New Posts New Posts RSS Feed - Kettlebell fitness
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Kettlebell fitness

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
Snaga.hr View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Rujan 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 43
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Snaga.hr Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Kettlebell fitness
    Posted: 06 Listopad 2011 at 12:42
Bok!
 
Vidim da se na forumu ne piše o kettlebell fitness-u, pa evo možemo poceti :)
Prije rasprave i pitanja je najbolje odraditi prvi trening, ako ima zainteresiranih javite se
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Listopad 2011 at 15:58
Snaga, radije prvo objasni što je kettlebell fitness.

Poziv na trening i slicno nema smisla dok ekipa ne shvati i dok im se ne objasni što je to.. Wink
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Listopad 2011 at 18:42
Kako se ono kaže, Iz neba pa u rebra? :)
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
Zvonimir Brle View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Svibanj 2011
Location: Sunja
Status: Offline
Points: 1018
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zvonimir Brle Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Listopad 2011 at 19:12
Ja se bavim kb fitnessom !
Back to Top
Snaga.hr View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Rujan 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 43
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Snaga.hr Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Listopad 2011 at 08:55

Ok :)

Mislio sam da je jasno iz naziva sto je to kettlebell fitness :)
 
dakle kettlebell fitness je fitness samo se gotovo sve vježbe rade s kettlebellom :)
 
Osim RKC nacina vježbanja, postoji jos nekoliko nacina fitnessa, najrašireniji je WKC Fitness gdje piramidalno idete od najlakše do najteže girje, i sve vježbe se rade s jednm girjom (i cure i decki).
 
Ja više volim fitness program koji ima dosta slicnosti sa sportom, dakle rade se vježbe i sa dvije girje (clean, jerk, long cycle) u vrlo visokom intenzitetu u trajanju od š-3 minute, sa što kracom pauzom.
Takav oblik fitnessa se ljudima jako sviđa jer u kratkom vremenu gube poprilican broj kalorija :)
 
 
 
Back to Top
Zvonimir Brle View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Svibanj 2011
Location: Sunja
Status: Offline
Points: 1018
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zvonimir Brle Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Listopad 2011 at 10:30
osobno radim sa girjom od š6 kg, ali za tjedan dana budem uzeo i od 20 kg
radim : swing, tursko i military press ( kad ne mogu napraviti do kraja radim jerk ), clean and press još ne radim, ali budem !
Back to Top
Snaga.hr View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Rujan 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 43
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Snaga.hr Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Listopad 2011 at 13:18
super, radiš ih na broj ponavljanja ili na minute?
Back to Top
Zvonimir Brle View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Svibanj 2011
Location: Sunja
Status: Offline
Points: 1018
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zvonimir Brle Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Listopad 2011 at 21:01
na ponavljanje došao sam sada do Swing 20 sec x 3 (š6kg), swing 20x3 ( 20kg), m.press 8x5 (š6 kg), m.press 5x3, tursko 4x2 (š6kg), 2x2 (20 kg) i plankanje šxšxš ( znaci svaku stranu )
Inace bih htio poboljšati tehniku izvođenja, do ljeta mi je cilj izvoditi vjetrenjacu kak spada ( nisam baš spretan u tome )

Back to Top
Snaga.hr View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Rujan 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 43
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Snaga.hr Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Studeni 2011 at 21:12
Super! Samo naprijed!
Back to Top
Zvonimir Brle View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Svibanj 2011
Location: Sunja
Status: Offline
Points: 1018
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zvonimir Brle Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Studeni 2011 at 22:11
Pitance jedno dali mi možete dati par vježbi baš za core , osim swinga !
Mislim naravno na trbušne mišice Smile
Back to Top
jetra View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Travanj 2012
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jetra Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Travanj 2012 at 13:55
Postoji 4rostruki DVD od Steve Cotter-a. Jedan od 4 dijela posvecen je core-u. Ukoliko želiš, možeš skinit sva 4, "extreme kettlebells", na demonoidu.

Slican materijal od par drugih instruktora možeš nac i na stranici http://www.shihan.com/home.php
Back to Top
jetra View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Travanj 2012
Status: Offline
Points: 5
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jetra Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Travanj 2012 at 14:00
P.S. Ja sam oduševljen girjama. Odlaske u teretanu zamijenio sam odlascima na boks 3 puta tjedno a ostale dane girje i vježbe s vlastitim tijelom u trajanju od 40ak minuta. Iako ne želim sijati sjeme rata izmedju ljub itelja girji i teretane, ja nisam svoju odluku požalio ni na sekundu, em zbog forsiranja trenera na boksu do granica na koje se malo tko može natjerati u teretani, em zbog toga što sam s girjom od 16 kila miran jedan poduži period a platio sam je kao jedan mjesec teretane, i na kraju... na boksu se vidi napredak i u snazi, i u kondiciji, tehnici udaranja, refleksima... i definiciji tijela
Back to Top
Zvonimir Brle View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Svibanj 2011
Location: Sunja
Status: Offline
Points: 1018
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zvonimir Brle Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Travanj 2012 at 22:31
Evo ja sam nabavio girje od 16 i 20 kg i namjeravam uzeti i onu od 24 kg.
Od mršavog "momka" nisam ni sad nešta extra kak bi ljudi rekli , ali ogroman pomak se vidi.
Naravno ja sam poceo od nule bez znanja o prehrani i treningu pa ucim na svojim greškama
Back to Top
Igor View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 309
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Igor Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Travanj 2012 at 22:37
Treniraj teško i bez puno volumena,i naravno cardio,clean&jerk pravi i od ektomorfa mutanta :)
Back to Top
Zvonimir Brle View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Svibanj 2011
Location: Sunja
Status: Offline
Points: 1018
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zvonimir Brle Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Travanj 2012 at 09:08
Nisam baš dobar u cleanu, jer ucim sam to nemam trenera u blizini , a bio sam par puta sprijecen da odem na seminar u Zg. Ali iduce godine budem "baja" na moru Cool
Back to Top
Igor View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 309
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Igor Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Travanj 2012 at 11:47

Originally posted by Zvonimir Brle Zvonimir Brle wrote:

Nisam baš dobar u cleanu, jer ucim sam to nemam trenera u blizini , a bio sam par puta sprijecen da odem na seminar u Zg. Ali iduce godine budem "baja" na moru Cool


Neverendless story,ako nisi siguran da ti je clean dobar snimi kratko dok radiš clean postaj ovdje pa ako ima potrebe da ti netko napiše gdje i šta trebaš da korigiraš.Clean radi sa cucnjem a možeš i trebao bi ici u izbacaj,ako imaš jednu girju od 20kg uzmi još jednu od 20kg i sa njima radi c&j.



Edited by Igor - 27 Travanj 2012 at 11:56
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.