New Posts New Posts RSS Feed - Krupna traži pomoc
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Krupna traži pomoc

 Post Reply Post Reply
Author
Krupna View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Cakovec
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Krupna Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Krupna traži pomoc
    Posted: 03 Lipanj 2012 at 18:48
Javlja se ocajna žena kojoj je zadnji trenutak da promijenim nešto u svom životu.
Godine: 47
Kilogrami: 100
Kao što vidite iz prethodnih podataka - nisam nešto uobicajeno što se pojavljuje na forumu (i zbog godina i zbog kg). Zadnjih 2-3 mjeseca sam uspijela skinuti 10 kg terapijskim gladovanjem. Povremeno vozim bicikl.
Pokušat cu ovdje pisati sve što sam jela (bez varanja) i što sam odradila od vježbanja. Nadam se da ce mi netko od vas pomoci da ispravim svoje navike a i vježbanje bi trebala prilagoditi svojoj kilaži (necete vjerovati ali malo mi je teško trcati Tongue).


Krupna
Back to Top
Rahxephon View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Listopad 2010
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 153
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Rahxephon Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Lipanj 2012 at 21:04
Pozdrav Krupna! :)

Nisam najbolja osoba da daje savjete, ali ovo zasigurno znam: gladovanje nije nacin da se rješavaš kilograma. Tako ceš si samo usporiti metabolizam pa tada pogotovo neceš topiti salo. Za pocetak napravi one fundamentalne promjene u prehrani kao što su izbacivanje svog pica osim vode, caja i kafe (bez ikakvih dodataka), slatkiša i svog junka generalno.

Sama ova promjena ce dovesti do toga da pocneš gubiti kilograme :)

Nakon toga, obroke podijeli na 5-7 manjih. Kad to središ, vjerujem da ce se javit još puno kandidata (koji su strucniji od mene :D) da dalje pomažu.

Sretno i piši nam kako napreduješ!
Back to Top
Krupna View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Cakovec
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Krupna Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Lipanj 2012 at 22:32
Današnji dan prošao loše:
07:00 - blendano voce (pola banane, pola jabuke, pola kruške, pola narance i malo borovnica)
11:30 - malo posnog sira + 1 dcl jogurta + pola krastavca + 1 šnita kruha (bijelog jer drugog nisam imala)
13:00 - 3-4 keksa (moto)
19:30 - peceno svinjsko meso (krto) + peceni krumpir + šnita kruha
19:30 - 1 dl coca cole
22:00 - 2 dl coca cole + 5 keksi (moto)
Od vježbanja - 1 sat hodanja.

Kao što se vidi iz mog opisa jelovnika, relativno malo pojedem (cak bi rekla i zdravo) do veceri ali onda kao da izgubim kontrolu.

Pomoc!!!
Krupna
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Lipanj 2012 at 22:51
1. ako ne možeš bez kruha pojedi neki sa cjelovitim žitaricama i to jednu šnitu
2. posnog sira moraš pojest minimalno 125 grama (1/4 pakovanja) u obroku cak i bolje da pojedeš 250 grama a izbaciš jogurt pa jogurt ubaciš negdje drugdje
3. keksi van meso unutra (koliko vidim pojela si samo jedan komad mesa cijeli dan što nikako nije dobro)
4. izmedju 13 i 19:30 mora biti još jedan obrok (onaj jogurt koji si izbacila iz užine npr)
5. coca cola van
6. nedostaje ti zdravih uh i proteina životinjskog podrijetla po meni (piletina filet puretina filet, možeš jesti šunke nemasne (ja jedem vindon deluxe npr)

jedan sad hodanja je dobra tjelovježba, bila bi bolja kad bi hodala malo brže jer tako jacaš srce i pojacavaš cirkulaciju te malo ubrzavaš metabolizam

eto toliko od mene, nadam se da nisam napao prejako, sve se ovo postepeno može, ja znam jer sam skinuo 45 kilograma (sa 132 na 87) sa slicnim promjenama u prehrani
Back to Top
BuciBoo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Rujan 2011
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 108
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote BuciBoo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Lipanj 2012 at 23:57
Pozdrav! Smile

