New Posts New Posts RSS Feed - Plivanje i proteini
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Plivanje i proteini

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
Apotekar View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Lipanj 2010
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Apotekar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Plivanje i proteini
    Posted: 23 Sijecanj 2011 at 11:46
Jedno pitanje u vezi uzimanja proteina.Bavim se plivanjem,plivam svaki dan po 45 min do šh.Zanima me da li bi bilo pametno pojacati moju prehranu sa proteinima radi povecanja mase.Malo sam gledao po forumu i koliko vidim da bi mi najbolji bili whey proteini.Recimo da svaki dan poslije plivanja uzimam po 30g,da li bi to bilo dobro.Ne težim nekom brzom povecanju mase vec planiram to raditi sljedecih par mjeseci.
Back to Top
GajbaPive View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2010
Status: Offline
Points: 921
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GajbaPive Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Sijecanj 2011 at 11:52

plivanje je cardio. od cardia nema misica. ;)

 ''Ne težim nekom brzom povecanju mase vec planiram to raditi sljedecih par mjeseci.''

ljudi godinama stjecu misice.



Edited by GajbaPive
Back to Top
Apotekar View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Lipanj 2010
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Apotekar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Sijecanj 2011 at 15:26
 Ma lako za misice,ja ne mislim biti nabildan niti tako nesto.Samo me zanima pravilna raspodjela mase.
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Sijecanj 2011 at 15:30
Originally posted by Apotekar Apotekar wrote:

Jedno pitanje u vezi uzimanja proteina.Bavim se plivanjem,plivam svaki dan po 45 min do šh.Zanima me da li bi bilo pametno pojacati moju prehranu sa proteinima radi povecanja mase.Malo sam gledao po forumu i koliko vidim da bi mi najbolji bili whey proteini.Recimo da svaki dan poslije plivanja uzimam po 30g,da li bi to bilo dobro.Ne težim nekom brzom povecanju mase vec planiram to raditi sljedecih par mjeseci.

Poslije treninga je sasvim OK popiti whey protein s dekstrozom. Poslije toga pojedes neki kruti obrok i to je to.


Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
Apotekar View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Lipanj 2010
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Apotekar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Sijecanj 2011 at 15:52
  Ok,puno hvala.
Back to Top
GajbaPive View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2010
Status: Offline
Points: 921
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GajbaPive Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Sijecanj 2011 at 16:00

za dobivanje mase potrebno je misic staviti pod opterecenje. pod opterecenjem dolazi do ''trganja'' misica gdje dolaze proteini i pune te rupe. tako se misic razvija i raste. prilikom plivanja opterecenje nije toliko da bi izazvalo ''trganje'' (ne mogu se sjetiti pravilne rijeci) vlakana misica, a bez toga nema rasta misica.

Back to Top
Apotekar View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Lipanj 2010
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Apotekar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Sijecanj 2011 at 22:58
 Aha zanimljivo hvala na korisnoj informaciji,a da li moze doci do nekih loših efekata ako koristim proteine ukombinirane s plivanjem.
Back to Top
Pitbull View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Srpanj 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1572
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pitbull Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Sijecanj 2011 at 23:00
Ne može.   
Back to Top
- Darac - View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Sijecanj 2011
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 376
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote - Darac - Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Sijecanj 2011 at 23:28
Originally posted by Apotekar Apotekar wrote:

 Aha zanimljivo hvala na korisnoj informaciji,a da li moze doci do nekih loših efekata ako koristim proteine ukombinirane s plivanjem.


Nop, samo moze doci do dobrih efekata   tako da slobodno uzimaj tako kako si rekao, naravno kasnije iza toga pojedes neki kvalitetan obrok i to ti je super.
Back to Top
GajbaPive View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2010
Status: Offline
Points: 921
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GajbaPive Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Sijecanj 2011 at 23:42
  whey s dexom, jer ako nakon treninga uzmes samo whey tijelo ce ga pretvoriti u glukozu i nisi napravio nista korisno s wheyom.
Back to Top
Insy View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Sijecanj 2011
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Insy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Sijecanj 2011 at 18:35
Samo se ubacim, jer je rijec o plivanju

teretana prije plivanja ili plivanje prije teretane ili
jedan dan jedno i jedan dan drugo?
Back to Top
GajbaPive View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2010
Status: Offline
Points: 921
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GajbaPive Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Sijecanj 2011 at 18:40

svakako plivanje poslije, ali da li odmah poslije ili nakon sat dva?

Back to Top
kiki4 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Veljaca 2011
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kiki4 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Veljaca 2011 at 19:39
 Nisi mogao,bolji sport  odabrati od plivanja.Ja sam isto aktivni plivac,kombinujem treninge,radim 2+š.Proteine nemoj uzimati ni za zivu glavu,tu hemiju skloni od sebe.Sve proteine mozes naci u hrani.Dobio si mase,samim tim ti ta hemija ne treba.Plivanje je opasno sto se kila tice,ali naj,naj,naj sport.Pozdrav 
Back to Top
Pitbull View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Srpanj 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1572
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pitbull Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Veljaca 2011 at 20:15
što ima loše kod proteina, tocnije wheya? Od toga mu nece
ništa loše bit
Back to Top
kiki4 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Veljaca 2011
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kiki4 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Veljaca 2011 at 21:11
 Ja nisam zagovornik proteina,ja recimo pojedem tjesteninu poslije plivanja,sa  mesom radi hranjenja misica koji su se potrosili,tokom treninga.Zavisno od duzine treninga i jacine moze se pojesti poslije treninga sta ti se jede,jer je organizam istrosen,a misic trazi da bude nahranjen.Mada,sportski doktori poslije treninga preporucuju puretinu i piletinu,kao jedan veliki proteinski izvor,posebno puretina.
Back to Top
Pitbull View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Srpanj 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1572
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pitbull Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Veljaca 2011 at 21:14
Nakon treninga je bitno da se pojede p + uh obrok. Nebitno
je hoce li on konzumirati whey, ali od wheya mu se nece
ništa štetno dogoditi
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.