New Posts New Posts RSS Feed - Pomozite! vjezbam, rezultata i nema baš :(
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pomozite! vjezbam, rezultata i nema baš :(

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
Sanjch View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Ožujak 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sanjch Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Pomozite! vjezbam, rezultata i nema baš :(
    Posted: 25 Ožujak 2014 at 10:49
Bok svima!

ukratko ću vam objasniti u cemu je problem,pa ako tko moze pomoći,bila bih zahvalna!

imam 31god, visoka sam 170cm, trenutno imam 56-57kg. imala sam 67kg, skinula sam insanityem 10kg,no pošto je to više kardio vjezbanje,odlučila sam prestati s time i krenuti u teretanu malo na sprave se učvrstiti, izdefinirati ili kako to već zovete. sad već 3 tjedan idem cca 3-4 puta tjedno, i fokusiram se najviše na vjezbe za noge i guzicu,no moram priznati da osim na nogama,ne osjecam da mi je guzica cvršća pa me zanima što krivo radim i što biste mi preporučili da radim.
prvo odradim na traci zagrijavanje a to je brzo hodanje cca 5,5-6km/h uz povišen incline do 8-9% i nakon toga se bacam na sprave. radim klasicne vjezbe na spravama za noge,bedra, pa ne benchu sa tezinom čučanj, i tako.
a što se prehrane tiće,nastojim jesti što zdravije i raznovrsnije, prehrana mi nije ful čista, pojedem tu i tamo slatko,a ujutro obavezno voćni smoothie svaki dan, pojedem i zobene sa grčkim jogurtom i tako.
eto znam da je rano za rezultate još,al bar da znam da sam na dobrom putu ili lošem,ako ništa drugo.
svaki savjet je dobro došao! hvala!
Back to Top
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Ožujak 2014 at 10:59
Kakav je tocan jelovnik? Koliko puta jedes i sta koji obrok?
Back to Top
Sanjch View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Ožujak 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sanjch Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Ožujak 2014 at 11:03
pa nemam baš neki jelovnik,npr ujutro u 8 popijem taj voćni smoothie,sad pijem još jedan, popodne idem u gym,pa ću oko 13-14h pojesti  zobene i grčki jogurt,a nakon treninga vjerojatno proteinski shake ili neko meso.
jedem dosta piletine,gril,pa sa povrćem,rižom i tako to.
mozda bi više trebala na toj prehrani poraditi ne znam.
što se tiće moje građe tijela,imam genetski izraženu guzicu,i ne treba raditi toliko na povećanju koliko na učvršćivanju i podizanju.
ma ne znam više šta i kako...čitam,slušam 100 savjeta sa svih strana... mozda radim krivo vjezbe u teretani..mada sumnjam jer su tamo treneri i svaki put ak nekaj krivo radim pomognu.
Back to Top
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Ožujak 2014 at 11:08
Pola uspjeha je u prehrani!

Gledaj da jedes puuno povrca, da svaki obrok sadrzi proteine, ne jesti navecer ugljikohidrata previse itd. I da, cca 5 obroka

Edited by r4mb0 - 25 Ožujak 2014 at 11:09
Back to Top
Sanjch View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Ožujak 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sanjch Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Ožujak 2014 at 11:10
a znam da je pola uspjeha u prehani...da,poradit ću više na tome,a vježbe? na moju visinu,kilažu i tak to...
što je najbolje da radim? cim više čučnjeva,mrtvo dizanje? 
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Ožujak 2014 at 11:33
Treba poradit i na prehrani, mislim da tu fali malo energije da bi se mišići uopće izgradili, ali vjerujem da još više treba poradit na treningu.

S kojom težinom radiš čučnjeve, koliko ponavljanja, do koje dubine ideš i radiš li uvijek iste čučnjeve, svaki trening?

Radiš li ikoje druge vježbe? Razne verzije iskoraka, čučnjeva, mrtvih dizanja, izolacijskih vježbica za gluteuse?
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Sanjch View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Ožujak 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sanjch Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Ožujak 2014 at 11:40
i ja isto mislim da treba poraditi na treningu :( bilo bi mi mozda najbolje uzeti nekog osobnog trenera,al uz članarinu i cijene po satu to mi trenutno financijski nikako ne odgovara. :(

pokušat ću na sve odgovoriti:
radim najčešće po 3 serije po 10 ponavljanja.
na benchu osim čučnja,do kraja,radim i iskorake, prvo sam radila samo sa štangom,sad sam si pojačala to za 2,5kg sa obje strane. isto tako i sa šipkom duboki čučanj,sad sam pojačala isto sa 2,5kg sa obje strane.
radim i oprostite al ne znam kak se to zove pa ću probat objasniti: zavežem remen dolje za gležanj pa potežem,počela sam sa 15kg,sad sam na 20, s tim da one bočne ne mogu s toliko težine već 10-15kg.
mrtvo dizanje nikako da radim,kad uvijek netko visi na tome :( a čitam da je to zakon.
plus za guzicu ona sprava, di legnem pa iza dižem.

što se tiće izolacijskih vježbi...može malo pojasnjenje,na koje se to misli? tj idem zguglat
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Ožujak 2014 at 11:48
Je li tih 10 ponavljanja do otkaza ili bi išlo još 10? :))

Nešto od ovog navedenog i jesu izolacijske ;) Sva ta podizanja nogu iz klečećeg položaja, lamatanja iz stojećeg položaja :) i tome slično...

