New Posts New Posts RSS Feed - Molim za savjet
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Molim za savjet

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
pekija View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2017
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pekija Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Molim za savjet
    Posted: 30 Lipanj 2017 at 07:52
Pozdrav svima. Postavila sam post ispod teme "početnik treba pomoć", ali mi nitko nije odgovorio pa evo ponovno postavljam upit. Nova sam ovdje i trebala bi pomoć. Imam dosta kila za skinuti. Već 6 tjedana treniram 3 puta tjedno total body program, dosta intenzivan, kombinacija raznih vježbi s velikim intenzitetom i između kraće pauze. Vikendom plivam sat vremena bez stajanja odnosno pauza. Prehrana ovako: ujutro: 2 jaja sa paradajzom ili krastavcem, uzina: zelena jabuka ili malo borovnica, ručak: meso sa salatom začinjenom maslinovim uljem i balsamico, večera: zrnati sir ili meso sa salatom. Pijem 0,75 l čaja od koprive i đumbira i oko 2 l vode, nekad malo manje. Do sad sam smršavila 4 kile, ali se opet često jedna vrati kao jutros pa je to sad 3 kg. Moram napomenuti da niti jednom nisam brljala niti prekršila prehranu, eventualno 2 puta uzela tamnu čokoladu 1 rebro. Cilj mi je bio mjesečno smršaviti 5 kg. Imam viška 30 kg. Mislila sam da će ići brže jer se svega pridržavam. Može li mi netko pomoći zašto ne idu kile dole. Mjerim se također, vidi se malo u centimetrima, ali sa ovoliko viška trebala bi i vaga ići dole i možda bolji rezultati ili se varam. Molim za savjet. Hvala.
Back to Top
Lukad View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 30 Lipanj 2017
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lukad Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Lipanj 2017 at 16:56
Pozdrav, 
prvo bi volio napomenut da je problem u nacinu razmisljanja. Mislim ovo bez ikakve uvrede ali ako mislite da je moguce izgubiti 30kg u mjesec i pol dana onda nisam siguran da ste spremni na promjene. Drugo iako se ne slazem u potpunosti sa brojevima u ovome mnogi stručnjaci ce vam reci da je 80% mrsavljenja u kuhinji a 20% u treniranju tako da bi se trebalo fokusirati na promjene u prehrani(sto vidim da ste i napravili) , a sa treningom slobodno nastavite. Napisali ste da ste u 6 tjedana izgubili 4 kile a da se ova jedna vratila. To je sasvim solidan napredak, a za ovu jednu se nemorate brinuti jer i voda ima svoju težinu (hocu reci da ako popijete litru vode da ce vam vaga napisati kako imate kilu vise iako to nije salo). Znam da nije lako gubiti kilazu ali moji osobni savjet je da samo ovako nastavite i rezultati ce doci, ne tako brzo kako ste mozda ocekivali ali hoce.
Sretno i puno uspjeha :)
Zainteresirane za osobno poducavanje 1 na 1 molim da mi se jave na [email protected]
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Srpanj 2017 at 14:10

Bez uvrede ali ja ovdje vidim problem u načinu savjetovanja. Post bez IJEDNOG pitanja osobi koja traži pomoć i totalni off na kraju, kao da je sve rečeno i posao završen, snađi se druže ja rekao svoje....ja se iskreno nadam da ljudi koji se jave za "osobno podučavanje" dobiju bolji tretman. Ako da odlično (i proširi tu praksu i tu), a ako je i njima ista sudbina, bilo bi dobro poraditi na tome. Malo više posla al eto, tko voli potrudit će se, uložit će vrijeme i u sebe i u druge. Ne znam kakvo obrazovanje stoji iza svega ali čak i da ne postoji neko formalno ima i na netu dobrih informacija gdje se može naučiti kako biti uspješan savjetnik. Nametanje svojih upitnih teorija bez pokušaja malo boljeg upoznavanja svog klijenta sigurno nije put do toga.

Da ne dođe do nekog nepotrebnog "sukoba" molila bih...shvati ovo kao kritiku koja može donijeti pozitivnu promjenu, ne kao napad ili išta drugo, nisam taj tip.



