New Posts New Posts RSS Feed - pocetnik
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

pocetnik

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
genius View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote genius Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: pocetnik
    Posted: 06 Srpanj 2007 at 11:55

 evo ovako,trebam vas savjet.. imam š8 godina,visok sam š83 cm,a tezak 72 kg.. bavio sam se nogometom pa imam dobro razvijene noge i trbusne misice..no zelim razviti ruke i prsa,odnosno cijeli gornji dio tijela,koji mi je prilicno nerazvijen. ne zelim biti nabildan,nego samo zelim da to lijepo izgleda,znaci da se vide misici,ali nista pretjerano..

od jeseni se planiram upisati u teretanu,no neznam hocu li uspjeti uskladiti obaveze jel mi je problem putovati do grada u teretanu,pa mozda 2 puta tjedno upisem pa cemo vidjeti..

no uglavnom,mene ustvari zanima sto ja mogu doma poduzeti da bi razjacao gornji dio tijela..donedavno sam vjezbao,no u zadnje vrijeme mi se bas i neda.. kad sam raspolozen i jako motiviran,napravim 4 serije po 40 sklekova,i dizem utege od 5 kg,5 serija po 40 ponavljanja..no kao sto sam vec rekao,u zadnje vrijeme mi je to postalo pretesko(neda mi se),i jedvanapravim 30 sklekova..hocu li takvim radom sto postici(mislim na one dane kad sam motiviran pa radim 4x40 i 5x40)? trebam li raditi vise serija sa manjim brojem ponavljanja ili kak? trebam li dobiti jos mase da bi izgradio lijep gornjio dio tijela? isplati li mi se 2 puta tjedno ici u teretanu(tek od jeseni postoji ta mogucnost)?

pomagajte ljudi...

Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Srpanj 2007 at 02:09
Jasno mi je potpuno sta zelis!

Ovako , bilo bi super kad bi stigao 3x tjedno u teretanu, ali i 2x ce bit ok ako ne stignes vise

Dobro je sta doma imas nekakav uteg , pa s njim mozes dosta raditi doma ruke posebice,onda sklekove , trbusnjake i sl... pa onda recimo ruke mozes malo manje u teretani ako budes isao dva puta tjedno (mislim ako ces doma bit redovit)

Savjetovao bih ti da se ne orijentiras samo na gornji dio tijela, to nije nikako pozeljno, uvijek treba ravnomjerno razvijati sve dijelove tijela

Naravno da je osim vjezbanja tj. treninga prehrana vrlo bitna, znaci pozeljno je da jedes vise puta na dan manje obroke itd. imas vec neke teme o tome na ovome forumu

A i sta se tice vjezbi, mozes malo prouciti stranicu i forum , jer toga ima zbilja puno vec napisano, nema smisla da ja sad opet to sve ponavljam


šta se tice serija i ponavljanja, ako zelis dobiti malo jos mase, bilo bi bolje da radis serije sa manje ponavljanja, a nesto vecom kilazom, ovako ces samo jos vise isticati definiciju, ali s obzirom da ja neznam kako ti izgledas i da li ti treba jos misicne mase ili samo definicija, tu ti jos ne mogu puno reci

No, uglavnom ako zelis jos mase, smanji ponavljanja i povecaj kilazu (znaci bolje vise serija sa manje ponavljanja sa nesto vecom kilazom)


Uzivaj u vjezbi
Mozda Bog zeli da upoznas mnogo pogresnih osoba prije nego sto upoznas pravu i na tome ces mu, kad se to bude dogodilo, biti zahvalan.
Back to Top
genius View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote genius Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Srpanj 2007 at 13:10

 ok,puno hvala

ali imam jos jedno pitanje.. neznam da li te serije trebam napraviti odjednom(u kracem vremenskom roku),ili mogu raspodijeliti serije kako mi je lakse,znaci npr. svakih sat vremena?? to mi je prilicno bitno pa bih molio odgovor

unaprijed hvala

Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Srpanj 2007 at 16:12
U kracem vremenskom roku, kad si zagrijan, nema smisla da radis jednu seriju svakih sat vremena

Najprije se moras zagrijat malo i onda kad su ti misici zagrijani to odradis

Nema smisla na hladno svako malo radit po jednu seriju
Mozda Bog zeli da upoznas mnogo pogresnih osoba prije nego sto upoznas pravu i na tome ces mu, kad se to bude dogodilo, biti zahvalan.
Back to Top
genius View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote genius Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Srpanj 2007 at 19:06

Originally posted by Ive_ri Ive_ri wrote:

U kracem vremenskom roku, kad si zagrijan, nema smisla da radis jednu seriju svakih sat vremena

Najprije se moras zagrijat malo i onda kad su ti misici zagrijani to odradis

Nema smisla na hladno svako malo radit po jednu seriju

hvala na savjetu.. ja sam stalno imao velike razmake izmedju serija.. onak,napravim jednu,pa mi se vise neda,onda drugu za sat vremena i tako dalje..sad bar znam da mi se to ne isplati,tnx

Back to Top
DrydeN View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 16
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote DrydeN Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Srpanj 2007 at 20:40

ja sam pocetnik i trenutno sam u fazi dobivanja misicne mase, imam š8g, š82 cm i 75 kg, ali presporo dobivam masu, jedem dosta ali ne pomaze bas ...

