New Posts New Posts RSS Feed - Nedoumice ranojutarnje vježbanje
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Nedoumice ranojutarnje vježbanje

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
leptiric29 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Prosinac 2010
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote leptiric29 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Nedoumice ranojutarnje vježbanje
    Posted: 14 Prosinac 2010 at 09:51
Pozdrav svima!
Kao nova među Vama, za promjenu, imam nekoliko nedoumica, pokoje pitanje i veliku zamobu za komentarima/ispravcima na sve što radim/ne radim adekvatno kako bih se korigirala i dala najbolje od sebe. Unaprijed se ispricavam na podužem postu..
Ukratko: imam 32 god., š60cm, 65kg. BMI 25,4 :-(
Posao: sjedeci, dosad ne baš sportski aktivna (malo sobnog bicikala)
Postavljeni cilj: smanjiti masne naslage, ucvrstiti tijelo i oblikovati mišice.
Za pocetak sam odabrala program P90 (naizmjenicno jedan dan kružni trening, jedan dan cardio + trbušnjaci Ršš; tako 6 dana u tjednu) pa namjeravam nastaviti sa P90x. Provodim ga svako jutro (danas 3 tjedna).Za vikend sam krenula sa višim stupnjem (na 3-4).
Do sada skinula škg, ali se vide promjene na tijelu: pocinju se polako vidjeti mišici, ja sam sve jaca, sve bolje držim tempo itd..
U nastavku cu ukratko dati pregled kako izgleda moj dan kako sam ga sastavila na temelju svega onoga što sam procitala te Vas molim za sugestije obzirom da sam sigurno nešto krivo sklopila....
Dižem se u 05:30. Ukoliko su vježbe snage na redu, zmiksam si shake (š mjericu Whey + traubenzucker sa vodom) i krenem vježbati nakon š5-tak minuta. Ako je cardio dan na redu, popijem šalicu zelenog caja. Nakon odrađenog treninga pojedem dorucak (45g zobene+mjerica whey+9 badema).
Međuobroci jutarnji i popodnevni su uglavnom isti: obicni probioticki jogurt š,5% mm ili eventualno nekakav muffin ili sl. (muffin iskljucivo spremljen kod kuce sa udjelom UH:P:M 40:30:30 prema zoni Ršš; dakle sve povoljni P,M i minimalna kolicina raženog brašna). Rucak: piletina/puretina sa žara, zelena salata sa maslinovim uljem, jabuka/ananas (vikendom može biti varijacija neko drugo meso, riba). Vecera: jaja/sir/meso/tunjevina u vodi/pileca delux šunka/kuhana šunka (kao pecena u komadu, ne ona prešana...) + šnita raženog + kisela paprika/kiseli krastavac i sl. + malo light majoneze ili badema. Donedavno sam jela i voce za veceru ali koliko sam shvatila bolje je izbaciti ga navecer...Veceram između š9,30-20,30. Na spavanje ne idem prije 22,30. Vode/zelenog caja bez šecera popijem dnevno oko 2l. Umjesto šecera koristim steviju i/ili splendu. Nekad maznem nešto što ne bi smjela (kakav kolacic, koji smoki u malim kolicinama), ali trudim se držati se pod kontrolom...
Znam da bi bilo najbolje vježbe snage raditi u popodnevnim/vecernjim satima zbog kralježnice, ali kod mene to nije moguce uz malo dijete koje me doceka kad se vratim s posla. Kasno navecer nije opcija jer padam u nesvijest od umora i to bi rezultiralo samo time da trening ne bi odradila (a ovako sam stvarno dosljedna). Nedoumica shake. Da li ga kod treninga snage popiti i prije i poslije, ili je whey sa zobenima dovoljno? Ako ga popiti poslije onda nakon koliko je idealno uzeti zobene sa whey ili to nema veze? Da li ga nakon cardia piti uopce (koliko sam shvatila ne, samo dodati whey u zobene..)? Da li su kolicine OK (mjerica mi je rounded scoop)? Btw koristim Whey Gold Standard Optimum...
Hvala unaprijed na svim prijedlozima, komentarima i ispravcima!