@pekija, pozdrav Smile

Ja tu ne vidim toliki problem u izgubljenim kilama, moglo se navući možda još 2 kg ali nije tako loše. Strpljenje prije svega Wink Više me muči ovaj jelovnik pa slijedi pitanje....ovako jedeš cijelo vrijeme, svih 6 tjedana, bez nekih većih promjena što se tiče ugljikohidrata?

Kažeš ponosno da niti jednom nisi prekrišila i pojela nešto "zabranjeno" a ja kažem: e baš si mogla Tongue I možda bi se baš onda nešto pokrenulo pod uvjetom da to naravno ne postane svakodnevno brljanje. Dugo sam ovdje i jako često vidim kako se zaplićete u gladovanje malo predugo što na početku donese neke rezultate (jer budimo realni, jesti manje i trenirati više uvijek dovedu do gubitka kila, barem u prvih mjesec dana....ali onda više manje nešto zapne....jer ta metoda "začepiti usta i ubijati se od treninga" ne traje vječno....i bolje....nebi dugo poživjeli)

E sad.....ajmo prvo vidjeti kako to izgleda u malo više dane....bar 3,4...je li uvijek ovako slično? Kako stoji unos masnoća? Koliko ide tog maslinovog ulja u salatu? Ima li kakvih drugih masnoća? Koliko često jedeš ribu? Što je sa orašastima, sjemenkama, nekim drugim izvorima zdravih masnoća? Na čemu pečeš meso?

Znaš li uopće koliko kcal unoseš tokom dana? Smile

Trening pod vodstvom ili doma?

Dosta od mene, čekam.... Wink











"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
pekija View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2017
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pekija Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Srpanj 2017 at 20:32
Hvala na javljanju. Treniram grupni trening koji vodi trener. Neznam koliko unosim kalorija, do nedjelje sam jela sve ovako. u nedjelju sam uzela onaj dan za sve i jela svasta iskreno energija mi je bila vec tak nisko i prehladila se. Jaja pecem na maslinovom i s njim zacinim salatu negdje oko 3 zlice i balsamico. Ribu jednom tj. Nekad bez ribe u tjednu. Sad sam kupila i bademe pa uzmem malo i njih za uzinu. Vecinom borovnice. Od ovog dana za sve kako ga je zovem nisam puno dobila kg,tocno 400g ali naravno sad opet ne ide dole. A masnoce, jedem meso pa ako ima malo masnog ne odvajam ali ne jedem kozicu.hvala na pomoci
Back to Top
pekija View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2017
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pekija Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Srpanj 2017 at 20:39
I jos da prijavim, pocela sam koristiti kokosovo ulje, zadnja 2 dana pecem jaja tako. Meso pecem na maslinovom, jucer sam pekla na masti. Valjda se smije koji put. I da kazem da jedem vecinom svinjetinu i piletinu najvise.
Back to Top
Gavran75 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 05 Srpanj 2017
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gavran75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Srpanj 2017 at 10:05
Poštovana, vaš progres prema vašem cilju je odličan. Pošto radite vježbe visokog intenziteta, vi gubite mast, ali dobijate mišiće. Tako da na te mjere možete računati da ste izgubili još više masti koje vaga ne registruje. Ali ne bojte se mišića, oni su vaš saveznik u topljenju masti, podižu metabolizam i tope mast i kada spavate. Nećete izgledati prebildano nego zdravo kada dođete do cilja. Izgladnjivanjem bez vježbanja kada dođete do cifre na vagi koju želite, vi ustvari budete kost i salo i kako da se izrazim, budete truli na dodir.
Pozdrav i samo jako.
Back to Top
Gavran75 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 05 Srpanj 2017
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gavran75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Srpanj 2017 at 10:18
Vi ste započeli jedan put na kojem upeznajete sebe. Način na koji ste do sada živjeli vam je donio te kilograme i nezadovoljstvo. Jedite zdravo, nemojte biti gladni i vježbajte optimalno, ni previše ni premalo. Čitajte u slobodno vrijeme o ovim temama i eksperimentišite. Gledajte se u odledalu i stiskajte salo mjerakajući da li se smanjuje ili povećava i na osnovu toga mijenjajte nešto u ishrani ili treningu.Budite u tom elementu barem pola godine dok malo ne naučite o vježbanju i sebi. Grupni trening odbacite kada se upoznate i napravite svoj, jer svako je individua za sebe. Veću grupu ljudi koristite samo da vam daju motivaciju da radite jače
Back to Top
pekija View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2017
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pekija Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Srpanj 2017 at 20:56
Hvala na odgovoru. Nastavljam dalje po planu.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Srpanj 2017 at 11:06
Originally posted by pekija pekija wrote:

Hvala na javljanju. Treniram grupni trening koji vodi trener. Neznam koliko unosim kalorija, do nedjelje sam jela sve ovako. u nedjelju sam uzela onaj dan za sve i jela svasta iskreno energija mi je bila vec tak nisko i prehladila se. Jaja pecem na maslinovom i s njim zacinim salatu negdje oko 3 zlice i balsamico. Ribu jednom tj. Nekad bez ribe u tjednu. Sad sam kupila i bademe pa uzmem malo i njih za uzinu. Vecinom borovnice. Od ovog dana za sve kako ga je zovem nisam puno dobila kg,tocno 400g ali naravno sad opet ne ide dole. A masnoce, jedem meso pa ako ima malo masnog ne odvajam ali ne jedem kozicu.hvala na pomoci


Bilo bi dobro jedno vrijeme odvojiti za upoznavanje kalorijske vrijednosti namirnica. Pogotovo radi raznih izvora masnoća jer u malom volumenu nose dosta energije, pa npr. 3 žlice ulja sadrži 400 kcal...više nego 100g tjestenine...aha! :) Kao i 100g badema....preko 500 kcal....zato ja i volim pitam koliko je to "malo" badema u pitanju ;)

Svjesnost o količini energije koju nam daje određena hrana služi na duge staze jer tako uvijek možemo bolje kontrolirati svoj unos i održavati formu. Po meni bi svi trebali znati nešto o tome. Ne se držati tih brojki ko pijan plota jer su i ti izračuni upitni ali bar da znamo koliko unosimo u odnosu na to koliko nam treba.


Što i koliko otprilike pojedeš u danu za sve?

   
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Srpanj 2017 at 11:11

Originally posted by Gavran75 Gavran75 wrote:

Jedite zdravo, nemojte biti gladni i vježbajte optimalno, ni previše ni premalo.



Pametno, mogla bih i ja ovako, a ne glupača u detalje.....300 ljudi dnevno, copy - paste i čista glava.

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
pekija View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2017
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pekija Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Srpanj 2017 at 16:25
Hvala na trudu. Jedem 2 jaja. Borovnice kad jedem to je kao 2 sake. Bademe kad jedem to je oko 10-15 kom. Meso za rucak 2 kom velicine sake. Al tanja. Puna zdjela salate. Vecera jedan komad mesa. Zrnati sir jedan. Samo da napomenem da je ipak jos jedna kila otisla, jucer se vagala i jako sam sretna. Isto sam jela, al sam zamijenila kardio sa grupnim treningom. Nadam se da se nece vratiti. Lp
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Srpanj 2017 at 08:42

Ovako količinski mi se čini ok pekija, s time da sam s onim pitanjem " što i koliko pojedeš u danu za sve" mislila na ovaj dan kada si dopuštaš sve, tzv. cheat day

E bravo, ja se nadam da je stanje i dalje zadovoljavajuće. Zna se dogoditi da se nakon kratke stagnacije stvari pokrenu same od sebe, bez nekih intervencija. Zato uvijek kad dođe do zastoja treba provjeriti koju taktiku bi bilo dobro primijeniti...nekad je to manje hrane (ili više treninga), nekad je to više hrane (ili manje treninga), nekad je samo 1 ili par dana opuštenog jelovnika da se tijelo uravnoteži, a nekad je samo potrebno malo pričekati ....zato treba pitati, pitati, pitati... :)

Kako ide?

I što je sa ugljikohidratima?






