New Posts New Posts RSS Feed - Pitanje u vezi teretane
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pitanje u vezi teretane

 Post Reply Post Reply
Author
fab-o-lous View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2007
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fab-o-lous Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Pitanje u vezi teretane
    Posted: 22 Sijecanj 2007 at 21:16
Novi sam ovdje i neznam puno o vjezbanju i svem tome zato vas molim za pomoc...zelio bi izgubiti nekih 5kg a zatim se primiti izgradnje misica ne previse, ali da imam lijepo gradeno tijelo...ako odem u teretanu i pocnem dizat utege ko lud samo cu povecat masu sto nikako nezelim...sto mi preporucujete da odem trcat svaki dan il nest probam se bolje hranit i izgubit kile ili postoji nacin da gradim tijelo i gubim masu u teretani?
imam  š8 god  š82  i  nekih 77kg i inace ne vjezbam povremeno se primim sklekova ali htio bi krenut sa svime tim al neznam kako je za nekoga tko nikad nije nesto previse vjezbo najbolje
...hvala na svakoj pomoci...
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Sijecanj 2007 at 22:05
Ne znam koliko masnog tkiva imas u tih 77kg na š82cm.

Radi kardio trening i pazi na prehranu.

Slobodno ubaci trening sa utezima nekih pola sata i onda poslije toga odradi kardio (trcanje, bicikl, orbitrek i slicno) 45+ minuta.
Back to Top
Slyster12 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 93
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slyster12 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Sijecanj 2007 at 13:44
Kak ste smijesni s tim strahom od nabildavanja :D
Jel itko od vas svjestan koliko je rada,odricanja i znanja potrebno da bi se dobila samo jedna kila misica?
Sta bi bilo fab-o-lous da ti kazem da se ti ne bi mogao "Nabildati" taman i da hoces?
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Sijecanj 2007 at 19:46

 Imam ideju!

Probaj ici na to da se ZELIS nabildati!  Nece uspjeti!  Ali ces dobiti ono sto ockujes sam od sebe!

Back to Top
exploziv View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 20 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 114
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote exploziv Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Sijecanj 2007 at 22:29
hehe

bas su smijesni likovi....no nema veze, nije im za zamjeriti i ja sam isto mislio dok nisam krenuo u teretanu, a onda sam shvatio da  hmmmm.....fak
Back to Top
fab-o-lous View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2007
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fab-o-lous Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Sijecanj 2007 at 16:42
A nemam ja pojma o teretani al sta sad ja cu doc i samo dizat utege i kolko sam skuzio tako necu izgubit na kilazi nego samo ostat na istoj ili jos dobit mase...to mi netreba...imam dost kila i ovak i netrebaju meni neki misici samo bi htio izgubit 5 kila i onda ic u teretanu dalje tak da budem malo u formi i to je to...a mozd sam mulac al nemam ja pojma o teretani nit sam ikad u nju iso nit nist...da i hvala na odgovirima 
Back to Top
themaja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Sijecanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote themaja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Sijecanj 2007 at 17:57
 najbolje je da prvo malo trcis okolo.i vidis si prehranu.za gubit kile ti je najvaznije, ajmo rec mrdnut guzom.I paziti da ne jedes vise nego trosis.trenutno moras papati manje nego sto treba.Kod tog sveg trcanja i toga nije bitno da se ubijes sprintom š0min, vec da trcis oko sat vremena tempom koji mozes.mene je to jako mucilo.nisma mogla dugo trcati, hladan zrak bi mi ubio sinuse, i grlo i sve je bilo muka i bol.Onda sam pocela jednostavno trenirati u kuci.svaki dan sat vremena trcim na mjestu, prekacem strik, malo niski skip, malo visoki.Nemoj mislit da je lako.Iza toga koja serija trbusnjaka, sklekova i otegne se na to sat i po.izdrzi trcati sat vremena.I tako mjesec dana svaki 6 dana u tjednu.Tri kile garantiram da idu dole.Naravno ako pazis na prehranu
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Sijecanj 2007 at 18:24

Originally posted by themaja themaja wrote:

 najbolje je da prvo malo trcis okolo.
 

 Bome si me nasmijala.

