New Posts New Posts RSS Feed - Ljudi, upomoc!!!
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Ljudi, upomoc!!!

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
Dany123 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Travanj 2017
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dany123 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Ljudi, upomoc!!!
    Posted: 07 Travanj 2017 at 10:05
Bok svima,
Vec neko vrijeme vas pratim i iscitala sam dosta toga. Dvije godine se vrtim, tako reci, u krug. Toliko sam si oslabila metabolizam sa svakakvim dijetama da sam sklona za 10 dana natuci 10kg, a lako i ode... Vec sam toliko ocajna, prije nekoliko dana sam se ponovo vratila dijeti 10% koja je na pocetku bila ucinkovita, ali vise nije i ne mogu si to uvrstiti u glavu.
Dok sam na dijeti toliko sam nervozna i bezvoljna i opet odustanem i tako u krug.
U dvije godine sam sa 110kg sisla na 82kg, evo sad sam gore dolje do 92kg i to u mjesec dana.
Treniram dva puta tjedno aerobik, vozim bicikli...
E sad, moje je pitanje... Kako dalje, kako se pokrenuti... Bila sam i na zdravoj prehrani i sve mi to dosadi i na kraju se opet vracam svojim navikama. Znam da je potrebno sloziti si sve u glavi, ali ne ide
Back to Top
Warrior98 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Srpanj 2016
Location: Radoboj,Krapina
Status: Offline
Points: 198
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Warrior98 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Travanj 2017 at 16:50
Lijep pozdrav ! Za ovo šta ću napisati bi me gospodin Iver mogao linčovati,ali ostavite se tog mrtvog sporog treninga u "zoni prženja masti" . Tijelo se privikne na to i nema više efektivnog deficita koji se pojavi na početku.
Prva stvar,ostavi dijetu. Dijete ne rade. Ne funkcioniraju. Efekt yo-yo? Poznato? Fluktuacije s težinom,voda,mišići,kosti,masti...
Kilažu je moguće izgubiti i na način da si jednostavno odrežemo lijevu nogu. Vaga će pokazati manje,neće li? Mi svi želimo gubitak masti. Opet ću biti dosadan,ali uvedi trening otpora->trening snage i dobivanja mišićne mase. Nećeš se nabildati jer ja radim ko konj na dnevnoj bazi i ne samo ja nego i drugi i nisu ko Arnold,niti sam ja.
Povećaj kalorije. Postepeno. Radi 3 - 4 puta tjedno trening za dobivanje mišićnu masu. Aerobik i bicikl radi samo ako želiš. Za kardiovaskularni trening drži se visokog intenziteta. Vijača,sprintevi,skokovi,biciklizam ali po brdu. Pazi da se ne preforsiraš.
Visokointenzivna propulzija tijela kroz prostor je dobitna kombinacija za gubitak masti. Takve aktivnosti se riješavaju masti a zadržavaju mišićnu masu.
Definiraj mi zdravu prehranu? Probaj sloziti jelovnik kojeg se mozes drzati dugo vremena i radi na njemu modifikacije.
Želiš van na pizzu s frendovima? Jednostavno ODI. Pojedi tu pizzu i sutra nastavi s treningom i s brokulom. Znači ti psihički. Jest da je junk hrana,ali treba i to ponekad,makar nije najsretniji izbor.
Počni jesti, Ko normalno biće. Bez izgladnjivanja. Oprosti,htio sam ranije odgovoriti ali nikako da stignem. Pozdrav!
"Exercise is the thing we must do to replicate the conditions under which our physiology was - and still is - adapted, the conditions under which we are physically normal."
Back to Top
lucijaprsa12 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Rujan 2015
Status: Offline
Points: 84
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lucijaprsa12 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Travanj 2017 at 17:51
Vrijeme je da prestaneš sa dijetama, jedi normalno, stvar je u balansu, prebaci se na utege ostavi se bicikla i aerobika, naravno i oni su bitni, ali utezima trošiš više kalorija. Svaki čovjek drugačije gleda na zdravu prehranu, nekome kao mučenje, nekome kao jedini način za dobar izgled, ali zdrava prehrana je zapravo balansirana prehrana. Ja jednom tjedno za doručak jedem nutelu, imas ona mala pakiranja od 15g i šnita integralnog kruha i eto ga. Javi se u box za bilo kakvo pitanje
Back to Top
Dany123 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Travanj 2017
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dany123 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Travanj 2017 at 17:52
Hvala na odgovoru!
Ja sam svjesna da dijete ne pomazu, ali vise nemam strpljenja. Ja bih odmah da sam mrsava i da zavrsim sa poslom. Znam da nije moguce...
Imam i vjezbe snage i izdrzaja, poslje treninga budem bas mokra.
Na zdravu prehranu mislim da ne jedem slatko, tjesto, krumpir, riza. Znaci baziram se na meso plus salata, povrce. 2-3l vode na dan. Hmm, nije mi bas neka definicija...
Ja kad krenem jesti normalno, debljam se jako. Vec dvije godine nisam jela normalno, stalno sam u nekom grcu da cu sve vratiti sto sam skinula. Znam da si to moram prvo posloziti u glavi i da skontam da mi je to ishrana za cijeli zivot i da se sa tim pomirim... Ali kakooo?? Krenem pa stanem...
Back to Top
Dany123 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Travanj 2017
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dany123 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Travanj 2017 at 17:53
Hvalaa, javim se! Bas mi treba pomoc
Back to Top
lucijaprsa12 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Rujan 2015
Status: Offline
Points: 84
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lucijaprsa12 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Travanj 2017 at 18:57
Javi se da, prvo ti treba objasniti neke stvari, sta smatras pod normalnom prehranom? Zdrava prehrana bez slatkog i tjestenine, krumpira i riže? To nije zdrava prehrana to je neka vrsta dijete, ugljikohidrati su nam potrebni, samo ih treba zbati konzumirati i znati kako koji ugljikohidrat djeluje na nas i u kojem trenutku...
Back to Top
Warrior98 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Srpanj 2016
Location: Radoboj,Krapina
Status: Offline
Points: 198
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Warrior98 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Travanj 2017 at 19:54
Lucijaprsa12,slazem se u vezi zdrave prehrane. Ali...
Koja prehrana je zdrava? Mediteranska? Smatrana je najzdravijom od strane brojnih nutricionista i doktora. Što je to balansirana prehrana? Kakva je to prehrana? Balansirano je relativno. Za mene je balansirana prehrana cheat meal od polovice pizze i čokoladnog kolača od 1500kcal dok cijeli tjedan jedem zeleno + proteine i masti,tu i tam UH,za nekog je red čokolade svakodnevno nakon ručka. To je problem,to je stvar osobne percepcije.

