New Posts New Posts RSS Feed - modelirana warrior
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

modelirana warrior

 Post Reply Post Reply Page  123>
Author
zbunjena View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Srpanj 2012
Status: Offline
Points: 102
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zbunjena Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: modelirana warrior
    Posted: 18 Lipanj 2013 at 12:47
Pozdrav moji fitovci ;)
Imam jedno pitanje,zapravo dvojbu...ovo sam ljet o odlucila stesati trbuh do kraja,ono,vrhunski :P a pokušavam se hraniti po(nekom mixu) paleo/warrior..eh sad me zanima,da bi maksimizirala gubitak masti mislila sam trenkati ujutro,na tašte...e tu sad dolazi moje pitanje,u dane kad ne treniram,ak ujutro pojedem nes sitno tipa jabuku/krisku lubenice/breskvu sa salicom jogurta i cimetom,izlazim li onda iz onog okvira 16/8..znaci plan mi je jesti od 12 pa do 20,nekako zgurat tu svoje kalorije,a ako bih npr pojela oko devet eto tu šalivu jog i vocku,bi li se to poremetilo?
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Lipanj 2013 at 13:08
Ne moraš trenirati na tašte....niti preporucam treniranje na tašte...barem 1-2 obroka ....Radi kardio vježbe vježbe snage....ujutro jedi najvažnije ti je jesti dorucak obavezan....hrani se sa minimalno 5-7 obroka na dan....važno je jesti jesti i jesti....da bi izgledala isklesano....ujutro pojedeš jabuku? sa šalicom jogurta? Preporucujem zobene ujutro zbog energije ..vlakana ...zobene proždiru loš kolesterol ....daju sitost...bogati biljnim proteinima energijom....i onda uz to jabuku :) ili nešto....za medjuobroke nešto orašasto ako možeš koju vockicu ...posni siric....rucak neka ti bude znatnije obilat....Stim da DORUCAK se jako najedeš....ako jedeš od 12 do 8 ....možeš se pozdraviti sa klesanjem....cim se probudiš papaj....probaj malo ranije jesti i još malo kasnije...kasnije ubaci orašastoga i posnog sira ....nebi ti poremetilo vocka ali ...najbolje ti je voce ujutro jesti i nakon treninga i koju prije treninga.....ovo što si nabrojala...daleko je od uspjeha...pogotovo uz trening...jako malo kalorija jako jako malo :) podebljaj ...makar uzmi kalkulator BMR i TDEE izracunaj umanji si za 500 kalorija....ili 250 kako ti paše prehranu vidi koliko ce te izaci kalorija i nadji po forumu primjer jelovnika pa si sastavi što ti paše :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
zbunjena View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Srpanj 2012
Status: Offline
Points: 102
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zbunjena Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Lipanj 2013 at 14:01
iskreno,dnevno jedem bez problema oko 2000 kcal,a nekad i više...ali dorucak mi stvara problema,ne jede mi se a gledam kako bi ugurala voce,radi vitamina i vlakana...popodne mi tesko pada,napuhuje me
Back to Top
Aria View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 56
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Aria Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Lipanj 2013 at 14:04
aaa slucajno sam izbrisala :/

mettasttaza svasta si ovdje nadrobio :D
nemam vremema pa samo ukratko da kazem da nije sve crno - bijelo, nismo svi isti i nemamo iste ciljeve. Zatim Zbunjena nigdje nije napisala da samo to misli jesti tokom cjelog dana. ;) Meni odgovara trenirati ujutro a preskakanje dorucka mi je jedana od boljih odluka u zivotu. :D Dorucak je obavezan, najvazniji obrok u danu ... ? Meni se puno vaznijim cini obrok nakon treninga.
Zbunjena - neznam zasto je uopce taj okvir tolko vazan osim naziva, ak imas potrebu nesto pojesti pojedi, isprobaj i vidi sto TEBI odgovara. Neznam kak vama al meni je stvarno glupo uskratit si (normalnu) hranu zato jer je netko rekao da to onda nije XY dijeta.
Back to Top
Aria View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 56
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Aria Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Lipanj 2013 at 14:06
Originally posted by zbunjena zbunjena wrote:

iskreno,dnevno jedem bez problema oko 2000 kcal,a nekad i više...ali dorucak mi stvara problema,ne jede mi se a gledam kako bi ugurala voce,radi vitamina i vlakana...popodne mi tesko pada,napuhuje me


Ako ti ne odgovara nemoj jest, a vitamine i vlakna dobivas i iz povrca.
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Lipanj 2013 at 14:18
O cemu ti? Tebi je dobro preskakati dorucak? ha?? Rekao sam kako bi trebalna pravilno postupiti...jesti što više obroka u manjim kolicinama...da joj se metabolizam ubrza....Dorucak nije...tebi odgovara...a da te pitam nešto jel znaš što se dešava sa tijelom metabolizmom i ostalim stvarima kada se probudiš? Dao sam joj primjer nisam rekao da mora tako postupati..neka si nadje kako njoj paše....nismo svi isti da...rekao sam da podjeli više obroka? Po cemu je to krivo objasni mi? Bome i je najvažniji obrok u danu....po meni sigurno..ja ne govorim o glupim dijetama...nego o stilu života...tko joj uskracuje hranu...kakva je to normalna hrana? Preradjena hrana je tebi normalna hrana preradjena sto puta?
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Lipanj 2013 at 14:24
A trening na tašte nije dobar zbog kralježnice nikako...
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Lipanj 2013 at 14:31
Originally posted by mettasttaza mettasttaza wrote:

A trening na tašte nije dobar zbog kralježnice nikako...
 
