New Posts New Posts RSS Feed - koje proteine izabrati
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

koje proteine izabrati

 Post Reply Post Reply Page  <1 4567>
Author
Fresh View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Rujan 2008
Status: Offline
Points: 148
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Fresh Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Listopad 2008 at 22:00
Ne bih se složio, mislim da su nepophodni i vitamini+minerali, a nisu na odmet ni masne kiseline.. 
Back to Top
Vein View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Kolovoz 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 94
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vein Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Listopad 2008 at 22:52
Originally posted by Fresh Fresh wrote:

Ne bih se složio, mislim da su nepophodni i vitamini+minerali, a nisu na odmet ni masne kiseline.. 

To se podrazumjeva
Back to Top
Fresh View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Rujan 2008
Status: Offline
Points: 148
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Fresh Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Listopad 2008 at 10:24
Neki prosjek koji se može izvuci iz literatura zdrave prehrane kaže da ljudi koji se umjereno bave sportom bi trebali uzimati oko š.3 do š.6 grama proteina po kilogramu tjelesne mase. Kolko vi uzimate??
Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Listopad 2008 at 10:58
Originally posted by Fresh Fresh wrote:

Neki prosjek koji se može izvuci iz literatura zdrave prehrane kaže da ljudi koji se umjereno bave sportom bi trebali uzimati oko š.3 do š.6 grama proteina po kilogramu tjelesne mase. Kolko vi uzimate??

Nisam jedan od onih koji su opcinjeni i opsjednuti brojkama, i sve u svome životu gledaju kroz brojke pa tako i prahranu, vec se uvijek vodim cinjenicom da u svakom obroku ima dovoljna kolicina proteina. To naravno ne znaci da ne znam okvirno kolika je kolicina u pitanju, ali da racunam svaki gram koji unesem u sebe, no way - mislim da bih vec odavno prestao i u najboljem slucaju zaradio neku lakšu psihicku smetnju.

Otkako su otišle suvišne kg (uz još uvijek nekoliko sitnih koje planiram skinuti) unosio više ili manje P uvijek se nekako vrtim oko svog setpointa. Ali nikad ne idem ispod 2g/kg tjelesne težine.
You can have it all, if you want it badly enough!
Back to Top
Fresh View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Rujan 2008
Status: Offline
Points: 148
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Fresh Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Listopad 2008 at 11:15
Ja pokušavam da ne uzmem manje od š00 grama proteina dnevno, ostatak prehrane ispunjavam ugljikohidratima, opcenito pokušavam da budu što nižeg GI, izuzev nakon treninga kada treba dignut inzulin, onda si dopustim i neke UH višeg GI.
A kolko si visok/težak?? I da li se iskljucivo baviš vježbama u teretani i kolko tjedno treniraš ?


Edited by Fresh
Back to Top
Vein View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Kolovoz 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 94
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vein Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Listopad 2008 at 11:31
  Ja uzimam š.8-2g/kg proteina, malo UH i puno vitamina/minerala/vode
 

Edited by Vein
Back to Top
jedna_mala View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 16 Ožujak 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 517
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jedna_mala Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Listopad 2008 at 11:53

Originally posted by Hammerstrength Hammerstrength wrote:


Otkako su oti±le suvi±ne kg (uz jo± uvijek nekoliko sitnih koje planiram skinuti)
 

koliko si kg skinuo i u kojem vremenu? bio si na dijeti punjnje-pražnjenje ili?

Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Listopad 2008 at 12:25
Originally posted by jedna_mala jedna_mala wrote:

Originally posted by Hammerstrength Hammerstrength wrote:


Otkako su oti±le suvi±ne kg (uz jo± uvijek nekoliko sitnih koje planiram skinuti)
 

koliko si kg skinuo i u kojem vremenu? bio si na dijeti punjnje-pražnjenje ili?


"Dijeta" je bila: sređena prehrana i povecana fizicka aktivnost. Punjenje/pražnjenje sam probao, ali nije bilo efekta. Bilo je razlicitih kombinacija, svih mogucih varijacija. 20kg u š0mj, s tim da nema viška kože i strije su se povukle, nisu toliko izražene.

još jedna stvar. Od svih silnih preporuka i literature, shvatio sam u cemu je poanta - iako sam endo, bolje reagiram na UH+P i to mijenja stvari drasticno.
Obožavam ovaj smajlic

Originally posted by Fresh<br>A kolko si visok/težak?? I da li se iskljucivo baviš vježbama u teretani i kolko tjedno treniraš ?<br>[/QUOTE Fresh
A kolko si visok/težak?? I da li se iskljucivo baviš vježbama u teretani i kolko tjedno treniraš ?
[/QUOTE wrote:



š83, 89.
Recimo da je samo teretana, no van teretane, to su vožnje bicikla, brzo hodanje, svakodnevne vecernj

š83, 89.
Recimo da je samo teretana, no van teretane, to su vožnje bicikla, brzo hodanje, svakodnevne vecernje šetnje i sl. što smatram jako dobrim sagorjevacima tokom hladnijih dana.