Kompleksni problem je ovo: većina ljudi u fitnessu misli da je dovoljno brojati kalorije i vježbati. I da je gubljenje sala jednostavno problem snage volje. Erm,ne slažem se.

Kao prvo,sistem u kojem živimo nije najpogodniji za ljudsku biologiju. Jednostavno ne funkcioniramo najbolje u zatvorenim zgradama sjedeći dnevno 8 sati i jedina vježba koju izvodimo jest micanje prstiju na tipkovnici + 45 minuta dnevno 3 x tjedno u teretani.
Da smo dio nekog plemena,većinu dana proveli bi na nogama,koristeći cijelo tijelo za lagane i one teže aktivnosti. Hodanje,planinarenje,nešto trčanja,možda preskakanja,penjanja,branja hrane,lova tu i tamo,izrade alata,odjeće,skloništa itd itd. Pračovjek,ne?
Hrana nam nebi bila problem. Jeli bi ono što skupimo i što imamo,ono što je u našem podneblju,bez nekog odabira. Bilo bi gladi tu i tamo,vjerojatno. Zato imamo mogućnost spremanja energije u vidu sala,da imamo tu energiju onda kada hrane nema.

Što želim reći?
Utopijska slika čovjeka jest da on živi u prirodi,jede bilje i nešto životinjske prehrane do sita samo kad je gladan,kreće se na dnevnoj bazi jako puno,dobiva ppuno Sunčeve energije,spava dovoljno,pije čistu vodi,udiše čist zrak.