Back to Top
themaja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Sijecanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote themaja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Sijecanj 2007 at 19:40

 a sto da napisem covjeku?Nek trci i trci i jos malo trci

Ajde, svi imamo svoje trenutke

Back to Top
fab-o-lous View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2007
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fab-o-lous Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Sijecanj 2007 at 18:27
E ovakvo je stanje...ja krenuo u teretanu danas...skuzio da imam jos 3 kile vise(vaga doma ocito nevalja)...nisam jos reko onom tam liku da mi napravi neki program radim ko 2 frenda s kojima idem za sad...upiso sam se za 3 puta na tjedan...ovo sta sam radio prvi dan je prilicno lagano ali nisam radio skoro nista od kardio vjezbi...neznam
tocno kakav bi si program trebo slozit...al budem ubacio sta vise trcanja  to mi je ocito najpametnije...trcanje pa utezi...probat cu radit 45min il vise te sve kardio vjezbe pa jos 45 sa utezima...pa cemo vidjet kak ce ic...mozd sam dosadan al je***a nema puno tema na forumu pa sta bar da netko nest pise...


Edited by fab-o-lous
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Sijecanj 2007 at 21:51
Originally posted by fab-o-lous fab-o-lous wrote:

E ovakvo je stanje...ja krenuo u teretanu danas...skuzio da imam jos 3 kile vise(vaga doma ocito nevalja)...nisam jos reko onom tam liku da mi napravi neki program radim ko 2 frenda s kojima idem za sad...upiso sam se za 3 puta na tjedan...ovo sta sam radio prvi dan je prilicno lagano ali nisam radio skoro nista od kardio vjezbi...neznam
tocno kakav bi si program trebo slozit...al budem ubacio sta vise trcanja  to mi je ocito najpametnije...trcanje pa utezi...probat cu radit 45min il vise te sve kardio vjezbe pa jos 45 sa utezima...pa cemo vidjet kak ce ic...mozd sam dosadan al je***a nema puno tema na forumu pa sta bar da netko nest pise...


Nisi dosadan.


Kardio vjezbe radi poslije ancrobnog dijela (rada sa utezima).

Vec je par puta receno zasto. Evo jos jednom :

Kada bi isao prvo kardio obavit pa tek onda rad sa utezima - nakon kardia secer u krvi ti padne i dolazi do 'vrtoglavice' i jednostavno nisi sposoban odraditi punim tempom taj dio sa utezima.

Kada bi isao prvo rad sa utezima pa onda kardio - glikogen se isto tako trosi, ali rad sa utezima ces odradit punim tempom (bez gubitka snage) pa onda kad se bacis na kardio glikogen se stedi i povecana je potrosnja masnog tkiva sto je svakako pozitivno.

Znaci prvo odradi rad sa utezima pa onda kardio (trcanje, orbitrek ili bicikl...).

Sredi si prehranu i kroz par mjeseci vidjet ces rezultate.

Budi uporan! Budi fit!


   
Back to Top
fab-o-lous View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2007
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fab-o-lous Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Sijecanj 2007 at 19:01
ok ma ja sam krivo skuzio tj zapamtio sta ste mi rekli ... znaci prvo utezi..ok hvala napravit cu tak...hvala 
Back to Top
caba View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 24 Studeni 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 299
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote caba Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Sijecanj 2007 at 10:47
 Jedan moj prijatelj je imao problema s trbuhom i imao je "pivski trbuh". Ide tri puta tjedno u teretanu ,trenira prije svega sa utezima,dok kardio  trening radi veoma malo,sredio je prehranu(sto je po meni osnova) i sad tog "pivskog trbuha" i problema vise nema
Mozda ti jesi jaci ali ja sam ludji
Back to Top
nenno View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Sijecanj 2007
Location: Velika Gorica
Status: Offline
Points: 134
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote nenno Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Sijecanj 2007 at 08:28
 najbolja kombinacija za skidanje kilograma je najprije rad s utezima, a kasnije karido trening.....caka je u tome sto nije cilj samo skinuti visak kilograma, vec i povecati misicnu masu, jer misici trose najvise hrane koju unosimo u organizam tako da niti nece stici pretvoriti se u mast vec ce biti potrosena u misicima....
Back to Top
fab-o-lous View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2007
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fab-o-lous Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Sijecanj 2007 at 14:31
onaj bicikl u teretani to onak mogu vozit 6 god onaj steper isto bas nevidim neke djelovanje nit umor...a traka za trcanje u sugavoj teretani nesmije se trcat samo brzo hodat...kak da si organiziram taj kardio dio treninga? 
Back to Top
Stribi View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Sijecanj 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 50
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Stribi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Sijecanj 2007 at 20:59

Originally posted by fab-o-lous fab-o-lous wrote:

onaj bicikl u teretani to onak mogu vozit 6 god
 

pa malo si povecaj otpor i brze pedaliraj pa probaj tak 6 god....

ne postoji objektivna stvarnost, sve je stvar subjektivnog dozivljaja
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.