New Posts New Posts RSS Feed - Pomoc-kako jesti 5 obroka na dan?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pomoc-kako jesti 5 obroka na dan?

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
kaja_30 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kaja_30 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Pomoc-kako jesti 5 obroka na dan?
    Posted: 13 Svibanj 2012 at 23:29
Pozdrav svima...
Moje pitanjce je vec u naslovu teme...Moj problem je to što nikako ne mogu nagurat barem pet obroka na dan,ne zbog manjka vremena,nego,ne znam,ne mogu tolko jesti jednostavno! Previše mi je to hrane u jednom danu. Zvuci smiješno to što kažem,jer imam višak kila . Na 173 visine imam 75 kila. Zapravo,htjela sam reci da imam višak masti. Citam to što pišete i pokušavam si složit za svaki dan neki jelovnik,ali teško da to sve pojedem. Cinjenica je da sam i ja paradirala s tim svakojakim dijetama vec poprilicno dugo vremena,zadnja je bila dukan dijeta,na kojoj mi bilo super,ali nakon nekog vremena vratio mi se artritis na zglobovima šake koji sam bila zalijecila kao klinka ,a prije toga nisam jela uopce meso dvije godine,mislim,s 30 godina mogla bih biti pametnija . Uglavnom,želim jest kak spada...Ovo je na primjer bilo u petak:
5:00 vježbanje( insanity komb. s p90x)
proteini s vodom
6:00 dvije šnite raženog kiselog kruha s dvije šnite pur.šunke
zeleni caj
11:00 posni s 5 badema i 1 naranca
15:00 grilani oslic s tikvicama i puno salate
18:00 kefir
21:00 salata s mozzarelom
ne znam kakav je jelovnik,ali problemi krecu vec ujutro: teško mi je nakon vježbanja i proteina još i doruckovati,jedva uspijevam gutat...Nakon toga,zeleni mogu piti tek oko 9,jer mi je pun želudac,i to mi super,u 11 krenem s posnim(dvije velike jušne žlice si uzmem na posao),i to je ok,ali kamo da strpam narancu,tak da je ona došla na red tek oko pola 1,i ja došla s posla i uopce nisam gladna,zato nisam dodala oslicu još i proso koji sam si skuhala,kefir sam popila,a salatu sam ostavila u frizu za subotu. I tako vec tjedan dana...
U cemu je problem? Da li mi jelovnik loši? Prevelike porcije? Zar sam si stvarno toliko usporila metabolizam? Prije sam jela jedanput na dan,ali svojski,sad sam se nekak priviknula na dorucak,ali sve ostalo je koma. Špekec nejde dolje,imam osjecaj da se tovim i da s vježbanjem postajem sve veca i veca,a cilj mi je smanjiti špek ,definirati mišice i doci u kondiciju. Kile mi od prošle godine variraju od 67 do 75, najviše sam imala pred tri godine-85,i kad sam rodila- 102 ,najmanje 67 prošlo ljeto,ali ne muce me te brojke,jer svaki put kad sam izgubila kile,ostala sam istog oblika,samo smanjena,a ja želim mišice vidit! A vec sam prošla jedanput Insanity.
Možda da pocnem s tri obroka pa povecavam s vremenom,ili da smanjim porcije na pola,pa povecavam?Jel problem u vježbanju?
Molim vas pomoc!!
Back to Top
Sun Chi View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Travanj 2012
Status: Offline
Points: 333
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sun Chi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Svibanj 2012 at 23:40
Zeleni mozes popiti prije vjezbe, cim ustanes. Takoder mozes whey ukljuciti u dorucak, ne mora nuzno ici u tekucem obliku.
Ne moras jesti puno ako ne ide, ali se onda potrudi da svaka 3h pojedes koliko mozes kvalitetne hrane.