Toga u našem sustavu jednostavno nema. Ljudi ne rade dnevno ni 10000 koraka što je stvarno malo. Jedu nisko kvalitetnu hranu. Hrana koje nema dobrih nutrijenata koja je potrebna našem tijelu. I onda mi se jave "stručnjaci" gubitak masti je jednostavno pitanje jednadžbe termodinamike,kalorije koje ulaze u sustav - kalorije koje izlaze = kalorijski deficit,stoga,osoba će gubiti na masi. Pa gubit će,ali tijelo je sofisticirano,adaptirat će se na niži kalorijski unos i na deficit energije.Tijelu je glavni fokus održati nas živim i osigurati nam dovoljno energije za život. Fokusirati se jedino na hranu i vježbanje je pogrešno. Globalna pretilost je kompleksno područje. To je niz faktora od kojih su neki nedovoljno kretanje u punom smislu te riječi,čitaj sjedimo po 15 sati dnevno,što više sjedimo apetit ide gore što je kontradiktorno ali istina je,okruženi smo visokokaloričkom hranom za kojom nemamo fiziološke potrebe već eto,dobrog je okusa,ako vježbamo,vježbamo loše i za pogrešne ciljeve,narušavamo si metabolizam s dijetama,ne dobivamo dnevne doze čiste vode,Sunca i zraka niti dovoljno odmora,biološki ritam nam je narušen,izloženi smo kojekakvim otrovima iz stvari koje rabimo na dnevnoj bazi,nastojimo stvoriti dijagrama prehrane kad nam to opće nije potrebno.
Ljudski organizam ima genetski usađenu neku perfektnu prehranu vjerojatno,ali to je individualno. Svakome prija drugačiji omjer makro i mikronutrijenata. Nemamo mehanizam za brojanje kalorija a to nam je postao glavni fokus. Kalorije su bitne u vidu energijskog balansa,ali netrebamo se zamarati njima previše ako se fokusiramo na cjelovitu hranu.

Hormoni su bitni čimbenik. Oni reguliraju naš metabolizam i naše osjećaje,fiziološke primarno a onda i psihološke.
Prestanimo svi skupa vjerovati u "fad" dijete i pretvarati se da smo strojevi koji rade na principu protoka goriva kroz nas. Mi smo fino tunirani mehanizmi,nimalo jednostavni i zato smo na vrhu prehrambenog lanca. Visoko smo adaptivni,inteligentni i snalažljivi stoga se moramo tako i ponašati.

Vaga nije mjerilo uspjeha. Težina je nebitna ako je povoljan omjer masti i mišićne mase u tijelu i svih ostalih segmenata u tijelu.

Moja sestra ima 50 kg,visoka je nekih 165 cm,cijeli život je vitka,nije pojela zelenog povrća 10 godina valjda.
Ja se trudim jesti "zdravo" što god to značilo,vježbam na dnevnoj bazi i zbog veće mase imam i brži metabolizam od nje,ali se borim s tjelesnom masti uvijek. Jednostavno imam prirodnu tendenciju stvaranju masti jer preferiram odmor iznad aktivnosti i više kalorija iznad manje. Počeo sam to prihvaćati kao dar evolucije jer me tijelo brani od nedostatka hrane,što cijenim,ali u svijetu gdje je estetika na vrhu ne pomaže mi to previše. 
Međutim,ja sam konstantno ugrijan,normalne boje u licu,sad imam i dosta dobru kondiciju i snagu,nalazi su mi dobri.
Sestra je blijeda,hladna,ne vježba,ne hrani se zdravo,nemre napravit jedan pošteni sklek. Pa se vi fokusirajte na vagu.

Mogu li brojati kalorije,biti rob kuhinjske vage i one za tjelesnu masu,imati 6 obroka dnevno i bahato slagati omjere proteina masti i UH na tanjuru kao točne pokazatelje dobre prehrane? Mogu! Hoću li? Ne,jer smatram da čovjek treba uživati u hrani kad mu je dostupna,biti na njoj zahvalan,a kad dođe glad,pretrpjeti to i nadati se boljemu.
Prakticiram princip povremenog posta jer mi jednostavno odgovara više nego jesti svakih 3 sata. I nemojte mi sad pisati da je to pogrešno,da ću si narušiti metabolizam i te stvari jer je intervalno hranjenje jedan od rijetkih stvari koje sam u fitness zajednici otkrio a da je se mogu držati zauvijek jer sam prezadovoljan na takvom načinu života ii osjećam se bolje nego prije.

