New Posts New Posts RSS Feed - Lady in sweat!
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Lady in sweat!

 Post Reply Post Reply Page  <1 891011>
Author
Juzernejm View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Kolovoz 2011
Status: Offline
Points: 138
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Juzernejm Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Rujan 2011 at 11:51
Inace, tih 20 minuta 'zagrijavanja' služe za pripremu tijela na teže crobne funkcije poput HIIT-a. Ne samo šta oslobađaju glikogen eventualno istom brzinom kao i 5 ciklusa HIIT-a, vec također rastežu ligamente i tetive u nogama te lagano 'podmazuju' i pripremaju zglobove na teže aktivnosti, ili ako je plivanje u pitanju, cijelom tijelu, kako bi šta uspješnije obavili teži crobni trening koji ide nakon tih 20 minuta. Možda i griješim, ali s logickog pristupa, radije bi krenio polako pa pojacao intezitet, nego krenuo jako i zaradio možda i nepotrebnu ozljedu. To je opet samo moje mišljenje i savjet, pa ako nekome ima smisla...
Get ripped or die mirin'

R.I.P. Zyzz
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Rujan 2011 at 12:14
Spomenuo sam hiit i crobni trening nizeg intenziteta a ne zagrijavanje. Zagrijavanje je obavezno prije bilo kakvog treninga ali sve vise od 5-š0 minuta je nepotrebno.
A 20 min trckaranja nemres uopce usporedjivat sa potrosnjom glikogena sa š HIIT-om a kud si ti otisel sa 5 hiit treninga neznam.
Back to Top
Juzernejm View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Kolovoz 2011
Status: Offline
Points: 138
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Juzernejm Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Rujan 2011 at 12:39
Ocito je došlo do nesporazuma.

5 ciklusa = 5 šprinteva u jednom HIIT treningu. Vjerojatno ti imaš drugacij naziv za to, pretpostavljam da je tvoj izraz 'interval' ^^.

Usporedi 20 min laganog trckaranja sa 30x5 sekundi šprinteva. Dođe na isto skoro zbog onog 'cooldown' perioda u HIIT-u jer puls varira jako naglo.

Ali ajde na kraju opet dođe da je to samo naše mišljenje. Ja poštujem ovo tvoje iako je poprilicno razlicito od mojeg, ali na kraju dana, kao i uvijek, se broju rezultati, a ne nacin na koji su postignuti =).
Get ripped or die mirin'

R.I.P. Zyzz
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Rujan 2011 at 12:54
Moram priznat da nisam bas najbolje skuzio sad kaj si htio reci...........

20 min laganog trcanja uspredim sa 30x 5 sec šprinteva? Kolki su periodi rada i odmora u tom HIIT treningu  jer nisam skuzio kaj si mislio sa 30x 5 sec?

Ako odradis HIIT kakav treba nemre ti na kraju nikak doc isto 20 min laganog trcanja i 20 minuta HIIT-a u kojima si imao intervale rada i odmora. Uvijek ces puno vise glikogena i kalorija skurit HIIT-om , to je jednostavno fiziologija, zbog intenziteta za vrijeme intenzivnog rada i korištenja dominantno glikogena i zakiseljenja u stanicama i krvi kao posljedica glikolize i kurenja tog glikogena do te mjere da se ne stignes odkiselit...............dok kod crobnog rada nizim intenzitetom ne dolazi do zakiseljenja posto u crobnom modu rada tijelo stigne razgradit te laktate gotovo jednakom brzinom kao sto ih i stvara , sto znaci  da je kolicina glikogena koji se trosi manja u istom vremenskom razdoblju....
Skurit ces ga HIT-om vise i neg da si radio LI kardio i 30-40 min na kraju krajeva

Ako si na onaj cooldown period kod HIIT-a mislio da je rad nikakav, niej bas tak, on je puno veci i zahtjevniji nego da lagano trckaras , u tom periodu se trosi velika kolicina energije za oporavak i uklanjanje laktata iz krvi ,nadoknade kisika i svih ostalih fizioloskih potreba da se pokua tijelo dovesti u homeostazu, a velik dio te energije je iz masti , tak da i tu imas koristi po pitanju trosenja masti cak i za vrijeme samog HIIT treninga ,iako je glavnina potrosnje nakon zavrsetka treninga


Edited by The Phoenix
Back to Top
Lady View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2011
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 107
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lady Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Rujan 2011 at 13:59
ma neee decki, niiiiiste me sad skroz zbuniliBig smile

