New Posts New Posts RSS Feed - Pitanja o prehrani
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pitanja o prehrani

 Post Reply Post Reply Page  <1234>
Author
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Veljaca 2010 at 21:46

 auuu...a visina?

a cuj, nisi jedini koji nezna ako te to tješi  Stvar je u ugljikohidratima koji su energija - energija je da se troši - ako ih jedemo navecer, pogotovo u vecim kolicinama i pred spavanje - ta energija odlazi u zalihe jer se nema gdje potrošit. Zato je za vecer najbolja kombinacija proteina, masti i/ili povrca....energetski lagana hrana koja održava mišice živima i drži nas sitima.

E sad...ako ti cijeli dan jedeš premalo, a jedeš , ionako si u kalorijskom deficitu (manji unos kalorija od potrebnog za održavanje težine) pa ti to možda ne smeta toliko što se kila tice ali je problem u tome da ti skoro pa ništa hranjivo ne pojedeš cijeli dan. Možda ti ne dobivaš na kilama ali ni ne hraniš mišice - zapravo ih uništavaš ovako...

nisi gladan? ovo je sve skupa ništa....ne voliš jest, nemaš vremena, nije ti potrebno, neda ti se?  Jel treniraš što? Nadam se da ne sa ovakvom prehranom

Nego, još mi uvijek nisi rekao kakav je rucak :)

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
cooperw View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Srpanj 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 209
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote cooperw Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Veljaca 2010 at 21:55
Visina š80cm.

Pazi, ja sam spreman napraviti promjene. cinjenica je da ne znam kako treba. A istine je, jedem premalo, možda zato jer se bojim da ne dobijem previše kila. Najviše se bojim cinjenice da možda uništavam mišice.

Pa gladan jesam, kao i svi drugi. Ali ne jedem kad nisam gladan. Nisam tip ljudi koji jedu par puta dnevno zato jer ne znaju kud bi sa sobom (a takvih ima previše).

Naravno da mi se jede, ali nije baš da ja osobno imam novaca za kupovinu raznovrsne hrane (barem takvih vrsta kakve se javljaju na ovim forumima).

Ne treniram sport, nego idem 3x u teretanu i radim trening cijelog tijela.

A što se rucka tice, tu se najviše najedem. Umjesto da jedem više manjih obroka (što je navodno najbolje), ja se najviše najedem za vrijeme rucka... uvijek je ili nešto na juhi (grah, grašak, cufte, sarma), ili vecinom piletina (pohana/pecena/kuhana) u kombinaciji sa krumpirom (pire/goricki/u rolu/ili bilo koja vrsta) ili rižom ili mlincima ili graškom; ili pak panirane ribe sa pireom... plus, jedan dan u tjednu je pizza za rucak...  i skoro zaboravih - mljeveno meso u raznim oblicima..... i uz to sve krastavci/paprika/cikla...


Edited by cooperw
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Veljaca 2010 at 21:57
zasto i oko š7 kad si reka da ti je drugi obrok ne pojedes meso ili neki drugi dobar izvorproteina sa UH
procitaj FAQ prehrana pa sastavi nesto ima dosta izbora
Back to Top
cooperw View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Srpanj 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 209
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote cooperw Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Veljaca 2010 at 22:00
Originally posted by zmaj zmaj wrote:

zasto i oko š7 kad si reka da ti je drugi obrok ne pojedes meso ili neki drugi dobar izvorproteina sa UH
procitaj FAQ prehrana pa sastavi nesto ima dosta izbora
Pa nemamo ni ja ni moja obitelj novaca da kupujemo meso još i za jelo poslijepodne... to se drži samo za rucak...
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Veljaca 2010 at 22:05
jaja,posni sir nesto,pita si za savjet nemozemo mi znat s kolko love ti raspolazes,i ja veci dio love sta zaradin trosin na hranu i suplemente pojedes za rucak š5 ak dag i za veceru jos š5ak meso je skupo jbg triba se snalazit,ja sutra iden u metroa recimo kupit piletinu jeftiniju,neznan cijenu al znan da je kil ispod 30kn smrznute
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Veljaca 2010 at 22:14
Originally posted by cooperw cooperw wrote:


Originally posted by zmaj zmaj wrote:

zasto i oko š7 kad si reka da ti je drugi obrok ne pojedes meso ili neki drugi dobar izvorproteina sa UH
procitaj FAQ prehrana pa sastavi nesto ima dosta izbora
Pa nemamo ni ja ni moja obitelj novaca da kupujemo meso još i za jelo poslijepodne... to se drži samo za rucak...


gle.. cinjenica je da je hrana relativno skupa ali rijetko si tko ne može priuštiti, vecinom je samo stvar loše raspodjele novca.. troši se na nebitne stvari a na hrani štedi! Kao što zmaj kaže, kad se pocnu malo pratiti akcije i štediti novac, bude i za kvalitetnu ishranu!

