New Posts New Posts RSS Feed - Molim savjet !
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Molim savjet !

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
tiki2 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 23 Sijecanj 2019
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tiki2 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Molim savjet !
    Posted: 13 Veljaca 2019 at 08:38
Pozdrav,trebala bi savjet.
Imam 29 god, visoka sam 172 cm, i imam 80 kg. Idem na fitness 2x tjedno i doma vjezbam bar jos 2 dana u tj. I tako od Nove godine. Prehrana mi je relativno sređena, unosim od 1400-1600 kcal dnevno, pijem dovoljno vode, ne pijem sokove niti gazirana pića, jedem voće, obilno povrća, meso, mliječno samo ujutro uz zobene. Međutim, kile ne i idu dolje. Stoji tako vec 2-3 tj. U čemu je problem, šta da mijenjam? Cilj mi je skinuti 10-14 kg koji su mi ostali od trudnoće.
Hvala..   
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Veljaca 2019 at 08:46
Pozdrav tiki i dobro došla. Reci mi, kako se osjećaš sa sadašnjom prehranom i na tom unosu? Koliko je kg već otišlo dolje s tim unosom(ako jest). Jesi što trenirala prije poroda? Dojiš li ili ne? Kakve su ti ostale dnevne aktivnosti i kako otprilike izgleda jelovnik i treninzi? Ovako na prvu, ja bih rekla da možda jedeš i malo obzirom na svoje trenutne potrebe, ali treba vidjeti jelovnik.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Veljaca 2019 at 09:15

Pozdrav tiki!


Originally posted by tiki2 tiki2 wrote:


