New Posts New Posts RSS Feed - Od bucke do.....mršavice
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Od bucke do.....mršavice

 Post Reply Post Reply
Author
bucka1990 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Veljaca 2013
Status: Offline
Points: 55
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bucka1990 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Od bucke do.....mršavice
    Posted: 11 Veljaca 2013 at 09:52
Evo ovako...
22 su mi godine, zensko...
Nezaposlena i sjedenje doma, stres, su ucinili svoje...
Znaci trenutno stanje je 155cm, 79kg...
napominjem da sam se malo pokrenula, te kolio je moguce izbacila slatko, kruh jedem manje i kad jedem samo integralni, bijeli ne jedem....i tako...
Uglavnom prije 4mjeseca sam imala 85kg, tako da eto 6kg je otisloTongue
naravno imam jos za skinuti puno pa se nadam da cu ovdje naci potporu i savjete...
Trenutni plan je orbitrek i vjezbe s bucicama, naime tako sam pocela i lijepo mi ide i jednostavno je, gledajuci seriju vjezbam na orbitrekuTongue drugim rijecima spojila sam ugodno s korisnim...
E sad za rucak jedem ono sto svekrva ili ja skuham to su razna domaca jela-kaloricnaBig smile
zato bih htjela dorucak i veceru po praviluTongue

Takoder i suprug skida kile skupa sa mnom, on jos ne vjezba al planira poceti...
On je 175cm i 113kg...takoder skupa sa mnom izbacio slatkise i kruh samo integralni i pomaci se vide....
Imao je oko 120kg prije 4mjeseca...

Back to Top
XQ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 27 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote XQ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Veljaca 2013 at 09:58
Pozdrav, a gle ako imaš vec takav rucak, ne znaci da moraš pojest 3 tanjura :) Ako želiš možete se ti i suprug prijaviti na ovo natjecanje kako bi imali i dodatan motiv, a možda nešto i osvojili :)
"Obsessed is a word the lazy use to describe the dedicated."

"You're only young once. But if you do it right, once is enough!"
Back to Top
bucka1990 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Veljaca 2013
Status: Offline
Points: 55
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bucka1990 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Veljaca 2013 at 10:20
Originally posted by XQ XQ wrote:

Pozdrav, a gle ako imaš vec takav rucak, ne znaci da moraš pojest 3 tanjura :) Ako želiš možete se ti i suprug prijaviti na ovo natjecanje kako bi imali i dodatan motiv, a možda nešto i osvojili :)

Mozes mi dati link kakvo natjecanje?Tongue
naravno da ne pojedemo 3tanjura, takoder uz rucak uglavnom ne jedem kruhTongue
Back to Top
XQ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 27 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote XQ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Veljaca 2013 at 10:30
Bolje išta nego ništa .

Evo ti link, vec se dosta ljudi prijavilo pa pregledaj malo šta su oni pisali  , i imaš pravila negdje . (i da inace je FIT 2013.)
https://www.fitness.com.hr/forum/novo-natjecanje-2012-fit-u-60-dana_forum35.html
"Obsessed is a word the lazy use to describe the dedicated."

"You're only young once. But if you do it right, once is enough!"
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Veljaca 2013 at 10:51
pošto ste se vec odrekli slatkiša i bijelog kruha zašto ne uciniti jela koja jedeš zdravijima (ostat ce fina bez brige) umjesto šecera koristiš npr steviju ili neki prirodan zasladjivac (tipa med rižin i javorov sirup) umjesto bijelog brašna koristiš integralno, koristiš neljuštenu rižu ili onu dugacku umjesto obicne bijele, kuhaš tjestenine al dente, ne znam koliko pržite stvari ali npr kokosovo ulje je bolje od obicnog jer se ne može pohraniti u mastima (predoba stvar al je ipak skupa no isplati se) više uvrstiš posnog mesa (bijelo pilece, pureca prsa, junetina mlada, od svinjetine posno meso (ledja, šunka bez masti one okolo) ubaciš posni sir umjesto punomasnog, radiš namaze od njega umjesto da jedeš one iz plastike i tako, ima tu puno prostora, uz to otkriješ nove zanimljive recepte i tako to, zašto ne probati (bježi od svekrve XD)
Back to Top
bucka1990 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Veljaca 2013
Status: Offline
Points: 55
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bucka1990 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Veljaca 2013 at 20:53
Evo da se bucka malo javi :-)
Nisam odustala:-)
Danas obavila soping, nakrcala zobene, lanene, posni, jaja....:-)
Vjezbam svaku dan po cca sat vremena:-)
Najprije istezanje i zagrijavanje,
Vjezbam s bucicama-bucice su od 3kg,
A zatim se posteno oznojim na orbitreku:-)
Dal trebam mozda sta dodat ili oduzet vjezbama?

