New Posts New Posts RSS Feed - Novi (zajednicki) izazov :)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Novi (zajednicki) izazov :)

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Novi (zajednicki) izazov :)
    Posted: 18 Veljaca 2014 at 12:34
Yep, bar još 50g mesa i koja feta kruha uz to, ili malo riže bi popravilo stvar ;) Međuobrok kuhana brokula i karfiol? Hm Smile Brokula te baš zela taj dan Big smile

Proteina u tragovima Clown
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Veljaca 2014 at 13:19
normalno da te bolila glava, nije to samo od PMS-a vec od malo hrane koja je bila uzeta prije treninga
cookies are for pussies
Back to Top
Jaca_Sa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Veljaca 2014
Status: Offline
Points: 12
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jaca_Sa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Veljaca 2014 at 09:50
Jucer:

D: tost+dimlj. puretina + posni sir
mo: nema
R1: Juha od brokule sa kukurznim hljebcicem
Mo: kuhana brokula i karfiol
R2: teleca snicla (cca 50g) + brokula i karfiol
i onda je nastao kurslus..odem na trening i pocne me boliti glava...i kako god okrenem...zene me izbace iz reda...napustim trening...ubijem dva reda cokolade, solju mlijeka...nesanica, glavobolja, macke se potukle...i tako...bio je to jak PMS :D (hocete li mi oprostiti cokoladu i mlijeko? :D)

za kg nisma sigurna da je izgubljena...nek se ova 93,80 pika kao pocetna
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Veljaca 2014 at 10:16
Mene najviše veseli što ne vidim ništa iz pekare, hrenovke i tako to Wink 

Još malo više proteina, malo više zelenog lisnatog povrća i konkretnija večera ;) ali i samo odustajanje od prazne hrane je već odličan početak. 

Ja bih na tvom mjestu večer ostavila za kombinaciju proteina, masti i povrća. Imaš masu izbora od svega toga. Meso/riba/jaja/svježi sir... + brokula/prokulice/kelj/špinat/salate.... + maslinovo ulje/ orašasti plodovi/sjemenke....prvo odaberi izvor proteina jer ako je masniji znat ćeš da li trebaš dodavat dodatne masti....recimo kod omleta sa 2 jaja i par bjelanjaka ti ne trebaju dodatne masti...ili kod lososa ili tako neke masnije ribice..masnijeg mesa...

Je li to 1kg dolje već? Smile





"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Jaca_Sa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Veljaca 2014
Status: Offline
Points: 12
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jaca_Sa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Veljaca 2014 at 21:57
Originally posted by avangarde avangarde wrote:


pre pre pre malo je kašika posnog. Bar 200 g za doručak uz taj kruh. Ako pojedes 4 tosta ne treba ti vocka u istom obroku. Takoder mozes ujutro jesti i jaja + bjelanjke i kruh ili palacinke od raznenog brasna i voce..Uglavnom, ne stedi na proteinima- jaja, sir, meso..
Probaj skuhat i nosit si na posao, nije to neka komplikacija dodaj povrće svuda gdje možeš..


au zeno...pa cijelo ono pakovanje da pojedem? s obzirom na moju brzinu zvakanja, ne gine mi da ustajem u 5 :D

Danas nisam isla direktno na posao...zato nisam nosila hranu.

uh...opet u nabavku posnog sira i to u vecim pakovanjima :D
Back to Top
Jaca_Sa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Veljaca 2014
Status: Offline
Points: 12
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jaca_Sa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Veljaca 2014 at 21:48
savrseno jutro je kada: ustanemo oboje...dok se ja spremam za posao - on priprema dorucak (citaj: odmotava celofane :D), ja izlazim iz stana a onda se on sprema za svoj posao...
Ako se on ne moze da odvoji od jastuka...onda se ja spremam za posao i nemam vremena da doruckujem (da, da...moglo bi se i ranije ustati) i onda kupim dorucak u pekari...koji pojedem dok palim komp :)
ovo sa pekarom je stara navika...jos od prosle sedmice :D
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Veljaca 2014 at 21:45
Originally posted by Jaca_Sa Jaca_Sa wrote:

dva sendvica po dva tosta (integralni tost -tostirani u tosteru)i kasiku posnog sira

riza je bila bijela (dostava hrane...nema se bas nekog izbora a posto sam prvo isla zubaru, nisam mogla nositi hranu sa sobom :( Kruh je bio crni...onaj puhasti...nije integralni
Prebacujem svo voce za ujutro! :)
Nisam jos vecerala...poslije rucka sam vam napisala post...ako ogladnim (a hocu garant) Wasa kreker i posni?


