New Posts New Posts RSS Feed - Koljeno
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Koljeno

 Post Reply Post Reply Page  <123>
Author
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Listopad 2013 at 20:29
elastijoint, osteobiflex, glucosamine sulfate, renathro... ne ynam sto sve ne... ali nis ne djeluje... bacanje para..
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
zeusko87 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Rujan 2013
Location: sisak
Status: Offline
Points: 406
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zeusko87 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Listopad 2013 at 20:55
Originally posted by davor23 davor23 wrote:

elastijoint, osteobiflex, glucosamine sulfate, renathro... ne ynam sto sve ne... ali nis ne djeluje... bacanje para..


a koja ti je dijagnoza? mislio sam da možda taj glukozamin meni može biti od pomoci buduci da imam problema sa patelom (cašicom).

meni je cini se trkacko koljeno i omekšanje tj nestabilnost patele (hondromalacija patele). magnetna je pokazala da je sve u redu sa ligamentima i meniskusom ali vec godinu dana imam zatezanja i bolove u koljenima pa mi je fizijatrica savjetovala ponovan odlazak ortopedu. steznik mi dosta ucvrsti koljeno i lakše mi je hodat, trcat se još ne usudim ni pokušati a evo prošlo je više od 11 mjeseci od pojave tih zatezanja i bolova. bez steznika je puno gore.
Never give up
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Listopad 2013 at 15:14
Moras obavezno raditi rehab vjezbe za koljeno !

Mene je to spasilo !
 
Back to Top
zeusko87 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Rujan 2013
Location: sisak
Status: Offline
Points: 406
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zeusko87 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Listopad 2013 at 15:24
radim svakakve vježbe vec godinu dana me bole oba koljena i nosim ortoze, ali kao da je nešto kronicno u pitanju. zadnja 3 mjeseca sam vozio bicikl svaki drugi dan po 40 km i plivao sam (slobodnim stilom jer kad plivam prsno boli me) jer je to kao najbolje za jacanje kvadricepsa i oporavak. sad kad je zahladilo nabavio sam sobni bicikl i pokušavam puno hodati. radim one programe s interneta za jacanje kvadricepsa, pokušao sam i cucnjeve i iskorake bez opterecenja ali ne spuštam se do kraja jer ni ne mogu. sjednem na stolicu pa dižem noge i naprežem kvadricepse, istežem se, koristio sam razne gelove, kreme, ibuprofene ali ta zategnutost i nestabilnost koljena je ostala. magnetna rezonanca nije pokazala nikakva oštecenja meniskusa ili ligamenata. zadnja dijagnoza kod fizijatra kad sam bio ej nestabilna i omekšana hrskavica i tzv. trkacko koljeno.

da te pitam još je li bolje nositi ove stezniek ili da pokušam bez njih. oni mi puno olakšaju kretanje i podupiru koljeno pa je manje nestabilno i zategnuto

i možeš li mi preporuciti neki suplement koji je najbolji za hrskavicu ili neki koji je tebi pomogao. cijena nije bitna, samo želim da pokušam to riješit nekako.


Edited by zeusko87 - 17 Listopad 2013 at 15:27
Never give up
Back to Top
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Listopad 2013 at 15:43
Ja ti takve stvari ne mogu reci, jer ja nisam tvoj doktor, niti sam fizijatar po struci. Radi ono sto ti je fizijatar rekao da radis.
Ja ti iz licnog iskustva mogu reci sljedece:
 
- trcanje izbaci, ne pomisljaj
- izbjegavaj hodanje nizbrdo, pogotovo pod velikim nagibom
- cucnjeve izbjegavaj, dobro su veliko opterecenja za koljena
- ne drzi noge prekrstene kad sjedis, jer to neprirodno zateze ne samo koljena, nego i kukove i nezdravo je za lumbalni dio ledja
 
meni je pomoglo ovo:
 
Pio sam glukozamin, hondroitin, MSM u jednom, ne sjecam se vise kako se preparat zove, i riblje ulje (2-4 g dnevno). Sada mi je puno bolje, nekad osjetim lagani bol, al radim sve bez ikakvih problema, a trcanje sam iz svog zivota izbacio.
Cuvaj se, pozz
 