P.S. Nemam pojma šta sam tu sve napisao,poanta mi je bila da se treba fokusirati na biologiju više nego na restrikciju vlastitih nagona.
Jedite do sita,jedite više,krećite se više,održavajte tijelo treninzima za srce i mišiće,ali imajte na umu kvaliteta iznad kvantitete.
Tijelo bolje radi na višem stupnju kolanja energije,bolje radi ako unašamo 3000kcal a trošimo 3500kcal,nego 1700 i ako trošimo 2200kcal. Na ova prvi način pružamo tijelu sve potrebno za normalnu funkciju.
Nikad neću prihvatiti činjenicu da moramo oduzimati 500kcal dnevno da bi za 6 godina vidjeli gubitak kilograma. Ali nikad!
Zebra i lav jedu do sita pa su vitki.
Lijep pozdrav,Ivere,očekujem neki uzvrat. Uživajte ljudi!

http://www.cbsnews.com/news/amazon-tsimane-tribe-diet-lifestyle-habits-healthy-hearts/
http://suppversity.blogspot.hr/2014/11/high-energy-flux-new-determinant-of.html
http://live.smashthefat.com/why-i-didnt-get-fat/
http://live.smashthefat.com/why-i-did-get-fat/
http://live.smashthefat.com/why-i-got-a-bit-fat/
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2993060/
https://authoritynutrition.com/10-health-benefits-of-intermittent-fasting/
https://www.youtube.com/watch?v=AN5UD9F1hX8
https://www.youtube.com/watch?v=JaPX-fGy_no




Edited by Warrior98 - 07 Travanj 2017 at 20:05
"Exercise is the thing we must do to replicate the conditions under which our physiology was - and still is - adapted, the conditions under which we are physically normal."
Back to Top
lucijaprsa12 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Rujan 2015
Status: Offline
Points: 84
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lucijaprsa12 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Travanj 2017 at 21:05
Warrior98

Ne postoji najzdravije prehrana, svaki nutricionist ima svoje mišljenje, ali ljudi moraju shvatiti balans u prehrani, da ne mora svaki dan jesti j*benu brokulu i piletinu i da idućih 5godina ne smije čokoladu zato što će mu "narušiti" figuru. Ja smatram da je to najbolja prehrana, a što se tiče ugljikohidrata ne treba ih se i ne smije ih se izbacivati, em imamo i vlakna, ali kompleksni uh donose i brojne pozitivne učinke i najbolje je uh jesti nakon sna, znači za doručak i prije i nakon treninga, ostalo mast i protein.

Puno njih govori 2nemojte kombinirati uh i mast", ali to ovisi od metabolizma do metabolizma, ja ujutro jedem i uh i mast i protein sve i meni paše, tako da smatram da je to individualno.

To je moje mišljenje, naravno svatko ima svoje i svakome njegovo funkcionira, a ja ljudima s kojima radim i svojim klijentima pokušavam objašnjavati na svoj način.
Nadam se da se nitko nije našao uvrijeđenim :)
Back to Top
Dany123 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Travanj 2017
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dany123 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Travanj 2017 at 21:47
Prekrasno vi to sve pisete i ima smisla, svakako! Ali bas je to tako kao sto je napisao Warrior98 da sam dio nekog plemena, bila bi mrsava haha, mozda se trebam negdje prikljuciti...
Zapravo ni ne znam sta sve spada u zdravu prehranu, ja sam uvijek mislila da tu ne spada riza i krumpir i da se toga trebam drzati podalje. Za mnogo cega sam u krivu. Jednostavno se bojim pojesti nesto sto mislim da nije dozvoljeno jer znam da ce mi se prikaciti!
Back to Top
Warrior98 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Srpanj 2016
Location: Radoboj,Krapina
Status: Offline
Points: 198
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Warrior98 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Travanj 2017 at 21:49
Zašto bi bilo najbolje jesti UH za doručak?
Gdje se čovjek namuči kroz san da mu treba energije? Smiješno.
Jutro je vrijeme kad je izgaranje masti najjače i onda to prigušiti s UH? Čemu?
Zašto opće jesti doručak ako nisi gladan ujutro?
Meni isto paše,ali poanta je da se masti kad su dominantne i uH kad su dominantni bolje probavljaju nego kad su skupa. Probajte pa vidite.
Nemam ništa protiv UH,ali činjenica je da su ljudi koji imaju problema s viškom kilograma malčice osjetljivi na UH i treba držati inzulin na lancu. Poslije jakog UH obroka se dobiva osjećaj pospanosti. Treba li vam to kad trebate biti produktivni? Sumnjam.
Brojiš li kalorije Lucija?
Probaj instinktivno jesti takav mix.
"Exercise is the thing we must do to replicate the conditions under which our physiology was - and still is - adapted, the conditions under which we are physically normal."
Back to Top
lucijaprsa12 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Rujan 2015
Status: Offline
Points: 84
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lucijaprsa12 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Travanj 2017 at 22:38
Warior ja se u pitpunosti slazem s tobom i za uh i masti sve to drzi vodu, ali sve je ro individualno nekome bolje pase uh nekome masti a nekome oboje i ja osobno ne stragujem ocu li pojeti skupa uh i mast ili ne, bitno mi je samo da unesem potrebne malronutrijemte. Naravno oko treninga pripazim vise na uh i masti. Brojim kalorije ali ne toliko pretjerano, otprilike vec znam koliko sta ima kalorija i makrosa i tako se hranim.
Back to Top
CeLe111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 370
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote CeLe111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Travanj 2017 at 04:07
Odlican tekst kao i inace Warrior98,

