New Posts New Posts RSS Feed - Početnik treba pomoć
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Početnik treba pomoć

 Post Reply Post Reply
Author
Rsay View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Lipanj 2017
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Rsay Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Početnik treba pomoć
    Posted: 20 Lipanj 2017 at 17:13
Pozdrav ljudi, novi sam ovdje. Imam 20god i cca 105kg a visok 189

Htio bih se ovo ljeto aktivirati i konacno doci na idealnu tezinu. oduvijek se borim s kilogramima i proslo ljeto sam bio blizu idealnog ali sam sada kako sam poceo studirat zbog manjka vremena drastično smanjio aktivnost te sam opet dobio koji kilogram(inače se bavim košarkom i znao sam trenirati min 3xtjedno)

trebao bih pomoc oko savjetovanja i svega za prehranu i vježbanje kod kuće.
pošto nisam nešto u fit formi mislio sam nesto tipa ovih vjezbi(osim zgibova koje nemogu i nemam gdje raditi)...

http://www.building-body.com/3-bodyweight-treninga-mrsavljenje/
http://www.building-body.com/cetiri-super-efikasna-bodyweight-treninga-15-minuta/
http://www.building-body.com/izvrsni-10-minutni-bodyweight-treninzi/

svaki savjet je dobro dosao...
Back to Top
CeLe111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 370
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote CeLe111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Lipanj 2017 at 19:08
u svakom slucaju bilo kakva aktivnost moze samo pomoci, u kojem god smjeru ona isla, bolja je nego sjedenje u kaucu... =)
Ono sto je kljucno u citavoj prici ovdje je s druge strane nimalo manje bitna prehrana, koja je zapravo kljuc za uspjeh! =)
Online Mentor:
Nutricionizam/trening, misicna masa/mrsavljenje.
Stalni pristup i motivacijska podrska.
Rad temeljim na hrpi zadov. klijenata i uspjesnim transformacijama!
http://www.fgfitness.uk
Back to Top
Rsay View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Lipanj 2017
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Rsay Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Lipanj 2017 at 21:25
Znam svjestan sam toga,trebam biti u deficitu s kalorijama a to znaci da trebam biti aktivan i manje jesti, stoga želim poduzeti nešto oko toga tijekom ljeta...
Izbacit ću nepotrebne kalorije poput slatkisa, kolaca, sokova, kapučina... smanjit ću unos kruha, tjestenine i riže pogotovo navećer...

Imao sam na umu ovako nesto:
Dorucak:zobene pahuljice, sendvič od integralnog kruga, kuhana jaja...
Ručak: razno meso, povrće, variva, riža, tjesto
Večera:voćni smootie, jaja, posni sir

može još neki prijedlog k ovome za dorucak i veceru... nešto jednostavno, lako za nabavit i da nije skupo
Back to Top
CeLe111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 370
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote CeLe111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Lipanj 2017 at 11:27
Originally posted by Rsay Rsay wrote:

Znam svjestan sam toga,trebam biti u deficitu s kalorijama a to znaci da trebam biti aktivan i manje jesti, stoga želim poduzeti nešto oko toga tijekom ljeta...
Izbacit ću nepotrebne kalorije poput slatkisa, kolaca, sokova, kapučina... smanjit ću unos kruha, tjestenine i riže pogotovo navećer...

Imao sam na umu ovako nesto:
Dorucak:zobene pahuljice, sendvič od integralnog kruga, kuhana jaja...
Ručak: razno meso, povrće, variva, riža, tjesto
Večera:voćni smootie, jaja, posni sir

može još neki prijedlog k ovome za dorucak i veceru... nešto jednostavno, lako za nabavit i da nije skupo

Upravo tako da. =)

Ako si na meniu imao brdo toga sto navodis, samo reduciranje i dodavanje nekakve aktivnosti, trebalo bi vodit ka pozitivnim promjenama!

Dorucak: sto ce ti i kruh i zobene? 
Rucak: meso uredu, gledaj da je cisto spremano (ne pohovano, i ne przeno u brdu ulja), variva (povrce), nema brige, a sa ugljicima gledaj da ne pretjerujes (riza, tjesto).
Vecera: Ja bih izbacio voce i jaja, a uz posni sir dodao neke zdrave orasare (40/50grama).

Generalno gledano (nisam siguran kolike ce ti porcije biti), ali ovo moze biti veoma siromasno kalorijski. =)
Ponajvise gledano sa strane da zadovoljis proteinski unos, uh rijetko tko da unosi premalo, a masti nije problem namirit nikome. 

Online Mentor:
Nutricionizam/trening, misicna masa/mrsavljenje.
Stalni pristup i motivacijska podrska.
Rad temeljim na hrpi zadov. klijenata i uspjesnim transformacijama!
http://www.fgfitness.uk
Back to Top
Rsay View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Lipanj 2017
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Rsay Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Lipanj 2017 at 19:35
može onda neke ideje što bih mogao još jesti za dorucak i većeru umjesto ovoga šta mislite da nije tu mjesto?
Back to Top
Warrior98 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Srpanj 2016
Location: Radoboj,Krapina
Status: Offline
Points: 198
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Warrior98 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Lipanj 2017 at 14:08
Jaja možeš pripremiti na minimalno 3-4 načina,posni sir možeš jest s jajima,u vidu smoothieja,s orašastim plodovima,u salatama,jaja možeš napraviti u salati s npr. rajčicom i običnom zelenom salatom,tuna,sardine,skuše iz konzerve(ekonomija :( ) ,kuhana šunka i tako dalje. Kombiniraj ! :) 
"Exercise is the thing we must do to replicate the conditions under which our physiology was - and still is - adapted, the conditions under which we are physically normal."
Back to Top
pekija View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2017
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pekija Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Lipanj 2017 at 09:12
Pozdrav svima. I ja sam nova ovdje i trebala bi pomoć. Imam dosta kila za skinuti. Već 6 tjedana treniram 3 puta tjedno total body program, dosta intenzivan, kombinacija raznih vježbi s velikim intenzitetom i između kraće pauze. Vikendom plivam sat vremena bez stajanja odnosno pauza. Prehrana ovako: ujutro: 2 jaja sa paradajzom ili krastavcem, uzina: zelena jabuka ili malo borovnica, ručak: meso sa salatom začinjenom maslinovim uljem i balsamico, večera: zrnati sir ili meso sa salatom. Pijem 0,75 l čaja od koprive i đumbira i oko 2 l vode, nekad malo manje. Do sad sam smršavila 4 kile, ali se opet često jedna vrati kao jutros pa je to sad 3 kg. Moram napomenuti da niti jednom nisam brljala niti prekršila prehranu, eventualno 2 puta uzela tamnu čokoladu 1 rebro. Cilj mi je bio mjesečno smršaviti 5 kg. Imam viška 30 kg. Mislila sam da će ići brže jer se svega pridržavam. Može li mi netko pomoći zašto ne idu kile dole. Mjerim se također, vidi se malo u centimetrima, ali sa ovoliko viška trebala bi i vaga ići dole i možda bolji rezultati ili se varam. Molim za savjet. Hvala.
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.