Mislim da ce ti se tijelo s vremenom naviknuti i ubrzati metabolizam. Svakako pazi da nisi u prevelikom kalorijskom deficitu. Tablete B kompleksa navodno pojacavaju apetit, ako zatreba.
You don't drown by falling in the water. You drown by staying there.
Back to Top
Sun Chi View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Travanj 2012
Status: Offline
Points: 333
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sun Chi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Svibanj 2012 at 23:42
Btw nisu li insanity i p90x malo prezestoki na prazan zeludac? Mozes drzati tempo? Da si ipak popijes malo wheya prije vjezbe?
You don't drown by falling in the water. You drown by staying there.
Back to Top
kaja_30 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kaja_30 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Svibanj 2012 at 23:51
Da ,poprilicno,ali to je jedino vrijeme kad mogu na miru vježbati,poslije ne stignem do navecer,a onda pak ne mogu zaspati...Kupila sam si B-kompl,pijem tri dana...Cinjenica je da lošije radim nego navecer...Možda da ipak prebacim vježbanje navecer... A ništ,trudim se i dalje,napisala sam si meni za slijedeca tri dana pa cemo vidjeti...
Hvala na odgovoru Sun Chi!
Back to Top
Sun Chi View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Travanj 2012
Status: Offline
Points: 333
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sun Chi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Svibanj 2012 at 00:07
Samo deri! Kile nemaju pravo ici nigdje osim dolje!
You don't drown by falling in the water. You drown by staying there.
Back to Top
Bleach_Noririn View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Studeni 2011
Location: Zagreb/Zadar
Status: Offline
Points: 111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Bleach_Noririn Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Svibanj 2012 at 00:12
erm... nisam baš strucnjak za ovakve stvari al što nije prevelik razmak malo 6 pa u 11..? samo dojam.
+ ako radiš insenity+p90x ujutro u 5 a sad si još online, kolko spavaš dnevno?Confused
oni puše ekstazu.
Back to Top
Sun Chi View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Travanj 2012
Status: Offline
Points: 333
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sun Chi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Svibanj 2012 at 00:19
Vis vis to mi je promaklo
Potpis Bleach
You don't drown by falling in the water. You drown by staying there.
Back to Top
kaja_30 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kaja_30 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Svibanj 2012 at 08:15
Hehe,bila je corkica u ned popodne,pa nisam bila pospana,a i morala sam napisat to sve,vikendom jedino navecer imam vremena!Inace idem spati najkasnije u pola 11.
Eto,danas nisam vježbala ujutro,preležala do pol 6,probala bih od 15 do 16,jedino kaj me muci opet razmak od 11 do 16,malo preveliko,ne? Iako danas imam samo prsa i ledja.
Da,i od 6 do 11 je preveliki razmak,ali trudim se!Evo,danas napravila odlican smoothie ujutro od jagoda,wheya,kefira i zobenih,prefino! I nije mi teško palo,izgleda da mi pašu tekuce stvari ujutro! :-D
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Svibanj 2012 at 10:00
A zašto ne pojedeš ništa izmedju 6 i 11? Svako može pojesti 3 zalogaja i kad je naaajsitiji... tako da Tongue a 2 šnitice purece šunke su ništa... podebljaj to LOL

i zaista...insanity na prazan želudac? Shocked
Back to Top
josipr View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Rujan 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 99
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote josipr Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Svibanj 2012 at 10:20

kakve jebene gluposti. Pa ne možeš vježbati na prazan želudac, što je tebi? Što ce ti odvratni raženi kruh, jedi krumpir ili rižu. Dvije šnite pur. šunke :/  Tako ceš gubiti mišice i vodu, a to ne želiš.

Ako hoceš skidati mast, radi kardio natašte brzo hodanje (ne prebrzo) 45 min. Ili sobni bicikl, lagano. Odmah nakon toga 30g zobenih i whey.

Back to Top
Bleach_Noririn View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Studeni 2011
Location: Zagreb/Zadar
Status: Offline
Points: 111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Bleach_Noririn Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Svibanj 2012 at 11:15
Originally posted by kaja_30 kaja_30 wrote:

Eto,danas nisam vježbala ujutro,preležala do pol 6,probala bih od 15 do 16,jedino kaj me muci opet razmak od 11 do 16,malo preveliko,ne? D
pa popapaš u 5ipo-6 pa opet u 9, pa u 11 pa u 13-14 taman da se slegne do 15 do treninga i onda u 16 i 30recimo 19 i 30 i u krpe i naspavat se puno.:) mislim da nije bitno da imaš tocno 5 obroka dnevno, može i 6 manjih, ja osobno jedem 7 il 8 puta dnevno.. doduše ponavljam ne znam tolko o tome da sudim šta je dobro il nije.. a ako stvarno može vježbat samo u 5 ujutro, a jbg dignut se u 4, šta reci... tako da, samo papaj kad god stigneš i nemoj razmak veci od 3 sata medj obrocima. i definitivno ne na prazan želudac, ja radim insanity i mislim da bi se dobro izrigo kad bi na prazan želudac radio vježbeSmile 
oni puše ekstazu.
Back to Top
Arter View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Travanj 2012
Status: Offline
Points: 72
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Arter Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Svibanj 2012 at 12:04
Originally posted by josipr josipr wrote:

kakve jebene gluposti. Pa ne možeš vježbati na prazan želudac, što je tebi? Što ce ti odvratni raženi kruh, jedi krumpir ili rižu. Dvije šnite pur. šunke :/  Tako ceš gubiti mišice i vodu, a to ne želiš.

