New Posts New Posts RSS Feed - Moze li pomoc pri sastavljanju jelovnika?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Moze li pomoc pri sastavljanju jelovnika?

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
kemp View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Veljaca 2008
Status: Offline
Points: 29
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kemp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Moze li pomoc pri sastavljanju jelovnika?
    Posted: 29 Veljaca 2008 at 22:02
Imam 28 godina. Visok sam š83, tezak 76 kg. Premalo tezine. Htio bih nabaciti 5-6 "kvalitetnih" kilograma, tj. misicne mase. Mislim trenirati u kuci za sada, 3 puta sedmicno + jednom sedmicno na nogomet sa drustvom. Nedavno sam odbacio cigarete i odlucio provati napraviti nesto sa svojim tijelom i zdravljem.
Moze li mi tko pomoci oko jelovnika? Danas sam se provao prvi put zdravo hraniti. Evo, ovako je izgledao moj jelovnik:

Dorucak:
- joggsy sa zitaricama
- banana
- Iso sport 0.5 l

Medjuobrok:
 -xxl snickers ( ovo sam vjerovatno pogrijesio)

Rucak:
- 200 g puretine
- zelena salata
- kruh sa sjemenkama

Medjuobrok:
- banana

Vecera:
- š65 g tunjevine u vodi
- kruh sa sjemenkama

(nakon 2 sata)...
š00 g svjezeg sira

Tokom dana sam popio (otprilike) 2 l tekucine. šl Iso Sporta, 3 dcl vode sa vitaminima, 3 dcl cedevite, 3 dcl mlijeka sa kras - ekspresom ( prije spavanja)...


Da li negdje grijesim?

Sve je to dobro, ali ipak, imam jedan VELIKI PROBLEM. Ja radim teski fizicki posao. Svaki dan 9 sati. Kako onda sloziti jelovnik, kad ti je rucak tek u š6:30? Kako izdrzati dan sa musliem i vocem? Mislim da bih pao u nesvjest.
Znaci ovako. Ustanem u 06:š5. Pojedem zitarice,  bananu i ravno na posao. Teski fizicki posao do 9:45. Pauza za dorucak. što onda? Nakon dorucka rad do š5:45. Vrijeme je za rucak. Ili je to vecera?

Kako sloziti jelovnik pri ovakvim uvjetima?



Back to Top
crystal planet View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 170
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote crystal planet Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Veljaca 2008 at 22:36
bez kras ekspressa, snickersa, cedevite i iso sporta 
Uspjeh je rezultat stalne brige o cilju.
Back to Top
kemp View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Veljaca 2008
Status: Offline
Points: 29
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kemp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Ožujak 2008 at 08:54
Originally posted by crystal planet crystal planet wrote:

bez kras ekspressa, snickersa, cedevite i iso sporta 
  što piti? što jos mogu piti osim vode?

Back to Top
Zver View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Veljaca 2008
Location: Zimbabwe
Status: Offline
Points: 16
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Ožujak 2008 at 10:11
zaboravi na misice ako radis fizicki tezak posao i tako dugo vremenski!ti covece ne dozvoljavas da ti se misici odmore i jos sa tom ishranom.....slabo je to brate treba ti mnogo jaca ishrana ako hoces napisacu ti! 
Ako ljudi ne vide dobrotu u tvom srcu,VIDECE GA NEBO!(nemoj da budes veliki,budu ogroman)
Back to Top
Lega View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 06 Prosinac 2006
Location: Philippines
Status: Offline
Points: 1903
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lega Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Ožujak 2008 at 11:21
malo to s obzirom na fizicke napore koje podnosis tokom dana 
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Ožujak 2008 at 12:21
Originally posted by Zver Zver wrote:

zaboravi na misice ako radis fizicki tezak posao i tako dugo vremenski!


Je da moras biti 'zivotinja' za takvo nesto, da uklopis teski fizicki posao i tjelovjezbu - ali ako si uporan sve se da....
  

Edited by Mr G.
Back to Top
kemp View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Veljaca 2008
Status: Offline
Points: 29
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kemp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Ožujak 2008 at 13:39
Originally posted by Zver Zver wrote:

zaboravi na misice ako radis fizicki tezak posao i tako dugo vremenski!ti covece ne dozvoljavas da ti se misici odmore i jos sa tom ishranom.....slabo je to brate treba ti mnogo jaca ishrana ako hoces napisacu ti! 


Ajde molim te, napisi mi.
Back to Top
kemp View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Veljaca 2008
Status: Offline
Points: 29
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kemp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Ožujak 2008 at 13:41
Originally posted by Mr G. Mr G. wrote:

Originally posted by Zver Zver wrote:

zaboravi na misice ako radis fizicki tezak posao i tako dugo vremenski!


Je da moras biti 'zivotinja' za takvo nesto, da uklopis teski fizicki posao i tjelovjezbu - ali ako si uporan sve se da....
  