Inace, tvoja prehrana je jako loša, bez uvrede
I ako ideš u teretanu s ovakvom prehranom ti je to samo bacanje novca
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
cooperw View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Srpanj 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 209
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote cooperw Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Veljaca 2010 at 22:14
Originally posted by zmaj zmaj wrote:

jaja,posni sir nesto,pita si za savjet nemozemo mi znat s kolko love ti raspolazes,i ja veci dio love sta zaradin trosin na hranu i suplemente pojedes za rucak š5 ak dag i za veceru jos š5ak meso je skupo jbg triba se snalazit,ja sutra iden u metroa recimo kupit piletinu jeftiniju,neznan cijenu al znan da je kil ispod 30kn smrznute
Sve u redu, znam... cijenim vaše komentare :) To je jednostavno nešto na što nitko nije naucen kod mene, nešto stvarno neobicno...

E da, zaboravio sam dodat gore da ne koristim nikakve suplemente nakon treninga.
Back to Top
cooperw View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Srpanj 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 209
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote cooperw Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Veljaca 2010 at 22:16
Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:


Inace, tvoja prehrana je jako loša, bez uvrede
I ako ideš u teretanu s ovakvom prehranom ti je to samo bacanje novca
Ma znam ja to jako dobro... Samo me ovaj drugi dio brine...

Samo sam pitao par pitanja o prehrani... jer meni je vecinom teretana da onak malo dobijem mišice i da se ne debljam...
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Veljaca 2010 at 22:19
a nemoras nuzno al na kraju ti ispadne jeftinije suplemente poslin treninga od hrane,i dobro illy kaze ima puno momka sta idu u teretanu jer misle da je samo to potrebno za se nabildat,ali bez sredjene prehrane nista neide,nemoze se misic gradit ako nema dovoljno hrane,moze se jedino trosit od manjka.tako da moras na prehrani poradit pa stedi kako god mozes,piletina ti je najjeftinija od mesa
Back to Top
cooperw View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Srpanj 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 209
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote cooperw Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Veljaca 2010 at 22:27
Originally posted by zmaj zmaj wrote:

a nemoras nuzno al na kraju ti ispadne jeftinije suplemente poslin treninga od hrane,i dobro illy kaze ima puno momka sta idu u teretanu jer misle da je samo to potrebno za se nabildat,ali bez sredjene prehrane nista neide,nemoze se misic gradit ako nema dovoljno hrane,moze se jedino trosit od manjka.tako da moras na prehrani poradit pa stedi kako god mozes,piletina ti je najjeftinija od mesa
znam... i sva sreca da mi je ovo najdraža vrsta mesa :)

probat cu poradit malo na prehrani, pa cu vidjet... hvala puno svima što mi odgovarate, a ne šaljete me u onu stvar...

povecat cu unos hrane... a vec duže vrijeme isprobavam novu hranu, pa necu stat...
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Veljaca 2010 at 22:38

Originally posted by cooperw cooperw wrote:

  A istine je, jedem premalo, možda zato jer se bojim da ne dobijem previše kila. Najviše se bojim cinjenice da možda uništavam mišice.

 

cemu taj strah od debljanja?

Da, definitivno ih uništavaš, to budi siguran. Kako ti zmaj kaže, nije dovoljno samo uci u teretanu, dignuti uteg par puta i eto ga.....kako ce mišic dati sve od sebe ako mu nedaš nešto cime ce dati sve od sebe? Uostalom, koliko snage uopce imaš za odraditi kvalitetan trening?

E sad, ne znam koji su ti ciljevi...da li je to samo održavanje težine, ili želiš malo povecati mišicnu masu, oblikovati tijelo? Ako samo održavaš težinu onda rađe tu clanarinu koju uplacuješ za teretanu iskoristi da malo podebljaš prehranu, a ove neke osnovne vježbice izvodi doma u kombinaciji sa kretanjem...trcanjem, hodanjem, preskakanjem vijace...ima puno dobrih programa kojih možeš i bez teretane odraditi. 