Krupna, pa nije ni cudno što si gladna i izgubiš kontrolu navecer, kad vec u samom startu ne uneseš dovoljno kalorija - a baš tad, i oko treninga, tijelu treba najviše enrgije. 
Dakle, pojedi konkretan dorucak- uz taj vocni šejk pojedi kombinaciju kompleksnih ugljikohidrata i proteina (raženi kruh/zobene/integralna palacinka/... + posni sir/tuna/bjelanci/...)

Malo posnog sira, deci jogurta i komad mesa bi bili ok da se radi o unosu proteina u jednom obroku, a ne unosu kroz cijeli dan kao što je slucaj kod tebe. Pojacaj unos proteina! Trebaš ih imati u svakom obroku Wink

Gdje su ti zdrave masti?! Orašasti, maslinovo...?

Pola krastavca?! Pa šta je to?! Smile
Ako nešto možeš jesti do mile volje, onda je to povrce! Potrudi se da ga ubaciš u što više obroka - puno je vitamina/minerala i vlakana, a ima malo kalorija - pa di ceš bolje! Big smile Wink

Gazirana slatka pica, kekse i bijeli kruh izbaci iz svog jelovnika. Nije lako, ali s vremenom ceš jednostavno izgubiti želju za takvom vrstom hrane. 

Sretno! 

You are defined by the limitation you place on yourself!
Back to Top
Rahxephon View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Listopad 2010
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 153
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Rahxephon Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Lipanj 2012 at 08:27
Sve što su djevojke rekle + imaj na umu ovo: ne boj se kalorija niti unošenja više hrane, time, ponovo, usporavaš metabolizam.

Izracunaj si kolika ti je dnevna potreba za kalorijama  http://www.muscleandstrength.com/tools/bmr-and-daily-calorie-calculator.html i kada dobiješ broj (npr. 2000 kalorija dnevno) da bi mršala gledaj da svaki dan konzumiraš oko 300-500 manje od tog broja, dakle 1500 ili 1700 kalorija :)

Morat ceš prestati kupovati stvari kao što su kola i keksi i gotovo. Meni je to najefikasnije u sprecavanju sebe da ne jedem te stvari. Kad se desi da imam nešto slatko, zovnem decka da to pojede LOL
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Lipanj 2012 at 09:03
Originally posted by Rahxephon Rahxephon wrote:

Sve što su djevojke rekle



molit cu lijepo ja sam decko

samo naprijed krupna da možemo promijenit taj nick u buducnosti, uz tebe smo
Back to Top
Rahxephon View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Listopad 2010
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 153
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Rahxephon Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Lipanj 2012 at 10:36
Izvinjavam se Pinch koliko su se cure raspisale, ne vidiš se medju njima! *loš izgovor* Tongue
Back to Top
Krupna View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Cakovec
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Krupna Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Lipanj 2012 at 22:55
Stvarno ste me razveselili svojim savjetima. Nisam ocekivala takvu podršku s obzirom na svoje godine i kilograme.
Ali ja ni danas ne mogu reci da sam bila dobra - ali imam jedan dobar izgovor: danas sam bila na nekom izletu gdje sam (iz pristojnosti) morala jesti što su drugi pripremili.
Pa je tako dan poceo cini mi se OK: dorucak(07:00): omlet od 3 bjalanjaka i jednog jajeta (peceno na vrlo malo masti) + 1 šnita integralnog kruha
No dan se nije i nastavio tako dobro pa je slijedeci obrok bio oko 17:00: dvije šnite integralnog kruha + 125 g kuhana šunka (2% masnoce) + 0,5 l coca cole
- oko 20:00 sam opet navalila na slatko - nekoliko keksi.
Moram priznati da osim coca-cole danas nisam pila vodu - strašno!

