New Posts New Posts RSS Feed - Mislim da je ovo TAJ put
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Mislim da je ovo TAJ put

 Post Reply Post Reply Page  <1234 5>
Author
opeliac View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 41
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote opeliac Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Sijecanj 2013 at 22:21
Super je ovo, potrudit cu se da radim to danima kada nemam trening. Hvala na slici Thumbs Up
Back to Top
opeliac View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 41
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote opeliac Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Sijecanj 2013 at 18:14
Molim vas da mi prokomentarišete da li je ok za užinu imati jogurt sa bananom, malo groždjica, smiksano, i je li ok jesti to kao užinu posle rucka a prije treninga? I koliko prije treninga?
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Sijecanj 2013 at 18:37
Groždjice ne preporucam jer banana i jogurt su dovoljni prije treninga (ja bih cak samo bananu pojeo u prijašnjim danima i dok nisam bio zaludjem novom dijetom :P) grodjžice bolje smiksat s wheyom u obrok poslije treninga, ovo koliko prije ovisi o metabolizmu i bolje da to neko iskusniji odgovori.

Pozdrav
Back to Top
opeliac View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 41
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote opeliac Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Sijecanj 2013 at 18:45
Groždjice inace ubacujem jer imaju željezo, a meni kao vegetarijancu svaki izvor željeza je dobro došao, ali mogu ih jesti nekad izmedju obroka same, necu ih ubacivati u šejk. Uzet cu šejk 1h prije treninga, da bih mogla vecerati posle :)

Edited by opeliac - 30 Sijecanj 2013 at 18:46
Back to Top
opeliac View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 41
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote opeliac Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Sijecanj 2013 at 21:25
Jelovnik za danas: 

D: žitarice sa jogurtom
U: kafa sa malo mlijeka, integralni dvopek od raži i pira sa mladim sirom
R: corba od pasulja (bez zapške), pola kriške integralnog raženog hljeba, zelena salata, zeleni caj, 2 kockice cokolade
U: 200ml šejka od jogurta i banane, zeleni caj
V: zelena salata sa 1,5kašikom light mladim sirom i integralni dvopek

Fizicka aktivnost: 15km štenje umjerenim tempom, 1h zumba (premorena sam)
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Sijecanj 2013 at 21:30
I tebi kronicno nedostaje proteina.. ubaci piletinu,puretinu,ribu,jaja (pogotovo bjelanjci),posni sir...
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
opeliac View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 41
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote opeliac Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Sijecanj 2013 at 21:34
Vegetarijanka sam... Pa tu je jogurt u dva obroka, i sir takodje u dva obroka. I pasulj ima bjelancevina :)
Evo, sutra za dorucak jedem kuvana jaja
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Sijecanj 2013 at 21:45
jogurt ima vise uh... proteini iz grahorica se ne mogu usporedjivati sa mesom,ribom,bjelanjcima... a 1,5zlica posnog je niiiista.. :)
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
opeliac View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 41
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote opeliac Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Sijecanj 2013 at 21:52
Hm, pa potrudit cu se da unosim više proteina, mada ne znam baš kako, ako je vec stanje sa jogurtom takvo, ako je to malo sira, pa ne mogu svaki dan jesti jaja :/ Zar mi je potrebno toliko proteina iako želim da smršam?
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Sijecanj 2013 at 22:00
Veca kolicina proteina i je bitna kad mrsavis. Racuna se da ti treba oko 1,5 / 2g po kilogramu...pa si onda lako izracunas koliko ti treba, a koliko si ti unijela. Po ovome nisi ni blizu :) Proteini su ti koji ti pomazu u mrsavljenju i cuvaju tvoje misice..jer puno je lakse izgubiti misice, a mast ti lijepo ostane.. i sta si onda postigla? niiiista! :)
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
opeliac View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 41
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote opeliac Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Sijecanj 2013 at 22:05
Hm, hvala na objašnjenju. Potrudit cu se onda da unosim više jaja, sira, kikiriki putera, soje. Bademi su isto tako protein? To bih mogla grickati za medjuobrok? Je li mlijeko dobro? I to bih mogla u medjuobrok, ili uz dorucak...
Back to Top
zipoe View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 05 Listopad 2012
Status: Offline
Points: 131
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zipoe Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Sijecanj 2013 at 22:30

Sa kiriki maslacom i bademima pripazi jer sadrže dosta masti ali možeš ih konzumirati umjereno zbog proteina,da. Moja preporuka ti je jedan shake koji sam na ovom forumu procitao:

3dcl mlijeka (2,8%m.m.)
1 velika banana
2-3 bjelanjka
žlicica cimeta

A mlijeko naravno da je dobro,samo ono sa malim udjelom masti :)


EDIT: U pahuljice ujutro si možeš staviti bademe! ;)



Edited by zipoe - 30 Sijecanj 2013 at 22:31
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Sijecanj 2013 at 22:41
Jesti sirove bjelanjke je idiotarija iz filmova. Sirove bjelanjke nas organizam ne moze iskoristiti kako treba...jaja se jedu termicki obradjena, nikako sirova!!!
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
zipoe View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 05 Listopad 2012
Status: Offline
Points: 131
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zipoe Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Sijecanj 2013 at 22:56
ako meni govoriš nisam niti mislio sirova nego skuhana...di bi došo kad bi jeo sirova...u bolnicu jedino
Back to Top
Aria View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 56
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Aria Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Sijecanj 2013 at 23:01
Originally posted by opeliac opeliac wrote:

Hm, hvala na objašnjenju. Potrudit cu se onda da unosim više jaja, sira, kikiriki putera, soje. Bademi su isto tako protein? To bih mogla grickati za medjuobrok? Je li mlijeko dobro? I to bih mogla u medjuobrok, ili uz dorucak...


Jedi više jaja, posnog sira, tofu, tempeh, amaranth, quinoa, leca, jecam... samo treba pravilo iskombinirati namirnice, a kod zadnjih je i problem što su to prvenstveno UH pa i tu treba malo paziti oko kolicine, eh nisu bademi proteini, ni kikiriki maslac, to su izvori masti
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Sijecanj 2013 at 23:14
Originally posted by zipoe zipoe wrote:

ako meni govoriš nisam niti mislio sirova nego skuhana...di bi došo kad bi jeo sirova...u bolnicu jedino



ja bi dospjela u bolnicu i kad bi pila shake od kuhanih bjelanjaka,banane i mlijeka haha :D
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234 5>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.