Kako misliš da netko uvijek visi na mrtvom dizanju? :) Misliš zauzme šipku? Možeš i bučicama radit ;)




"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Sanjch View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Ožujak 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sanjch Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Ožujak 2014 at 11:51
hahahahhaha baš me ovo nasmijalo :D
Pa mogu ja još 10 ili dodati još jednu seriju :D
da zauzme, vidiš bučicama,da samo još moram izvidit na ytb kako se to pravilno radi :)

što je još bitno? :D
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Ožujak 2014 at 12:12
Hehehe kako će se guza podignut ako zijeva i dosađuje se? Big smile Daj ti guzi posla  na tom 10-om ponavljanju pa ćeš vidjet ;)

Ti radiš prelagano vidim ja Smile I pomalo jednolično.  Inteziviraj malo te vježbice i kombiniraj ih. Radi različite verzije svega - malo uskih čučnjeva, širokih sumo čučnjeva, split squateva, bugarskih (s nogom na klupici), box-eva......pa iskoraka - unaprijed, unazad, u stranu, hodajućih sa velikim raskorakom...malo penjanja na klupicu? Ima toga! Ali glavno je - napraviti to kako spada ;)


I naravno, jesi kako spada da te miške imaju od čega rasti :)

Ti u biti do pola dana jedeš samo voće? Smile






"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Sanjch View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Ožujak 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sanjch Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Ožujak 2014 at 12:17
da nekak se i meni čini da bih trebala raditi više razno raznih čučnjeva :D uz ove koje radim. stvarno imam volju,evo nije da sam lijena, skinula sam kile i stvarno ne zelim stati na tome i tak,al eto baš mi treba par savjeta da to izvedem do kraja kak bog zapovjeda.

pa evo recimo danas,da samo voće,uskoro ću pojesti zobene, pa doma oko 4,a ako ne idem u gym,to je to od prehrane,ne jedem navečer.
malo se čak i bojim više jesti da ne počne rasti previše hahahha a znam opet da miške neće rasti ako ih ne hranim,jel tak? :D


Back to Top
sasa1212 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Ožujak 2014
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote sasa1212 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Ožujak 2014 at 12:19
imam 14 god visok sam oko 175 imam 72-3 kile i zanima me s kolko bi mogao krenut u teretanu i pocet pit proteine. inace treniram vaterpolo 5 puta tjedno i tu i tamo odem u teretanu u skladu sa treninzima ali ne dizem vece tezine pa vas molim za vase misljenje unaprijed hvalaBig smileBig smileBig smile

WORKOUT 4EVER
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Ožujak 2014 at 13:42
sasa padobranac, otvori svoju temu ako hoćeš ili pitaj to na nekoj konkretnoj bliskoj temi, ne ulijeći ljudima ;)


Pitaš s kolko biš mogao krenut u teretanu, a već si na neki način i krenuo :) Proteini ti ne trebaju, jedi kvalitetno, a u teretanu možeš krenut ali polako sa svime, i bilo bi dobro pod nekim vodstvom, ne napamet i pogotovo ne krcat težine.


Sanjch, pa ja ovdje vidim samo zobene :)))

Malo je to...i još ako ne jedeš navečer....ostaneš zakinuta za štošta toga. Imaš li uopće energije za išta? :) Možda biš lakše izgurala te treninge gornjeg dijela tijela kad biš pojela malo bolje ;) a i sveukupno biš mogla jesti više kad biš trenirala uravnoteženije i kvalitetnije. 





"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Sanjch View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Ožujak 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sanjch Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Ožujak 2014 at 13:47
imam ja dovoljno energije :D ali pošto ću malo još pojačati sad trening,svakako ću onda više jesti :)
valjda će kad tad sve sjesti na svoje mjesto...i uravnotežit se...nadam se ...
Back to Top
Acinateretana View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 48
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Acinateretana Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Travanj 2014 at 21:13
Nisam specijalac za zenske treninge ali misic je misic ;) pa evo moja dva centa -

Dupe je gluteus (vecinom). Veliki, srednji i mali, dakle tri misica, laicki receno naslagani jedan na drugi. Prva i osnovna stvar od koje ce ti se "ucvrstiti i podignuti " guza je ekstenzija kuka. Glavna funkcija gluteusa je ekstenzija kuka (pokret u kojem koljeno NE privlacis prsima, vec suprotan od toga; gornji dio podizanja iz cucnja recimo).

Daleko najjaca vjezba za gluteuse je "hip thrust(s)", pa "glute ham bridge" pa cucanj sa stangom preko ledja ali mora ici ispod razine u kojoj je bedro paralelno s podom i trebas znati aktivirati guzu... Cucanj je sjajna vjezba, isto kao i deadlift ali to ti zbilja netko treba pokazati.

Problem je sto vecina nas u danasnje vrijeme radi u uredima, vozi se u autima pa nam gluteusi spavaju i taj pokret (ekstenzija kuka) ne funkcionira ispravno.

Ubaci u Youtube ove pojmove i nazive vjezbi koje sam ti napisao a takodjer potrazi i lika koji se zove Bret Contreras ("the glute guy"). AKo netko na citavom internetu zna o gluteusima onda je to on ;)

Pisi ako jos sto trebas, objasnjenje, prijevod, nesto.

Edited by Acinateretana - 12 Travanj 2014 at 21:14
Back to Top
Acinateretana View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 48
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Acinateretana Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Travanj 2014 at 21:15
Probaj i "box step ups", "reverse lunges". Kod svih tih vjezbi pazi da stisnes trbuh (sto ce ti sacuvati kraljeznicu opd potencijalne ozljede, pogotovo kad krenez raditi s vecim tezinama) i guglaj, guglaj, guglaj.

Nesto brzi tempo izvodjenja ce ti pomoci da sagoris masnog tkiva
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.