A što se tice kolicine treninga: što manje, to bolje. Još kada krenu predavanja, ovo ce pravilo postati zlatno, ne samo zbog predavanja, vec i zbog toga što pokušavam odraditi što je moguce više toga u jednom treningu - zadnjih tjedana to su 3, max 4 treninga tjedno.
I da, nije masa u pitanju ako radim "samo" 3 x tjedno
You can have it all, if you want it badly enough!
Back to Top
jedna_mala View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 16 Ožujak 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 517
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jedna_mala Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Listopad 2008 at 13:52

Originally posted by Hammerstrength Hammerstrength wrote:

"Dijeta" je bila: sređena prehrana i povecana fizicka aktivnost. Punjenje/praµnjenje sam probao, ali nije bilo efekta. Bilo je razlicitih kombinacija, svih mogucih varijacija. 20kg u š0mj, s tim da nema vi±ka koµe i strije su se povukle, nisu toliko izraµene.
  

20 kg??? kaj si onda bio ko slonic-tonic? 

btw - po ovoj slici nikad ne bih rekla..

Originally posted by Hammerstrength Hammerstrength wrote:


jo± jedna stvar. Od svih silnih preporuka i literature, shvatio sam u cemu je poanta - iako sam endo, bolje reagiram na UH+P i to mijenja stvari drasticno.
  

kaj sve postoji osim enda? i koje su karakteristike svakoga?

Originally posted by Hammerstrength Hammerstrength wrote:

Oboµavam ovaj smajlic

 

   

Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Listopad 2008 at 14:15
Originally posted by jedna_mala jedna_mala wrote:

20 kg??? kaj si onda bio ko slonic-tonic? 

btw - po ovoj slici nikad ne bih rekla..

 

Da, da, veeeliki slonic - tonic iako bih ja prije rekao medo


Originally posted by jedna_mala jedna_mala wrote:

kaj sve postoji osim enda? i koje su karakteristike svakoga?
  

Mezo, i ekto. mala ovo bi trebala znati, to su osnove searchaj po netu, mislim to su samo grube podjele tjelesne konstitucije.

Originally posted by jedna_mala jedna_mala wrote:

Originally posted by Hammerstrength Hammerstrength wrote:

Oboµavam ovaj smajlic

 

   


Najjaci je na cijelom forumu, tocno zamisliš osobu kako napravi takvo lice dok ga stavlja uz poruku
 

Edited by Hammerstrength
You can have it all, if you want it badly enough!
Back to Top
tent View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Listopad 2008
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tent Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Listopad 2008 at 13:17
  ok nasao sam program:
PON-quadriceps,zadnja loza,listovi trapez
SRI-prsa,ramena,triceps
PET-leđa,biceps

pitanja:
š.jer vrijedi trenirat bez suplemenata jer bas i nisam pri parama(idem u skolu jos...)?
2.posto sam vec skinuo jako puno kila do sada(sa š5 god imo sam 96 kg,sada imam 78kg i jos namjeravam skinuti na 74 kg,visina š80 cm)bojim se onog viska koze sto zna ostati...kakva su vasa iskustva...jer ostalo i vama il ste neke kreme koristili il....???
3.uz ovaj program fali mi trbuh nije napisan uopce..koji dan da njega stavim?

HVALA UNAPRIJED
Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Listopad 2008 at 14:22
Originally posted by tent tent wrote:

 
pitanja:
š.jer vrijedi trenirat bez suplemenata jer bas i nisam pri parama(idem u skolu jos...)?

Da. Suplementi nisu osnova, samo su dodatak/zamjena.

Originally posted by tent tent wrote:

  2.posto sam vec skinuo jako puno kila do sada(sa š5 god imo sam 96 kg,sada imam 78kg i jos namjeravam skinuti na 74 kg,visina š80 cm)bojim se onog viska koze sto zna ostati...kakva su vasa iskustva...jer ostalo i vama il ste neke kreme koristili il....???

Višak se stvara ako prebrzo izgubiš kilažu i tijelo, tocnije koža se ne stigne u tom periodu priviknuti na novonastalo stanje.

Originally posted by tent tent wrote:

  3.uz ovaj program fali mi trbuh nije napisan uopce..koji dan da njega stavim?

Trbuh radi kad god hoceš, koji god dan. Iako ga najviše pogađaš izvodeci teške vježbe (osnovne) tipa cucanj, mrtvo dizanje, dipsevi, zgibovi, veslanja, potisci itd.
You can have it all, if you want it badly enough!
Back to Top
tent View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Listopad 2008
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tent Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Listopad 2008 at 21:17
  e fala puno

Back to Top
Vein View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Kolovoz 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 94
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vein Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Listopad 2008 at 21:39
  Jel ima u Osijeku isoš00
Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Listopad 2008 at 22:00
Originally posted by Vein Vein wrote:

  Jel ima u Osijeku isoš00

U trgovinama, ne.
You can have it all, if you want it badly enough!
Back to Top
Fresh View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Rujan 2008
Status: Offline
Points: 148
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Fresh Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Listopad 2008 at 10:12
Nutrabolics isobolic- najbolji i najskuplji protein, al ga nažalost nema u Hrvatsoj za kupit!
Ja sam godinu dana koristio isoš00, a sad vec tjedan dana isobolic i moram reci da je i okus, a i sastav isobolica dosta bolji. što se tice sastava kod isoš00-a je upravo ono što bi mu trebala biti najveca vrlina, a to je brzina apsorpcije ujedno i najveca mana jer je iskoristiv samo u sat vremena nakon treninga..
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 4567>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.