generalno se slazem sa velikom vecinom stvari koje pises, 
razlika je samo u nekim stavovima.
Ne komentiram koliko bi mogao, ali procitam dosta. :)

A sada da ne spamam temu, i dotaknem se iste.

Draga Dany123,
gledajuci sto pises i u cemu se nalazis suosjecam u potpunosti,
jer po opisu svega identicna je prica sa klijenticom s kojom trenutno radim.

Najveci problem u citavoj prici (da ne idem preduboko i daleko koliko ce to biti moguce naravno),
je u tome sto covjek danasnjice zivi uzurbano, sve nam je servirano pod nosom dodirom na ekranu,
ocekujemo brza rijesenja, brze odgovore, brze promjene i svi smo skloni ekstremnim potezima, 
koji bi nas preko noci doveli gdje smo pozelili...

No to tako nazalost ne ide, 
velika, ali VELIKA kolicina pogotovo zena poseze za "dijetama",
uz tu samu rijec nalaze se i "ekspresne", sto tek jedno uz drugo nikako ne ide.

Svasta se tu nadje, jusna, mjeseceva, jabucna, u zoni i ostale ja cu reci 'bolesne' izmisljotine suvremenog covjeka,
da bi se isto prilagodilo kome? Pa naravno, opet vec spomenutom "suvremenom" covjeku koji upravo to i trazi, ne bi li upakirao nekakvo "uzurbano" prekonocno rijesenje.
U pricu oko fitness industrije, koja okrece bilijune na godisnjoj bazi na magicne pilule i tablete na mrsavljenje bolje da i ne ulazimo. :)

I sto se onda desava? 
Upravo ono sto je kolega vec gore spomenuo, veoma nam poznati yo-yo efekt, i binge eating.
Iz niceg drugog nego zelje za hranom nakon izgladivanja, koju je prozrokovalo nista drugo nego tijelo samo uz veoma snaznu, gotovo nepobjedivu snagu "hormona" ne bi li popravilo izgubljeni "balans".

Zakljucak:
Svako zestoko odstupanje i ekstremni potezi uvijek ce voditi i velikim oscilacijama u kg.
ali isto tako i brzom vracanju i gotovo nemogucem "zadrzavanju" stecenoga.
Jednostavno zato sto se tijelo tako brani i stiti, a bitku sa njim samim, jako je tesko dobiti.

Cilj je biti umjeren, usvojiti nove zdrave navike, citav put prihvatiti kao nekakav novi nacin zivota
i nesto sto ce te u buducnosti dovesti na put koji si zamislila.
Jesti maksimalno balansirano, ne gladovati, ne prejedati se, kilazu postepeno skidati, kretati se, trenirati.

Jacati fizicki, ali i mentalno, te naposljetku ziviti i uzivati u citavom procesu! :)


Edited by CeLe111 - 08 Travanj 2017 at 04:12
Online Mentor:
Nutricionizam/trening, misicna masa/mrsavljenje.
Stalni pristup i motivacijska podrska.
Rad temeljim na hrpi zadov. klijenata i uspjesnim transformacijama!
http://www.fgfitness.uk
Back to Top
Dany123 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Travanj 2017
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dany123 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Travanj 2017 at 07:37
Woow, hvala na super rijecima..., citam i jednostavno ne vjerujem kako je sve to za cim ja zudim. Bas to, da ne razmisljam dok jedem. Uvijek se pitam kako to rade ostali normalni ljudi?! Nisam si mogla ni zamisliti vise ziot bez dijeta. Jer dok se malo opustim, kile skoce i do 10 za dva tjedna. Sto je recimo bolesno.
A to je samo zato sto sam bas sve te dijete i okrenila i unistila se