Ukljucio se i suprug, on zasada vjezba samo s bucicama od 8kg, jer orbitrek ima premalu nosivost za njega...
Back to Top
XQ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 27 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote XQ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Veljaca 2013 at 21:17
Super je vidit ovo kad se ljudi promjene na bolje :) Za pocetak možeš ovako raditi, a kasnije kad  dobiješ kondiciju i vidiš kakvi su rezultati, možeš i povecat kardio možda.. A suprug bi isto trebo neki kardio radit uz utege, jer sa utezima nece moc potrošit dovoljno kalorija.. Šetnja ili trcanje ili vožnja bicikla, ili cak neke vježbe za pocetak koje doma može raditi a da se dobro umori.
"Obsessed is a word the lazy use to describe the dedicated."

"You're only young once. But if you do it right, once is enough!"
Back to Top
bebolina View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 11 Listopad 2011
Status: Offline
Points: 607
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bebolina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Veljaca 2013 at 21:19
Ok glavno da si krenula.
S obzirom da si na fat lossu naglasak ti je na prehrani, ne na vježbanju!
Naravno jedno bez drugoga ne može, ali prije ceš izgubiti kg sa sredjenom pregranom bez vježbanja nego, 2sata dnavno treninga s nesrecenom prehranom.
Ako imaš vremena probaj si za pocetak mjesiti kalorije ta svako obrok, izracunaj BMR i TDEE:
pa od TDEE oduzmi 30% i taj broj kalorija jedi 3 dana, a citvrti dan tdee - 10%...i tako stalno...rezultati NECE izostat!!
 
Sretno!!!
Back to Top
bucka1990 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Veljaca 2013
Status: Offline
Points: 55
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bucka1990 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Veljaca 2013 at 21:21
Suprug se stvarno nabrijao na ovo:-)
Sutra najvjerojatnije kupujemo veci orbitrek pa ce i on moci vjezbati...
A cim se vrijeme proljepsa bicikli nas cekaju:-)
Back to Top
XQ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 27 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote XQ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Veljaca 2013 at 21:25
Hehehe vec ga mogu zamisliti jedno 2 sata ispred ogledala nakon svakog treninga :D
"Obsessed is a word the lazy use to describe the dedicated."

"You're only young once. But if you do it right, once is enough!"
Back to Top
bucka1990 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Veljaca 2013
Status: Offline
Points: 55
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bucka1990 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Veljaca 2013 at 21:37
Hehe:-)
Guramo se ko ce prije do ogledala:-)

Bebolina, hvala ti za link;-)
To mi je falilo, nisam mogla naci to s kalorijama...
Back to Top
bebolina View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 11 Listopad 2011
Status: Offline
Points: 607
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bebolina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Veljaca 2013 at 07:00
Nema problema Smile
 
A ovdje imaš tablicu kalorija i broji za svaki obrok https://www.fitness.com.hr/prehrana/nutricionizam/Tablica-kalorija.aspx
Back to Top
bucka1990 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Veljaca 2013
Status: Offline
Points: 55
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bucka1990 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Veljaca 2013 at 18:02
Evo kupljen orbi, odlican je, poluprofesionalni...ogromni...
Danas je bila montaza, a sutra vjezbanje:-)
Malo sam ga isprobala i puno je teze nego na mom st arom, tako da ce sad vjezbanje biti puno teze...
Back to Top
bucka1990 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Veljaca 2013
Status: Offline
Points: 55
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bucka1990 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Srpanj 2013 at 09:46
Evo da se bucka javi :-)
Sa zavrsetkom natjecanja imala sam 72,9kg, bez puno muke, vaga danas pokazuje 67,5kg.
Oni najbitnije je da kile ne idu gore, samo polako :-)
Nisam ja to ni skupila tako brzo pa ne ocekujem d ce i otici tako lako..
Eto jos malo pa mijenjam nadimak, ovo bucka mi se ne svida :-)

Inace svi iz okoline su primijetili da sam smrsavila. I to je super.
Konacno se osjecam dobro u svome tijelu :-)))))))
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Srpanj 2013 at 10:12
SUper!!

Samo pomalo i kile ce se topiti :)
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Srpanj 2013 at 18:28
Odlican posao si napravila:))
Bravo!!
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.