Prehrana mi je relativno sređena,  

I mene zanima što detaljniji jelovnik Wink
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
tiki2 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 23 Sijecanj 2019
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tiki2 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Veljaca 2019 at 09:23
Hvala na dobrodošlici.
Osjećam se ok, imam dovoljno energije, dosta sam aktivna, secem svaki dan s bebicom i psom, imam jos jedno dijete, tako da sam cijeli dan u điru.. Otišlo je oko 2 kg. Prije trudnoće nisam trenirala, ali nekad prije 2-3 god jesam. Evo primjer danasnjeg jelovnika.
Doručak: 40 g zobenih + 200 ml jogurta 2.8 %mm
Ručak: 200 g pilecih prsa premazanih senfom na naglo + 100 g kuhanog krumpira + 300 g kelja kuhanog+ 2 žl maslinovog ulja
Međuobrok :100 g posnog sira
i nvcr nakon treninga : 30 g whey proteina vanilija.
Trudim se ne jesti kasno, nekad se dogodi, ali izbjegavam.
Sto se tice treninga, vjezbam Jilian Michaels, ili BBG od Kayle.
Bojim se da ako krenem jesti vise da cu se udebljati :/
Poslije prvog poroda sam bila neko vrijeme na LCHF-u i skinula dosta kg, nakon cega mi se jedno 5 vratilo kada sam uvela nazad uh. Ali sada ne zelim nikakve dijete, bas zbog toga vracanja kg.
Back to Top
tiki2 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 23 Sijecanj 2019
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tiki2 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Veljaca 2019 at 09:25
Ne jedem slatkise, ali ponekad a to je najcesce vezano za PMS, znam pojesti malo čipsa ili stapica. Cak sam sada odlucila izbaciti voće, jer eto više neznam ni sama sta da radim..mozda me to koči. Ili jogurt, neznam...
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Veljaca 2019 at 09:44
Hmmmm..... tebi bi na ovakvom unosu kile trebale ići dolje. Ja sam niža od tebe i imam manje kg, pa mi je ovaj unos za dobar deficit. Iako ima definitivno mjesta za korekcije u jelovniku. Zašto nakon treninga samo whey i zašto je međuobrok samo posni? Ja bi njime radije pojačala doručak pa malo možda smanjila jogurt. Ili uzela ujutro zobene uz 1-2 jaja, ili bjelanjke, pa jogurt popila iza treninga uz whey. Ako radiš Jillian, koristiš li kakve težine ili su samo bodyweight vježbe u pitanju? Pratiš li mjere? Ako da, je li otišlo što cm i koliko? Isto tako, je li ovo najčešći jelovnik i jesi li probala na neke dane malo povećati unos kcal? Prema ovome što vidim, primjećujem 2 stvari, ali možda sam u krivu, drugi će znati bolje: Moguće da jedeš premalo za svoje trenutne potrebe pa je malo stalo, a može biti i da je više stvar u kompoziciji tijela, pa je tijelu malo previše UH-a i mliječnog šećera, a fali vlakana i proteina. Ne kažem da mliječno nije protein, ali je i šećer, a na to ne reagira svatko najbolje. Jesi kad zamijenila te zobene ujutro nekim jajima i raženim kruhom i povrćem? Kako uopće stojiš s povrćem osim tih 300g kelja? I pratiš li treninge na neki način? Umaraš li se manje, povećavaš li težine, poboljšavaš formu....? Možda bi se i tu trebalo nešto promijeniti. Imaš li doma kakve opreme ili dolazi u obzir teretana?
Back to Top
tiki2 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 23 Sijecanj 2019
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tiki2 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Veljaca 2019 at 10:01
Ponkead whey napravim s mlijekom(150ml mlijeka 2,8%mm i jos jedno 100ml vode), a to mi je najbrze i najjednostavnije. Misliš da bi trebala jos nesto pojesti, ako da , šta? Prije sam uz posni znala pojesti voćku, ali kako sada kg stoje sam izbacila voće. Za vjezbanje koristim bučice od 2 kg, ponekad radim i s elasticnim trakama, ovisi.. 2x tj idem na neki grupni fitness, tamo radimo često kruzni trening, ili neki HIIT trening. Mjerila se nisam, moram kupit metar, uvijek zaboravim, ali vidim mozda malo neke promjene. Nije najčesci jelovnik, ali dorucak je vecinom taj.Da ubacim jaja za dorucak uz zobene?A zobene onda s vodo , ili? Nisam povecavala kcal. Mislis da bi trebala izbaciti jogurt, posni? Povrce najcesce jedem za rucak.
Od opreme imam te bučice i trake elasticne. A sto se tice treninga, pokusavam naizmjenicno raditi jednom gornji dio tijela, pa drugi put donji dio tijela, težine ne povećavam , jer eto imam te dvije bucice i s njima mi nekad bude tesko neke vjezbe odraditi. A sto se tice teretane, bila sam krenula jednom, ali nisam znala sta i kako pa sam odustala. :(
Back to Top
tiki2 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 23 Sijecanj 2019
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tiki2 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Veljaca 2019 at 10:05
Npr jucer sam za rucak pojela palentu i juneci gulas(nemasno meso, dinstano na 1 žl ulja, i dosta luka i mrkve), dorucak dakako zobene s jogurtom :), a za veceru (oko 18 h)sam jela jogurt s bucinm, sjemenkama, i da whey nvcr u 22 h nakon treninga.
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Veljaca 2019 at 10:14
Moje je mišljenje, ali neka me netko ispravi ako griješim, da bi trebala možda par dana pojesti malo više, recimo nekih 200-300 kcal, pa da vidiš šta će se desiti. To ti može značiti žlica-2 zobenih više u doručku, 50g sira više za međuobrok....(bar na sadašnjem primjeru jelovnika) Isto tako bi malo smanjila mliječno i ubacila više povrća pa možda taj doručak nekad zamijenila nekim omletom s povrćem i šnitom integralnog kruha (ili čak i bez toga), pa možda i dobar komad mesa uz salatu i par orašastih, pa tako ostavila 1 obrok bez škroba. A možeš i zobene s vodom da, uz jaja. Ovako na prvu ne mogu procijeniti intenzitet treninga, pa nisam sigurna treba li ti škrob baš svugdje. Nismo isti, pa ne znam kako reagiraš na UH. Je li ti odgovarao LCHF kad si bila na njemu? E sad, za trening definitivno ima pametnijih od mene, ali mislim da ti je 2kg za donji dio definitivno premalo. Gornji shvaćam da je ta kilaža izazov za neke stvari, ali donji ne bi rekla. Jesi razmišljala da uložiš u nešto opreme ili da ipak platiš par sati u teretani da ti netko pokaže par osnovnih vježbi?
Back to Top
tiki2 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 23 Sijecanj 2019
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tiki2 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Veljaca 2019 at 10:27
Da,povećat cu kcal, jer sad gledajući na MFP aplikaciji,najčešće sam na 1400 kcal.A sta da radim s voćem? Da ga ubacim u jutarnji meduobrok? Jer bas mi fali, bar jedna vocka dnevno :( Dorucak cu pocet radit s posnim i jogurtom, a ako ne onda jaja + zobene na vodi.
Pa dok sam bila na LCHF-u mi je bilo ok, ali ne vidim se da stalno budem na njemu, jer mi fale zitarice i mahunarke(cesto jedem heljdu, ječam, leću,slanutak) koje jedem kao prilog mesu,a tamo su zabranjene.
Šta bi mi savjetovali jos od opreme? I da imam jedan uteg od 8 kg, ali ne koristim ga bas cesto.
Znaci mislis da bi bolje islo u teretani? Da prekinem taj grupni fitness, i krenem u teretanu? 2-3x tj?
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Veljaca 2019 at 10:43
Ja ne znam kakvi su tvoji ciljevi i u čemu ti uživaš. Ako voliš grupne, zadrži te grupne (kako izgledaju? Jel' aerobik ili radite s nekakvim opterećenjem?) Ako je cilj oblikovanje, onda ti može biti i ovo dosta, uz sređenu prehranu. Ja osobno, ako to već ne radite na grupnim treninzima, bi otišla da me netko nauči neke varijante čučnjeva, iskoraka, pa možda koju varijantu mrtvog dizanja, ili da mi preporuči neke druge vježbe, tipa plank ili nešto. Pa bi onda kupila podesive utege(imaš i tu u web shopu) i njih s godinama nadograđivala, što sam osobno i napravila, jer ja treniram i u teretani i doma, ali ja imam malo drugačije probleme i ciljeve. Ti taj uteg od 8 kg možeš iskoristiti za čučnjeve, pa raditi gornji dio s 2 kg uz traku. Jer je tebi u biti prehrana najvažnija. Ako želiš voće, uklopi ga oko treninga, prije ili poslije. Jesi možda kruškaste građe? Uglavnom, punchline: Povećaj par dana kcal, pa vidi šta se dešava.- Što se tiče jelovnika, mijenjaj: Nekad fritatu, s povrćem, ili kuhana jaja za doručak. Nekad te zobene na vodi sa sirom, pa onda za ručak ubaciti više povrća i možda nekad heljdu umjesto krumpira, ili možda i bez škroba u ručku ako ga je bilo u doručku, pa uzeti 4-5 orašastih. Ako večera nije oko treninga, nju bi stavila neke proteine i povrće, i eventualno nešto masti. Dakle, komad mesa i salata, posni s povrćem..... Igraj se malo, pa vidi kako reagiraš i osjećaš se s obrocima u kojima imaš UH, i onima bez. Vidi isto reagiraš li bolje na mliječno ili bez njega i mijenja li se tu šta. Uglavnom bi jelovnik gledala da imaš neku proteinsku namirnicu u svakom obroku, povrća lisnatog i salatnog čim više, voćka jedna kroz dan, najbolje oko treninga, a ostatak UH iz što kvalitetnijih škrobnih izvora(zobene, heljda, quinoa, leća....)
Back to Top
tiki2 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 23 Sijecanj 2019
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tiki2 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Veljaca 2019 at 10:55
Najcesce bez opterecenja, a kada je kruzni onda ubacimo girje od 4-6 kg i isto bučice od 2 kg.Radimo često i čučnjeve, iskorake, plank...a također to radim i doma. Planiram i pocet trcati, cim malo zatopli. Ubacit ću i taj uteg od 8 kg, pa kombinirati. Da, kruskaste sam grade..
Pokusat cu s takvim jelovnikom, vec od danas. Maknut cu ovaj krumpir, i pojesti samo kelj, i dodati 4-5 komada orasastih nakon.
Hvala puno na savjetima :-)
Takoder , odmah danas idem kupiti krojacki metar i izmjerit cu se. :)
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Veljaca 2019 at 11:08
Yep.... kruške svijeta, udružite se. I mislila sam si. Ovako, ja bi na tvom mjestu jelovnik temeljila na proteinima(jaja, meso), i što više povrća, najbolje zeleno lisnato i salatno. Škrob bi ili rasporedila kroz dan, ili bi ga jela oko treninga, i to vidi paše li ti krumpir ili možda bolje heljda, quinoa i batat i ekipa. Voćka jedna-dvije dnevno, isto najbolje oko treninga. Mliječno bi čak smanjila na minimum, ali to ne mogu biti sigurna dok ne vidimo s metrom. Moguće je da ti ne smeta mliječni šećer , nije to kod svih slučaj, ali nekako ne bi rekla, čim je na ovakvom jelovniku stalo. Izmjeri se pa vidi idu li cm dolje s mliječnim. U dane kad ne treniram bi isto tako, smanjila UH, a povećala zdrave masti(orašasti, maslinovo, bučino ulje, cijela jaja...) možeš i svinjskog buta, meni je onaj iz Lidla super. I možda bi malo povećala unos, tipa na 1800, pa pratila šta se dešava. Ove treninge grupne bi svakako zadržala i doma radila slične vježbe(iskoraci, čučnjevi, plankovi, sklopke, dead bug....)
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Veljaca 2019 at 11:09

