New Posts New Posts RSS Feed - Pozdrav svima ☺
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pozdrav svima ☺

 Post Reply Post Reply
Author
robi002 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Ožujak 2016
Location: Vinkovci
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote robi002 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Pozdrav svima ☺
    Posted: 28 Ožujak 2016 at 01:50
Lijep pozdrav , javljam se ovdje jer vise neznam sto zelim , pomalo me strah ustvari jer ne zelim da imam takozvani "loose skin" , naime prije godinu i pol dana u razdoblju od 10 mjeseca 2014. Godine do kraja 12. Mjeseca 2014.godine sam vjeznao insanity i izgubio oko 13 kila , koza je bila u redu fino sam izgledao i osjecao sam se super plocice su se pocele pokazivati ali ja sam htio vise , toliko sam jako htio 6 pack da sam upao u tesku depresiju zbog toga i zbog obiteljskih problema , naime tijelo mi je doslo do takozvanog plateua gdje jednosravno kile nisu isle dolje bez obzira koliko sam malo kalorija unosio i vjezbao , nisam znao za cheat meal cheat day i te ostale nacine da nekako sokiram tijelo i ponovo ga pokrenem , nakon toga slijedi tezi dio moje kako sam mislio najbolje godine do sada , ispostavilo se da je najgora , tokom cijele godine sam bio u depresiji slabo izlazio i malo se druzio , kilaza je donekle jako sporo rasla te sam odrzavao od 89 do nekih 95 to je trajalo do 6. Mjeseca 2015 godine kada mi je rodbina pocela dolaziti iz inozemstva i donositi razne slatkiše ja sma poceo jesti uvecer jako kaloricnu hranu i tokom cijelog ljeta pa sve do negdje pocetka drugog mjeseca ove godine je to trajalo kada sam shvatio da sam pretjerao i da nikada nisam bio ovoliko krupan , imao sam strije ili oziljke od rasstegnute koze i od prije koji su ostali jos iz osnovne skole ali sa vremenom su izblijedili i bili su neprimjetni , sada sam dobio nove ozilje po stomaku na prednjem dijelu nije nesto previse ali zabrinjava me i malo ispod ruku , genetski sam krupnije gradje i imam teze kosti (da nebude da se izvlacim na to , nikada nisam imao prijelome i kod tezih padova sam maximalno imao iscasenje zgloba ili tako nesto sitnije , a kada sam bio najmrsaviji u zivotu sto sam postigao kilaza mi je bila 86 kg , tada sam bio jako mrsav?) Ja nisam pretjerano debel i nepokretan imam misice jer radim doma sa ocem i bavim se poljoprivredom , zivim na selu te nemam teretanu u blizini , stoga sam si doma napravio 2 bucice od 10 kila jedan teg od 30 kg i jedan teg od 60 kg te sa njima vjezbam a za kardio koristim insanity , glavno pitanje ili da kazem potpora koju zelim cuti je dali postoji mogucnost da mi se koza jako objesi , znam puno o prehrani i vjezbanju od prije te cu to primjeniti za sto bolie rezultate , polako cu sa vremenom ici da gubim oko pola kg tjedno i kroz godinu dana da vidim sto ce se dogoditi , zanima me imali netko iskustva sa ovakvom situacijom , jeli netko prosao sve ovo sto me pati :)

Molim vas podijelite svoja misljenja od velikog su mi znacenja ... Hvala

Visina : 182
Kg: 125
Godine: 19
Back to Top
CeLe111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 370
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote CeLe111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Ožujak 2016 at 09:07
Pozdrav!

Strije, definitivno ovise o kvaliteti koze i genetici iste,
medjutim naravno da ovise o tome koliko smo debeli, 
koliko se naglo debljamo ili koliko naglo mrsavimo.

Plan po pitanju "brzine" mrsavljenja koji imas,
sasvim je ispravan i normalan, znaci pola kg. tjedno cca.
Znaci nista nije naglo i brzo, da se koza ne bi prirodnim putem 
mogla povlaciti sama i pratit taj gubitak.

No svejedno, pokusaj malo potrazit na internetu, ili jednostavno
pitat u ljekarni koje kreme bi ti mogle pomoc, i koje bi mogao koristit
da kozi daju max. elasticnost. 
Nesto sto zene koriste u trudnoci!
Online Mentor:
Nutricionizam/trening, misicna masa/mrsavljenje.
Stalni pristup i motivacijska podrska.
Rad temeljim na hrpi zadov. klijenata i uspjesnim transformacijama!
http://www.fgfitness.uk
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Ožujak 2016 at 10:31
Samo polako robi Wink Nemoj da te opet povuče ta nestrpljivost pa da srljaš u preniski kcal unos, kako bi ti se opet desilo to pucanje. Očito je da, iako si dosta kg-a skinuo, nisi uspio stvoriti bolje navike. Da jesi, to bi ti nekako automatski išlo, ne biš se polakomio za svim tim slatkim i vratio se na početak ;)

Moraš naći hranu i aktivnost koja te veseli, kako biš mogao s guštom provoditi to što radiš.

Kažeš da si tada izgubio 13 kg i da ti je koža izgledala ok. Dakle, može se, čak i sa tim malo bržim tempom kojeg si onda nabio. Očito ti i ne treba puno kilaže pasti, s obzirom da si nešto krupnije građe. Vjerojatno biš na 80 kg izgledao bolesno :) Nekim ljudima jednostavno stoji veća kilaža....

...bitno da se ta kilaža sastoji od pravih sastojaka Big smile 

Uglavnom, plan za postepeni gubitak ti je dobar, kao što cele kaže. Nebi trebalo biti problema s kožom ako ideš tako i ako radiš na snazi tijela. Pitanje je samo kako ćeš se organizirati da ne zapadneš u te depresije i da se opet ne raspadneš nakon nekog vremena. Mene više to brine od tvoje kože ;)



"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.