeš i slušaj tj gledaj kako se vježbe izvode, sa vrenom ce doci i znanje možda ceš i trenig promjeniti skroz tooo ceš sama vidit.

dobro je znati, hvala
s time cu se pozabaviti u drugom mjesecu. Do tad cu biti na ovom programu, još cu vidjeti kaj ce decki reci za B varijantu, pa kad polovim te osnove, onda bih se prebacila fullbody sa bench pressom i veslanjima, tj. sa kompleksnijim vježbama, pa kad osnove toga usavršim negdje na ljeto bih pocela splitat. Ima vremena, trenutno mi je samo u glavi da bar mali pomak napravim, naucim osnove i dovedem kilažu u red. Onda je cijeli život eksperimentiranja predamnom
Lift heavy. Because the barbell won't wake up one day and tell you it doesn't love you anymore.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Prosinac 2013 at 01:23
Originally posted by Jesse Jesse wrote:

nemam ništa protiv izmjena i sam ih koristim i kombiniram ali zašto bih se odlucio na osnovne i ove vježbe u ovom slucaju pogotovo kad ne znam kako cura izgleda ni njene fizicke karakteristike tipa gibljivost,fleksibilnost kukova, jel sjedi na guzi ili na donjim ledjima (mogucnost iskrivljene kralježnice,današnja najveca bolest) itd itd...a recimo ni da nisam spreman preuzeti odgovornost za neciju kralježnicu, a i sama znaš da i najmanji glupi krivi pokret može izaci na loše i ozljedu. Zato najprije nauci jednostavne osnovne vježbe i ojacaj trup i onda kad udješ u rutinu idemo dalje, jednu po jednu jer nije ovo sport tipa sada cu ja dva mjeseca trenirat i doc do nekog cilja i necu više, mislim da je ovo stvar više za cijeli život. I ja se slažem da je dosadan trening ovaj koji sam napisa i meni je sada al nije bio na pocetku, mislim kako da radim potisak bucicama ako nisam savlada potisak sa šipkom i nemam pojma pod kojim kutem mi ruke moraju ici i gdje sve to skupa treba poceti i završiti. Cucnjevi klasika,šipka ide iza vrata oslanja se na ramena jedno pravilno držanje, razgibavaš kukove uciš kontrolirati tijelo da ide pod odredjenim kutem a T-bar..jednostavnije nemože biti jer sama šipka kao oslonac te tjera da zauzmeš jedan položaj koji ce pogadjati skoro sve skupine uz ledja, noge i guzu a opet biti porilicno siguran a trbušni zid sve to pridržava. Aj evo primjera iz bliže okoline kad imaš trenera budalu, moje prve rodice muž vozio je kajak i naravno išlo se u teretanu i sve kako spada na profi razini sve dok ih trener nije isforsira jedan dan da je ozljedio ledja zbog nepravilnog izvodjenja vježbi pa operacija za operacijom a još nije bio ni punoljetan. Djeca mu se rodila a nije ih mogao podignut veci dio vremena.I onda kad pogledaš cemu sve... zato polako. Nemože rezultat doci preko noci i nitko nije rodjen naucen. Pužeš,prohodaš,trciš,voziš biciklo,pa tek onda auto..


Naravno, sa temeljnim postavkama se slažem Smile, i još bi se toga bitnog dalo nabrojati - i sama stalno tupim o tome, no - misliš li da je ovdje naš zadatak poraditi na tom prilagodjavanju ili je to zadatak trenera u teretani? Smile Ja sam se, možda krivo, oslonila na njihovu strucnost i znanje ( s obzirom da znamo kako stvari stoje u pojedinim teretanama u vezi toga). Koliko god forumi mogu biti korisni toliko mogu napraviti i štete raznim savjetima jer mi iz ovog našeg položaja jednostavno ne možemo vidjeti sve ono što bi trebali vidjeti, kako bi znali posložiti sve što treba u jedan dobar, prilagodjeni plan treninga.

