New Posts New Posts RSS Feed - Nova ovdje
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Nova ovdje

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
Stela View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Listopad 2011
Location: MAGYARORSZÁG
Status: Offline
Points: 22
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Stela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Nova ovdje
    Posted: 27 Listopad 2011 at 10:59
Pozdrav svima

Nova sam ovdje... Imam 26 godina, dolazim iz Madjarske (porijeklom je majka iz Hrvatske, otac madjarski Hrvat), bavila sam se u srednjoj skoli borilackim sportovima, preko faksa sam prekinula s treniranjem, opustila se i ugojila. Pred pet godina upisala sam se na nagovor prijateljice u teretanu, i od tada je za mene život dobio novi smisao. Popravila sam izgled, dobila na samopouzdanju. Visoka sam š77 cm, a trenutno imam 66 kg. Kad sam pocinjala prije 4 godine imala sam 75 kg. Voljela bi povecati mišicnu masu, ali tu postoji jedam veliki problem, jer osnova mog treninga je cardio,. Danas kad nemam nekih vecih problema s masnim naslagama, ja prvo na treningu odradim cardio, posteno se izmorim a onda utege. cim vidim da sam se i malo uoblicila u licu (gdje se prvo vidi) odmah smanjujem unos kalorija i pojacavam cardio. Iskusni vježbaci mi kažu da cu takvim nacinom razmišljanja i vježbanja teško dobiti na mišicnoj masi. Sama sam toga duboko svjesna, ali za sada nemam snage nešto promjeniti.  Radim po š0 sati dnevno u firmi, nemam vremena za kuhanje posebne prehrane. Konzumirala sam do prije dvije godine Whey i aminokiseline, medjutim otkad sam se zaposlila prekinula sam i s time.
 
Lijep pozdrav svim forumasima i forumasicama
 
Stela
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Listopad 2011 at 16:12
Lijepi pozdrav,

Sve si sama rekla, s takvim pristupom i nacinom treniranja neceš nikada postici željeno, a s obzirom da si svjesna toga necu ti dalje ništa govoriti.Kada ceš dovoljno jako željeti promjenu napravit ceš ju.
Kaj se kuhanja i spremnja prehrane tice imaš vremena na bacanje, nedostatak vremena je glavni izgovor za nešto što ti nije toliko bitno i neda ti se raditi. Uvijek se mogu skuhati obroci vecer ranije i spremiti porcije za posao, cak i za par dana unaprijed, tako da na ovom forumu ti nedostatak vremena nemože proci kao izgovor Wink
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Listopad 2011 at 16:29
Hej!

Znas, kardio se nikada ne radi prije utega.. he he... to nemoj zaboravit.. jer samo unistavas misice tako..
a druga stvar, svakako si kupi proteine i dekstrozu.. pa da imas za popit nakon treninga.. Sto se tice kuhanja, probaj teziti tome da unosis sto vise kvalitetnih proteina tipa pilecih/purecih prsa, teletine, konjetine, posnog sira, jaja, tune... i naravno, puno povrca..
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
Stela View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Listopad 2011
Location: MAGYARORSZÁG
Status: Offline
Points: 22
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Stela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Listopad 2011 at 17:15
Originally posted by davor23 davor23 wrote:

Hej!

Znas, kardio se nikada ne radi prije utega.. he he... to nemoj zaboravit.. jer samo unistavas misice tako..
 
Na koji nacin se unistavaju misici? Kad odradim dobar cardio, zagrijana sam i koliko toliko svjeza za rad s utezima. Kad dodjem u teretanu i odmah se bacim na utege, kao da mi se ne vjezba, kao da nemam volje za rad, kao da mi nedostaje nesto. To je osjecaj, a ja pokusavam da sljedim svoj osjecaj...

Originally posted by davor23 davor23 wrote:

a druga stvar, svakako si kupi proteine i dekstrozu.. pa da imas za popit nakon treninga.. Sto se tice kuhanja, probaj teziti tome da unosis sto vise kvalitetnih proteina tipa pilecih/purecih prsa, teletine, konjetine, posnog sira, jaja, tune... i naravno, puno povrca..
 