Moj problem je to sto ne znam biti umjerene. Ja ili jedem ili ne jedem... Kod mene nije moguce, dok nisam na dijeti, proci pored kolaca ili cokolade a da ne strpam usta
Ne jer sam gladna, nego eto jer fino izgleda..
Ne znam prepoznati glad i zelju za tom hranom :(
Back to Top
Warrior98 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Srpanj 2016
Location: Radoboj,Krapina
Status: Offline
Points: 198
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Warrior98 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Travanj 2017 at 09:50
Samo da gore napomenem da nisam htio biti assh**e i obezvrijediti sve vas koji godinama se mučite u teretani i slažete si prehranu mic po mic onak do perfekcije ovisno o ciljevima,nego ja samo mislim da mora postojati način da eto upravo ljudi poput dany jedu normalnu hranu bez straha i u skladu sa svojom fiziološkom potrebom,do sita,do trenutka kad se osjeća dobro.

Dany123,nažalost,u svijetu gdje je hrana doslovno svugdje,ali doslovno svugdje,teško se oduprijeti. Svi pokleknemo. I to nije problem što pokleknemo koji put. Problem je kad se više nemožemo oduprijeti toj izazovnoj hrani i nastavljamo s njom nekoliko tjedana,mjeseci...

Ja ti preporučam da se malo pokušaš fokusirati na low-carb prehranu,2 tjedna recimo,tek toliko da ti apetit dođe k sebi,onda uvedi opet sve zdrave izvore UH i ko što je lucija rekla,tu i tam neki cheat da se ne osjećaš uskraćeno.

Ako ti nije do teretane i ako te utezi ne privlače,imaš freeletics,imaš kalisteniku,imaš razne funkcionalne treninge koji neće nužno nabiti puno mišićne mase,ali će ti poboljšati fizičke sposobnosti.
Ali uvedi nekakav trening koji će ti štedjeti mišićnu masu,a izgarati masti. Ja sam dugo vremena mislio da je cardio + kalorijski deficit way to go,ali prevario sam se žestoko i to ti CeLe može potvrditi,s njim sam prije 6 mjeseci i o tome razgovarao,pitaj ga kakav bijesni režim sam imao,a naravno rezultate sam imao mjesec dana i onda sam krenuo u binge mode jer normalno to nema šanse da izdržim do kraja života.

Ima jedna vježba koja je brutalno brutalna,ne aktivira hormone,relaksirajuća je,troši kalorije,oksidira masti->HODANJE.
HODANJE je jedno od svojstava LJUDI zašto smo LJUDI, Bipedalni pogon nas je unaprijedio nevjerojatno i to moramo koristiti umjesto konstantnog sjedenja. Ako imaš sjedilački posao,nakon 1 sata ili 45 minuta ustani,prošeći,ako nema prilike za to,napravi 15 čučnjeva tek tolko da podsjetiš tijelo da si još uvijek živa.

Nemojmo živjeti da bi jeli. Jedimo da bi živjeli.
Pozdrav svima!


"Exercise is the thing we must do to replicate the conditions under which our physiology was - and still is - adapted, the conditions under which we are physically normal."
Back to Top
Dany123 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Travanj 2017
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Dany123 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Travanj 2017 at 13:03
A otprilike sam ja ta koja se ne mogu oduprijeti hrani, sve dok ne pocnem sa izgladnjivanjem. E tada tek znam da i ako me gleda, necu ga pojest. ALi to je vec druga krajnost...
A ta low-carb prehrana iskljucuje zobene i voce? Fokusira se na masti i proteine?
Zapravo se ja ni nisam dobro izrazila kad sam rekla da samo idem na aerobik... Imam i trening snage i izdrzaja, koristim utege i girije vec godinu dana, jedino sto bi mogla mozda pojacati jer trening imam dva puta tjedno.
A sto se tice hodanja, nekako ufff... moram se natjerati!
Hvala vam svima na savjetima, super ste! <3
Back to Top
Warrior98 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Srpanj 2016
Location: Radoboj,Krapina
Status: Offline
Points: 198
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Warrior98 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Travanj 2017 at 13:44
Low carb nije striktno samo proteini i masti,ali UH su najmanje zastupljeni.
Ako voliš zobene i voće,nema smisla da ih se makne jer je cilj da uživaš u prehrani.
Samo kažem,UH se znaju našaliti s apetitom ako su brzo djelujući. Sa zobenima nebi trebalo biti problema,nadam se.

Jedino šta sad napravi jest jedi bez NAMJERNOG deficita.
Jedi,kreći se.

Pozdrav!
"Exercise is the thing we must do to replicate the conditions under which our physiology was - and still is - adapted, the conditions under which we are physically normal."
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.