pre pre pre malo je kašika posnog. Bar 200 g za doručak uz taj kruh. Ako pojedes 4 tosta ne treba ti vocka u istom obroku. Takoder mozes ujutro jesti i jaja + bjelanjke i kruh ili palacinke od raznenog brasna i voce..Uglavnom, ne stedi na proteinima- jaja, sir, meso..
Probaj skuhat i nosit si na posao, nije to neka komplikacija dodaj povrće svuda gdje možeš..
cookies are for pussies
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Veljaca 2014 at 20:33
ne brini ne treba zapostavljat muža i ostavljat ga da jede sam

Možeš jesti i u 7.15 i u 8 sati nije to nikakav problem. Sve ovo može biti vrlo jednostavno ne brini se treba samo pohvatat koje namernice kada, a ostalo si posložiš kako ti najviše odgovara i kako si gladna
Back to Top
Jaca_Sa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Veljaca 2014
Status: Offline
Points: 12
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jaca_Sa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Veljaca 2014 at 19:44
dva sendvica po dva tosta (integralni tost -tostirani u tosteru)i kasiku posnog sira

riza je bila bijela (dostava hrane...nema se bas nekog izbora a posto sam prvo isla zubaru, nisam mogla nositi hranu sa sobom :( Kruh je bio crni...onaj puhasti...nije integralni
Prebacujem svo voce za ujutro! :)
Nisam jos vecerala...poslije rucka sam vam napisala post...ako ogladnim (a hocu garant) Wasa kreker i posni?

Dok ja iscitam sve ove vase teme i savjete trebace mi svjetlosna godina :D

BMR 1704
TDEE 2343
(kolike brojke...)

vremenski obroci...

D 7:15 (ako se muz probudi), 8:00 (ako ne)(ovo mogu popraviti..tako da doruckujem sa ili bez njega u 7:15)

R1 : 11:30

R2: od 17 (pretezno)

V...sareno...to moram uklopiti kako je najbolje



Edited by Jaca_Sa - 12 Veljaca 2014 at 19:53
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Veljaca 2014 at 19:32
d: koliko tosta si jela? mozda da ujutro ubacis jos jedan komad voca nekog (osim banane) pa da izdrzis do rucka.
R1- riza bijela ili? kruh integrali?
Mo je onda kruska ja bi tu krušku prebacila na ujutro, a ovdje pojela opet sira posnog i neke orasaste
r2: ok
vecera? kad su tii vremenski ovi obroci? mozes imat dva rucka, to nije problem, trebas jesti kako tebi odgovara
cookies are for pussies
Back to Top
Jaca_Sa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Veljaca 2014
Status: Offline
Points: 12
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jaca_Sa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Veljaca 2014 at 19:25
D: posni sir :D + dimljena puretina + integralni tost + caj menta (muz stavio kocku secera...)
popila sam 2 gutljaja nes vanilije
Mo: nista (isla sam zubaru)
R1: govedji gulas sa rizom i 2 kriske hljeba (bila sam gladna)
Mo: u dva navrata gricnula po jednu kriskicu integralnog krekera sa ruzmarinom

dok sam spremala R2...pojela sam krusku

R2: Pileci karabatak sa listovima zelene salate (propzen a zatim skuhan sa vodom) + pola kriske integralnog (Cigla) hljeba

Vjerujem da sam nesto ubrljala...ustvari...nisam sigurna u ovu kombinaciju da mi je i r1 i r2 mesnat...bolje receno...smijem li ja imati dva rucka? Nikako da provalim kako/sta da jedem na poslu na pauzi u 11:30 a da izdrzim do 16:30 do kraja radnog dana...