I provedem š0-šš sati an poslu. I jos pola sata na posao i pola sata s posla. A gdje kuhati na poslu, kad se mora nesto i raditi. Jedem obicno ove stvari tijekom laksih obroka ujutro i uvece...
Back to Top
Stela View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Listopad 2011
Location: MAGYARORSZÁG
Status: Offline
Points: 22
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Stela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Listopad 2011 at 17:18
Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:

Lijepi pozdrav,

Sve si sama rekla, s takvim pristupom i nacinom treniranja neceš nikada postici željeno, a s obzirom da si svjesna toga necu ti dalje ništa govoriti.Kada ceš dovoljno jako željeti promjenu napravit ceš ju.
Kaj se kuhanja i spremnja prehrane tice imaš vremena na bacanje, nedostatak vremena je glavni izgovor za nešto što ti nije toliko bitno i neda ti se raditi. Uvijek se mogu skuhati obroci vecer ranije i spremiti porcije za posao, cak i za par dana unaprijed, tako da na ovom forumu ti nedostatak vremena nemože proci kao izgovor Wink
 
 
Ovo i nije tocno... Ali dobro.
 
Nisam bas spretna za kuhanje, ali tesko da si preko vikenda mogu spremiti pet obroka za tjedan. Imas li neki prijedlog?
Back to Top
Stela View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Listopad 2011
Location: MAGYARORSZÁG
Status: Offline
Points: 22
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Stela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Listopad 2011 at 17:19
Inace nisam bas financijski sada dobro, da bi imala novaca za proteine i slicne dodatke... Nadam se da ce biti bolje...
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Listopad 2011 at 17:26
Pa postoje rezerve glikogena.. kada vjezbamo s utezima, one se trose, i mi ih nastojimo potrositi, i kada su recimo prazne, tada predjemo na lagani crobni rad da trosimo masnoce.. ako ti prvo cardiom potrosis glikogen, ides radit trening s utezima, a rezerve su prazne, i onda trosis misice.. isto bi bilo i da nakon utega ides radit sprinteve.. zato se nakon utega preporuca lagana aktivnost da ne trosi misice, vec salo..

Znaci uvijek se prvo radi ancrobni trening (utezi), kojem prethodi crobni trening (cardio)...

Sto se tice prehrane, hmm.. posni sir recimo nije skup, a jako je zdrav.. imas ga u Lidlu š kg za 20 kn.. zobene su takodjer jeftine, i brzo se spremaju..
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
Stela View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Listopad 2011
Location: MAGYARORSZÁG
Status: Offline
Points: 22
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Stela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Listopad 2011 at 17:47
Originally posted by davor23 davor23 wrote:

Pa postoje rezerve glikogena.. kada vjezbamo s utezima, one se trose, i mi ih nastojimo potrositi, i kada su recimo prazne, tada predjemo na lagani crobni rad da trosimo masnoce.. ako ti prvo cardiom potrosis glikogen, ides radit trening s utezima, a rezerve su prazne, i onda trosis misice.. isto bi bilo i da nakon utega ides radit sprinteve.. zato se nakon utega preporuca lagana aktivnost da ne trosi misice, vec salo..

Znaci uvijek se prvo radi ancrobni trening (utezi), kojem prethodi crobni trening (cardio)...

Sto se tice prehrane, hmm.. posni sir recimo nije skup, a jako je zdrav.. imas ga u Lidlu š kg za 20 kn.. zobene su takodjer jeftine, i brzo se spremaju..
 
 
Kod mene nema kuna, vec se valuta zove forinta...Smile Iz Madjarske sam...
 
Znam tu pricu o glikogenu. Dobro si napisao, LAGANI cardio. Ja ne radim lagani cardio, ja uorem iz sve snage ( U Budimpesti sam prije mjesec dana uspjela otrcati polumaraton).
 
Nakon utega nema  snage za ozbiljan cardiotrening.
 
Dok nakon ozbiljnog cardia (ja idem s oko 90% snage), nakon sto dodjem do daha, popijem pola litre vode, imam osjecaj da mogu napraviti dobar trening s utezima, na koje m mogu dobro osjetiti misice, a ta ravnoteza izmedju mozga i misica je najvaznija u fitnessu.
 
