New Posts New Posts RSS Feed - Mislim da je ovo TAJ put
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Mislim da je ovo TAJ put

 Post Reply Post Reply Page  123 5>
Author
opeliac View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 41
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote opeliac Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Mislim da je ovo TAJ put
    Posted: 29 Sijecanj 2013 at 11:42
Pozdrav svima. Odlucih se i ja da otvorim temu u kojoj  cu piskarati šta jedem i tako te stvari, u nadi da ce mi neko malo strucniji ili upuceniji ukazati na moje greške. Moj plan je da do ljeta dovedem svoje tijelo do njegove savršene linije, ajde da tako kažem, dakle da izgubim neke 4 kile, i da se zategnem naravno. 

Imam 20 godina, visoka sam 1,69m, teška 64 kile. 
Nije to neki veliki višak, moj izgled u cjelokupnosti nije loš jer se kod mene kile rasporedjuju svuda, neki mi cak kažu da mi to i stoji, ali ne, ja ne želim nikakvo salce, NIGDJE Smile
Citav život mucim muku sa tih nekoliko kila viška, nekad se zapitam, pa zar je toliko teško skinuti 5 kila, ali zaista jeste, bar meni, imala sam raznih pokušaja i svi su se neslavno završili. Mislim da sam sada na pravom putu, zbog toga i takav naziv teme, jer sam zagrizla Smile
Ovako, vegetarijanac sam, prije 2 mjeseca sam pocela da vježbam aerobik, 3 puta sedmicno, nije to nikakva pretjerana aktivnost, ali jako mi prija, redovna sam na treninzima i super se osjecam, nikad za mene nije bio neki ozbiljan sport, trcanje mi isto tako loše ide, još sam i pušac, mada imam u planu da povremeno malo istrcim, koliko god to bilo LOL

Moje mjere:
Grudi                                                        85 (skoro daska Cry ) Big smile
Struk (najuži dio)                                      69
Kukovi (ispod stomaka na pocetku guze   
hahha, ne znam kako da objasnim)           92
Guza (najširi dio)                                      98
Ruka (najširi dio)                                      30
Butina (najširi dio)                                    56
List (najširi dio)                                        36

Mjerila sam se onako kako ja mislim da treba, tj. na dijelovima na kojima mislim da se mjeri, zato tako izdašni opisi u zagradama Smile

Što se tice ishrane, ne jedem meso ni ribu u principu, mada se nekad desi da je jedem, jako rijetko, jednom u par mjeseci, cisto da se neko ne iznenadi ako se desi da u jelovniku napišem RIBA. 
Dakle, ovdje planiram da pišem svoj jelovnik i fizicku aktivnost, takodje, postoje neke namirnice koje su meni djelimicno nepoznate, ne razumijem se u one tabele (proteini, mast i tako to), zapravo ne znam šta ti brojevi znace, koliko cega je dobro, pa cu tako nekad postaviti pitanje i vezi toga vjerovatno.

Slike cu nadam se postaviti ovih dana. Eto, toliko za pocetak, racunam da cu veceras postaviti jelovnik od danas. 

Bicemo u kontaktu Wink
Back to Top
opeliac View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 41
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote opeliac Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Sijecanj 2013 at 12:01
http://imageshack.us/photo/my-images/69/photo0708v.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/339/photo0707k.jpg/


Edited by opeliac - 29 Sijecanj 2013 at 15:23
Back to Top
opeliac View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 41
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote opeliac Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Sijecanj 2013 at 12:05
[IMG=http://img339.imageshack.us/img339/1566/photo0707k.jpg">[/IMG"> Uploaded with ImageShack.us" border="" width="468" height="60">


Drugacije ne znam postaviti sliku, pa možete me uputiti, mada, nije ni ovo loše, bitno je da ima Smile
Back to Top
opeliac View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 41
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote opeliac Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Sijecanj 2013 at 12:45
Zanima me vaše mišljenje o ovim namirnicama, kupljene su u DM- alnatura biološki proizvodi.

Intergalni hljeb sastojci:
Integralna ražena prekrupa 62%, voda, morska so, kvasac iz eko uzgoja
Bjelancevine                 4,4g
Uglj. hidrati                 35,7g
  od toga šeceri             3,9g
Masti                            1,1g
Zasicene masne kis.       0,2g

Dvopek od raži i pisa sastojci:
Raženo integralno brašno 83%, integralno brašno pira 6%, pahuljice od pira 5%, morska so. Ne sadrži kvasac.
Bjelancevine                    8,4g
Uglj. hidrati                    66,0g
   od toga šeceri                2,4g
Masti                                2,0g
    od toga zasicene m. kis. 0,4g