Kako bi ti to sve poslozio? Pomagaj...
Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Ožujak 2008 at 22:50

Originally posted by kemp kemp wrote:

Imam 28 godina. Visok sam š83, tezak 76 kg. Premalo tezine. Htio bih nabaciti 5-6 "kvalitetnih" kilograma, tj. misicne mase. Mislim trenirati u kuci za sada, 3 puta sedmicno + jednom sedmicno na nogomet sa drustvom. Nedavno sam odbacio cigarete i odlucio provati napraviti nesto sa svojim tijelom i zdravljem.
Moze li mi tko pomoci oko jelovnika? Danas sam se provao prvi put zdravo hraniti. Evo, ovako je izgledao moj jelovnik:

Dorucak:
- joggsy sa zitaricama
- banana
- Iso sport 0.5 l 

-izbaciti svo troje; PRIJEDLOG - whey protein daleko najisplativiji (ili svjezi sir ili nekoliko bjelanjaka), zobene pahuljice, mlijeko, nekakav jaci multivitamin-mineral (ne one sumece), mozes i voce staviti, recimo narancu.

Medjuobrok:
 -xxl snickers ( ovo sam vjerovatno pogrijesio)

-pretpostavljam da je to na poslu, snikers nepotreban, za te novce mozes se pocastiti necim kvalitetnijim; PRIJEDLOG - ili sendvic sa dimcekom/integralnim kruhom (imas u dm-u 500g za 5.90kn), s nekakvim povrcem i mozes uz to nekakav jogurt ako ti ne smetaju mlijecni proizvodi ili PRIJEDLOG 2 - buduci da poslije radis nekoliko sati omoguci tijelu da za to vrijeme ima sto probavljati dakle svjezi sir sa smikasnim zobenim pahuljicama i cimetom zbog arome ili svjezi sir sa integralnim kruhom i povrcem, uglavnom da je svj. sir jer se duze probavlja. Takodjer dodaj C VITAMIN (imas ga u dm-u š00g š5kn), mozes ga ponijet smuckanog u boci hladne vode). + voce

Rucak:
- 200 g puretine
- zelena salata
- kruh sa sjemenkama

-sve ok, znam kakv je taj kruh te ti iz tog razloga preporucam pravi integralni (produljene svjezine) Alnatura iz dm-a. Kao sto sam napisao 5.90kn/500g, povoljan s obzirom na ostale bijele kruhove i njihove varijacije. Ako nisi u mogucnosti kupovat u dm-u,  jednom mjesecno se zaletis i kupis nekoliko takvih od 500g i imas za cijeli mjesec.

Medjuobrok:
- banana

-nepotrebno, ubaci npr. jaja ili obrok pod vecerom, takodjer  C VITAMIN

Vecera:
- š65 g tunjevine u vodi
- kruh sa sjemenkama

-u skladu s gore navedenim

(nakon 2 sata)...
š00 g svjezeg sira

-neka ovo bude kasna vecera i slobodno pojacaj tu gramazu uz nekakv izvor kvalitetnih masnoca, npr laneno ulje, masl. ulje, orasasti plodovi itd.

Tokom dana sam popio (otprilike) 2 l tekucine. šl Iso Sporta, 3 dcl vode sa vitaminima, 3 dcl cedevite, 3 dcl mlijeka sa kras - ekspresom ( prije spavanja)...

-te sokice slobodno izbaci (nemaju nikakve funkcije osim sto ti oderu novcanik) i za te novce kupi nesto korisnije, pojacaj gramazu obrocima recimo. Mlijeko nikako pred spavanje zbog dizanja inzulina. Kras ista prica, nepotreban secer.

-voda, voda, voda!


Da li negdje grijesim?

Sve je to dobro, ali ipak, imam jedan VELIKI PROBLEM. Ja radim teski fizicki posao. Svaki dan 9 sati. Kako onda sloziti jelovnik, kad ti je rucak tek u š6:30? Kako izdrzati dan sa musliem i vocem? Mislim da bih pao u nesvjest.
Znaci ovako. Ustanem u 06:š5. Pojedem zitarice,  bananu i ravno na posao. Teski fizicki posao do 9:45. Pauza za dorucak. ©to onda? Nakon dorucka rad do š5:45. Vrijeme je za rucak. Ili je to vecera?

Kako sloziti jelovnik pri ovakvim uvjetima?



 

Dakle, mala legenda. U tvome sam postu podebljao svoj tekst da ne bude zabune.

Nadalje, ovo je samo okvirno i bez gramaze jer to prepustam tebi a mislim da i sam znas da bi trebao pojacati obroke. Takodjer za tocniji jelovnik treba se znati puno vise o tebi, koji si tjelesni tip, kakav ti je trening koji bi izvodio kod kuce, koje bi dodatke trosio ili ih trosis, itd itd...

Ako mislis da je whey skup, pogledaj samo koliko si trosio na cigarete, ali takodjer trosi se novac i na ostale nepotrebne/stetne stvari (ne mislim tu samo na tebe)tako da to ne bi trebala biti prepreka zdravoj (po nekima mitski receno "skupoj") prehrani. Kazes da si prestao pusiti, odlicno! Zamijeni taj novac od cigara za whey! 

