New Posts New Posts RSS Feed - Pomoć oko plana prehrane
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pomoć oko plana prehrane

 Post Reply Post Reply
Author
Piletina View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Lipanj 2017
Location: Pula
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Piletina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Pomoć oko plana prehrane
    Posted: 20 Lipanj 2017 at 17:39
Pozdrav svima, novi sam na forumu. 182/60
Nedavno sam pao 5kg zbog stresa i sad se polako oporavljam.
Gledao sam po forumima za prehranu ali svugdje pise drukčije pa bih vas zamolio da mi pomogne koliko možete, a ja ću se potruditi da što bolje opisem svoju dosadasnju prehranu i ostalo.
Da se razumijemo, ovu prehranu sam poceo prekjučer:
Radim na poslu 7-14h (nije fizicki teško)
6.10h cornflakes jogurt, banana, žlica lanenog ulja, orasasti plodovi, zlica namaza od kikirikija (sadrzi whey isolat)
10.00h 3 jaja i panceta
14h nakon posla 1 banana
15h rucak pašta pileca prsa i salata (mshune, krompir, jaja s maslinovim uljem), orasasti plodovi, zlica namaza od kikirikija (sadrzi whey isolat)
Pola sata odspavam
17h kruh s marmrladom ili cvarci
20h 1 jaje (kuhano) orasasti plodovi, zlica namaza od kikirikija (sadrzi whey isolat)

U toku dana popijem 1-2L vode
Bicikliram 6km na dan (do posla i nazad)
Spavam 22, 23 do 5:50h
U sobi izvodim sklekove i cucnjeve, sljedeci cu mjesec krenuti u teretanu kad sjedne plaća.

Ako treba jos informacija, slobodno pitajte.

Mene zanima da li je ovo dobar plan prehrane (iako vjerujem da nije)i kako da uskladim sklekove i čučnjeve tj. u koje vrijeme da treniram.
Hvala!
Back to Top
CeLe111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 370
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote CeLe111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Lipanj 2017 at 19:12
generalno, nelose...

moje pitanje tebi je kako ti je prehrana izgleda prije (prekjucer).
Tj. sto te navelo da si izgubio kilazu..

Vjerujem da je ovo dosta visi unos kcal, nego sto si imao, tako da sam siguran da ce se kilaza pocet uvecavat,
najbitnije u citavoj prici ovdje je da imas kontinuitet.. (been there done that). =)

I sam sam davnih godina vodio istu bitku, kada bih se i natjerao da preko tjedna jedem koliko mi je potrebno,
dosao bi vikend u kojem bi uglavnom 'Sje." sve sto je bilo napravljeno u prethodnih 5dana.
Tako da sam dugo vremena isao korak naprijed, korak nazad.. nikuda!

Dakle, zakljucak, pokusaj da se drzis ovoga i prati zbivanje sto ce se dogadati sa tijelom na nekakvoj tjednoj bazi.

Ne mislis ici u teretanu?
Online Mentor:
Nutricionizam/trening, misicna masa/mrsavljenje.
Stalni pristup i motivacijska podrska.
Rad temeljim na hrpi zadov. klijenata i uspjesnim transformacijama!
http://www.fgfitness.uk
Back to Top
Piletina View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Lipanj 2017
Location: Pula
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Piletina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Lipanj 2017 at 20:32
Kolega hvala na brzom odgovoru i na pitanjima.

Prekjucer mi je prehrana ovako izgledala:
6.10h 2 jaja i panceta
10h 2 jaja na poslu (radim na farmi jaja pa imam džabe za marendu 😅 )
14h banana
15h pohane tikvice, 2 batka
19h 2 tosta....smeće
Bio sam zaručen s jednom krvopijom te sam izgubio kile i apetit zbog stresa, inace sam imao 63 64, ali i te 3 kile su otisle.
Sad sam se maknuo od svojih, Zivim sam i imam svoj mir, kuham itd.
Danasnji izracun unosa je sljedeci: 1900Kcal, 220gr Uh, 84gr proteina, 82 gr masti, masti su dobrodosle kod mene jer mi fali.
Ja sam prosao tu fazu opijanja pa ne pijem ha vikend 😊

Trenutno imam oko 500kn do 15.7 za hranu i nekako cu se izvuci, tako da u teretanu krecem 15.7. na plaći.
Mislim povecati unos UH, recimo ujutro riža i 3 jaja u 10h


Edited by Piletina - 20 Lipanj 2017 at 20:34
Back to Top
CeLe111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 370
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote CeLe111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Lipanj 2017 at 20:35
Fali ti unosa bjelancevina. ja ne bih isao ispod 2grama po kilogramu..

Masti su uredu, s njima je uvijek lakse dopunit zeljeni kalorijski unos, kada ugh ima puno da vise "ne stanu".

