New Posts New Posts RSS Feed - Mršavljenje
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Mršavljenje

 Post Reply Post Reply
Author
TheMestalist View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Ožujak 2014
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote TheMestalist Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Mršavljenje
    Posted: 08 Ožujak 2014 at 22:59
Jako sam mlad i imam jako puno kilograma i imam jako puno masnih naslaga.

Bitno mi je da je efikasno da ne gubim vrijeme bezveze.

Nadam se da imate kakav savjet za mene.

Smile



Back to Top
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Ožujak 2014 at 23:18
Dobrodosao

Ako smatras da je proces mrsavljenja gubitak vremena, ne jedi nista i u tjedan dana skinut ces nekoliko kg.

Eh sad, ako imas takav pristup prema mrsavljenju organizam ce ti otici u K, takodjer neces imati nista misica, bit ces kao mimoza.

Mrsaviti treba postepeno. Do 1kg po tjednu, mjesecno oko 4kg ili manje...jesti zdravo, ne gladovati i baviti se tjelesnim aktivnostima.

Napisi nam ovdje kako izgleda tvoj dnevni jelovnik otprilike, kolika ti je visina, tezina, starost itd.

Takodjer, bilo bi dobro da izracunas svoj BMR i TDEE, da u pocetku brojis kalorije, a kasnije ces vec sam znati koliko si otprilike pojeo taj dan.

Sigurno se nisi udebljao preko noci, tako da ne mislis da se moze kvalitetno smrsaviti preko noci.
Back to Top
TheMestalist View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Ožujak 2014
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote TheMestalist Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Ožujak 2014 at 23:52
Hvala, naravno da ne mislim da je to gubitak vremena !

BMR : 2316 kCal
TDEE : 2779

Visina : 185 cm
Težina : 100 kg

Ne doručkujem, za ručak jedem dosta, večera nešto lagano 
Back to Top
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Ožujak 2014 at 00:03
Pa i nije opet toliko lose stanje sto se tice visine-tezine koliko mi se ucinilo u prvom postu.

Jednostavno, doruckovati moras obavezno!! Stovise, trebas jesti 5x dnevno obroke koji sadrze proteine, 5 manjih obroka...

Rasporedi si npr. 2500 kcal tako da na pocetku dana najvise jedes, a na kraju dana najmanje. Uglavnom znaj da gladovanje nije rijesenje za nista...

Ako ces se drzati dnevnog jelovnika na bazi 2300-2500 kcal onda trebas svakako biti i tjelesno aktivan.

Kakva ti je tjelesna aktivnost, cime se bavis? I napisi tocan primjer svog jelovnika, znaci tocno koliko cega pojedes. Evo ispricaj sto si danas jeo sve redom otkad si se ustao pa do sad...
Back to Top
TheMestalist View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Ožujak 2014
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote TheMestalist Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Ožujak 2014 at 00:14
Koliko bih trebao dnevno unositi kalorija da bih mršavio ?

Doručkovao nisam
Za ručak : 5-6 čevapa, 2 srednja komada bijelog mesa sa roštilja i jednu šniclu isto sa roštilja, malo pomfrita i pletenicu ( Pecivo )
Večerao nisam .  


I da sad sam se mjerio i vagao 

180/103


Edited by TheMestalist - 09 Ožujak 2014 at 00:15
Back to Top
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Ožujak 2014 at 00:34
Totalno krivo radis...

Da bi mrsavio moras unositi manje od TDEE-a. Kila masnog tkiva je oko 7500 kcal, tako da znas da svaki dan moras jesti za 300-400-500 manje od TDEE-a i jos biti tjelesno aktivan, cca. da dodjes dnevno u deficit 1000 kcal...

Jelovnik ti otprilike treba izgledati ovako:

D: 150g posnog, 100g nemasne sunke, 1 kuhano jaje, feta razenog kruha
MO: 2 dl mlijeka i unutra musle s kokosom
R: jedna razrezena pecena tikvica, dva veca komada pilecih prsa, kuhana brokula, feta razenog kruha
MO: dva komada pilecih prsa u razenom pecivu sa sjemenkama
V: neka riba recimo s fetom razenog

I da, ovo je samo primjer jelovnika, jer ono sta ti radis je katastrofa, naravno treba dodati u ovo iznad napisano jos povrca, a i koju vocku. Upamti da treba jesti puno povrca, a voca umjereno.

Sto s tjelesnom aktivnosti?

Edited by r4mb0 - 09 Ožujak 2014 at 00:36
Back to Top
TheMestalist View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Ožujak 2014
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote TheMestalist Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Ožujak 2014 at 00:42
Krenuo sam trčati i preskakati vijaču. 


Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.