Edited by leptiric29
Back to Top
GajbaPive View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2010
Status: Offline
Points: 921
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GajbaPive Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Prosinac 2010 at 17:54

 imam par stvari...

- u 3 tjedna si skinula samo jednu kilu? premalo...

- jutarnji cardio radi na prazan zeludac (naravno, zeleni caj i vodu slobodno pij)

- nisi rekla koji cardio je u pitanju - najbolji ti je LI cardio u obliku brzeg hodanja ili voznje bicikla - nikakvo trcanje

- ubaci HIIT 2-3 puta tjedno.

- izbaci muffine, pa makar bili i u kucnoj izradi. radi ono sto ja radim i mogu reci da je predobro: skuhaj (smedju) rizu, pomjesaj s posnim sirom, ubaci jaje, malo soli, sve smiksaj i zapeci u pecnici (ne prepeci). finijeg prakticnog obroka (a da je pritom i zdrav) neces naci.

- majoneza light je i dalje majoneza. puna zasicenih masnoca. za veceru neke orasaste plodove, laneno ili maslinovo ulje...

- vjezbanje ti ne bi nikako preporucio ujutro, barem 2-3 sata nakon budjenja. ono sto pokusaj, preko tjedna napraviti svega š trening popodne (toliko sigurno nisi zaposlena, samo za ovaj post ti je trebalo 20 minuta), a subotom i nedjeljom napravi po jos jedan. a svako jutro radi LI cardio. HIIT, ako ces moci, ubaci kroz tjedan (on ti traje 20ak minuta)

- gdje kupujes steviju ako si iz zga? koje pakiranje i po kojoj cijeni?

Back to Top
Brunhilda View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Kolovoz 2010
Location: Hrvatska/Zagreb
Status: Offline
Points: 322
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Brunhilda Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Prosinac 2010 at 18:43
Originally posted by GajbaPive GajbaPive wrote:


- vjezbanje ti ne bi nikako preporucio ujutro, barem 2-3 sata nakon budjenja.



može objašnjenje za ovo. hvala!
Back to Top
GajbaPive View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2010
Status: Offline
Points: 921
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GajbaPive Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Prosinac 2010 at 19:41
 
''Nije dobro vjezbati odmah ujutro zbog kraljeznice. Kada se ujutro probudite, viši ste nego kad navecer legnete. To je zato što su diskovi hidrofilni, tj. navlace vodu. Diskovi preuzimaju amortizaciju raznih vibracija, udara i opterecenja kojima je izložena kralježnica tokom dana. Za vrijeme odmora događa se rehidracija koluta cime oni "primaju" tekucinu, a covjek je ujutro viši za otprilike š5 milimetara. Problem je u tome sto su ti diskovi pod pritiskom kao baloni i svako ekstremno savijanje kralježnice radi dodatni pritisak na njih. Nakon neki š-2h smanji se kolicia tekucine i time i mogucnost ozljede. Posebno bi trebalo izbjegavati trbusnjake i ostale vjezbe u kojima dolazi do rotacije kraljeznice.''

Back to Top
leptiric29 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Prosinac 2010
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote leptiric29 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Prosinac 2010 at 09:13
GajbaPive hvala na komentarima!

Moram priznati da je -škg mrvicu bedirajuce za 3 tjedna. Jedino me veseli što se mišici pocinju nazirati na rukama i nogama, guza se podigla i dosta smanjila, cm se polako smanjuju..
Radim cadio u sklopu Power 90 koji podrazumijeva istezanje, elemente power yoge, plyomtricsa i kenpo karatea i na kraju 200 trbušnjaka...
Vozila sam biciklu nekih mjesec dana prije nego sam pocela P90, ubacila sam HIIT (š min normalno/30 sec koliko sam god mogla) ali nisam vidjela pomake pa sam krenula s ovim programom kod kojeg stvarno vidim razliku.
Majonezu koristim rijetko i malo, sve kuham na domacem maslinovom ulju i jedem bademe kao masnoce kad nemam maslinovo. Izbacit cu je isto kao i muffine...
Definitivno cu probati tvoj recept, zvuci super!

KAL Steviju (u prahu) sam kupila na Srednjacima u biljnoj ljekarni. Ako me sjecanje ne vara bila je nešto malo ispod š50kn, pakiranje je od 38g, ali meni traje š00 godina...