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Listopad 2013 at 15:57
Za stabilizaciju koljena treba jacati zadnju ložu a ne kvadriceps kao što to nažalost uvijek krivo preporucuju fokus na kvadricepsu. Biceps femoris se "omotova "lateralno oko koljena sto uvelike doprinosi stabilnosti
Back to Top
zeusko87 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Rujan 2013
Location: sisak
Status: Offline
Points: 406
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zeusko87 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Sijecanj 2014 at 11:25
Originally posted by davor23 davor23 wrote:

Meni vise nis ne pomaze.. sljedece ce bit hijaluronske injekcije u koljeno..


poz, jesi li probao te hijaluronske injekcije u koljeno za  hrskavicu. jel pomoglo imalo?
Never give up
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Sijecanj 2014 at 15:03
Jos nisam.. kako sam pao na tezini, osjecam manje bolove.. ali kompletno izbaceni cucnjevi..
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
treger View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 30 Svibanj 2013
Status: Offline
Points: 117
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote treger Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Ožujak 2014 at 11:37
samo jedno pitanje. jel istina da traka šteti koljenima? ja uvijek brzo hodam, pa jel da se prebacim na bajs ili nešto drugo?
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Ožujak 2014 at 11:48
koljenima koliko ja znam šteti čvrsta neelastiččna podloga, ako je traka koja nije kao da hodaš po betonu onda ne šteti, najbolje podloga je zemlja al ne ona u sahari XD
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Ožujak 2014 at 12:06
Ma bilo kakvo trcanje steti koljenima :/ kod bicikle nema udara..
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
treger View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 30 Svibanj 2013
Status: Offline
Points: 117
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote treger Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Ožujak 2014 at 12:23
a onda ispada da je bavljenje bilo kojim sportom štetno. 
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Ožujak 2014 at 12:28
Pa moze se slobodno reci da svaki sport ostavlja neke posljedice.. jer tijelo je potrosni materijal..  
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
treger View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 30 Svibanj 2013
Status: Offline
Points: 117
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote treger Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Ožujak 2014 at 03:35
cucanj unistava koljena? pa kolko ja znam, cucanj pomaze pri njihovom zdravlju.
Back to Top
Maratonac View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Maratonac Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Ožujak 2014 at 18:31
Ne postoji ikakav dokaz da trcanje po traci/cesti/asfaltu steti koljenima. Postoje urbane price da trcanje po tvrdoj podlozi steti koljenima.
Da, istina je da ce 90% trkaca osjecati bolove u nozi/kicmi/gdjegod nakon trcanja po tvrdoj podlozi. No to ima veze s time da 90% ljudi ne zna trcati. S obzirom da im se udarci ne amortiziraju, vec se prenasaju na kosti i zglobove, naravno da ce ih boliti nakon tvrdih podloga.
Sad bi netko mogao reci da je trcanje najstarija i najprirodnija aktivnost i da sta se sad tu ima filozofirati oko toga. No cinjenica je da se covjek evolucijski poceo prilagodjavati sjedenju i hodanju onoga dana kad je izgubio potrebu da svakodnevno lovi hranu. A to je bilo jako davno. :) Stoga, ako zelis trcati, uzmi trenera :)

Edited by Maratonac - 20 Ožujak 2014 at 18:34
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Ožujak 2014 at 06:42
Originally posted by Maratonac Maratonac wrote:

Ne postoji ikakav dokaz da trcanje po traci/cesti/asfaltu steti koljenima. Postoje urbane price da trcanje po tvrdoj podlozi steti koljenima.
Da, istina je da ce 90% trkaca osjecati bolove u nozi/kicmi/gdjegod nakon trcanja po tvrdoj podlozi. No to ima veze s time da 90% ljudi ne zna trcati. S obzirom da im se udarci ne amortiziraju, vec se prenasaju na kosti i zglobove, naravno da ce ih boliti nakon tvrdih podloga.
Sad bi netko mogao reci da je trcanje najstarija i najprirodnija aktivnost i da sta se sad tu ima filozofirati oko toga. No cinjenica je da se covjek evolucijski poceo prilagodjavati sjedenju i hodanju onoga dana kad je izgubio potrebu da svakodnevno lovi hranu. A to je bilo jako davno. :) Stoga, ako zelis trcati, uzmi trenera :)

Odlično napisano!  a gdje je prije postojao asfalt =)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.