Zato sam i rekla - napravit cemo neki okvirni plan pa neka onda ona sama vidi sa trenerima tamo kako bi to moglo izgledati, s obzirom na sve te faktore. Ja se nadam da ce netko voditi racuna o tome Smile Ovo je poprilicno nezahvalno mjesto za neke konkretnije savjete o treningu....pogotovo zato što oni koji su zaista maheri u tome jako rijetko pišu nažalost Smile A i da pišu...opet je jako teško procijeniti covjeka preko monitora. Ima i za to nacina ali to zahtijeva malo više vremena, a i opet nam ne garantira dobru izvedbu, ako isti nije nadgledan od strane nekoga ko zna što treba gledati :)






 


Edited by Gym_girl - 15 Prosinac 2013 at 01:25
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Kaylee View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 36
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kaylee Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Prosinac 2013 at 18:21
Mislim da nemate brige sa prilagodjavanjem treninga i sa svime time. Sutra cu vam javiti ako ce biti koja izmjena što se tice B varijante. A za danas moram samo reci da se dugo nisam ovako naspavala i odmorila. Obicno bi kratko spavala i ne spavam dugo, no danas sam odspavala cak 10 sati i osjecam se ono, baš super, s obzirom da mi je sedam sati spavanja do sad bilo uvrh glave bolove nemam nikakve (jedino nešto sitno osjetim trbušnjake, no ne kao upalu niti takvo što), odradila sam nekih 20 minuta istezanja jogom od jedne cure koja na youtube stavlja joga videe i eto, veselim se sutrašnjem danu
Lift heavy. Because the barbell won't wake up one day and tell you it doesn't love you anymore.
Back to Top
Kaylee View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 36
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kaylee Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Prosinac 2013 at 19:43
Jucer se nisam stigla javiti, no samo da obavjestim.
Za ramena me je trener stavio na neku spravu gdje si odredim kilažu i samo povlacim rucke prema gore, neznam kako se tocno zove ta sprava. Rekao je da cemo na bucice preci za koja 3 tjedna, pošto na spravi imam ogranicen pokret i ne mogu ništa fuljati, a biti ce super da priviknem tijelo na nešto takvo.
Rumunjsko mrtvo dizanje smo zamjenili za sad onom hiperekstenzijom gdje "visim" prema dolje i onda se podignem dok ne budem u ravnini, rumunjsko mi je rekao neka još malo vježbam doma pred ogledalom i u teretani ako želim sa plasticnim štapom dok me netko nadgleda dok ne dobijem tu formu i ne naviknem se na pokret.
Povlacenje na lat spravi je ostalo, širok hvat i povlacenje na prsa, iza na ledja cu isto kasnije kad se malo bolje "ufuram" u sve to
Za triceps smo odabrali cross spravu gdje povlacim neku šipku prema dolje.
I da, umjesto klasicnog iskoraka, radila sam ono što se stane u poziciju iskoraka i radi cucanj u toj poziciji. I vratila mi se vjera u to da možda i napokon bude nešto od stražnjice, pošto ju baš osjecam
Jucer sam bila na 2600kcal, jer se dosta kretala, pa sam mislila da bi bilo bolje da ipak pojedem malo više, a danas sam na 2200, UH sam imala samo u dorucku i u rucku povrce, ostalo su bile masti (maslinovo ulje, jaja, mozzarrella, orašasti itd).
Malo me muci to što stvarno izgledam ko neki skinny fat trenutno, sva sam napuhnuta u gornjem djelu od tolko hrane, no ne žalim se, bitno da tijelo raste i da ce sve doci na svoje
Lift heavy. Because the barbell won't wake up one day and tell you it doesn't love you anymore.
Back to Top
Jesse View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Veljaca 2010
Location: Metkovi?
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jesse Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Prosinac 2013 at 21:29
samo gaziii naprid heheheh... drago mi je da uživaš.
...hard way or no way...
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Prosinac 2013 at 10:14
kad je prvo vaganje i mjerenje? jedva cekam da vidim prve rezultate znaci, sve si prepustila treneru ili možeš sama dodavati neke vježbe?
cookies are for pussies
Back to Top
Kaylee View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 36
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kaylee Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Prosinac 2013 at 14:36
Evo me napokon. Ispricavam se na dužem nejavljanju, no strka je bila i na praksi i u školi i još hrpa obaveza za obaviti oko blagdana, no u teretanu se i dalje išlo
Avangarde, vagala sam se 14.12, bilo je 50,5 kg. Mjere se ne usudim uzeti, dosta cesto mi padne mrak na oci kada vidim kolko sam tanka po cijelom tijelu i onda donji dio trbuha i onaj gornji bedra i nogu je puniji (posljedica pijenja tableta, pocela sam se bila debljat i jako loše raspoloženje pa sam se znala hranit svime i svacime, no nakon prestanka, vratila sam se na staro, al je taj dio ostao, al ne brine me to, ionako i ovako je cilj sada popunit se )
Mogu sama dodavati, samo što prije dodjem do trenera pa on procjeni bih li to mogla i radim li pravilno vježbu
Od ovog tjedna krecem onako normalno, do sada sam pratila si formu i radila sa manjim velicinama, odlucila sam se držati sprava još neko vrijeme i onda malo kasnije preci na slobodne utege Svaki dan radim 20 minuta joge za istezanje, super mi dodje i baš opusti. Dosta sam se i posvetila kolko sam mogla sad u zadnje vrijeme o nekim opcenitim stvarima koje bi trebala znati u bodybuildingu, pozapisivala, i osjecam se baš motivirano
Lift heavy. Because the barbell won't wake up one day and tell you it doesn't love you anymore.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Prosinac 2013 at 13:39
Odlicno Clap