Back to Top
GajbaPive View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2010
Status: Offline
Points: 921
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GajbaPive Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Sijecanj 2013 at 14:25
a ja ocekivao neku stokilasicu... kad ono, cura za duplericu. doduse, nekog casopisa antiplayboy ;)
Back to Top
opeliac View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 41
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote opeliac Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Sijecanj 2013 at 15:00
Odmah sam ja sve stavila na vidjelo i kilažu i obime. :) Pa mislim ono, baš ti hvala na komplimentu, nisam još dobila neki poput ovog, malo je nerealan ali radi se na tome :)
Back to Top
Tinkerbell_85 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 73
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tinkerbell_85 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Sijecanj 2013 at 15:47
Wow, imamo skoro istu visinu i kilazu, al ti izgledas 10 puta bolje. :D Zelim ti da uspjesno dodjes do cilja. :)
Back to Top
opeliac View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 41
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote opeliac Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Sijecanj 2013 at 15:59
Sad baš gledam tvoj dnevnik, teža si od mene 1kg i 1cm viša, ali potpuno smo razlicite, to je naravno do gradje. Ja moram da se zahvalim genetici na svojoj gradji i na cinjenici da nisam sklona celulitu, mada ga u zadnje vrijeme primjecujem, ali godine variranja sa kilažom, loše hrane, jako malo tecnosti i aktivnosti su ucinile svoje... Sada to sve mijenjam :D 
Pratimo se Wink
Back to Top
katniss View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Travanj 2012
Status: Offline
Points: 279
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote katniss Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Sijecanj 2013 at 18:23
dobro došla, samo radi na sebi i mani se cigareta Wink 



This is not goodbye, this is bonjour!
Back to Top
Ivica23 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 30 Rujan 2012
Location: Vinkovci
Status: Offline
Points: 148
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ivica23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Sijecanj 2013 at 18:42
tako je mani se cigara i pocni trcati i bit ces zadovoljna Tongue  
Back to Top
opeliac View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 41
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote opeliac Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Sijecanj 2013 at 20:38
Hvala na dobrodošlici Smile Cigara nema šanse da se odreknem, sve mi diraj ali to ne... Nažalost je tako.
E ovako, nisam uopšte zadovoljna svojim jelovnikom danas, ali ajde, dala sam sebi malo oduška jer vec neko vrijeme pazim šta jedem, i baš je to morao biti današnji dan, kad sam pocela pisati ovdje Embarrassed No, dobro.

D: kafa, kriška integralnog crnog raženog hljeba sa tankim slojem kikiriki putera i tankim kriškama mladog sira
U: paradajz supa, zeleni caj
R: 3 koluta pite sa krompirom (da napomenem da je od gotovih kora, i to svaka od po jedne kore Big smile) i šolja jogurta, zeleni caj
U: kolut pite Confused
V:šolja jogurta

Fizicka aktivnost: trcanje (pola sata laganim tempom, otprilike 1min trcanja pa 1min hodanja)



Edited by opeliac - 29 Sijecanj 2013 at 20:39
Back to Top
XQ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 27 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote XQ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Sijecanj 2013 at 20:39
Genetika ti je jaca strana, mislim da ce ti to lagano biti ostvariti.. Prelažem ti da još radiš Squat-ove za noge i stražnjicu , od 40 do 100 dnevno ( u serijama po 10 ili 20) , i ekipa nece skidat pogled sa tebe :) Sretno !
"Obsessed is a word the lazy use to describe the dedicated."

"You're only young once. But if you do it right, once is enough!"
Back to Top
opeliac View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 41
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote opeliac Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Sijecanj 2013 at 20:50
To radimo na aerobiku, cucnjeve i iskorake, dooosta iskoraka. Noge su mi hajde da kažem najgore, unutrašnja strana bedara me izludi, vidi se i na slikama, ali kontam da se to treba srediti ishranom, tj. mršanjem. Možda zvuci kao kliše, ali ja ovo radim iskljucivo i samo za sebe, ekipu sam uvijek hvatala na šarm Wink
Back to Top
XQ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 27 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote XQ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Sijecanj 2013 at 21:00
Sad sam se skroz zbunio pa ne želim davati neke savjete koji ti nece koristiti , ili nešto što ne želiš.. Ali ja sam uvijek više za vježbu, jer 70% prehrana > 30 % vježbe po meni nije istina.. Tako da uz dobru prehranu se mora i dobro vježbati, ako npr vježbaš noge više, postat ce zategnutije i ljepše izgledati, bez obzira na kilu dve viška... A za ostalo sacekaj nekog drugog jer nit sam žensko nit želim smršavit :) sve u svemu sretno i nadam se da neceš odustat i da ceš ostvarit svoj cilj kao i ja
"Obsessed is a word the lazy use to describe the dedicated."

"You're only young once. But if you do it right, once is enough!"
Back to Top
opeliac View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 41
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote opeliac Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Sijecanj 2013 at 21:16
Ja sam ovdje došla zbog motivacije i naravno savjeta, kritika itd., tako da slobodno ti piši šta god misliš da treba. Wink To za noge, tj. unutrašnji dio bedara sam rekla jer nekako imam dosta viška na tom dijelu i mislim da ne mogu samo vježbama to regulisati, jer mišic se zategne ali džaba kad ga pokriva salo Smile Ali napisala sam da vježbam noge.
Hvala, nadam se i ja, zapravo uvjerena sam u to, jer sam dala sebi realan cilj i nekako mi za sada ne predstavlja problem što sam izbacila bijeli hljeb, sokove, slatkiše, grickalice, peciva (mada nekad se naravno omakne).


Edited by opeliac - 29 Sijecanj 2013 at 21:17
Back to Top
XQ View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 27 Sijecanj 2013
Status: Offline
Points: 452
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote XQ Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Sijecanj 2013 at 22:04
Evo ti slika za neke vježbe, ali vjerovatno znaš to, pa sebi odredi kako ceš i šta ceš, mada radiš to na fitnessu ali citao vidio sam negdje program di je žena radila od 50 do 100 squatova ( cucnjeva) dnevno, i isplati se..


"Obsessed is a word the lazy use to describe the dedicated."

"You're only young once. But if you do it right, once is enough!"
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 5>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.