Hug
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Rujan 2011 at 14:08
Ne opterecuj se treningom na moru.uzivaj,spavaj, plivaj kolko i kak ti se da,eventualno odradi koji bodyweight trening. , setaj I ne junkaj svaki dan i to je to.potreban je i kvalitetan aktivni odmor a ne sam vjezbat i skakat,mozda zato i ne napredujes dalje ak stalno rezes kalorije i skaces svakodnevno. Jednostavno mozak na pasu i napuni baterije, vise bu koristi od tog neg brinut kaj cu pojest il vjezbat na godisnjem

Edited by The Phoenix
Back to Top
Juzernejm View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Kolovoz 2011
Status: Offline
Points: 138
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Juzernejm Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Rujan 2011 at 14:22
30x5 je š50, u sekundama, š50 = 2 i pol minute. Tj. 5 intervala po 30 sekunda. Isto tako, valjda shvacaš da kad glikogena više nema, tijelo pocme koristiti proteine kao izvor goriva umjesto masnoca jer nije dovoljno zagrijano, tj. ne topi salo nego mišic. 

Osnovne 2 razlike 'obicnog' kardia i HIIT-a ;

'obicni kardio' = manja kalorijska potrošnja, velika potrošnja masnog tkiva, manja potrošnja mišicnih vlakana + duži post-efekt sagorijevanja masti.

HIIT = veca kalorijska potrošnja, mala do srednja potrošnja masnog tkiva, srednja potrošnja mišicnih vlakana + manji post-efekt sagorijevanja masti.

HIIT se uglavnom bazira na kalorijsku potrošnju, i ako se odradi nepravilno, ode više mišica nego sala...
Zašto je to tako? Zato jer kao šta sam vec rekao, u HIIT treningu se jako brzo dođe do totalne potrošnje glikogenskih zaliha, te ako se pretjera sa intezitetom, tijelo pocme koristiti mišic kao gorivo, a ne salo.

Zato sam spomenuo, da tih 20 minuta 'trckaranja' se nesmije zanemarivati prije nego li se uopce pocme raditi HIIT, jer ce osigurati da je tijelo vec u termogenom stanju (troši energiju iz masnih stanica) i pripremiti tijelo na teži crobni rad.

Valjda sam sad malo jasnije napisao ^.-
Get ripped or die mirin'

R.I.P. Zyzz
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Rujan 2011 at 15:08
Je, sad je jasnije napisano jedino  pobrkao si malo stvari......

HIIT = duzi post efekt , daleko duži, to je zapravo i najveca benificija HIIT- a i prednost pred LI kardiom u brzini i ucenkovitosti skidanja masti   ( a ne obratno)

LI kardio =veci udio potrosenih masti tokom samog rada nego kod HIIT-a , ali  prakticki cim zavrsip nema post efekta ( a ne obratno)

Kad nema glikogena da, tijelo između ostalog  pocinje izvlaciti BCAA iz misica i dolazi do katabolizma , i bas zato ne treba prvo raditi nekakvo trckaranje 20 minuta, ap tek onda HIIT poslje, zato sam rekao ako se vec tako radi onda ide HIIT prvi.....

I kaj znaci nepravilno rađenje HIIT-a ? nemozes pretjerat bas s njim, kad odu zalihe glikogena , tj nemoraju niti otici , kad se zakiseliš nema više HIIT-a, htio ti to ili en moras se spustit u crobno podrucje rada ako zelis nastaviti trcati, samo to vise nije HIIT........
HIIT se i ne radi na gladan , a upravo suprotno misljenju i strahu za gubljenje misica istina je ipak drugacija, ovo su neutemeljene stare bilderske pricice o gubljenju mišica i HIT-u. zapravo, kao "nuspojava" rađenja HIIT-a zapravo može doci do povecanja mišicne mase...........može, ali ne mora, ali sigurno ju neceš izgubiti........razlog tome je veliki napad na glikogenske depou unutar mišica koji nakon adekvatne prehrane i oporavka na sebe povlace vecu kolicinu glikogena od inicijalne i time mogu dovesti do povecanja miš volumena i napada na proteinsku strukturu samog mišica koja također nakon oporavka na sebe veže vecu kolicinu proteina za reparaciju..... + kaj više ima moguceg ucinka na repetativnu snagu ukljucenog dijela tijela zbog veceg intenz nego kod LI



Edited by The Phoenix
Back to Top
Juzernejm View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Kolovoz 2011
Status: Offline
Points: 138
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Juzernejm Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Rujan 2011 at 08:55
Nepravilno u smislu da se radi pre dugo i pre cesto =). A za post efekt, pobrkao sam da ^^ htio sam tako napisati, ali sam obrnuto napisao jer sam bio u žurbi i nisam ni vidio grešku xD. Ali drago mi je da je ima tko ispraviti.