Nadam se da je barem malo pomoglo jer kao sto kazem nitko od nas ti ne moze sve "usuti" u glavu, nesto moras i sam ako zaista to zelis

Budi odmetnik, budi drukciji od drugih, budi inovativan, budi spreman na kompromise!

Back to Top
kemp View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Veljaca 2008
Status: Offline
Points: 29
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kemp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Ožujak 2008 at 14:53
E, puno ti hvala  Hammerstrength
Back to Top
Lega View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 06 Prosinac 2006
Location: Philippines
Status: Offline
Points: 1903
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lega Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Ožujak 2008 at 14:57
hammerstenght  
Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Ožujak 2008 at 18:34

 @obojici

Nema boljega nego pomoci drugome ako mozes

Back to Top
kemp View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Veljaca 2008
Status: Offline
Points: 29
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kemp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Ožujak 2008 at 20:59
Jos par pitanja, ako moze.

-cuo sam da se nesmije jesti puno jaja sedmicno. Neki kazu samo 3 tjedno!?? Ako izbacim iz jaja zutanjak, onda mogu jesti jaja koliko hocu?
- Navecer popiti zlicu maslinova ulja (domaceg) je u redu?
- Namazi tipa sirko, svjezi krem sir..., su u redu?
- Da li je dobro pojesti vocku na vecer?
- Da li se ovim programom https://www.fitness.com.hr/vjezbe/vjezbanje/Trening-doma.aspx
 moze doci do dobrih rezultata?

 

Edited by kemp
Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Ožujak 2008 at 15:28

Originally posted by kemp kemp wrote:

Jos par pitanja, ako moze.

-cuo sam da se nesmije jesti puno jaja sedmicno. Neki kazu samo 3 tjedno!?? Ako izbacim iz jaja zutanjak, onda mogu jesti jaja koliko hocu?

Mit. Slobodno jedi jaja koliko hoces tokom cijelog tjedna. cemu izbacivati zumanjak? Odlican izvor dodatnih P i masnoca.

- Navecer popiti zlicu maslinova ulja (domaceg) je u redu?

Nije lose, bolje laneno. Ja bih maslinovo ostavio za popodne, predvecer.
- Namazi tipa sirko, svjezi krem sir..., su u redu?

Nikakvi namazi. Aditivi, nepotrebne masnoce i ugljikohidrati. To sto napisu da je light zanemari, jer oni nadju nacin kako da vrate okus "punomasnog".
- Da li je dobro pojesti vocku na vecer?

Bolje tijekom dana, posebno ujutro, i oko treninga. Bolje voce sa nizim ufjelom Ugljikohidrata, odnosno fruktoze.
- Da li se ovim programom https://www.fitness.com.hr/vjezbe/vjezbanje/Trening-doma.aspx
 moze doci do dobrih rezultata?

Trenutno nemam vremena za pregledati jer zurim na predavanje, ali to ti moze netko drugi iskomentirati!

 

 

Pozdrav!

Back to Top
kemp View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Veljaca 2008
Status: Offline
Points: 29
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kemp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Ožujak 2008 at 18:22
Nitko mi neodgovara na ovo moje zadnje pitanje...

Evo ovako izgleda zadnjih dana moj jelovnik.

Dorucak: (06:30)
- musli sa 3 dcl mlijeka, nekakvo voce,a ponekad dodam uz to i razeni kruh sa svjezim sirom, sok od narance .

Medjuobrok: (š0 h)

š/3 razenog kruha sa tunjevinom ili sardinom ili dimcekom + nekakvo voce

Medjuobrok: (š3 h)

jogurt + banana ili jabuka...

Rucak: (š7 h)

Pileca ili pureca prsa sa brdo salate ili tjestenina sa srdelama...

Medjuobrok: (š9:30)

Jogurt

Vecera: (2š h)

Posni sir + jaja (4 bjelanjka i jedan zutanjak), ili sardina, ili tunjevina (znam da je mogu jesti samo 3 puta u tjednu), ili sami posni sir.

Kad je trening onda prije treninga bananu, a poslije grozdjica  ( neznam koliko je pozeljno) + vecera . Izad treninga uvijek jedem jaja ( 4-5 bjelanjaka i š zutanjak)... Preko dana od pica pijem samo vodu (oko š,5 l).

Da li mi je jelovnik sad u redu?





Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Ožujak 2008 at 18:55

 E sad bi se vec moglo reci da je ok

Museli=skuplji i natrpaniji secerom od zobenih. Oaj jogurt oko š9.30 bih ja izbacio jer opet nepotrebno dizes inzulin a to ti ne treba pred kraj dana. Koliko vidim imao bi vecernji trening. Grozdjice slobodno iza treninga ako nemas glukoze (traubenzuker).

Vidjet ces sam ima li rezultata ili ne.

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.