New Posts New Posts RSS Feed - opet problemi
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

opet problemi

 Post Reply Post Reply Page  <123>
Author
evica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Veljaca 2008
Status: Offline
Points: 438
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote evica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Rujan 2009 at 14:15
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

 

Originally posted by evica evica wrote:

  ma i ja sam sva zbunjena zato i šaljem post,prije mi je normalnija bila prehrana (ali sam se i više kretala),al sad samo il sjedim (ucim,škola,idt..() il spavam,tak da mi se nakupljaju kg cim povisim kalorije..
radila sam i bench i squatove,ali mi se širina struka proširila , znaci nije bilo više oblika pješcanog sata,nego "ladica oblik"
  

ne vjerujem baš da se proširila od bencha i squatova . Struk se mogao proširit jedino od debljanja ili ako si previše forsirala kose trbušnjake..

Nema straha ako te kalorije povisiš iz pravilnih izvora, cak i ako se ne kreceš dovoljno...znaci bilo bi dobro da se baziraš na proteinima i povrcu. Ja bi ovaj tvoj konkretni primjer ovako sredila:

Originally posted by evica evica wrote:


š. posni-šalica + š-2 fete integralnog/raženog kruha
2. banana - s obzirom da je cilj mršavljenje, možda je bolje neko drugo voce npr. jabuka
3. povrce + neki izvor proteina, salata
5. tuna /+ šnjita-dve (žutog sira) + povrce/posni/salata/

 

..i ne znam što jedeš između rucka i vecere....tu možeš ubacit npr. posni s bademima..

naravno, pretpostavljam da ovako nije svaki dan :)

uglavnom, pokušavaj što više povrca ubacivat u obroke jer ce te zasititi zbog vlakana, a nece negativno utjecat na težinu. Malo složenih uh moraš ubaciti pa bar ujutro ili kao neki međuobrok u obliku malog sendvica od raženog kruha i purece šunke npr. prije rucka (dok si u školi).....kad si vec na manjku uh nadoknađuj ih sa mastima (bademi su mi super stvar...)

..a i sumnjam da imaš baš toliko malo vremena da ne možeš ubacit neki lagani trening...pa bar doma malo odradi neke vježbice snage (ali za cijelo tijelo ) i taj sobni što ti je najbolje za sredit trbušic..


gym,i od debljanja i od tih trbušnjaka (mada nisam tocno te kose trbušnjake radila)

za š. obrok-jel mogu i dalje omlet od 3 jaja i sira? to mi odgovara bolje,ne podnosim više kruh,peciva i sl. hvala bogu!
za jabuku nema problema-budem je vec sutra nosila u školu
a za 3.-to ti je zapravo onaj tipican mamin rucak: grah,sarma,rižoto itd..pa nemogu baš utjecati na to.
budem se onda za taj jutarnji još ranije budila,pa cu uspit 40-45min odradit.
hvala!
Back to Top
evica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Veljaca 2008
Status: Offline
Points: 438
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote evica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Rujan 2009 at 14:17
Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

Zato što mi je bench pre jak na prsa za žene!

bolje dipsi, sklekovi i slicno, i ne izolacijske

zašto ne izolacijske?
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Rujan 2009 at 14:21
evo ponovit cu:

zato što treniranjem prsa djelujete samo na mišice a ne i na ostatak grudi, znaci nikako ne poboljšavate izgled niti cvstocu grudi, dapace samo možete narušite oboje - što je izraženije što su grudi manje! Izravan trening prsa kod žena se radi samo ako sport to nužno zahtjeva
Back to Top
evica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Veljaca 2008
Status: Offline
Points: 438
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote evica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Rujan 2009 at 14:25
Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

evo ponovit cu:

zato što treniranjem prsa djelujete samo na mišice a ne i na ostatak grudi, znaci nikako ne poboljšavate izgled niti cvstocu grudi, dapace samo možete narušite oboje - što je izraženije što su grudi manje! Izravan trening prsa kod žena se radi samo ako sport to nužno zahtjeva

ok!
nisam baš prvi put skužila na što se taj post odnosi al sad je ok!
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Rujan 2009 at 14:38
nema problema
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Rujan 2009 at 15:23
Iluvatar, imas neki doobar program za noge?? jer ja moram ojacat dio oko koljena.. napuknuti su mi ligamenti i prakticki da otrcim sprint, propalo bi mi koljeno jer misici nisu dovoljno jaki da drze to..
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Rujan 2009 at 16:06
Nemam složen program sad ali bilo bi dobro da svakako ukljuciš puni cucanj - ali moraš paziti da je tehnika jako dobra, cucnjeve na jednoj nozi, vožnju bicikla i plivanje ako imaš gdje

važno je kod svih vježbi da kreneš polako i obracaš puno pažnje na progresiju, da se ne zaletiš i još više ozljediš
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Rujan 2009 at 16:19
Originally posted by davor23 davor23 wrote:

Iluvatar, imas neki doobar program za noge?? jer ja moram ojacat dio oko koljena.. napuknuti su mi ligamenti i prakticki da otrcim sprint, propalo bi mi koljeno jer misici nisu dovoljno jaki da drze to..