Ali kako sam rekao, svakako ti je potreban kontinuitet.
I onda pratis dogadanja kako i sto, pa dodajes ili oduzimas kako i sto bude potrebno. =)
Online Mentor:
Nutricionizam/trening, misicna masa/mrsavljenje.
Stalni pristup i motivacijska podrska.
Rad temeljim na hrpi zadov. klijenata i uspjesnim transformacijama!
http://www.fgfitness.uk
Back to Top
Piletina View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Lipanj 2017
Location: Pula
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Piletina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Lipanj 2017 at 20:40
Zaboravio sam nadodati da sam danas poceo raditi sklekove kao priprema za teretanu, danas odradio 5 serija, 1min odmora između 9 9 8 6 7. I tako planiram svaki 2. dan.

Sto se tice bjelančevina mislim da zbog njih prdim po stanu (sreca da sam sam) 😁 a mozda je zbog nagle promjene prehrane pa dok se organizam privikne.
Back to Top
CeLe111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 370
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote CeLe111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Lipanj 2017 at 20:45
Sumnjam da prdis od "proteina".

Prdis od neke namirnice, a to moze bit bilo sto, i prije da je neka od izvora ugh. nego proteina.
Jedino sto mi pada od proteinskih namirnica napamet moze bit (mlijeko/laktoza) ili pak whey protein, ali bi oni prije stvarali tegobe u crijevima/zeludcu, tako bi to vjeroj. osjetio i tako prije "prdca".

Tako da vjerujem da je do ugh. A to ces morat sam otkrit igrom eliminacija.. =)
Online Mentor:
Nutricionizam/trening, misicna masa/mrsavljenje.
Stalni pristup i motivacijska podrska.
Rad temeljim na hrpi zadov. klijenata i uspjesnim transformacijama!
http://www.fgfitness.uk
Back to Top
Piletina View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Lipanj 2017
Location: Pula
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Piletina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Lipanj 2017 at 20:47
Ja mislim da je sve u glavi, cim se malo uzbudim oko necega, odmah mi prorade crijeva i prrrr.. 🤣🤣🤣

Mozda je zbog stresa, organizmu treba duze da se oporavi. Tek 5 dana zivim sam.

Edited by Piletina - 20 Lipanj 2017 at 21:00
Back to Top
Warrior98 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Srpanj 2016
Location: Radoboj,Krapina
Status: Offline
Points: 198
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Warrior98 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Lipanj 2017 at 21:54
Piletina,voliš li takav raspored obroka ili tako jedeš jer ti je netko rekao da moraš jesti 5-6 obroka?

Što se ekonomije tiče,zob ti je ajmo reć jeftina,5kuna pola kg u lidlu npr.,pa srdele u konzervi i skuše,jaja relativno ako jedeš samo 2 odjednom,od masnijih stvari svinjska jetra,neznam tocno koji je omjer,ali jeftinije od ostalog mesa,relativno konzervirani grah,imaš jeftinog sirovog povrća,frescovog smrznutog povrća... 

Lijep pozdrav lega!

"Exercise is the thing we must do to replicate the conditions under which our physiology was - and still is - adapted, the conditions under which we are physically normal."
Back to Top
Piletina View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Lipanj 2017
Location: Pula
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Piletina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Lipanj 2017 at 21:57
Pileca prsa imam za 25kn kila. Takav raspored sam si napravio jer mi najbolje odgovara, zato sam ovdje da naucim nesto i promjenim ako nije dobro. 😊
Back to Top
Piletina View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Lipanj 2017
Location: Pula
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Piletina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Lipanj 2017 at 22:04
Može kritika na ovaj plan prehrane?

Dorucak 7h
(Uz svaki dorucak orasasti plodovi i 1 zlica lanenog ulja)
- zobene, whey, banana, voda
- jogurt, cornflakes, whey, banana
- razeni kruh, 2 jaja i jogurt
- zobene, mlijeko, whey banana

Marenda 10h
- riza, 3 kuh. jaja, malo pancete.
- pasta s vrhnjem za kuhanje i 3 jaja
- griz u mlijeku i 3 jaja

Rucak 15h
- riza, salata s maslinovim uljem, piletina ili kotlet
- riba, puretina, salata
- pasta, pileca prsa i salata

30min drijemanja 🤗

Trening 16:30/17h do 18h
Mjerica wheya

Vecera 19h
- 120gr posnog sira, orasasti plodovi
- 3 kuhana jaja
- smootie od voca (i posni sir?)

Kritika i savjet dobrodosao.

Back to Top
Warrior98 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Srpanj 2016
Location: Radoboj,Krapina
Status: Offline
Points: 198
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Warrior98 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Lipanj 2017 at 14:02
baci k vragu taj cornflakes,nista dobro u njemu :(

Od UH uvedi još graha,leće,slanutka,graška,mahunarki,špinata,kupusa,luka,rajčice,paprike,tikvica,brokule,kelja i tako dalje. Siromašan ti je jelovnik povrćem,doštukaj povrća gore. 


"Exercise is the thing we must do to replicate the conditions under which our physiology was - and still is - adapted, the conditions under which we are physically normal."
Back to Top
Piletina View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Lipanj 2017
Location: Pula
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Piletina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Lipanj 2017 at 14:04
Pa napisao sam salata. To je povrce, ja stavim, zelehu salatu, graha, krastavce, rajcicu, papriku, ovisi što imam
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.