New Posts New Posts RSS Feed - Mišici noge. !!!
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Mišici noge. !!!

 Post Reply Post Reply
Author
heisenberg View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Svibanj 2011
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote heisenberg Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Mišici noge. !!!
    Posted: 28 Svibanj 2011 at 01:28
Ovako, registrirao sam se tu jer mi treba pomoc!

Znaci, ovo nije zato da bih saznao kako da smršavim i dobijem plocice za kupanje, nego mi ovo treba da maknem jednu veliku tegobu u svom životu.

Kada sam imao š0 mjeseci, još kao beba, operirana mi je lijeva noga, razlog, zalegnuce (ili kako vec). Rez mi je od skoro polovice lista pa skoro do palca.

To nije bitno.

U trecem razredu osnovne (nekih š0 godina starosti) sam na ulici tokom igre neke pao na tu lijevu nogu i popucali su mi ligamenti u koljenu. Išao sam na operaciju (neznam tocno kakvu, ali još su me 2 puta zarezuckali po nozi) i nakon te operacije su me stavili u gips i jako dugo sam bio u gipsu (prvo mi je gips bio od prstiju do prepona mislim oko 2 mjeseca a onda su ga skratili gips od prstiju do koljena i tako sam ga nosio još nekih 2-3 mjeseca).

E sad, problem je taj što su mi zbog tako dugog nošenja gipsa i nekorištenja lijeve noge atrofirali gotovo svi mišici na nozi, a ponajviše ovi na listu; gastrocnemius, soleus i anterior tiblias (ove sam nazive našao na vašoj stranici zato sam se i registrirao), a manje oni na bedru (vastus lateralis i vastus medialus).

Tada su mi još bile preporucene neke vježbe sa utezima, pa sobni bicikl, ali, kako to dokazati djetetu od š0 godina, pa se to zapustilo.

Eto, sad imam š9 godina, i to mi jako smeta, prvenstveno zbog toga što se nesmijem baviti nekim sportom jer i najmanji krivi potez može uzrokovati bolno iskakanje konjena i sva ostala da prostite sran*a, a i još jedan razlog je taj što mi je lijeva noga puno tanja od desne, pa tu dolazi i pitanje estetike, a i cuo sam da mi kicma može patiti zbog toga, PLUS šepam, nije da boli, ali šepam upravo zbog toga jer su mišici slabiji i tijelo se naviklo oslanjati na desnu nogu, i ta desna noga je kao kod nekog nogometaša, masivna i jaka, dok je lijeva... sacuvaj bože.


E sad, pitanje za vas, koje vježbe bi bile dobre za jacanje tih mišica (ponajprije lista jer je on najkriticniji). Mater mi je kupila ono s televizije, onaj elektro bog, ali mislim da od toga nema kruha previše, koristim ga tu i tamo, ali sam nekako skeptican u vezi toga.

Znaci, trebaju mi neke "prave" vježbe i želim rezultate, nemoraju bit odmah, ali ih želim i cilj mi je kroz par godina izjednaciti desnu i lijevu nogu i ojacati te mišice.

Anybody?

P.S. ako može bez teretane i toga, znaci samo vježbe koje mogu sam raditi, bez nekih kompliciranih sprava itd...

Hvala unaprijed.


Edited by heisenberg
ZIVOT JE MORE
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Svibanj 2011 at 01:35
Sutra ti odgovorim :)
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Svibanj 2011 at 05:50
pa ja ti preporucam da u svom gradu ili mjestu pronađeš dobrog fizioterapeuta, da ti pomogne, nauciti vježbe koje ti trebaju, nauciti hodati sa  pravilnim prenosom težine... uglavnom..otkuda si?
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Svibanj 2011 at 11:53
Slažem se s dalilom.. mora se postaviti nekakva baza, kad to bude riješeno i sigurno, može se nastaviti s vježbama snage! One moraju biti unilateralne, znaci da jacaš svaku nogu posebno, kako bi se ispravilo stanje i kako ne nebi došlo do daljnjeg povecavanja mišicnog disbalansa! 
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
heisenberg View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 28 Svibanj 2011
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote heisenberg Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Svibanj 2011 at 13:51
To znam sve. Morao bi raditi vježbe specijalno za mišice lijeve noge, da se nebi desna još jacala. Sve mi je to jasno.

A vi neznate neke vježbe za te mišice, jer mi fizioterapet nije opcija i bio sam prije, ali nisu rekli ništa što neznam....
ZIVOT JE MORE
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Svibanj 2011 at 20:57
Nisi bio kod nekog  kvalitetnog i vjeronjatno si išao preko socijalnog... dobarr terapeut je ono ti vezu šta tebi treba sada..vjeruj mi.... pogotovo nakon toliko vremena... mi znamo puno vježbi ali ti moraš stvoriti neuromuskularnu vezu, raditi na nekim stvarima na kojima neceš moci sam... moraš dati maximum od sebe i stvarno neko vrijemme raditi sa terapeutom.... kineziterapiju.....
Back to Top
Claric View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Lipanj 2011
Status: Offline
Points: 89
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Claric Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Lipanj 2011 at 13:59
Ovdje samo jako dobar fizijatar ima rjesenje...dalila ti je sve rekla i dala ti smjer. Tu je jedino onaj financijski aspekt cijele te price skalkljiv, ali ako imas izdvoji jer neces moci ovako jos dugo u ovom stanju izdrzati. Nakon toga svega ti netko od ekipe koja zna ovdje moze sloziti neki program, ali prije toga svega ništa. Puno srece my man...
Back to Top
mala_zg23 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Srpanj 2011
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mala_zg23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Srpanj 2011 at 17:54
da li ima neki nacin tj.vježba koja bi pomogla da smanjim obujam listova ili bar da ih malo izdužim vizualno? 
Back to Top
Pitbull View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Srpanj 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1572
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pitbull Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Srpanj 2011 at 22:48
Originally posted by mala_zg23 mala_zg23 wrote:

da li ima neki nacin tj.vježba koja bi pomogla da smanjim obujam listova ili bar da ih malo izdužim vizualno? 

https://www.fitness.com.hr/forum/debeli-listovi_topic4425.html
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.