posto nemam kuci nikakve sprave, sve sto radim su sklekovi i trbusnjaci, a uskoro cu upisati teretanu.

zanima me kakvi su sklekovi i trbusnjaci idealni za mene, koliko serija po koliko komada,koliki vremenski razmak izmedu serija ... i u koje doba dana je najpogodnije radit vjezbe, koliko cesto u danu i najvaznije zanima me jel trebam radit vjezbe prije obroka ( inace uvijek prvo vjezbam, izmorim se i onda se nazderem :D), ili je bolje prvo malo jesti, pa onda nakon malo vremena vjezbati...

mislim da su moji problemi sto se premalo zagrijavam prije vjezbanja, sto jedem previse odjednom ( cujem da je bolje mnogo puta pomalo..) i sto unosim relativno malo proteina u odnosu na masti i ugljikohidrate

eto ako moze kakav savjet bio bi zahvalan , unaprijed hvala ;)

Back to Top
©ime View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 285
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ©ime Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Srpanj 2007 at 21:15
Originally posted by Ive_ri Ive_ri wrote:


Savjetovao bih ti da se ne orijentiras samo na gornji dio tijela, to nije nikako pozeljno, uvijek treba ravnomjerno razvijati sve dijelove tijela



postoje ljudi ( npr. ja ) za koje to ne vrijedi...

posto sam cesto na biciklu u obaranju nekih brzinskih rekorda ( u cemu uzivam ), moje noge su atletski gradjene... nisu bodybuilderski siroke, ali misici stse na sve strane. po meni i previse, jer mi gornji dio tijela nije sklon misicima...

tako da ce mi trebati ( uz 3x tjedno bildanje i 3x tjedno plivanje ) jos nekoliko mjeseci dok se gornji dio tijela ne "istakne"

zakljucak: treba najvise bildati damo gdje si "najtanji", kako bi na kraju izgledao sto uskladjenije...


Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Srpanj 2007 at 01:48
A meni obrnuto, meni dolnji dio tijela nije bas sklon misicima, al eto, snalazimo se mi nekako  
Mozda Bog zeli da upoznas mnogo pogresnih osoba prije nego sto upoznas pravu i na tome ces mu, kad se to bude dogodilo, biti zahvalan.
Back to Top
DrydeN View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 16
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote DrydeN Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Srpanj 2007 at 12:00
 moze meni neko odgovorit ?
Back to Top
©ime View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 285
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ©ime Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Srpanj 2007 at 19:52

dakle, prvo skokni na forum.teretana.hr ili kako se vec taj forum zove i pogledaj si onaj ogledni plan prehrane koji je tamo neki lik ostavio.... nesto tipa "ovo je jelovnik kojeg sam sastavio za jednog ov svojih musterija"....

to sto tamo pise je za mene recimo puno previse.. ali ako zelis masu i "nejde ti" onda probaj to... imas tamo stvari tipa 200g zob, pa tuna, pa piletina, pa sve ispocetka i tako u jednom danu....

a koliko sklekova mozes napraviti?
Back to Top
DrydeN View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 16
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote DrydeN Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Srpanj 2007 at 21:27
 pa radim u serijama od 30-50, dnevno u prosjeku oko 250-400...
Back to Top
©ime View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 285
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ©ime Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Srpanj 2007 at 11:27

uz takav rezim imat ces dobre prsne misice...
Back to Top
DrydeN View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 16
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote DrydeN Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Kolovoz 2007 at 12:47
 u tome i je problem, prsa mi se previse razvijaju u odnosu na ruke, tj. na rukama tricepsi su donekle u dobrom stanju ali bicepsi nista ...
Back to Top
©ime View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 285
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ©ime Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Kolovoz 2007 at 17:31

nabavi si bucice (utege) od š0-š5 kila i radi 3 put tjedno ( recimo svaka dva dana ) š5 podizanja x 6 serija...

govorim o standradnom biceps curlu ( upisi u Google "biceps curl" pa klikni na "images" )

nakon par mjeseci imat ces ogromne bicepse

osim biceps curla mozes raditi i hammer curl ( da i podlaktica raste... ), isto š5x6

....

sad jos ubacis sklekove 20x6, i "shoulder press" za ramena, š5x6 i eto ti solidnog treninga za gornji dio tijela... voila!
Back to Top
DrydeN View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 16
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote DrydeN Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Kolovoz 2007 at 21:46

 oke , hvala na savjetima, samo me zanima jos jel efektivnije za razvoj misicne mase jesti prije vjezbanja ili nakon vjezbanja , ili to ne utjece mnogo ?

znam recimo da se par sati prije vjezbanja mora unijeti dovoljna kolicina ugljikohidrata, a za ovo ostalo neznam

 

Back to Top
©ime View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 285
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ©ime Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Kolovoz 2007 at 22:17
 
najbitnija je kombinacija brzih ugljikohidrata i "brzih" bjelancevina ODMAH nakon treninga... npr.

36g whey + 60g glukoza

onda nekih sat i pol nakon toga mozes pojesti novu porciju ugljikohidrata i bjelancevina....

dakle, jedi NAKON treninga!

sto se tice prije treninga, nemoj jesti previse jer sigurno zelis imati atletsku gradju i "vidljive" misice pa ti potkozno salo nije prijatelj.. a ono se "trosi" u vecoj mjeri ako se prije treninga ne nazderes....
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.