Ovo za repetativnu snagu se slažem za HIIT, ali mi nije jasno ovo za porast mišicnog volumena :O
Get ripped or die mirin'

R.I.P. Zyzz
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Rujan 2011 at 11:48
Koliko ste razvukli ovu temu o hiitu, dođe mi da idem odraditi jedan ;) Slažem se oko zagrijavanja, ali 20min zagrijavanja prije hiita mi je nepotrebno, 5 - š0min, da se prođu svi zglobovi je sasvim dovoljno, malo istezanja nakon toga i sasvim u redu.... ;)
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Rujan 2011 at 22:13
Originally posted by Juzernejm Juzernejm wrote:

Nepravilno u smislu da se radi pre dugo i pre cesto =). A za post efekt, pobrkao sam da ^^ htio sam tako napisati, ali sam obrnuto napisao jer sam bio u žurbi i nisam ni vidio grešku xD. Ali drago mi je da je ima tko ispraviti.

Ovo za repetativnu snagu se slažem za HIIT, ali mi nije jasno ovo za porast mišicnog volumena :O


Ma nema frke, kolko put ja površno procitam na forumu nekaj kad sam u prolazu sam  pa krivo shvatim i onda nakon pazljivijeg citanja skuzim da sam fulao poantuLOL.
Ok je ovo za pre cesto rađenje HIIT-a , mislim da pre dugo vremenski i nemres jer nemas vise snage za gurat, al ak su ti treninzi ostali jaci moglo bi doc do pretreniranja ak guraš uz to stalno i HIIT pošto je dosta iscrpljujuc i energetski zahtjevan....

A ovo za porast miš. najbolji primjer su sprinteri i njihove noge........ teninzi su im intenzivni i takvog sprint karaktera , a nije bas da su im pojedeni mišici, nego noge su dominantno hipertrofirane,a to nije bas sve iz teretane samo





Edited by The Phoenix
Back to Top
Lady View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2011
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 107
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lady Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Veljaca 2012 at 12:53
najavljujem svoj povratak na transformacije od sljedeceg vikenda, jos ovaj tjedan da ispit prode i krece se!!
uzbudena sam i sretna, nasla sam super teretanu i bas se veselim!
nisam stala na vagu jedno 3 mjeseca, udebljala se jesam jer se uopce nisam kontrolirala ali najvaznije je sto znam kako se vratiti i sto sam puna entuzijazma!
kad krenem obavit cu mjerenja i vagu pa cu zapisati sve tu
Beer

Back to Top
zika View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 16 Lipanj 2010
Location: Jamaica
Status: Offline
Points: 3015
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zika Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Veljaca 2012 at 15:02
Lady!!!


Super što si opet u akciji!
Ah, vecini su zimski mjeseci bili takvi, ali:

baš kako si i rekla!

LiveStrong
Back to Top
njanja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 119
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote njanja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Veljaca 2012 at 21:55
bravo Lady, Thumbs Up, pratit cu te u tvojoj transformaciji, takodjer i ja sam si zadala zadatak vezan uz  svoje tijelo. Želim ti da ustraješ u svome  naumu, nadam se da cemo vidjeti neke tvoje  slicice tamo pred ljeto. poz:)Smile
kad ima volje ima i nacina
Back to Top
Lady View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2011
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 107
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lady Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Veljaca 2012 at 21:45
hvala curke, bas mi je drago sto sam opet tu!
pomaknula sam pocetak teretane do iduceg cetvrtka jer mi je ispit tek u srijedu a nadala sam se da ce biti ovaj tjedan. A ubija me griznja savjest sto ne ucim cim izadem iz kuce tako da uopce ne izlazim Dead
Osjecam da ce biti borba prvih par tjedana dok se naviknem norrmalno hraniti jer ovo sada je kaos al se nadam da ce biti kao i prije, kad sam u teretani zao mi je sve "ponistiti" glupostima pa jedem skoro uvijek Big smile po p.s.-u
boze pomozi Pig
Back to Top
zika View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 16 Lipanj 2010
Location: Jamaica
Status: Offline
Points: 3015
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zika Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Ožujak 2012 at 15:12
Vjerujemo mi u tebe, Lady!
A svi se mi borimo s vremena na vrijeme s navikama, životnim tempom, obavezama, treba malo vremena dok se ne posložiš...

Sretno!
LiveStrong
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 891011>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.