Pokusavam slijediti svoj osjecaj, ne znam...
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Listopad 2011 at 18:19
Nakon takvog kardia se sigurno ne bi smjeli raditi utezi!!!
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
Stela View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Listopad 2011
Location: MAGYARORSZÁG
Status: Offline
Points: 22
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Stela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Listopad 2011 at 18:27
Originally posted by davor23 davor23 wrote:

Nakon takvog kardia se sigurno ne bi smjeli raditi utezi!!!
radi mogucnosti povrede?
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Listopad 2011 at 18:34
Vec ti objasnih ranije zasto.. odradi š0 min kardia za zagrijavanje, pa jedno 40 min utege, pa jos 30 min kardia..
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Listopad 2011 at 18:36
Evo baci se na citanje:

LINK
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
Stela View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Listopad 2011
Location: MAGYARORSZÁG
Status: Offline
Points: 22
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Stela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Listopad 2011 at 18:38
Originally posted by davor23 davor23 wrote:

Vec ti objasnih ranije zasto.. odradi š0 min kardia za zagrijavanje, pa jedno 40 min utege, pa jos 30 min kardia..
Vjezbam ujutro na prazan zeludac, jer sam prakticki citav dan na poslu...
 
Napisao si nakon "ovakvog", pa sam mislila da nesto posebno nije dobro...
 
Ujutro nakon spavanja (obicno pocinjem trenirati oko 6 ujutro, najkasnije u 6 i š5) š0 minuta zagrijavanja je mozda pre malo, barem meni, jos uvijek osjecam pospanost...
 
Hvala na savjetima, o tome cemo na temi predvidjenoj za to...
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Listopad 2011 at 21:24
Ako se radi na prazan zeludac, nikako utege ni intenzivan cardio!!! Samo deres misice..
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Listopad 2011 at 23:47
Originally posted by Stela Stela wrote:

Originally posted by The Phoenix The Phoenix wrote:

Lijepi pozdrav,

Sve si sama rekla, s takvim pristupom i nacinom treniranja neceš nikada postici željeno, a s obzirom da si svjesna toga necu ti dalje ništa govoriti.Kada ceš dovoljno jako željeti promjenu napravit ceš ju.
Kaj se kuhanja i spremnja prehrane tice imaš vremena na bacanje, nedostatak vremena je glavni izgovor za nešto što ti nije toliko bitno i neda ti se raditi. Uvijek se mogu skuhati obroci vecer ranije i spremiti porcije za posao, cak i za par dana unaprijed, tako da na ovom forumu ti nedostatak vremena nemože proci kao izgovor Wink
 
 
Ovo i nije tocno... Ali dobro.
 
Nisam bas spretna za kuhanje, ali tesko da si preko vikenda mogu spremiti pet obroka za tjedan. Imas li neki prijedlog?


Ovo vremena an bacanje je malo karikirano, trebalo je znaciti da ga imaš daleko više nego ti je potrebno za pripremit obrok dan unaprijed.
Mislio sam da kuhas jedan dan za cijeli tjedan, nego vecer prije, skuhaš i pospremiš u posude za poniejti na posao, tako mozes skuhati jelo da imas za 2-3 dana , pa onda skuhas ponovno, a ne šx tjedno....
2i 3x tjedno sukahaš i imaš za cijeli tjedan......
I nije potrebna neka vještina, bar u pocetku dok ne stekneš naviku i dok ne poželiš malo "zakomplicirati" jela, rižu, meso , salatu, varivo s mesom svi znaju napraviti, tak da drzi se jednsotavnih stvari za pocetakSmile



Edited by The Phoenix
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Listopad 2011 at 23:49

Lijep pozdrav svima, vidim da se poteže rasprava pa da osvjetlim malo neke stvari :P


Stela, kažeš da radiš po osjecaju... sve je to super i lijepo i ja nemam ništa protiv dapace, rekao bi da je bitno da si sretna, ali taj osjecaj te nikako nece dovesti do mišica, dapace, sprijecava te u tom cilju.


što se opcenitih preporuka tice, odvoji  cardio i trening utezima, a trening utezima ne radi na tašte nikako.


p.s  ne trciš sa 90% snage sigurno ;) 90% snage je sprint,a ne sprintaš 45 min ili koliko, sigurno. Pokazatelj intenziteta može biti frekvencija srca na primjer... to što trciš brže od nekog kraj sebe ne znaci nužno da trciš vecim intenzitetom.


;)

Nadam se da sam barem malo pomogao



Edited by Iluvatar
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.