Tiki, jesi svaki dan nakon ručka bez UH-a ili ih ponekad ubaciš? Ako već želiš tada biti bez njih (iako nije nužno da moraš, dapače, moguće da samo treba prilagodit količine), bilo bi dobro unijeti bar izvore masnoće uz te proteine jer ti i po mom mišljenju fali energije, uz te treninge. Ovo je malo hrane uz toliku potrošnju, a još i vjerojatno dojiš?

Gdje bi tebi voće najbolje odgovaralo?






"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
tiki2 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 23 Sijecanj 2019
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tiki2 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Veljaca 2019 at 11:17
Ok, tako cu probati
Nadam se da ce se pokrenuti nesto :)
Znaci,na dane treninga UH da, a kada ne treniram zamjenim ih s mastima, i time nadopunim kalorijski unos?
Nadam se da ce se pokrenuti nesto... I još nešto, šta za međuobrok? Orašasto, sjemenke? Da pustim posni sir , a maknem jogurt?
Hvala :)
Back to Top
tiki2 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 23 Sijecanj 2019
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tiki2 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Veljaca 2019 at 11:20
Gym girl, ne dojim. Nakon rucka sam najcesce bez UH, da.
A voce bi mi najvise odgovaralo ujutro nakon dorucka. Jel to ok?
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.