New Posts New Posts RSS Feed - Novi član
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Novi član

 Post Reply Post Reply
Author
n00b11 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 07 Srpanj 2020
Location: ZG
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote n00b11 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Novi član
    Posted: 07 Srpanj 2020 at 18:47
Pozdrav svima,

novi sam ovdje, apsolutni početnik u svemu vezanome za fitness.

Dakle, osnovni podaci prvo:
Godina: 33
Visina: 174 cm LOL
Težiina: 78 kg

Radim kao inženjer i 95% vremena sam prikovan za uredsku stolicu, kako na poslu tako i doma. Poprilično se loše držim (nemam službenu dijagnozu, no leđa mi izgledaju poprilično kifotično uslijed godina lošeg držanja), ramena također. Leđa i butine su mi strašno pokočeni (mogu spustiti ruke do recimo pola potkoljenice), nemam bolova, ali osjetim to cijelo vrijeme. Drugim riječima, pretrul sam za svoje godine i želim to promijeniti.

Koji su prvi koraci u tome? Idem li prvo na masaže da se to sve koliko-toliko opusti prije neke aktivnosti ili? Kako uopće paziti na izvođenje vježbi s obzirom da mi je postura kriva? Cilj mi je povećati motoriku i pokretljivost, odnosno ispraviti leđa, pa onda izgubiti par kila viška i  to je to...




Edited by n00b11 - 07 Srpanj 2020 at 19:03
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Srpanj 2020 at 20:33
Pozdrav, Noob i dobrodošao. Teško je ovako preko foruma odgovoriti točno koji bi tebi bio prvi korak obzirom da te nitko nije vidio i ne može procijeniti točno držanje i eventualne druge probleme(spuštena stopala, skolioza....). Ja kao još jedan uredski radnik mogu pogoditi o čemu se može raditi, ali mi je neozbiljno i glupo davati nekakve preporuke naslijepo. Koliko si u mogućnosti upisati se u teretanu pa tamo jedno tri puta tjedno odraditi trening s nekim stručnim tko bi te pogledao pa na temelju toga uključio ciljane vježbe?
Back to Top
n00b11 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 07 Srpanj 2020
Location: ZG
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote n00b11 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Srpanj 2020 at 20:09
Teretana mi nije problem, u ZG sam, imam ih dosta na izbor (ostaje onaj dio - kvalitetnog). Još je i financijska stvar, jer bi netko trebao raditi samnom ispočetka ili mi bar složiti neki program vježbi, a s obzirom na cijene koje se kreću kod privatnih treninga, teško da si to mogu dugotrajno priuštiti...
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Srpanj 2020 at 21:42
Mislim da ti neće dugotrajno ni trebati, tek toliko da ti netko pokaže vježbe, nauči te pravilnu tehniku i ispravi kompenzacije kojih sigurno ima, tj. da ti vježbe kojima ćeš ih sam ispraviti. Štos je samo u tome što se to najbolje radi kad te netko vidi.
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.