Cijeli dan sam više-manje hodala pa na vecer više nisam imala snage ništa vježbati.
Tad sam procitala vaše odgovore i stvarno ste me oduševili Smile.




Krupna
Back to Top
BuciBoo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Rujan 2011
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 108
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote BuciBoo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Lipanj 2012 at 01:03
Krupna, pa ne smiješ imati 10 sati razmaka izmedju obroka! Shocked Trebaš imati 5-6 obroka svaka 2-3h! 
Kako si izdržala uopce?! Ja bih barem 3x umrla od gladi do tog drugog obroka LOL

Hajde, sad fino primjeni naše savjete i kreni u borbu s tim kilogramima - a ako negdje zapne, tu smo! Wink



You are defined by the limitation you place on yourself!
Back to Top
Krupna View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Cakovec
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Krupna Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Lipanj 2012 at 09:47
Pozdrav!
Ako ste mislili da sam odustala - onda me ne pozajete dovoljno. Samo sam napravila mali predah prije završnog napada. S obzirom da dans imam dovoljno vremena za sebe odlucila sam više-manje dan i posvetiti sebi.
07:00 - hladna mineralna voda (jer sam citala na netu da do potice probavu koja meni je problematicna)
07:30 - jutarnje hodanje + trcanje (s obzirom na moje kg nisam baš puno trcala ali na traci za trcanje imam razne pokazivace pa oni pokazuju da sam odradila 27 min vježbanja, 245 kal i predjenih 3 km)
08:30 - dorucak: na malo maslinova ulja propržila 1 mladi luk, malo zelene paprike, 6 g brokule, 4 g šunke sa 1% masnoce i na kraju prelila sa 2 bjelanjka + 1 jaje. Da nebi sve bilo tako savršeno dodala sam tone 2 dl coca cole. Srecom je zavjesa na vratima prema terasi popila pola te coca cole.
Nakon dorucka morala sam prati zavjesu zbog prolijane cole.
Nadam se da cu i dalje nastaviti u zdravom tonu.


Krupna
Back to Top
Rahxephon View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Listopad 2010
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 153
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Rahxephon Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Lipanj 2012 at 12:03
Samo naprijed, Krupna, bodrimo te!

Najbolje bi bilo kad ne bi uopce kupovala stvari poput kole i bilo kakvih slatkih napitaka :) ono što nemaš u frižideru, za tim neceš ni moci posegnuti u slabim trenucima!

Ja dnevno otvorim frižider oko 500 puta, ali kad se uvjerim da tu nema ništa osim piletine, posnog sira, kupusa, paprika i paradajiza, isto ga tako zatvorim. Thumbs Up 100%-funkcionirajuci metod!

Nastavi nam pisati!
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Lipanj 2012 at 13:02
Originally posted by Krupna Krupna wrote:

Današnji dan prošao loše:
07:00 - blendano voce (pola banane, pola jabuke, pola kruške, pola narance i malo borovnica)
11:30 - malo posnog sira + 1 dcl jogurta + pola krastavca + 1 šnita kruha (bijelog jer drugog nisam imala)
13:00 - 3-4 keksa (moto)
19:30 - peceno svinjsko meso (krto) + peceni krumpir + šnita kruha
19:30 - 1 dl coca cole
22:00 - 2 dl coca cole + 5 keksi (moto)
Od vježbanja - 1 sat hodanja.

Kao što se vidi iz mog opisa jelovnika, relativno malo pojedem (cak bi rekla i zdravo) do veceri ali onda kao da izgubim kontrolu.

Pomoc!!!