Samo se nemoj bojati tih mjerenja, vaganja i ostalog - ako želiš napredovati moraš biti spremna suociti se sa samom sobom Wink

Radi na gornjem dijelu tijela, što intezivnije Smile
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Kaylee View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 36
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kaylee Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Prosinac 2013 at 19:18
Budem. Ovih dana sam u ogromnom suficitu. Blagdani, puno cokolada i kolaca, ali naravno, to ide nakon onog zadnjeg obroka, da ono osnovno bude zadovoljeno. Valjda sam pojela ovih dana 5000+ kcal, no tak i tak nebitno, od sutra bez svega toga, ovo je ipak trebalo iskoristiti, ipak je božic i blagdani i svi smo skupa, a teretana, vjezbanje i sve ostalo nece nigdje pobjeci, mislim se na tome zadržati cijeli život (Kineziološki fakultet u planu )

Odlucila sam kada cu preci na slobodne utege skroz, da cu se prebaciti na split program.
Neki okvirni plan kako bi to izgledalo je ovako:

LEdjA/BICEPS: Mrtvo dizanje
Povlacenje na lat spravi širok i uski hvat
Veslanje u pretklonu
Slijeganje ramenima
Biceps pregib
(Namjeravam s vremenom lat spravu zamjeniti zgibovima, trenutno mogu eventualno jedan napraviti i to ide dosta teško)

Noge/trbušnjaci: Cucanj
Iskorak
Stojece i sjedece podizanje na prste
Adductor sprava/Sumo cucanj
Trbušnjaci na kosoj klupi

Prsa/ramena/triceps:
Bench Press
Letenja bucicama
Potisak bucicama
Lateralna podizanja bucicama
Tricep ekstenzija bucicom / Bench dips

+ jedan dan u tjedno cardio trcanja ili bicikla.

Od bodyweighta radim glute bridge, tricep dipseve i podizanje nogu. Eventualno twist trbušnjake. I svaki put kada trbušnjake radim odradim i plank od 2 minute.

Isprintala sam si strength training anatomy (2nd edition) da budem svjesnija onoga što radim, tj. koji mišic radim pri kojoj vježbi, odlicna je knjiga, stvarno je sve nacrtano u detalje.

Pomak je vidljiv na bicepsu, nije velik, ali sitno sitno je biceps malo izraženiji. Takodjer na ledjima je isto neka manja promjena, kosti i sve što je stršilo van je manje vidljivo.
Trenutno su mi naj cucnjevi, radim full squat sa praznom olimpijskom šipkom, vecinom pod nadzorom trenera da i on i ja budemo sigurni da radim ispravno i da nebi došlo do ozljede. Takodjer svaki put na mobitelu zapišem kolko sam ponavljanja napravila sa kojom težinom i to si kasnije zapišem u bilježnicu, sva opažanja i to, tek tolko da budem upucena u to koliko napredujem i sve. Super se osjecam, trenutno mi ovo toliko odgovara da bi najradje nabila 80 kg mase i tek onda išla na definiciju, samo tko ce me hranit
Lift heavy. Because the barbell won't wake up one day and tell you it doesn't love you anymore.
Back to Top
Kaylee View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 36
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kaylee Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Sijecanj 2014 at 11:45
Da javim, zadnja dva treninga sam na split programu
Ne da sam zadovoljna, puno više od toga. Bolje mi odgovara, više osjetim djelove tjela koje radim, a sutra me cekaju ramena/prsa/triceps.
Decki su rekli da neka ih u pocetku zovem kada cu raditi bench press da pomognu pri dizanju i spuštanju šipke dok ne polovim sve to malo.
Obavezno me još nadgledaju dok radim duboki cucanj i rumunjsko mrtvo dizanje sa olimpijskom šipkom da ne zaribam kaj
Zanima me jel mogu raditi u jednom treningu za noge i potpuni i paralelni cucanj? Paralelni dvije serije sa 8 ponavljanja za zagrijavanje i onda normalne serije dubokih cucnjeva (3x10,8,6 za pocetak radim).
Sve u svemu jako sam zadovoljna.
Lift heavy. Because the barbell won't wake up one day and tell you it doesn't love you anymore.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.