New Posts New Posts RSS Feed - Nova teretana za mene
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Nova teretana za mene

 Post Reply Post Reply Page  <1234>
Author
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Rujan 2010 at 23:48
Originally posted by Tica Tica wrote:

  phoenix..imaš pravo..totalno je drugacije kad sam uzmeš šipku i radiš..iako je možda manja težina..ali se osjeti puno više mišica..




Sigurno, onda kad ekipa misli da dize puno u cucnju , a radi ga na smith mašini i još se spusti ni do 90 stupnjevas guzicom mislim ........daj mu 3 x manju težinu sa slobodnim utegom i ass to the grass i taj ga nebu digo........kak sam reko, varanje i laganje samog sebe
Back to Top
zika View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 16 Lipanj 2010
Location: Jamaica
Status: Offline
Points: 3015
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zika Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Rujan 2010 at 23:49
LiveStrong
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Rujan 2010 at 23:51
Originally posted by zika zika wrote:

Originally posted by Tica Tica wrote:


Originally posted by zika zika wrote:

Ja bi bench zabranila!!! Ili bi napravila testiranje tko zna radit na tome i samo bi oni s nraukvicama smjeli!
bench je zakon..zašto sad njega?


Zato što se sto ljudi na tome ozljedi jer ne zna radit kak spada! Spuštaju šipku do prsa umjesto barem šaku od prsa, stavljaju preveliku kilažu i više nego jednom sam vidjela kako neki decki podignu guzicu kad si stave previše i onda placu jer im je otišla kicma!


Neznam za kicmu, al kod bencha najviše ramena strdaju, bench je dosta nemilosrdan prema njima, a do kud spušta ovisi o dužini ruku, neko s kratkim rukama može nisko, ali bitno je da mu laktovi ostanu pod 90, tj da mu se ne zarotiraju prema unutra, ond aje definitivno prenisko
Back to Top
Tica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 23 Lipanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 82
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Rujan 2010 at 23:52
  a mislim sve sprave su opasne..ako se ne koriste dobro..ako se pretjera sa težinom..
tako da se svašta vidi po teretani..
pazim da ne odletim..
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Rujan 2010 at 23:52
Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:

Originally posted by zika zika wrote:

Originally posted by Tica Tica wrote:


Originally posted by zika zika wrote:

Ja bi bench zabranila!!! Ili bi napravila testiranje tko zna radit na tome i samo bi oni s nraukvicama smjeli!
bench je zakon..zašto sad njega?


Zato što se sto ljudi na tome ozljedi jer ne zna radit kak spada! Spuštaju šipku do prsa umjesto barem šaku od prsa, stavljaju preveliku kilažu i više nego jednom sam vidjela kako neki decki podignu guzicu kad si stave previše i onda placu jer im je otišla kicma!


Neznam za kicmu, al kod bencha najviše ramena strdaju, bench je dosta nemilosrdan prema njima, a do kud spušta ovisi o dužini ruku, neko s kratkim rukama može nisko, ali bitno je da mu laktovi ostanu pod 90, tj da mu se ne zarotiraju prema unutra, ond aje definitivno prenisko
A i bench rade svi, pol njih samo to i ruke i to im je show off vježba, glupe muške spike, bar panjevi koji tak briju da su face valjda
 
Back to Top
zika View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 16 Lipanj 2010
Location: Jamaica
Status: Offline
Points: 3015
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zika Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Rujan 2010 at 23:53
Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:


Originally posted by zika zika wrote:

Originally posted by Tica Tica wrote:


Originally posted by zika zika wrote:

Ja bi bench zabranila!!! Ili bi napravila testiranje tko zna radit na tome i samo bi oni s nraukvicama smjeli!
bench je zakon..zašto sad njega?


Zato što se sto ljudi na tome ozljedi jer ne zna radit kak spada! Spuštaju šipku do prsa umjesto barem šaku od prsa, stavljaju preveliku kilažu i više nego jednom sam vidjela kako neki decki podignu guzicu kad si stave previše i onda placu jer im je otišla kicma!
Neznam za kicmu, al kod bencha najviše ramena strdaju, bench je dosta nemilosrdan prema njima, a do kud spušta ovisi o dužini ruku, neko s kratkim rukama može nisko, ali bitno je da mu laktovi ostanu pod 90, tj da mu se ne zarotiraju prema unutra, ond aje definitivno prenisko


Pa eto gore clanak sam o tome stavila; ramena rikavaju
LiveStrong
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Rujan 2010 at 00:09
  Sorry nisam ga još otvorio, bum procital sutra na jobu, trebal bi na spavanje, al sam se omuhaval pa si još uvijek kuham klopu za sutra


I da Tica, lijepo si to na sebi osjetila da nije isto cucanj na smith u i sa slobodnim utezima i da si olakšavaš ,tak da cure maknte se od Smitha
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Rujan 2010 at 00:15
  škicnuo sam clanak i cini se dobar sa puno info, bum ga proucio sutra.....
Na njemu malo uži hvat da se ne opterecuje tolko rame  i kak piše tamo, dodatno radit na stabilizaciji ramena , fleksibilnosti i nazovimo to rehabilitacijskim vježbama nekim, rame je grdo kad se sredi, ja sam svoja sredio na drugi nacin u sportu, ne u teretani tak da im sad dajem extremno visoku pozornost i pazim kod BP koji mi definitivno pati zbog tih ramena
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Rujan 2010 at 01:52

 ne pizdite o bencu

ako ga radite bilderski - stavljate više stresa na ramena i time je ajmo rec pogubniji za ramena, ako ga radite powerlifterski - manje je stresa za ramena i time povoljniji za ramena

Slicno i sa bilderskim stražnjim cucnjem i pl stražnjim cucnjem što se tice koljena...

