New Posts New Posts RSS Feed - Masti u prehrani
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Masti u prehrani

 Post Reply Post Reply Page  123 5>
Author
SMAJLICA View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Rujan 2010
Status: Offline
Points: 291
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote SMAJLICA Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Masti u prehrani
    Posted: 10 Rujan 2010 at 17:18
Ne bavim se tjelovjezbom i zanima me koliko je ishranom dovoljno unijeti npr. orasastih plodova i sl. da bi zadovoljili minimalnu potrebu za "dobrim mastima" i koliko nam masti treba za normalnu funkciju organizma? :) Need help!
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Studeni 2010 at 12:37
Nadovezati cu se na ovu postojecu temu te priložiti sljedecu tablicu što je Rahx okacila:



Slažete li se s tablicom i kako vi unosite masti - što jedete?
Znamo da vecina jede orašaste plodove, ribu i sl. - ima li još što?
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Studeni 2010 at 13:28
coconout oil je dobar na dietama jer je 50% i više masti u ulju srednjeg lanca što ih cini potencialno dobirma za štednju proteina i opcenito dobrim, lako iskoristivim izvorom energije
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
crna_kej View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Rujan 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 987
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote crna_kej Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Prosinac 2010 at 10:48

Originally posted by Zoki Zoki wrote:

Nadovezati cu se na ovu postojecu temu te priložiti sljedecu tablicu što je Rahx okacila:



Slažete li se s tablicom i kako vi unosite masti - što jedete?
Znamo da vecina jede orašaste plodove, ribu i sl. - ima li još što?
 sve doma radim na maslinovom ulju i to domacem, presanom. masline cesto jedem..

od ostalog.. dnevno jedem bademe, kikiriki.. dobro mi dodju jer ne mogu bas unosit na posao hranu a njih je lako sakrit.

pistacio volim al sto kad kod nas mozes rinfuzo kupit one przene i zasoljene.

Od ostalih sjemenki lan cesto koristim, ljesnjake isto.

ribu s placa jedem bar jednom tjedno, tunu u iznimnim prilikama a ako odem "preko" onda si uzmem dimljenog lososa.

Drugo nisam ni isprobavala..

ako zelis pobjediti, ne smijes izgubiti
Back to Top
just_me409 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Prosinac 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 14
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote just_me409 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Prosinac 2010 at 13:12
  koliko otprilike tih orasastih plodova se smije pojesti?
sve se moze kad se hoce
Back to Top
crna_kej View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Rujan 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 987
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote crna_kej Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Prosinac 2010 at 13:17
Originally posted by just_me409 just_me409 wrote:

  koliko otprilike tih orasastih plodova se smije pojesti?
 pogledaj njihov sastav i kalorijsku vrijednost. vecina spominje saku...ja tamanim i kesu pa nemam mjerilomozes zavirit i medju jelivnike pa ces i sama mozda razluciti koliko ti treba.
ako zelis pobjediti, ne smijes izgubiti
Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Prosinac 2010 at 16:27
Originally posted by just_me409 just_me409 wrote:

  koliko otprilike tih orasastih plodova se smije pojesti?


30ak grama po obroku
 
edit: da nebi bilo zabune, uz to ide i neki izvor proteina


Edited by soner_9393
Rijeąeno na PM.
Back to Top
Zagi. View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 23 Rujan 2010
Status: Offline
Points: 48
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zagi. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Sijecanj 2011 at 17:15
  Znaci zanima me...ovako..
Navecer prije spavanja pojeem 250 posnog...i sad bi tu ubacio neke masti...
Citam sve pozitivno za omega 3, gdi to ima? kolko dode? kak se uzim(pije, jede) i kolko se uzima?
Back to Top
GajbaPive View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2010
Status: Offline
Points: 921
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GajbaPive Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Sijecanj 2011 at 17:20
  procitao sam negdje da se samo od zasicenih masnoca moze dobiti energija. koliko je to tocno?
Back to Top
Pitbull View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Srpanj 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1572
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pitbull Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Sijecanj 2011 at 17:57
Originally posted by Zagi. Zagi. wrote:

 
Znaci zanima me...ovako..Navecer prije spavanja pojeem
250 posnog...i sad bi tu ubacio neke masti...Citam sve
pozitivno za omega 3, gdi to ima? kolko dode? kak se
uzim(pije, jede) i kolko se uzima?

