New Posts New Posts RSS Feed - Kralježnica
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Kralježnica

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
anelis View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 30 Listopad 2008
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote anelis Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Kralježnica
    Posted: 30 Listopad 2008 at 12:33
 imam problema s kralježnicom (kifoza, lordoza  i suženje L5) a vec 2 godine se bavim pilatesom. htjela bih ici u teretanu ali sam cula da to nije dobro za  moje probleme. dali je to istina i što mi je ciniti?
Back to Top
fitnessHr View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Ožujak 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 238
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fitnessHr Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Studeni 2008 at 16:39
 To sigurno nije istina, a najbolje ti je za savjet pitati lijecnika ortopeda ili fizijatra, i s tim savjetom potraziti dobrog trenera koji ce ti po tome sloziti program i nadzirati te tijekom treninga.
www.fitness-trening.com
Back to Top
Vein View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Kolovoz 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 94
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vein Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Studeni 2008 at 22:52
  Plivanje, nema ništa bolje od toga govorim iz vlastitog iskustva.
A što se teretane tice savjetuj se kao što je kolega gore naveo.
E jel moš malo objasnit  svoj problem nekoužim se baš u te latinske izraze
Back to Top
anelis View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 30 Listopad 2008
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote anelis Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Studeni 2008 at 14:27

Originally posted by Vein Vein wrote:

  Plivanje, nema ni±ta bolje od toga govorim iz vlastitog iskustva.
A ±to se teretane tice savjetuj se kao ±to je kolega gore naveo.
E jel mo± malo objasnit  svoj problem nekouµim se ba± u te latinske izraze
 

kifoza - iskrevljena kralježnica u gornjem dijelu - kod lopatica (grba)

lordoza - iskrivljena kralježnica u donjem dijelu (udubljenje)

tako da mi leđa izgledaju kao slovo S

Back to Top
jedna_luda View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Travanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jedna_luda Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Travanj 2009 at 19:11
 ja imam skoliozu i moram nositi aparat...pomaže mi plivanje ljeti i rađenje određenih vježbi kod kuce koje mi je pokazao fizioterapeut....
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Travanj 2009 at 22:16
da.. definitvno postoje određene vježbe u teretani koje ti mogu pomoci, kao i one koje ti mogu odmoci!

imam isto kifozu i lordozu pa znam ;)
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Travanj 2009 at 22:40
  Tocno...zavisi dosta i ako pravilno ili nepravilno izvodiš vježbe...
Back to Top
fitnessHr View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Ožujak 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 238
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fitnessHr Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Travanj 2009 at 15:01
 Uvijek kad netko kaže da ima problem s kralježnicom manje više svi mu savjetuju plivanje. To je u pravilu dobar savjet, ali osobno ne poznam niti jednu osobu osim aktivnih plivaca koji idu redovito (2-3 puta tjedno) na plivanje. Razlog tome je što ili nemaju bazen u blizini ili su slobodni termini na bazenima uglavnom ujutro od 6-8 sati. I onda ti ljudi dobiju dojam da ako odu š mjesecno na bazen da ce to rijesiti njihov problem. Zato ako nemate mogucnosti redovito plivati radije  se posavjetujte sa fizioterapeutom ili trenerom koji ce vam dati hrpu dobrih vjezbi s kojima cete popraviti svoje stanje, a koje mozete izvoditi doma ili u teretani.
www.fitness-trening.com
Back to Top
Marta =) View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Srpanj 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Marta =) Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Srpanj 2009 at 22:53
 pozz ljudi...iman skoliozu...pošto nie velika tila bi kralježnicu šta prie ispravit..iden u bolnicu na neke vježbe..al sad preko ljeta toga više nema..pa onda nezz ocu plivat ocu ic u teretanu...heelp..
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Srpanj 2009 at 19:40
ako je samo do skolioze.. onda plivaj.. ali nemopj ni teretanu izbjegavati samo zbog skolioze
Back to Top
nata View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Ožujak 2009
Status: Offline
Points: 14
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote nata Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Srpanj 2009 at 20:40
ja nemam urođenih problema, ali nakon saobracajke, citaj prije 4 tjedna totalno sam u komi sa desnom stranom ....vrat, kralježnica, gornji dio, ruke, zglobovi, sad cekam fizikalnu da mi pomognu, bila na moru, sunce moram izbjegavati, plivanje nije pomoglo jer imam strah da negdje ne zapnem...a ak mi fizikalci ne pomognu zvat cu vas sve u pomoc
Back to Top
Naidalicious View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 17 Kolovoz 2009
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Naidalicious Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Kolovoz 2009 at 11:47
Mene interesuje nesto vezano konkretno za donji dio ledja. Naime, kad radim trbushne na kosoj klupi, nakon druge serije osjetim bol u donjem dijelu ledja koju svaki put zanemarim. Trebam li mijenjati vjezbu?
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Kolovoz 2009 at 12:07
Originally posted by Naidalicious Naidalicious wrote:

Mene interesuje nesto vezano konkretno za donji dio ledja. Naime, kad radim trbushne na kosoj klupi, nakon druge serije osjetim bol u donjem dijelu ledja koju svaki put zanemarim. Trebam li mijenjati vjezbu?


Definitivno mjenjati tu vjezbu! Pogotovo ako imas viska kilograma.

I uhvati se kardia i ancrobnog treninga pa ako ces stvarno imati potrebu za trbusnima ubaci koju vjezbu - video pojedinih vidi ovdje.
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Kolovoz 2009 at 12:10
Originally posted by Naidalicious Naidalicious wrote:

Mene interesuje nesto vezano konkretno za donji dio ledja. Naime, kad radim trbushne na kosoj klupi, nakon druge serije osjetim bol u donjem dijelu ledja koju svaki put zanemarim. Trebam li mijenjati vjezbu?

Radiš li gornje trbušne, kose ili donje na kosoj klupi? Pod kolikim je kutem nagnuta kosa klupa? Imaš li tih problema dok izvodiš ostale vježbe za leđa i noge? Zagriješ li se dovoljno, tj izvodiš li ih na kraju ili pocetku vježbanja?

Može se raditi o sljedecem:
- ili imaš slab donji dio leđa pa pri svakom dodatnom opterecenju taj dio nije u stanju podnijeti opterecenje pa se javlja bol
- ili izvodiš trbušne na pocetku vježbanja kada nisi dovoljno zagrijan
- ili jednostavno pogrešno izvodiš vježbu što bi moglo dovesti do toga da se forsiraju neprirodni položaji za donji dio kralježnice i leđa
 

Edited by ThornOfFaith
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Kolovoz 2009 at 20:55
Znam ja u cemu je problem, klasicni trbušni su loši za leđa.
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Kolovoz 2009 at 21:18
Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

Znam ja u cemu je problem, klasicni trbušni su loši za leđa.

Zna i milan tarot
Al ozbiljno, ako se pravilno izvode mogu samo pomoc.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.