New Posts New Posts RSS Feed - Kreatin doziranje?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Kreatin doziranje?

 Post Reply Post Reply
Author
Strela View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Rujan 2007
Location: Yugoslavia
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Strela Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Kreatin doziranje?
    Posted: 14 Rujan 2007 at 07:12
Moze neko samo na brzaka da mi pomogne sa ovim?

Visok sam š95 imam 70 kg.Poceo sam da treniram pre 3 dana.Hteo sam da probam sa kreatinom malo.Zanimame dal mora da se uzima ova "loading" faza? jel mogu naprimer da uzimam 5g pre treninga i 5g posle? ili neki drugi nacin? ....cuo sam isto da se mora piti dosta vode kad se uzima kreatin dal je to istina?
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Rujan 2007 at 13:19
Originally posted by Strela Strela wrote:

Moze neko samo na brzaka da mi pomogne sa ovim?

Visok sam š95 imam 70 kg.Poceo sam da treniram pre 3 dana.Hteo sam da probam sa kreatinom malo.Zanimame dal mora da se uzima ova "loading" faza? jel mogu naprimer da uzimam 5g pre treninga i 5g posle? ili neki drugi nacin? ....cuo sam isto da se mora piti dosta vode kad se uzima kreatin dal je to istina?


Poceo si sa treniranjem prije 3 dana i vec zelis isprobati kreatin?

Mislim kreatin nije nista posebno, niti stetno, samo se treba paziti na doziranje.

Ako si pocetnik, kreni prvo kojih mjesec - dva bez ikakvih dodataka prehrani jer kreatin i takvi preparati se uzimaju kad si dosao do nekakvog svog prirodnog maksimuma.

O doziranju sve tu pise:

https://www.fitness.com.hr/prehrana/dodaci-prehrani/Kreatin.a spx

Imas i ovdje nesto:

https://www.fitness.com.hr/forum/forum_posts.asp?TID=99&P N=4




Back to Top
D.R. View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 49
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote D.R. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Rujan 2007 at 10:12
 Svakako da je kreatin jedan od najpoznatijih i najpriznatijih suplemenata danasnjice, pogotovo monohidrat jer na njemu su radjena mnoga ispitivanja, i jedini je za kojega farmaceutika moze garantirati.

Posto treniras tek malo vremena, preporucljivo je uzimati protein, a sa kreatinom jos mozes pricekati, barem nekih 4,5 mjeseci.
Tijelo ce ti se kroz to vrijeme uciti na nove podrazaje i nema potrebe ga i kreatinom forsirati. Kasnije je ok.

Uzivaj u treninigu, i slobodno uzmi samo protein, malo glukoze i neku multi-vit kombinaciju.

Sportski pozdrav
Kvaliteta je dostigla svoj najpotpuniji oblik: pro.nutrition
Back to Top
krijesnica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Rujan 2007
Status: Offline
Points: 19
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote krijesnica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Listopad 2007 at 14:02
 A ja sam cula da je taj kreatin opasan, da ti se ruke tresu, mislim - kod redovitog uzimanja. Je li to tocno? 
Life is like a box of chocolate. U never know what U R gonna get.
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Listopad 2007 at 15:00
Originally posted by krijesnica krijesnica wrote:

 A ja sam cula da je taj kreatin opasan, da ti se ruke tresu, mislim - kod redovitog uzimanja. Je li to tocno? 


To je ono rekla-kazala

Tko god je dobro upoznat sa tim proizvodom - za njega ne moze biti opasan.
  

Edited by Mr G.
Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Prosinac 2007 at 22:43
Originally posted by krijesnica krijesnica wrote:

 A ja sam cula da je taj kreatin opasan, da ti se ruke tresu, mislim - kod redovitog uzimanja. Je li to tocno? 


Joj moram se na ovo nasmijat.
Mozda Bog zeli da upoznas mnogo pogresnih osoba prije nego sto upoznas pravu i na tome ces mu, kad se to bude dogodilo, biti zahvalan.
Back to Top
laac View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 27 Kolovoz 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 25
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote laac Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Prosinac 2007 at 21:10
nisam htjeo otvarat novu temu pa cu ovdje postavit pitanje.

eo ovako zanima me jel je korisnije koristit Creatin  s Whey  proteinom
ilii to uopce nema nikakve veze... i jel ima svrhe koristit Creatin mjesec dana tj. treba li se on koristit na duze periode ?
the mystery of life isn't problem to solve but reality to experience.
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Prosinac 2007 at 00:49
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.