Ako hoceš skidati mast, radi kardio natašte brzo hodanje (ne prebrzo) 45 min. Ili sobni bicikl, lagano. Odmah nakon toga 30g zobenih i whey.

Ne treba takav rijecnik niti takva paljba....razeni kruh se nekome svida nekome ne....kumpiri i riza nekome imaju sasvim drugacije djelovanje..... tako da nemozes tako odmah skakat. Moze se i vjezbati na prazan zeludac, ujutro, nije poželjno ali može se. Slazem se da treba povecati meso, purece sunke jedi i 15 dkg zato sto treniras, i to se potrosi. 

Autorice teme, dali se osjecas umorna tjekom dana, da nemas snage i tako to sve sto prati to ? 
Back to Top
kaja_30 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 11
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kaja_30 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Svibanj 2012 at 14:24
Da,jedva izdržim do kraja dana i onda padam u krevet! Ne znam,nezamislivo mi tolko hrane pojest! A raženi mi baš fini,a i pecem si onaj od klica kruh,riža može,ali krumpir teško,ne volim :( ,eventualno na salatu...Ugljikohidrate jedem u prosu,heljdi i tak...
Danas mi opet bio naporan dan na poslu,vec sad sam umorna,a još mi u grlu stoji ona salata pileca koju sam pojela u pola 11. Koji mi je vrag?! A sve mi fino i htjela bih jesti!
Mnei paše vježbati na prazan želudac,ali poslije ne mogu jest jer mi se povraca dobrih sat vremena poslije.
Da bar ne moram tolko proteina jesti,kak da ih probavim tolko?
Pureca-jedva i te dvije strpam :(...
Popodne mijenjam pilece meso za jaja,jer se inace mogu pospravit spat ak za rucak pojedem još mesa...
A posni bude navecer ok s povrcem...
Hvala svima na odgovorima! Pocela sam vagati danas i vidim da premalo jedem(ili krivo racunam kcal)-100g pilecih prsa pecenih bez masti+200 gpovrce na salatu+preljev od dvije žlice bucinog ulja i limun soka ima oko 200 kcal,ne?
Pitanjce još: zobene imaju 402 kcal 100 g?! To se odnosi na suhe,ili? Ja ih jedem kuhane u vodi...
Back to Top
Bleach_Noririn View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Studeni 2011
Location: Zagreb/Zadar
Status: Offline
Points: 111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Bleach_Noririn Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Svibanj 2012 at 14:41
hmm hmm.. ne bih znao odgovorit na tvoja pitanja, al mislim da kalkulator hoce https://www.fitness.com.hr/fit/kalkulatori/Kalorijska-vrijednost-obroka.aspx
oni puše ekstazu.
Back to Top
Kiir View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Ožujak 2011
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 150
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kiir Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Svibanj 2012 at 15:27
Zobene (one koje sam ja vidio) su sve negdje oko 370kcal na 100g.
Respect za uzimanje istih samo sa vodom, ja mislim da ne bih mogao zlicu jednu pojest da ne mogu sa necim drugim  :D
 
Popij shake ujutro nakon, ako vec moras vjezbati ujutro...lakse ces ubacit proteine. Nije puno, ali ce ti proradit probava pa ces lakse postat gladna i pojest konkretno.
 
Sto se tice umora, ne znam kako kod tebe, ali meni je sasvim normalno da mi se spava vise puta na dan i na poslu i doma. Prvo mi se spava kad se dignem, pa onda nakon dorucka, pa tamo oko pola 1, nakon rucka, pa onda pred kraj vremena kao sada npr.
Znao sam vise puta doci doma i joggirat za zagrijavanje na mjestu uz non stop zijevanje LOL
Tek nakon Insanitya (radim odmah nakon posla) sam odmoran LOL
"Emancipate yourself from mental slavery, none but ourselves can free our mind"
Back to Top
Arter View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Travanj 2012
Status: Offline
Points: 72
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Arter Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Svibanj 2012 at 15:40
Originally posted by Kiir Kiir wrote:


Tek nakon Insanitya (radim odmah nakon posla) sam odmoran LOL

Ali to je istina, evo umravo sad i aj zijevam , jos ovo vriem neko ajme, i tako mi je bilo jucer, i nakon insanitya sam kao novi covik, nema lipseg osjecaja nego onaj lagani umor koji te drzi par sati nakon.... :D 
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.