Moj frend ima slicnih problema s koljenom i naravno da izbjegava sve vrste mrtvog, cucnjeva i slicnih pokreta..eventulno nešto malo ekstenzije, fleksije i prese odradi tj samo sprave al nije to to.

ako ne osjecaš bol dok izvodiš cucnjeve i ostale vježbe za nogu slobodno ih radi ali dakako - kao što illy kaže striktna forma je najbitnija, malo kg, dosta ponavljanja, dosta koncentracije.
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Rujan 2009 at 16:21
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:


Moj frend ima slicnih problema s koljenom i naravno da izbjegava sve vrste mrtvog, cucnjeva i slicnih pokreta..eventulno nešto malo ekstenzije, fleksije i prese odradi tj samo sprave al nije to to.


press i ekstenzija su kudikamo gori za koljena od cucnja (doro izvedenog)
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Rujan 2009 at 17:06
a ono.. dok radim cucanj ne osjecam bol..radim duboki cucanj.. mogu recimo sa jedno 50kg..dalje od toga nejde.. fleksiju sa 40kg i ekstenziju sa 40kg.. i tu se ne micem..na lijevom koljenu mi je puknut cijeli prednji krizni, trebao sam ici na operaciju da mi ugrade neke vide itd.ali su rekli da ovako mogu nastavit zivjet i sve, jedino da nemogu aktivno sport.. a na desnom sam bio na operaciji, napuknut je..kazu da je to dovoljno cvrsto..

a imam doma biciklu.. moram je pocet vozit.. trcanje mi ipak malo tesko za koljeno... probat cu skinut kile, onda bi mi lakse bilo sve radit.
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Rujan 2009 at 17:20
Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:


Moj frend ima slicnih problema s koljenom i naravno da izbjegava sve vrste mrtvog, cucnjeva i slicnih pokreta..eventulno nešto malo ekstenzije, fleksije i prese odradi tj samo sprave al nije to to.


press i ekstenzija su kudikamo gori za koljena od cucnja (doro izvedenog)

Ma..ne moš ti objasnit njemu. Vec sam pisao u par navrata o toj njegovoj tvrdoglavosti al jbg..sam navodim kao primjer krivo odabranih vježbi.

+ k tome što je cucnjeve i mrtvo "teško" za radit - "pussy wanna be bilder" sindrom

znam i sam kad recimo radim ekstenziju da mi ubije koljena..baš neprirodan pokret.
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Rujan 2009 at 17:59
hmm..a ekstenzija je najbolja sprava za misic iznad koljena, sto ne??

ja imam doma one utege za zavezat oko zgloba na nogama, pa cu i to stavljat, pa dizat noge dok lezim..

a dok sam bio kod fizioterapeuta, rekao mi je da je duboki cucanj inace smrt za koljena.. da je dovoljno raditi do kuta od 90 stupnjeva.. znaci kao kad sjednes.. da misic isto radi ko i kod dubokog cucnja, ali da koljeno ne pati u ovom slucaju..
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Rujan 2009 at 18:24
Originally posted by davor23 davor23 wrote:

hmm..a ekstenzija je najbolja sprava za misic iznad koljena, sto ne??

Ext je goli sh*t.


Originally posted by davor23 davor23 wrote:

a dok sam bio kod fizioterapeuta, rekao mi je da je duboki cucanj inace smrt za koljena.. da je dovoljno raditi do kuta od 90 stupnjeva.. znaci kao kad sjednes.. da misic isto radi ko i kod dubokog cucnja, ali da koljeno ne pati u ovom slucaju..

Ja ne mogu vjerovat da jedna strucna osoba, koja bi trebala znat malo više o tom podrucju, može reci takve gluposti.

Tek onda kad se zaustavljaš na 90 stupnjeva koljena pate više nego kad odeš u duboki cucanj il bar probiješ paralelu. Samo gledaj na to šta je prirodnije. U to se može uvjerit svatko sa malo boljom tehnikom i s više iskustva.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Rujan 2009 at 19:40

Originally posted by evica evica wrote:

gym,i od debljanja i od tih trbušnjaka (mada nisam tocno te kose trbušnjake radila)

za š. obrok-jel mogu i dalje omlet od 3 jaja i sira? to mi odgovara bolje,ne podnosim više kruh,peciva i sl. hvala bogu!
za jabuku nema problema-budem je vec sutra nosila u školu
a za 3.-to ti je zapravo onaj tipican mamin rucak: grah,sarma,rižoto itd..pa nemogu baš utjecati na to.
budem se onda za taj jutarnji još ranije budila,pa cu uspit 40-45min odradit.
hvala!
 

hehe pa nema ništa loše u kruhu, samo u pravo vrijeme .... ma možeš omlet, super...

uu da vidiš kako sam ja utjecala na svoje ruckove, sad svi jedemo zeleno

e ajde, probaj bar tih 40 min odradit..a i uvrstit par vježbica tipa cucnjeva, iskoraka, sklekova..sve ono što možeš doma napravit a što ti nece puno vremena oduzet..napraviš to u pauzi od ucenja

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Rujan 2009 at 19:44
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:


Tek onda kad se zaustavljaš na 90 stupnjeva koljena pate više nego kad odeš u duboki cucanj


slažem se, doslovno se osjeti kako se sile odozdola i odozgora spoje u koljenu kod parcijalnog cucnja, kod punog cucnja to nije slucaj
Back to Top
evica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Veljaca 2008
Status: Offline
Points: 438
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote evica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Rujan 2009 at 19:44
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

hehe pa nema ništa loše u kruhu, samo u pravo vrijeme .... ma možeš omlet, super...

uu da vidiš kako sam ja utjecala na svoje ruckove, sad svi jedemo zeleno

e ajde, probaj bar tih 40 min odradit..a i uvrstit par vježbica tipa cucnjeva, iskoraka, sklekova..sve ono što možeš doma napravit a što ti nece puno vremena oduzet..napraviš to u pauzi od ucenja


sa nekim opterecenjem ili bez?
bit ce onda 6x40min kardia!

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.