Primarno zbog ogromnog katabolizma.
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Lipanj 2013 at 14:34
Originally posted by tare tare wrote:

Originally posted by mettasttaza mettasttaza wrote:

A trening na tašte nije dobar zbog kralježnice nikako...
 
Primarno zbog ogromnog katabolizma.

:))




Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
zbunjena View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Srpanj 2012
Status: Offline
Points: 102
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zbunjena Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Lipanj 2013 at 14:35
ja se u potpunosti slažem s ariom,dorucak mi jednostavno ne paše,sileim se ,a to ne želim(i mislim da bit zdravog nacina života nije da se siliš da nešto pojedeš)
Mett koliko god sam impresionirana i tvoji rezultati su veoma impresivni,cini mi se da nisi ni malo opustene,trebas uzivat u hrani,treningu i svemu ostalom a ne se brinut jesi li ili nisi pojeo x obroka dnevno u to i to vrijeme..takva sam do par mjeseci i ja bila,nedaj boze da ne doruckujem(makar mi se gadilo) ili da ne jedem 5 puta na dan...(i da,nije znanstveno potvrdjeno to da više obroka dnevno ubrzava metabolizam,to je individualno,od pojedinca do pojedinca)
Uh sad sam tu svašta napisala a nisam sigurna sto mi je zapravo trebao bit bit heh
enivej ;) ak tebi to odgovara,samo naprijed,al probaj,kao sto je arija rekla,gledaj što tebi odgovara,eksperimentiraj;uprovo za to nam(bar ja mislim ovaj portal služi)-da se medjusobno ohrabrujemo eksperimentirati i slušati svoje tijelo,ipak,samo je jedno :D
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Lipanj 2013 at 14:39
Ne govori se bez razloga da je dorucak najvažniji obrok dana ...dorucak ce sprijeciti rast hormona kortizola koji pohranjuje masti u organizmu 

Biti ceš puniji energije...za posao za školu pred trening....usput ako preskaceš dorucak...tokom dana ce te vuci prstici ka nekim grickalicama...ili bilo cemu biti ceš gladnija...ne moraš jesti zob....mada je po meni...da se netko ne uvrijedi slucajno...znaci po meni...zobene naj idealnije jer što?

Zobene Smanjuje kolesterol,Reducira visinu šecera u krvi,Popravlja imunološki sistem,Reducira težinu,Izvor proteina,Pospješuju varenje,Smanjuje rizik od raka,Jacanje kostiju...više manje ako Bog da danas sutra Koristi u trudnoci..... Samo mala posuda zobene kaše dovoljna je da se obezbjedite svim potrebnim sastojcima poput ugljikohidrata, B vitamina, vlakana, minerala... zbog toga bih ti preporucio uz voce je jako dobro..i ja ga u  pocetku nisam baš volio sada mi je postao ne izostavni dio prehrane....i Doruckuj...ne izbjegavaj ga! Mršavit neceš sigurno!
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Lipanj 2013 at 14:43
mett,o'ladi malo!
ja ne doruckujem,tu i tam pojedem bananu,ili jogurt. zobene jedem prije treninga.
svi ste mi nekak prenapeti,opustite se malo,jedite kad ste gladni.
you know that you're on the right track,when you become uninterested in looking back
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Lipanj 2013 at 14:43
Nisam rekao da ne trebaš eksperimentirati....samo sam ti htio dati do znanja....zašto ne treba dorucak izbjegavati...Ne moraš biti impresionirana samnom...moji rezultati ocekivani još daleko...nisam ni ja pokupio svu pamet svijeta....ali nekada je i dobro poslušati savjet...a šta misliš šta se dešava kada metabolizam nema na cemu da radi? znaci bez energije bez kalorije..hrane kako hoceš....što se onda odvija koji proces? Nisam mislio da moraš sada baš 7 jesti...pojedi 5 pojedi 4...samo sam preporucio ti....samo cu ti reci da je premalo to što ti staviš u usta...a sada ne moraš uzeti to u obzir....
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Lipanj 2013 at 14:58
Ma nisam napet :) Samo sam rekao svoje mišljenje...nisam rekao da mora biti tako ...nego želim pomoci da postigne bolje rezultate....ali dobro....nije važno...sve u svemu .... uci na sebi ....gledaj kako ti paše slušaj se....i biti ce sve dobro pozdrav :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Irija View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 29 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 527
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Irija Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Lipanj 2013 at 14:58
Meni sad zadnjih par dana takodjer ne paše dorucak. Popijem kavu, pojedem malo voca, i onda prije treninga koji je oko 13h pojedem zobene.
Od zobenih ujutro sam pocela biti užasno gladna, cim ih pojedem.

A ovo za više obroka - kod mene recimo funkcionira super, tako da imam obilniji rucak i dobru veceru + ajde te zobene - ostalo su sve 4-5 manjih obroka kad god ogladnim, više kao neki snackovi.
Ali sad kad je vruce muka mi je jesti veliki rucak pa i to nekako prepolovim na 2 obroka. Svatko ima neki svoj nacin, treba slušati tijelo kako kome odgovara.
Back to Top
zbunjena View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Srpanj 2012
Status: Offline
Points: 102
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zbunjena Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Lipanj 2013 at 15:05
baba,potpisujem!
jojj irija i ja od tih zobenih ogladnim u roku-ma odmah heh
primijetila sam da mi sami uh nikako ne odgovaraju-to mislim na zobene s vodom-mlijeko me napuhuje-dok jogurt npr nema takav ucinak,zašto,valjda zbog bakterija?ak jedem neko voce moram popit uz to il jogurt il malo orašastih il krišku sira il nekakvu pecenicu(domace)-jednostavno,UH me toliko ucine gladnom
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.