uz taj posni sir možeš ubaciti orašaste plodove (kikiriki,
bademi ili sl.)
vezano za omega 3, ovdje si malo procitaj
https://www.fitness.com.hr/shop/dodaci-
prehrani/zdravlje/Omega-3-riblje-ulje-kapsule.aspx
Back to Top
animal-zg View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Sijecanj 2011
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 24
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote animal-zg Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Sijecanj 2011 at 21:44
  Uz posni prije spavanja, koliko bi bilo ok recimo badema? 20-30g?
Go Hard... or go home.
Back to Top
Pitbull View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Srpanj 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1572
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pitbull Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Sijecanj 2011 at 21:48
Originally posted by animal-zg animal-zg wrote:

  Uz posni prije spavanja, koliko bi
bilo ok recimo badema? 20-30g?

Ma jedna šaka
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Sijecanj 2011 at 22:00
Originally posted by GajbaPive GajbaPive wrote:

  procitao sam negdje da se samo od zasicenih masnoca moze dobiti energija. koliko je to tocno?


Na koju energioju mislis? ATP? popunit zalihe klikogena?
Back to Top
GajbaPive View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2010
Status: Offline
Points: 921
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GajbaPive Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Sijecanj 2011 at 22:54
  ne sjecam se... znam samo da je pisalo da zasicene masnoce sluze za energiju... pa sam mislio na keto dijeti da bi trebalo mozda vise po zasicenim drmati...
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Sijecanj 2011 at 23:33
  Mmmm pa.sluze kao izvor energije to znas ,tak d aneznam na kaj si tocno mislio?
Koristimo masti kao izvor energije uz prisustvo kisika  dok mirujemo cijelo vrijeme, crobno, ali i  duzi ancrobni rad kod npr nekog HIIta ili kruznog treninga.....Al to i onak znas........

Bas i sam proucavam upravo taj energetski dio posto cu ga morat naucit za ispit i onako pa i mene zanima.......a i zanimalo me isto to na keto dijeti jer sve sto je spomenuto na predavanju se kosilo sa keto djetom, no rekla mi je profa da nije isla tolko duboko s gradivom kad sam ju pitao
Ak si mislio na pretvaranje u glukozu i popunjavnje glikogena u nekom procesu to nemre kolko znam.........nedavno smo to ucili na fiziologiji i bas sam neki dan postavio hrpu pitanja profesorici mailom vezano upravo na keto dijetu i sto se događa tamo , kako dobivam energiju i na kaj "radim" posto nemam nikakve zalihe glikogena ni nis.........

Kaj se tice glukoze i glikogena on se sintezira u procelu glukoneogenezi, tu se aminokiseline i laktati , mlijecna kiselinapretvara u glukozu i popunjva glikogen i hrani stanice glukozom, tak da eto, ocito je odlicno trenirat da sto vise mlijecne kiseline proizvedes tad........
Kaj se te glokoneogeneze tice niej mi jos nekaj jasno, al nisam dobio jos odgovore na pitanja pojednostavljena, jer neke stvari ne kuzim iz tih formula i pojmova......
Rekla je prof da ce odgovorit kad nebu guzva.........

Ak imas neka dobra pitanja reci pa cu joj postavit jer i mene zanima......


 

Edited by The Phoenix
Back to Top
Zagi. View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 23 Rujan 2010
Status: Offline
Points: 48
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zagi. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Sijecanj 2011 at 23:55
Originally posted by Pitbull Pitbull wrote:

Originally posted by Zagi. Zagi. wrote:

 
Znaci zanima me...ovako..Navecer prije spavanja pojeem
250 posnog...i sad bi tu ubacio neke masti...Citam sve
pozitivno za omega 3, gdi to ima? kolko dode? kak se
uzim(pije, jede) i kolko se uzima?

uz taj posni sir možeš ubaciti orašaste plodove (kikiriki,
bademi ili sl.)
vezano za omega 3, ovdje si malo procitaj
https://www.fitness.com.hr/shop/dodaci-
prehrani/zdravlje/Omega-3-riblje-ulje-kapsule.aspx

Kaj od tih orasastih ispadne najjeftinije?!

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 5>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.