New Posts New Posts RSS Feed - Ozljede, rehabilitacija - vaša pitanja?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Ozljede, rehabilitacija - vaša pitanja?

 Post Reply Post Reply Page  <1 234
Author
esem View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Ožujak 2011
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote esem Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Ožujak 2011 at 14:28
nakon dužeg vremena ponovo sam poceo tenirati..

nakon mjesec dana treniranja jedan dan poslije treninga primjetio sam zadebljanje na lijevom laktu, išao sam na pregled, doktor je dijagnozirao "bursitis olecrandi lat sin". nemam temperaturu, nikakvih bolova u laktu niti problema sa bilokakvom kretnjom ruke.. rekao mi je doktor da je lakat istegnut i da mi je potrebno mirovanje sa ladnim oblozima i da zgutam kuru klavocina..

lakat izgleda katastrofalno.. kao da mi je voda ispod kože.. prema onom što sam radio dan prije na treningu pretpostavljam da sam se ozljedio prilikom ove vježbe.

e sad, neki mi pune glavu sa time da mi se voda nakuplja u laktu zbog toga što uzimam proteine neki mi govore da sam trebao u bolnici tražiti da mi tekucinu izvuku sa iglom.. a neki mi govore da disfunkcija bubrega rezultira nakupljanjem vode u laktu..

zanima me kako uopce najbrže zaljeciti takvu ozljedu, nakon kojeg vremena poceti normalno trenirati i kako sprijeciti ponovni nastanak iste..

hvala&pozz..


 

Edited by esem
Back to Top
esem View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Ožujak 2011
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote esem Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Ožujak 2011 at 19:42
  enibadi?
Back to Top
didi139 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Veljaca 2011
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote didi139 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Ožujak 2011 at 21:05

 Steznik za lakat s Cellianto, klinicki dokazano uklanja edeme, ublažava bolove, pojacava cirkulaciju i podiže nivo kisika u tkivu.

Ja sam koristila steznik za gležanj i bio je odlican, isto je bila oteklina i burza.

U Hrvatskoj ti ove steznike preporucuju vrhundki fizioterapeuti, Filipovic Bosnar, poliklinika Arithera, Dr. Saša Jankovic, Dr Peharac, Dr.Sabol....

Ako te nešto više zanima može na pp

 

 

Back to Top
spicy View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Svibanj 2011
Status: Offline
Points: 78
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote spicy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Srpanj 2011 at 11:49
Ne želim otvarato novu temu pa da ovdje postavim pitanje.
Danas ujutro sam se probudila s nekom oštrom boli u leđima,ispod lijeve lopatice.cim se malo sagnem ili podignem ruku,baš me jako zaboli..Možda sam se zaležala,ali ipak ako netko zna što bi moglo biti..Da budem mirna Smile
Back to Top
Morrighan View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 05 Svibanj 2010
Location: Yugoslavia
Status: Offline
Points: 1020
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Morrighan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Srpanj 2011 at 14:09
Mozda si samo nezgodno spavala pa si se ukocila, ili si ukljestila neki zivac(ne znam koliko je to moguce bas na tom mestu) ali me opis bola i to kad se pojavljuje podsetilo eventualno na to...A nista, malo iskuliraj, eventualno mazi sa necim(to je ono sto uvek SVI preporucuju ali retko ko to radi...cak i ja ), ako bas moras vezbati gledaj da to bude nesto laganije i ne forisraj se mnogo, mada mozda je najbolje jedan dan da odmoris pa vidi sutra...Najcesce je samo neka glupost koja prodje za jedan dan, pa nema potrebe forsirati i praviti gore (:
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Srpanj 2011 at 14:19
ili si dugo radila staticku kontrakciju mišica u tom djelu (jesi li možda nešto nosila u toj ruci) nešto što je teže...ili možda u teretani ako si jako kontrahirala te mišice i dugo zadržavala tu poziciju? Ili si eventualno tako spavala...ali mi se cini da bi moglo biti ovo prvo??? Možeš malo utrljati deep relief ili slicno ali nemoj previše masirati..i eventualno popiti neki protuupalni lijekic...tipa ibuprofen... ili cak obicni andol, aspirin???  Mislim da ce ti sutra vec biti lakše.....
Back to Top
Morrighan View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 05 Svibanj 2010
Location: Yugoslavia
Status: Offline
Points: 1020
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Morrighan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Srpanj 2011 at 14:30
I meni Deep relief pomaze od tih, mada mi je i dalje najbolji onaj konjski balzam(zeleni), par puta mi je stvarno nenormalno olaksao bolove!
Back to Top
spicy View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Svibanj 2011
Status: Offline
Points: 78
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote spicy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Srpanj 2011 at 14:48
hvala cure
u teretanu ne idem,ali jucer sam se ubila u sklekovima,tocnije radila sam ono-u položaju sam za sklek pa se spuštam na laktove prvo jednom pa drugom rukom..moguce da je od toga?
namazat cu si onim ice gelom,od toga mi prođe za cas i popit ibuprofen pa cemo vidjet sutra
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Srpanj 2011 at 06:30
vrlo vjerojatno je od toga, zbog ekscentricne kontrakcijje.... biti ce ti ok... ne brini....Wink
Back to Top
spicy View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Svibanj 2011
Status: Offline
Points: 78
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote spicy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Srpanj 2011 at 12:44
jucer mi vrag nije dao mira pa sam ipak vježbala,a danas mi nije ništa.mrvicu me još zna "cuknuti" ali prolazi Smile 
Back to Top
spirit40 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote spirit40 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Studeni 2011 at 08:33
Nadam se da na pravom mjestu postavljam pitanje...
Sinoc dok sam vjezbala i radila iskorak odjednom se zacuo neki cudan zvuk i zaboli me misic u predjelu prepone.Malo sam istegnula nogu i nastavila s vjezbanjem,ali bez iskoraka!

E sad,boli me samo povremeno kad napravim neki jaci pokret.Mogu normalno hodati po kuci,ali ne mogu npr.hodati na traci.
Da li mi je sad pametnije da mirujem ili da nastavim s nekim vjezbanjem?
Da li da stavljam obloge ili mazem nekom kremom?
Back to Top
Rose78 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Studeni 2011
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Rose78 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Studeni 2011 at 18:31
evo pitanje u vezi bolova u glavi zbog vratne kraljeznice.RTG nalaz kaze: kostano premosten sulkus arterije vertebralis  .degenerativne promjene C-Th prijelaza.dali smijem trenirati sa utezima ako imam jake glavobolje ili da samo radim fizioterapiju?dali dizanje utega utjece na degenerativne promjene  vratne kraljeznice?lijecnici uvijek imaju oprecna misljenja.neznam sto da radim,da prestanem trenirati ...hvala!
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 234
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.