Edited by leptiric29
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Prosinac 2010 at 10:12
  Nije ti majoneza problem u prehrani uopce, problem je recimo kaj za veceru pomješaš i proteine i uh i masti, dakle kruh+purece + majoneza, a to radis i u ostalim obrocima, tako da bi to trebalo izbjeci.Purca sama sa majonezom i nije loša iako ja preferiram zdravije izvore masti, no ovo nebi rekao da je gređka zbog koje se ne osjeti pomak, tim više kaj sam u puno programa za definiciju naišao majonezu kao dopušten izvor masti.......no velim, ne pretjeruj, tu i tamo kad se zaželiš.....
Iato tako nebi pio whey sa šecerom prije treninga, samo poslje, prije bi popio whey i pojeo nesto malo zobenih ili nekaj od uh...plus taj muffin kaj ti je Gajba rekel  i tak to..
Back to Top
leptiric29 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Prosinac 2010
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote leptiric29 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Prosinac 2010 at 10:37
Taj shake prije treninga mi i teško padne na želudac. Tako su me bili uputili, kao tijelu treba brzi UH i P prije jutarnjeg treninga, pa sam ga tako pila...
Probat cu svakako varijantu sa zobenima, vjerujem da ce mi sigurno bolje sjesti. Možda i varijanta pola banane + whey može biti Ok?
Za veceru dakle kompletno izbaciti Uh. Ja pojedem jednu taknu malu šnitu (22g) ali i to cu izbacit.
Light majoneza se u Zoni preporuca kao dobar (iako ne najbolji) izvor masnoca, zato mi je ostalo u navici ju koristi.
Puno hvala na sugestijama!
Back to Top
GajbaPive View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2010
Status: Offline
Points: 921
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GajbaPive Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Prosinac 2010 at 11:41
  da, prije jutarnjeg treninga moras napuniti gliko rezerve, ali to se misli na trening utezima (koji ionako nije preporucljiv barem 2 sata nakon budjenja, a da nakon budjenja pojedes zobene s mlijekom, to ti je dovoljno dobar obrok da te napuni za 2 sata.

osobno sam misljenja, a i svi relevantni nutricionisti to potvrdjuju da bi svaki obrok morao sadrzati i UH i P i M. ne deblja kombinacija, nego kolicina. problem je sto ljudi nemaju osjecaj da gram masti ima 9kcal, pa pretjeraju. ako kombiniras UH i M mogla bi u jednom obroku unijeti š2g M i 30g UH i š5g P (cca 300kcal) i ne bi se debljala. al, tko unese ''samo'' š2g M? uostalom, da li ima obroka u kojem uopce nema masti?

ja ti za dorucak (a nekada i ovako kroz dan sad kad sam na masi) znam ubiti 2 jaja i š00g zobenih (mjera za mene muskog), sve smiksati, staviti pol mjerice proteina (daje okus cokolade) i napravim male palacinke, cca š0-š5cm promjera i cca centimetar visine. obzirom da je dosta suho, uzmem salicu mlijeka uz to...
Back to Top
leptiric29 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Prosinac 2010
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote leptiric29 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Prosinac 2010 at 11:57
Kombinacija mi zvuci super, to cu za vikend ;-)
Inace sam radila takve palacinke sa malo raženog brašna, jajima, whey cokolada i posnim sirom (samo nedjelja, druge dane su zobene). Za preljev malo borovnica ili višanja (stvarno malo!) i to mi je super.
Zona preporuca za žene po šš blokova UH,P,M dnevno u 5 obroka gdje je š blok UH=9g, P=6g i M=š,5g. I sve je to super (osim vecernjeg obroka!) i odlicno se osjecaš osim što nažalost kako i ti kažeš skrivene su masnoce svugdje pa ih sa 99% vjerojatnosti uneseš više nego si ih izracunao....
Tipa ja cu sada za rucak na poslu jednu jabuku, 9 badema i piletinu sa žara koju sam narucila, ali ko ce ga znat kako je i na cemu ta piletina pecena....