Krupna, najprije veliki pozdrav i dobrodošla HugKrenut cu odmah na ti, ja se nadam da nece smetati, svi smo ovdje nekako opušteni, mislim da je bolje tako, bar da negdje budemo opušteni Wink

Ja cu malo par dana u prošlost pa citirati ovaj tvoj post upravo radi ovog boldanog dolje. Cini mi se da ovdje imamo problem sa osnovama, i dok se to ne rješi teško je ici dalje. Ovdje niti jedan obrok ne valja Smile A zdravo...zapravo me zanima što je u ovom primjeru po tebi zdravo? Da krenemo otuda :) Voce, sir, krastavac, jogurt? Možda....ali onog što je najbolje medju ovime imaš najmanje Big smile Ova Cola koja se provlaci kroz sve postove......please, ne kupuj to, može? Ili ovako...ako si tip koji ne može odmah srezat sve navike, samo smanji doze na pocetku....pij jednu cašu dnevno, pa jednu svaka 2 dana, pa svaka 3....dok je skroz ne izbaciš. Na pocetku ju zamijeni mineralnom, mjehurici ce spasiti stvar :) I please..voda? Ok?

Ovaj tvoj opravdani izgovor da si morala jesti iz pristojnosti je samo tebi opravdan, znaš Wink Pusti pristojnost, ljudi koji te vole i cijene moraju znati prihvatit tvoje nove navike u želji da ostvariš svoje ciljeve. To ti govorim za ubuduce. Ti si možeš odrediti jedan dan di ceš se malo opustiti ali pod uvjetom da si ostale dane disciplinirana. A cak bi ja možda i ukinula taj jedan dan prvih par tjedana jer ce te to samo vuci prema nazad, još ima puno posla sa tim navikama. Možda samo bih ostavila 1-2 slobodna obroka, ne cijeli dan. Nauci se planirati i pripremati obroke unaprijed, to ce ti puno pomoci i neceš se naci pred dilemom što pojesti, a onda izabrati nešto sasvim krivo samo da što brže pojedeš.

Ovo hodanje ti nema nekog efekta ako cijeli dan petljaš po inzulinu - cola van, keksi van, i sve peceno takodjer (pogotovo peceni krumpir i to još sa svinjetinom - brutalna kombinacija za masne stanice, imale su feštu taj dan Big smile), a brdo zelenog povrca, kvalitetnih izvora proteina, zdravih masti i umjerene kolicine cjelovitih žitarica unutra.

Mislim da tu ima još puno, puno toga za popravit i bilo bi super da nam svaki dan pišeš kako bi to što prije sredili, odnosno vidjeli gdje griješiš i kako biš što brže pocela sa pravim navikama!

Možeš ostvarit što želiš bez problema, samo ne odustaj i puno uci Wink




"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Krupna View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Cakovec
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Krupna Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Lipanj 2012 at 22:07
Hvala na pomoci!
Znam da se tu puno toga mora promijeniti - pa i moji kg to govore. Znam da ne ide sve odjednom (ili mi se barem cini da ne mogu sve odjednom) ali ne odustajem.
Današnji meni:
08:00 šnita integralnog kruha + 3 šnite purece salame
09:00 zeleni caj bez dodataka
13:00 povrtna juha + komad pileceg kuhanog mesa + šnita kruha
15:00 kolac + coca cola (znam: krivo ali pokušavam smanjiti sa slatkim i colom)
18:00 povrtna juha
19:00 kokice
21:00 piletina sa roštilja + šnita kruha + zelena salata

Vježba:
10 km vožnja bicikla

Trebala bi unaprijed planirati jelovnik. Ali kako da planiram kad plan uvijek ostane nedovršeni zbog pitanja što da jedem kvalitetno za dorucak a da to nisu žitarice?


Krupna
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Lipanj 2012 at 22:23
Jaja, meso, sir, bilo, povrce što, dorucak nije ništa drugciji od bilo kojeg drugog obroka u biti.
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
SMAJLICA View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Rujan 2010
Status: Offline
Points: 291
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote SMAJLICA Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Lipanj 2012 at 10:33
Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

Jaja, meso, sir, bilo, povrce što, dorucak nije ništa drugciji od bilo kojeg drugog obroka u biti.



Love this! Samo ih slušaj i sredit ceš linijicu samo tako, believe me. Opskrbi samu sebe petljom, voljom i nauci svoj organizam da radi za tebe i tvoje potrebe (as my Gym girl said to me once) Sretno!!!
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.