New Posts New Posts RSS Feed - neobjašnjiva bol u listu
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

neobjašnjiva bol u listu

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
ifa1981 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 147
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ifa1981 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: neobjašnjiva bol u listu
    Posted: 24 Travanj 2010 at 12:47

 dosta vremena provodim u autu i prije jedno mjesec dana me poceo boljeti list desne noge.

kad trcim,vozim bicikl i hodam ne boli me.

boli me nakon vožnje auta ili sjedenja al najviše nakon vožnje.

može li mi itko pomoci?

Back to Top
ifa1981 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 147
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ifa1981 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Travanj 2010 at 08:14
nisam ni mislio da ce mi netko odgovorit.
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Travanj 2010 at 09:21
A cuj, možda nitko ne zna.. iako bi dalila mogla znati, pitat cemo nju
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
ifa1981 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 147
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ifa1981 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Travanj 2010 at 11:43
sad sam slobodan par dana pa necu sjedat u auto :-)
siguran sam da je od posla,jel na poslu il sam u autu il za kompom.
a niš ,pojacat cu trening nogu.kad sam aktivniji bol prestaje i nejavlja se dok ne sjednem za volan :-)
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Svibanj 2010 at 11:03
  Koliko se dnevno kreceš? Mislim na hodanje.

Pretpostavljam da je problem u tome da:
  •  i ne hodaš baš, stalno si u autu, a onda odeš na trening,
  • "zagriješ" se 2 min (naravno, malo samo promašeš rukicama po zraku, a noge - ma one ce se vec zagrijati u hodu),
  • ne istežeš se nakon treninga (min 5 minuta!!!) i 
  • ne piješ dovoljno tekucine i fali ti minerala (citaj: Mg).


E sad - može biti sve od navedenog ili samo jedna stvar, a da ti napravi problem o kojem pišeš.
Back to Top
ifa1981 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 147
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ifa1981 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Svibanj 2010 at 16:16

 pijem puno tekucine.baš sam sad popio vodu s mg a i unosim ga i preko tabletica.

istina da se ne istežem i da nisam baš puno hodao po zimi.odkad je vrijeme normalnije hodam,polako sam poceo i trcati.

hvala na odgovoru,sigurno je da je od neaktivnosti al ipak nebi trebalo toliko boljeti

Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Svibanj 2010 at 21:48
  Pa stvarno je i meni teško reci zašto te inace ne boli taj list nego samo kad voziš auto...mislim da jer je u sjedecoj poziciji malo pritisnut ishiadicus i da je problem u LS kralježnici..ali to su samo moja  nagađanja..ne mogu rec preko neta ovako... ali eto..ja bi po ovome rekla da je to nekakva lumboishialgijica.... još nije uznapredovala.... Reci jel su te ikad smetala leđa?
Back to Top
ifa1981 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 147
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ifa1981 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Svibanj 2010 at 22:53
mislim da si u pravu,da ima velike veze s ledjima.znaju me ledja zezat kad prelazim više kilometara .
i živac je pritisnut u tom položaju puno više nego npr . kad sjedim na stolici samo na guzici
a ništa,bude prošlo kao i svaka druga ozljeda.baš sam se vratio s trcanja,uvjeren sam da ce trcanje to polako riješit
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Svibanj 2010 at 15:06
  Baš sam jucer pricala s frendicom kako joj je frendica dobila upalu mišicne ovojnice na podlaktici jer je - dobila mob i cijelo vrijeme igrala igricu u istom položaju ruke!

To ti je ona upala koju dobiju i ljudi koji su previše na kompu, tj. puno rade s mišem.

Uglavnom - ista poza, predugo vremena ruke u istom položaju. Možda se to upravo i tebi dogodilo s listom. Inace, jako gadna bol i upala traje poprilicno dugo (frendica nije mogla ni pisati 6 tjedana!!!).
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Svibanj 2010 at 23:17
Originally posted by ifaš98š ifaš98š wrote:

mislim da si u pravu,da ima velike veze s ledjima.znaju me ledja zezat kad prelazim više kilometara .
i živac je pritisnut u tom položaju puno više nego npr . kad sjedim na stolici samo na guzici
a ništa,bude prošlo kao i svaka druga ozljeda.baš sam se vratio s trcanja,uvjeren sam da ce trcanje to polako riješit



 Kako trciš? Kad trciš na traci?