Edited by leptiric29
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Prosinac 2010 at 12:15
Originally posted by leptiric29 leptiric29 wrote:


Tipa ja cu sada za rucak na poslu jednu jabuku, 9 badema i piletinu sa žara koju sam narucila, ali ko ce ga znat kako je i na cemu ta piletina pecena....


Meni je ovo preloše, bilo po zoni ili ne...i to još za rucak..

mislim da se malo previše opterecuješ oko tih kombinacija..naravno, treba paziti što se i kada jede al ja bi više misli usmjerila na kvalitetno odrađen trening i na držanje osnova što se prehrane tice nego na brojanje svake sitnice
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
GajbaPive View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2010
Status: Offline
Points: 921
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GajbaPive Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Prosinac 2010 at 12:22
  ovo mi je najbolje: ''9 badema''

pazi da ne pretjeras...
Back to Top
crna_kej View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Rujan 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 987
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote crna_kej Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Prosinac 2010 at 13:33
Originally posted by GajbaPive GajbaPive wrote:

 
''Nije dobro vjezbati odmah ujutro zbog kraljeznice. Kada se ujutro probudite, viši ste nego kad navecer legnete. To je zato što su diskovi hidrofilni, tj. navlace vodu. Diskovi preuzimaju amortizaciju raznih vibracija, udara i opterecenja kojima je izložena kralježnica tokom dana. Za vrijeme odmora događa se rehidracija koluta cime oni "primaju" tekucinu, a covjek je ujutro viši za otprilike š5 milimetara. Problem je u tome sto su ti diskovi pod pritiskom kao baloni i svako ekstremno savijanje kralježnice radi dodatni pritisak na njih. Nakon neki š-2h smanji se kolicia tekucine i time i mogucnost ozljede. Posebno bi trebalo izbjegavati trbusnjake i ostale vjezbe u kojima dolazi do rotacije kraljeznice.''


 a yoga?

slazem se da ne trebas raditi vjezbe snage (dizati utege).. al crobno vjezbanje ujutro ili istezanje ne mogu stetiti.

ako zelis pobjediti, ne smijes izgubiti
Back to Top
GajbaPive View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2010
Status: Offline
Points: 921
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GajbaPive Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Prosinac 2010 at 19:10
  na utege se i misli... u prvom postu sam i napisao da joj peporucam jutarnji LI cardio.
Back to Top
leptiric29 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Prosinac 2010
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote leptiric29 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Prosinac 2010 at 08:45
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

Meni je ovo preloše, bilo po zoni ili ne...i to još za rucak..


da, slažem se, morat cu poradit i na tome...

Originally posted by GajbaPive GajbaPive wrote:

ovo mi je najbolje: ''9 badema''
   
definitivno se ne može reci da se ne držim zonskih kolicina

Ali ima dobra stvar, kg se još malo spustili
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Prosinac 2010 at 15:42
Originally posted by leptiric29 leptiric29 wrote:


Ali ima dobra stvar, kg se još malo spustili


Naravno, kao i na svakoj dijeti Sve je stvar kalorijskog deficita..ali taj deficit možeš na puno jednostavniji i manje opterecujuci nacin postic ;) I pojest malo više, a kvalitetnije..

Ne volim ja te vojnicke mjere šta recimo ako su to 9 vecih badema, onda prepoloviš ili? Ili ima i onih mikro bademica - njih možeš š8 Ili ako se zezneš u brojanju pa pojedeš više...odeee blok

Sad se malo kreveljim ali kužiš....opuštenoooo...sve te dijete jesu ok što se gubljenja kg tice ali sve se baziraju na deficitu kalorija, i onda ljudi misle da su uspješne..ma jesu ali postoje puno bolji nacini sa puno manje tlake, brojanja i ostalog...

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
leptiric29 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Prosinac 2010
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote leptiric29 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Prosinac 2010 at 21:02
Gym_girl poslušat cu tvoj savjet. Neke sam stvari promijenila kao što je npr. uvođenje zobenih za dorucak svako jutro. Trudim se jesti više malomasnog mesa (a inace nisam ljubitelj mesa) a izbacila sam bijeli kruh, slatkiše i ostala sr... Idem malim stopama pa se privikavam malo pomalo

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.