New Posts New Posts RSS Feed - kettelbell
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

kettelbell

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
fcb9 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 05 Srpanj 2012
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fcb9 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: kettelbell
    Posted: 08 Srpanj 2012 at 10:03
zanaima me da li neko ima iskustva sa girjama. koliko su uspjesni treninzi i da li dolazi to definicije tijela i gubljenja masti kao sto ih reklamiraju na youtube.usput visok sam 185 cm težina 90 kg  star 30 godina treniram uvijek nesto ali ne dovoljno da bi bilo nekih rezultata, sto se prehrane tice pridržajem se koliko je moguce da je zdravija.tako sam odlucio uzeti kreatin i pokušati sa girjama neke preporucene programe.
razlog za kreatin je da ne gubim mišicnu masu nego samo masti nakon nekog vremena, ako se ne varam kreatin je dobar za to.
hvala unaprijed na savjetima,pozzz
Back to Top
extremefit View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 272
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote extremefit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Srpanj 2012 at 10:47
Kreatin ti ne treba. Girje su ok. Na mom sajtu imas treninge sa njima pa baci look. Za topit mast je bitna prehrana koliko i trening. Na tvoju visinu treba mozda par kila mada mozes i 90 imat ako je to lijepo rasporedjeno(bez trbuha). Jedino sta trebas nauciti tehnike rada sa girjama i sto ce ti trebati vise njih npr u parovima od 16, 20 i 24kg ako mislis trenirat doma. Pozz

Edited by Zoki - 14 Rujan 2012 at 00:24
Back to Top
fcb9 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 05 Srpanj 2012
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fcb9 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Srpanj 2012 at 10:58
Hvala. Za sad imam samo jednu doma od 12 kg, nju sam uzeo zato sto su mi noge slabija strana
Pa dok ne ojacam na cucnju jer 16 mi vec stvara probleme.vjezbe cu pogledat na tvojoj web str.
Pozz
Back to Top
Fitkorisnik View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Travanj 2012
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Fitkorisnik Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Srpanj 2012 at 23:14

Moja preporuka ( koristim girje oko dva mjeseca tako da sam još "zelen" ) je da nauciš prvo tehniku. Ovdje imaš odlicnih vježbi.
Kod snatcha pazi da se ne udaraš u zapešce ili kod swinga da ne lomiš kicmu.
Pozdrav.

Back to Top
-Hogar- View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Rujan 2012
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote -Hogar- Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Rujan 2012 at 21:33
Sa girjama vježbam oko godinu dana u RKC stilu.
Prije toga sam vježbao crossfit i Wendlerov 5/3/1.
Na girje i RKC sam prešao zbog povecanih obaveza (faks, posao i obitelj) nisam imao vremena za odlaske u teretanu te sam nabavio tri para girji (od 16, 20 i 24 kg). Moram priznati da sam bio skeptican u pocetku, ali to mi je bila najbolja opcija jer sam mogao vježbati kod kuce.
Uglavnom, vježbajuci po sistemu 5/3/1 i crossfit, došao sam do PR-a u deadliftu na 170 kg. Zašto je taj podatak bitan? Zato jer sam nakon godinu dana vježbanja samo sa girjama (dakle nisam digao uteg teži od 24 kg) prošli mjesec testirao svoj deadlift koji je i dalje 170 kg (u teretani nema više od toliko utega za slobodnu šipku).
Eto, toliko o mojem dosadašnjem iskustvu sa girjama i pitanju njihove ucinkovitosti.
Back to Top
Igor View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 309
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Igor Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Rujan 2012 at 22:43
Radio sam 500 swing-ova na dan i samo to oko 2 tjedna,da malo odmorim od šipke,veliki pomak u cucnju sam imao.Imam 2x28kg,2x16kg i 40kg girje.Preporuka svakako uz naravno i šipku.
Back to Top
Snaga.hr View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Rujan 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 43
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Snaga.hr Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Sijecanj 2013 at 10:49
Evo da ne otvaram novu temu...
Ovo je moj kettlebell trening od srijede:
Jerk 2x28kg 2', tempo 14,16
One arm jerk 30kg 6' 20 rpm
 
Snatch 30kg, 10x1', 1' odmor izmedju intervala, 20 rpm
Snatch s rukavicom 16kg, 10' 20 rpm
 
Nakon toga malo laksi GPP :)
 
za 4 tjedna je natjecanje u snatch disciplini pa mi je trening fokusiran na snatch.
 