 Trcanje...nece riješiti tvoj problem..kontrola zdjelice...snaga trbušnih i leđnih mišica ce ti pomoci da ne osjetiš tegobe....

 
Back to Top
ifa1981 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 147
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ifa1981 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Svibanj 2010 at 09:42
trcim na otvorenom.tek sam poceo trcati,5km .malo trcim,malo hodam dok ne dodjem u formu.
mislim da trcanje može itekako pomoci, ako ništa bar ne sjedim dok trcim.
jbg kad mi muški više volimo radit bicepse i prsa i onda su takve posljedice trebam se natjerat da više radim core,to definitivno.


Back to Top
Sasa Rajnovic View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Listopad 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 480
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sasa Rajnovic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Svibanj 2010 at 11:58
Originally posted by ifaš98š ifaš98š wrote:

trcim na otvorenom.tek sam poceo trcati,5km .malo trcim,malo hodam dok ne dodjem u formu.
mislim da trcanje može itekako pomoci, ako ništa bar ne sjedim dok trcim.
jbg kad mi muški više volimo radit bicepse i prsa i onda su takve posljedice trebam se natjerat da više radim core,to definitivno.



Dobro si napisao, dok trciš ne sjediš...ali ipak mislim da trebaš poslušati Dalilin savjet i raditi ono što ce ti zaista pomoci. Nije baš svaki oblik fizicke aktivnosti prikladan za rješavanje problema s leđima. Neke stvari mogu i pogoršati stanje...
www.strongfirst.com.hr
Back to Top
ifa1981 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 147
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ifa1981 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Svibanj 2010 at 14:48
 natjerao sam se danas da radim trbuh i donji dio ledja     nadam se da ce to pomoci ledjima i listu

Edited by ifaš98š
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Svibanj 2010 at 16:59
Originally posted by ifaš98š ifaš98š wrote:

 natjerao sam se danas da radim trbuh i donji dio ledja     nadam se da ce to pomoci ledjima i listu


Više sam pitala za list...ako ga možda slucajno trcanjem ne isforsiraš...jel dost ljudi pogotovo na traci trci po prstima..i onda malo preopteretiš list...

 Iako ja mislim da su ipak leđa odgovorna ta  to.... ali eto, teško je ovak preko neta..pa ispitujem malo
...budi oprezan i pametno vježbaj...sa jakim corom...može ceš više izvuci i za biceps...

Trcanje je super...ali nije za svakoga...bar ne tek kad krene sa nekom aktivnosti. ;)
Back to Top
ifa1981 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 147
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ifa1981 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Svibanj 2010 at 23:01
o bože! dalila pa nisam retardiran da nebi mogao trcati
nisam pocetnik u sportu.cjeli svoj život igram nogomet,košarku ,tenis.dižem utege od osnovne,nekih š6 godina.
malo sam zapustio donji dio tjela(osim najvažnijeg organa) zadnje 3 godine radi posla al ne mislim da trcanje nije za mene poceo sam s brzim hodanjem svaki dan po šsat,bio bi lud da naglo krenem s trcanjem
hvala vam svima na odgovorima
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Svibanj 2010 at 03:27
Originally posted by ifaš98š ifaš98š wrote:

o bože! dalila pa nisam retardiran da nebi mogao trcati
nisam pocetnik u sportu.cjeli svoj život igram nogomet,košarku ,tenis.dižem utege od osnovne,nekih š6 godina.
malo sam zapustio donji dio tjela(osim najvažnijeg organa) zadnje 3 godine radi posla al ne mislim da trcanje nije za mene poceo sam s brzim hodanjem svaki dan po šsat,bio bi lud da naglo krenem s trcanjem
hvala vam svima na odgovorima
 

Nisam niti rekla da si retardiran...niti slicno ... ljudi nekad krenu prenaglo...s i neki koji su sportaši...kad postgoji problem <NE TRcE> i radim sa njima.... samo sam rekla da budeš oprezan-..ja ne znam ništa o tebi... pa sam zato još više rekla oprezno..aj pozdrav i ne se tolik ljutiti.... sam ti trci ako ti je to super..nemam ja ništa protiv...samo nek te ne boli... uživaj....
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.