U svakom slucaju, krivo radiš i samo si štetiš ovako - treba ti promjena i možeš sigurno nešto iskombinirati. Ne moraš ti odmah jesti ovako kako mi nabrajamo, uvrštavaj malo po malo, prati te akcije, prošvrljaj po forumu...ma sigurno se da nešto srediti?

I da....jesti par puta dnevno ne znaci jesti iz dosade (ok, kod nekih možda da ali.. ) - to znaci konstantno opskrbljivati tijelo hranjivim sastojcima i to u manjim kolicinama - kad se nakrcamo hrane, tijelo uzme tocno onoliko koliko mu treba, a ostatak spremi u zalihe. Sigurno da nam je puno bolja iskoristivost ako jedemo više puta ali manje...

 

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
cooperw View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Srpanj 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 209
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote cooperw Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Veljaca 2010 at 22:49
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:


Da, definitivno ih uništavaš, to budi siguran. Kako ti zmaj kaže, nije dovoljno samo uci u teretanu, dignuti uteg par puta i eto ga.....kako ce mišic dati sve od sebe ako mu nedaš nešto cime ce dati sve od sebe? Uostalom, koliko snage uopce imaš za odraditi kvalitetan trening?

Pa imam normalnu kolicinu snage... mogu odraditi dvosatni trening za cijelo tijelo...

Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:


E sad, ne znam koji su ti ciljevi...da li je to samo održavanje težine, ili želiš malo povecati mišicnu masu, oblikovati tijelo? Ako samo održavaš težinu onda rađe tu clanarinu koju uplacuješ za teretanu iskoristi da malo podebljaš prehranu, a ove neke osnovne vježbice izvodi doma u kombinaciji sa kretanjem...trcanjem, hodanjem, preskakanjem vijace...ima puno dobrih programa kojih možeš i bez teretane odraditi.

U teretani barem vježbam sve vježbe i nešto radim... a da pustim teretanu doma bi imao taj program par dana ali nakon toga bi zacas zapostavljao treninge i polako bi nestala potreba za tjelovježbom.

Želim povecati mišicnu masu i malo bolje oblikovati tijelo... (Vidjeli ste slike na onom drugom topicu, nije tijelo preloše, al ima još dosta toga za napravit).

Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:


U svakom slucaju, krivo radiš i samo si štetiš ovako - treba ti promjena i možeš sigurno nešto iskombinirati. Ne moraš ti odmah jesti ovako kako mi nabrajamo, uvrštavaj malo po malo, prati te akcije, prošvrljaj po forumu...ma sigurno se da nešto srediti?

I da....jesti par puta dnevno ne znaci jesti iz dosade (ok, kod nekih možda da ali.. ) - to znaci konstantno opskrbljivati tijelo hranjivim sastojcima i to u manjim kolicinama - kad se nakrcamo hrane, tijelo uzme tocno onoliko koliko mu treba, a ostatak spremi u zalihe. Sigurno da nam je puno bolja iskoristivost ako jedemo više puta ali manje...


Pa može se nešto srediti naravno, ja se mogu prisiliti na promjenu...

cak si razmišljam da bi bilo dobro i kupiti taj Whey... to kao dodaje neke dobre sastojke?
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Veljaca 2010 at 23:05

 Whey

klikni

A kako ti trening izgleda?

Ne sjecam se slika ali potražit cu ih....u svakom slucaju, ako ti je to cilj - prehrana je broj š :)

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
cooperw View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Srpanj 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 209
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote cooperw Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Veljaca 2010 at 23:16
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

 Whey

klikni

A kako ti trening izgleda?

Ne sjecam se slika ali potražit cu ih....u svakom slucaju, ako ti je to cilj - prehrana je broj š :)

ma iz one teme za ginekomastiju:
http://img29.imageshack.us/i/vlcsnap577š24.jpg/
http://img29.imageshack.us/i/vlcsnap577228.jpg/
http://img253.imageshack.us/i/vlcsnap577340.jpg/