 
Back to Top
Amiketa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Srpanj 2010
Status: Offline
Points: 54
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Amiketa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Sijecanj 2013 at 22:33
Kettlebell je odlican izbor za što god ti treba.
Na žalost ovi video prikazi vježbi nisu baš najbolji.
Ako želiš raditi sa Kettlebellom kako treba pronadji instruktora.
Ako želiš raditi sa Girjama kako treba pronadji instrukotra.
Kettlebell se koristi kada se misli na Hardstyle trening a Girje se koristi kada se misli na Givory Sport.
Iako je Girja orginalni ruski naziv za okrugli uteg sa drškom.
Centar za promicanje zdravlja Miketa
        http://www.centar-miketa.hr
Back to Top
Gabrijel7 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2011
Location: Karlovac
Status: Offline
Points: 262
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gabrijel7 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Sijecanj 2013 at 10:35
Rad sa girjama je dobar izbor, al kao sta je napisao vec, trebas nauciti tehniku jer se lako mozes ozlijediti

ak nemozes naci nekog instruktora, moja preporuka je da si skines set DVD-a vjezbi sa girjama,

Steve Cotter (Encyclopedia of Kettlebell Lifting vol.1 i vol.2) jako lijepo objasnjeno

takoder, ako te zanimaju bodyweight vjezbe, takoder od iste osobe ima za skinuti set DVD-a, pa si i to pogledaj

http://torrentz.eu/search?f=steve+cotter

imas na youtube neke isjecke pa pogledaj dal ti se svida nacin na koji prezetira vjezbe
Back to Top
louis dufresne View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 19 Listopad 2012
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote louis dufresne Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Veljaca 2013 at 15:23
Pozdrav, može li mi netko objasniti razliku izmedju kettlebella i girje ili su to dva naziva za isti proizvod? Pitam jer vidim da Amiketa ovdje radi razliku? I s obzirom da namjeravam kupiti girju (kettlebell?) vidio sam da ima razlicitih oblika pa ako netko zna i bude dovoljno dobar da napiše razliku izmedju toga :-) puno hvala, i koje su preporuke za kupnju?
"Kad trcim cijeli sat po svojoj pokretnoj traci, osjecam se ko neka metafora."
Back to Top
Gabrijel7 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2011
Location: Karlovac
Status: Offline
Points: 262
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gabrijel7 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Veljaca 2013 at 17:20
koliko ja znam Kettlebell je isto sto i Girya (sam je ovo ruski naziv), a Girevoy Sport je bio naziv sporta, u natjecanju giryama- al mislim da ti to nije bitno, zato nemoj da te to buni...

jedino postoji razlika u obliku drske, a koliko sam primjetio, "kockastiji" oblik drske imaju girje starijeg datuma proizvodnje ;)
mislim da to nije toliko bitno, kad je tehnika dizanja ista bez obzira radis li sa girjm kokaste drske ili trokutaste
Back to Top
Ivica23 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 30 Rujan 2012
Location: Vinkovci
Status: Offline
Points: 148
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ivica23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Veljaca 2013 at 22:50
Swing mi je postala jedna od najdrazih vjezbi na treningu,  steta sto radim 'samo' tri puta tjedno s girjama, morat cu si kupiti koju jednom da imam za svakodnevnu uporabu LOL  
Back to Top
Zvonimir Brle View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Svibanj 2011
Location: Sunja
Status: Offline
Points: 1018
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zvonimir Brle Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Veljaca 2013 at 23:24
Pozz ja evo radim sa kb-om vec godinu i pol , nažalost nisam još bio u mogucnosti trenirati s nekim instruktorom tj. ko bi mi pokazao pravilnu tehniku.Imam girje od 16,20 i 24 kg i trenutacno sam u najboljoj formi svog života iako nisam zadovoljan time. Želim više, naravno !
Back to Top
Lukaa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2013
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lukaa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Veljaca 2013 at 16:18
Pozz, kupujem girju od 16 kg. Može li mi netko dati preporuku za kupnju? Gdje kupiti i na što obratiti pažnju? Bitno mi je da je girja kvalitetna pa da ne moram kupovati novu za par mjeseci. Hvala
Back to Top
Zvonimir Brle View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Svibanj 2011
Location: Sunja
Status: Offline
Points: 1018
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zvonimir Brle Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Veljaca 2013 at 11:17
Imaš tu na webshopu 
Ja svoju od 16 imam skoro godinu i pol , mislim da ce izdržati još nekih 40-50 godina Smile

Back to Top
Snaga.hr View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Rujan 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 43
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Snaga.hr Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Veljaca 2013 at 11:30

Bok!

Kettlebell i girja ti je jedan proizvod. Razlika je u dizajnu/obliku girje.
Puno jeftinije je proizvesti girje gdje im raste opseg tijela kako se povecava težina girje, pa onda imas girju od 8kg gdje je tijelo promjera 10cm a girja od 16kg promjera 15 cm i kako raste težina girje tako se povecava opseg. Skuplje girje su one girje gdje je promjer svih težina isti, od 8kg do 48kg i više.
 
Uobicajno je reci da se te "iste" girje zovu sportske/natjecateljske girje a dok se ove druge girje zovu kettlebell.
 
Sportska girja se može koristiti i za sve vježbe kao i kettlebell, i ne morate nikad radit sport, možete jednostavno vježbat.
 
Cilj kettlebell sporta/girevoy sporta/girevoy liftinga/kettlebell liftinga je napredak pojedinca, a taj napredak testiras s drugima na unaprijed dogovorenim natjecanjima. Protivnici i natjecanje ti može koristiti kao motivacija, ali isto tako i prekrasno druženje i prijateljstvo, jer nakon natjecanja vlada opca sreca i zadovoljstvo medju svim natjecateljima, bez obzira na rezultat, jer svi znaju da su dali sve od sebe i da su bolji nego zadnji put! :)
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.