Edited by Gym_girl - 18 Srpanj 2017 at 08:59
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
pekija View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2017
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote pekija Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Srpanj 2017 at 20:59
Pozdrav. Evo za sad 6 kg dolje, al se osjecam super. UH jedem jedino sto ima u ovoj hrani sto jedem. Mislim da je to zanemarivo. Nisam mijenjala prehranu. Imala sam samo jedan cheat day do sad i tad sam jela sendvic, komad pizze, sladoled, cokoladu. Bas ono svasta zabranjeno. Al mi je pasalo😊. Malo ide sporije al se drzim svega i dalje, ne odustajem. Nadam se da ce se ipak malo ubrzati s obzirom na rezim i broj kila koje trebam skinuti. Nemojte zamjerit, to je moja zelja i dalje😊. Lp
Back to Top
hHM3PG9a View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 14 Srpanj 2017
Status: Offline
Points: 16
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote hHM3PG9a Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Srpanj 2017 at 17:16
Dobar dan, molio bih za savjet. Znaci do sada sam radio cardio na sobnom biciklu 35 min i puno sam se oznojio i na taj nacin ja mislim potrosio i puno kalorija?
No, to mi je postalo vec dosadno pa sam danas poceo trcati, imam oke kondiciju i trcao sam 30 min (sa zaustavljanjem tu i tamo). Ne primjeti se bas da sam toliko mokar kao kad sam biciklirao, svugdje citam da trcanjem trosimo vise kalorija nego bicikliranjem. Mene zanima jesam li ja potrosio vise ili manje?

Svaki odgovor dobro je dosao 😊😊😊
Back to Top
CeLe111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 370
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote CeLe111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Srpanj 2017 at 10:59
Pozdrav,

iako je odgovor kao i tvoj post offtopic.. pokusat cu da odgovorim!

Samo znojenje nema nikakve poveznice sa potrosnjom energije niti przenjem sala,
znojenje nije nista drugo nego nacin na koji nase tijelo regulira vlastitu temperaturu..

Za primjer cu uzeti nesto jednostavno:
Sjednes van na sunce i jedes vrucu i ljutu pizzu, vjerojatno ces se pocet enormno znojit..
Znaci li to u tome slucaju da se "topis"? =)

Potrosnja energije u odredenom vremenu je diskutabilna,
Jer.. O kojem tempu trcanja je rijec? Isto pitanje postavlja se i za bicikl?
Koji intezitet, koja jacina? Koliki je broj otkucaja srca?

I naposljetku, odgovor na znojenje...
Vrlo vjerojatno si se znojio vise na biciklu iz razloga sto si pedalirao u mjestu bez kretanja u odnosu na povrsinu..
Dok kada si trcao, vjerojatno je pirkao vjetric i isti te "eksterno" hladio.

Jednakim tempom da si vozio bicikl vani po prirodi (kao taj sobni), vrlo vjerojatno se ne bi oznojio, ili bi, ali minimalno..
Jer opet velim, imao bi nekakavo "hladenje" zraka, s obzirom na tvoje kretanje.

Kardio moze biti bilo koje prirode, i ne treba da stvara presing..
Kosarka, nogomet, plivanje, bicikl, setnja psa, setnja sa obitelji, igra sa djecom...
Sve su to "aerobne" aktivnosti i nekakav oblik kretnje koji cini dobro nasem kardiovaskularnom sistemu, zdravlju,
i naravno u konacnici i zeljenoj potrosnji kalorija..
Online Mentor:
Nutricionizam/trening, misicna masa/mrsavljenje.
Stalni pristup i motivacijska podrska.
Rad temeljim na hrpi zadov. klijenata i uspjesnim transformacijama!
http://www.fgfitness.uk
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Srpanj 2017 at 16:00
@Cele, sa većim dijelom se slažem, a i nemam baš vremena za raspravu, ali sa usporedbom ljute hrane i znojenja zbog vježbanja, to nikako... Znojenje usljed vježbanja je većim dijelom zbog termogeneze usljed mehaničkim radom uzrokovanog sagorjevanja energije, a kod ljute hrane signalno neurološka reakcija. Pretpostavljam da si samo bio brzoplet :)
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.