E da..
Vagala sam se danas u apoteci (ovoj svojoj nista ne vjerujem)...vaga kaze 93,80..
Ps. danas me niko nije nudio slatkisima :D
pss. Muz je pitao "kakav je herbicid danas u planu" :D

Edited by Jaca_Sa - 12 Veljaca 2014 at 19:27
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Veljaca 2014 at 21:42
nakon treninga do klope prođe toliko da se otuširam i ili počnem žvakat (ako sam pripremila ranije) ili spremim pa počnem žvakat

Bilo bi dobro pojest obrok nakon treninga unutar sat i pol
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Veljaca 2014 at 21:40
za kolače pogledaj u podforumu pokažite što jedete (nutricionizam) recepte i kolače od naše Avangarde

Nakon treninga jedemo DA:)) (najdraži obrok meni) kombinacija P+UH

Ovo voće što jedeš navečer je puno bolje kada bi mogla ubaciti u prvi dio dana (doručak, međuobrok1 ili Mo2)... ne treba ti prije spavanja dizanje inzulina:)
Za večeru bolja kombinacija P+M (posni sir + orašasti, meso + povrće, tuna + povrće, jaja + povrće....)
Back to Top
Jaca_Sa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Veljaca 2014
Status: Offline
Points: 12
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jaca_Sa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Veljaca 2014 at 21:31
Originally posted by avangarde avangarde wrote:


musli- šećeri--radije zobene, komad voca, posni sir, sve pomjesas i eto

Kupila Zobene (punooo je ukusniji musli clasic...al hajd...valja zvakati ovo)

Quote salata + kruh-- ugljikohidrati--nedostaje protein neki npr. meso ili riba + zlicica maslinovog na salatu

koristim maslinovo i aceto balsamico..juce se zalomilo bez proteina :D

Quote R2 --jel to rucak 2.? like--- on je ok, samo koliko puretine


To je konkretni rucak...onaj kod kuce...a kuham to sve sa 300gr mljevene puretine. Inace, ja ne mogu odjednom puno pojesti...htjela ne htjela - povratim. Npr. normalna odrasla osoba pojede 10 cevapa...ja peti na silu guram u usta. :D Zato brzo ogladnim.

Quote
jabuka- tu mozes posni ubacit i orasaste
vecera?

Jabuka mi je bila vecera...updateovana sa jos jednom jabukom i kruskom :D
Quote
iduci put u kancelariji ti njih ponudi slasticom koju ces sama napravit


Koje to kolace smijem praviti i jesti? :D
Back to Top
Jaca_Sa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Veljaca 2014
Status: Offline
Points: 12
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Jaca_Sa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Veljaca 2014 at 21:14
helou :D
Sinoc sam ipak pojela jos jednu jabuku i krusku.
Danas:
D: krekeri sa dukatela light namazom (nisu imali jutros posnog u prodavnici)
Mo krekeri
R1(11:30) grilovani pileci fileti u lepini sa ribanim kupusom (bez majoneze :D)
Mo krekeri
R2 ono od juce ( rizoto sa puretinim i paprikama) jedva pun tanjir i onaj integralni hljeb (tezak ko cigla) jedva jednu krisku pojela, salatica (krastavac, paradajz,zelena), kriska jabuke i mala klementina
Trening Zumbe
Mo: banana...pa sam onda uzela zobene,bananu,orahe i mlijeko (mrsko mi je bilo jesti)
Ps. Odbila u kancelariji: dvije vrste cokolada i rahatlokum
Pss. Muz je bio u kupovini dok sam bila na treningu...i kupio mi je ogromnu milku (300g)
hahahahaha

Sta vi jedete poslije treninga? I koliko vremena prodje dok prvo nesto zvaknete? Racuna li se nescaffe 3in1 u "obroke" ili se tu moze malo zazmiriti :-) .
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Veljaca 2014 at 23:28
Originally posted by Jaca_Sa Jaca_Sa wrote:

Hihihihihi :) Ma mi jedemo cevape kada nam neko dodje u goste :D (i za 01.maj)

Danas:
D: Musli
MO:Musli
R1 Salata (zelena, krastavci, mrkva, paradajz, 2 jaja), crni hljeb

R2: Rizoto (integralni) sa paprikom i mljevenom puretinom, crni hljeb

V: jabuka
ps. gladna sam :D
pss. odbila sam u kancelariji cokoladu i keks


musli- šećeri--radije zobene, komad voca, posni sir, sve pomjesas i eto
salata + kruh-- ugljikohidrati--nedostaje protein neki npr. meso ili riba + zlicica maslinovog na salatu
R2 --jel to rucak 2.? like--- on je ok, samo koliko puretine
jabuka- tu mozes posni ubacit i orasaste
vecera?
iduci put u kancelariji ti njih ponudi slasticom koju ces sama napravit

Edited by avangarde - 10 Veljaca 2014 at 23:29
cookies are for pussies
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.