Trening mi sadrži (oprostite ako ne znam neke strucne pojmove):
5min trcanja za zagrijavanje
3x20 trbušnjaka
3xš0 dizanja noga u zrak (držim se na onoj spravi rukama i podižem ravno noge)
3xbench press... 30kg za zagrijavanje, šx40kg, 2x50kg (za sad)
3xš0 dizanja onih dumbell u zrak u ležecem položaju
3x25kg dizanja za bicepse
3xš0 puta (40kg) za ruke... al nemam pojma kak da objasnim tu spravu
3xš0 puta (40kg) za leđa... držim onu spravu i spuštam je iza glave
3x90kg dizanja za noge (ono kad guram spravu nogama)
3x35kg ... ležim na trbuhu na onoj spravi i nogama u zrak dižem... i obrnuto kad sjedim i dižem nogama u zrak
3xš5 držanje utega u rukama i spušanje trupa prema dolje (ono kao za guzu vježba)

a doma inace radim sklekove i cucnjeve


Hmmm... cini mi se da bi stvarno trebao uzet ovaj Whey...
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Veljaca 2010 at 23:25
Originally posted by cooperw cooperw wrote:

Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

 Whey

klikni

A kako ti trening izgleda?

Ne sjecam se slika ali potražit cu ih....u svakom slucaju, ako ti je to cilj - prehrana je broj š :)

ma iz one teme za ginekomastiju:
http://img29.imageshack.us/i/vlcsnap577š24.jpg/
http://img29.imageshack.us/i/vlcsnap577228.jpg/
http://img253.imageshack.us/i/vlcsnap577340.jpg/

Trening mi sadrži (oprostite ako ne znam neke strucne pojmove):
5min trcanja za zagrijavanje
3x20 trbušnjaka
3xš0 dizanja noga u zrak (držim se na onoj spravi rukama i podižem ravno noge)
3xbench press... 30kg za zagrijavanje, šx40kg, 2x50kg (za sad)
3xš0 dizanja onih dumbell u zrak u ležecem položaju bench press bucicama
3x25kg dizanja za bicepse  biceps barbell curl
3xš0 puta (40kg) za ruke... al nemam pojma kak da objasnim tu spravu machine preacher curls
3xš0 puta (40kg) za leđa... držim onu spravu i spuštam je iza glave lat machine
3x90kg dizanja za noge (ono kad guram spravu nogama) Leg press machine
3x35kg ... ležim na trbuhu na onoj spravi i nogama u zrak dižem... i obrnuto kad sjedim i dižem nogama u zrak Leg flexion / extension
3xš5 držanje utega u rukama i spušanje trupa prema dolje (ono kao za guzu vježba) mozda romanian deadlift

a doma inace radim sklekove i cucnjeve


Hmmm... cini mi se da bi stvarno trebao uzet ovaj Whey...


Whey ti je obavezno nakon treninga za dekstrozom..
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Veljaca 2010 at 10:39

Originally posted by cooperw cooperw wrote:

ma iz one teme za ginekomastiju:
http://img29.imageshack.us/i/vlcsnap577š24.jpg/
http://img29.imageshack.us/i/vlcsnap577228.jpg/
http://img253.imageshack.us/i/vlcsnap577340.jpg/

Trening mi sadrži (oprostite ako ne znam neke strucne pojmove):
5min trcanja za zagrijavanje
3x20 trbušnjaka
3xš0 dizanja noga u zrak (držim se na onoj spravi rukama i podižem ravno noge)
3xbench press... 30kg za zagrijavanje, šx40kg, 2x50kg (za sad)
3xš0 dizanja onih dumbell u zrak u ležecem položaju
3x25kg dizanja za bicepse
3xš0 puta (40kg) za ruke... al nemam pojma kak da objasnim tu spravu
3xš0 puta (40kg) za leđa... držim onu spravu i spuštam je iza glave
3x90kg dizanja za noge (ono kad guram spravu nogama)
3x35kg ... ležim na trbuhu na onoj spravi i nogama u zrak dižem... i obrnuto kad sjedim i dižem nogama u zrak
3xš5 držanje utega u rukama i spušanje trupa prema dolje (ono kao za guzu vježba)

a doma inace radim sklekove i cucnjeve


Hmmm... cini mi se da bi stvarno trebao uzet ovaj Whey...
 

aa da,da...definitivno treba puno papat i puno trenirat, nemaš straha od debljanja

Neceš valjda dopustit da jedna curica od 55 kg jede skoro duplo više od tebe?

dobro, trening manje više...a koliko dugo tako treniraš? Možda bi tebi bio bolji jedan split napravit ( npr. prsa,ramena,triceps -  leđa i biceps - noge) nešto tako, ne mora bit tim redom, to mi prvo palo na pamet :) ..ako ništa drugo bar za promjenu malo...

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.