Back to Top
Tica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 23 Lipanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 82
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Rujan 2010 at 08:04
  ma tko pizdi?
sve smo riješili..
pazim da ne odletim..
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Rujan 2010 at 09:38
Ja se šalim za bp jer je to jedino kaj ljudi rade u
teretani :) Osobno nemam problema s njim, ali nit ne
trpam, nit forsam jer sam imao luksaciju ramena pa mi
ispada u nekim polozajima i ako ga ne kontroliram š00%
kod treninga, tak da nebi volio doslovno napravit
giljotin press

Nego nevjerovatno, neznam dal je to zbog tog sjebanog
desnog ramena, al imam disbalans desne ruke, lijeva mi je
veci triceps. na ocigled, biceps isto, a mislim da bi
trebalo bit obratno, da je dešnjacima jaca desna ruka?
Vjerovatno radi ozljede pa nesvjesno kompenziram i dajem
više na lijevu, kaj ja znam....

Da ne kopam, dja reci tocnu razliku u bild i pl bencu?
Znam da bi trebao uži hvat kaj se zdravlja ramena tice
jel to ili nekaj drugo?
Isto tak kakakv je bilderski, kakav pl cucanj?nisam znao
da ima razlike jer se nisam interesirao oko powerliftinga
nikad.
Ja ga radim full dole, tj ATG i to je to...

Edited by The Phoenix
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Rujan 2010 at 11:14

Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:


Nego nevjerovatno, neznam dal je to zbog tog sjebanog
desnog ramena, al imam disbalans desne ruke, lijeva mi je
veci triceps. na ocigled, biceps isto, a mislim da bi
trebalo bit obratno, da je dešnjacima jaca desna ruka?
Vjerovatno radi ozljede pa nesvjesno kompenziram i dajem
više na lijevu,
kaj ja znam....
  

vrlo vjerojatno

Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:

Da ne kopam, dja reci tocnu razliku u bild i pl bencu?
Znam da bi trebao uži hvat kaj se zdravlja ramena tice
jel to ili nekaj drugo?
  

bilderima je cilj kod benca podici težinu iskljucivo prsima i nešto malo ramenima, triceps dakako, no primarna su prsa. Kod pl benca dižeš cijelim tijelom, koristiš leg drive, praviš luk u leđima, napinješ trapez, trbuh, podlakticu, hvat ne mora nužno biti uži, ovisi o tebi koji ti odgovara više. Dižeš i latovima i tricepsom i prsima, laktovi uvuceni unutra, ne van.


Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:

Isto tak kakakv je bilderski, kakav pl cucanj?nisam znao
da ima razlike jer se nisam interesirao oko powerliftinga
nikad.
Ja ga radim full dole, tj ATG i to je to...
 

kod bilderskog koljena prelaze razinu stopala, kod pl-ne jer su potkoljenice maltene fiksne cijelo vrijeme. kod bilderskog kreceš prema dolje iz kvadova, kod pl cucnja iz kukova. bilderski zahtjeva uži stav, pl širi stav nogu itd itd

valjda je sad jasnije

Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Rujan 2010 at 11:20
Je thnx.
Onda radim bilderski bp i pl cucanj
Back to Top
AnastasiaB View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 01 Lipanj 2010
Status: Offline
Points: 1209
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote AnastasiaB Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Rujan 2010 at 17:41
tica, odlicni treneri kažeš, znaci zaista ti pomognu oko programa etc? btw, ajd ako ti se da napiši kolko x ideš i kolko to placaš. to mi je dosta blizu, ne kao sadašnja, ali taj hod mi je dodatni kardio
Back to Top
Tica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 23 Lipanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 82
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Rujan 2010 at 20:37
  Anastasia..da..dobri su..ima jedan trener nezainteresirani..ali ostalih troje su super..oni su i sastavili neki program za rekreativce..nisam ga još ni pogledala..ali sam išla sa ovom trenericom od sprave do sprave i sve ti objasne i pokažu..kao i vježbe samo sa utezima..ali njih sam dosta i znala..
možeš doci isprobati teretanu..besplatno ti je tjedan dana..pa ceš vidjeti sve..cijene, trenere i sl.
 

Edited by Tica
pazim da ne odletim..
Back to Top
AnastasiaB View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 01 Lipanj 2010
Status: Offline
Points: 1209
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote AnastasiaB Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Rujan 2010 at 20:39
budem, cula sam. hvala na info
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.