New Posts New Posts RSS Feed - Kava
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Kava

 Post Reply Post Reply Page  <123>
Author
zbunjena View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Srpanj 2012
Status: Offline
Points: 102
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zbunjena Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Srpanj 2013 at 22:32
nezz,ne vjerujem da je ness tak sh*t,pa ipak cijena?

davore brijem da sam procitala da je lose kavu kombinirat s mlijekom/+secerom zbog kofeina,navodno se kofein i UH ne vole,ne znam :S
eventualno s slatkim vrhnjem(nezasladenim)-ne znam ni za to,nit sam probala,itko?
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Srpanj 2013 at 22:33
http://www.forum.tm/clanak/kava-jest-zdrava-ali-ne-i-ona-koju-hrvati-masovno-ispijaju-113
cookies are for pussies
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Srpanj 2013 at 22:52
Originally posted by zbunjena zbunjena wrote:

nezz,ne vjerujem da je ness tak sh*t,pa ipak cijena?

davore brijem da sam procitala da je lose kavu kombinirat s mlijekom/+secerom zbog kofeina,navodno se kofein i UH ne vole,ne znam :S
eventualno s slatkim vrhnjem(nezasladenim)-ne znam ni za to,nit sam probala,itko?


Tako nesto.. kao da dize inzulin onda.. sutra cu detaljnije proucit..
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
zbunjena View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Srpanj 2012
Status: Offline
Points: 102
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zbunjena Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Srpanj 2013 at 23:45
ajaj davore kad proucis javi ;)
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Srpanj 2013 at 01:30

Ne, šta ima dizat inzulin, sami UH-i ga dignu, svejedno nam je :)  nego mobilizira masti koje onda povišeni inzulin posprema di ne treba, jel....navodno :) Ali ako treniramo poslije onda je ok...navodno Big smile 

Znaci, poanta je u tome da kofein najbolji efekt ima kod low carb obroka, upravo radi te mobilizacije.....kome je to svrha, ne ;)

Ja sam cijelo vrijeme bila na instantici prije treninga, no milk, no sugar, solidno me digne.....ali isto razmišljam da se prebacim na crnu obicnu....ma ko ce ga više znat, zaludjeni smo sa svim tim informacijama...


Edited by Gym_girl - 12 Srpanj 2013 at 01:57
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Srpanj 2013 at 07:09
ljudi, ako hocete pravi efekt prije treninga popijte zeleni caj sa ocijedjenim limunom, podigne mei kava ali ništa kao zeleni caj ali mora bit s limunom, limun je zakon :D
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Srpanj 2013 at 08:49
Zeleni caj je zakon navodno sam procitao da ako zeleni caj pijemo sa limunom da zeleni caj sadrži tanin, koji može ograniciti apsorpciju željeza iz voca i povrca. No ako caj pijete s limunom (vitaminom C) poništit cete ovaj ucinak. :D
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Srpanj 2013 at 09:55
"Poznati strucnjak Wim Saris je nizom istraživanja došao do saznanja na koji nacin kofein izaziva povišen nivo šecera u krvi.
 Naime, iako je mnogima bilo poznato da kofein izaziva povišen šecer u krvi malo ko je znao da se to dogadja na izrazito negativan i štetan nacin.

Kofein i ugljeni hidrati

Ukoliko zajedno konzumiramo obrok bogat ugljenim hidratima (dorucak) i kofein (jutarnja kafa), dogadja se doslovno prava katastrofa. Usled unosa ugljenih hidrata naglo se poveca nivo šecera, i kao odgovor na to, insulina u krvi. Medjutim, umesto da taj insulin smanji šecer na uobicajen nivo, oni oboje nastavljaju satima kružiti u krvotoku u svojim abnormalnim vrednostima. Nakon što telo “shvati“ da se ugljeni hidrati ne „upijaju“ u stanice željenom brzinom, gušteraca pocinje luciti još vece kolicine insulina.

Kofein smanjuje osetljivost na insulin!

Kofein nekim nepoznatim mehanizmom znatno smanjuje osetljivost na insulin (do 30%) i stanice ga stoga jednostavno teže „prepoznaju“. Nastaje pravi nered u metabolizmu ugljenih hidrata i dobijamo stanje koje je vrlo slicno kao onom kod dijabeticara tipa 2. Takvo stanje doduše traje samo nekoliko sati dok deluje kofein i ne ostavlja neke znacajnije posledice.
 No u svakodnevnom životu stalnim unosom kofeina tokom dana, odnosno cestim pijenjem kafe te svakim novim obrokom , produžavamo takvo negativno stanje u nedogled. Tako vecinu vremena provodimo kao da smo bolesni od dijabetesa tipa 2, a da toga uopšte nismo svesni. Jedino što znamo je da se konstantno loše osecamo, da smo hronicno umorni i da se debljamo „bez razloga“. Što je najgore od svega, kad nas doktori upute na analizu krvi, mi odlazimo sa praznim stomakom i rezultati su naravno „u redu“, a naši organi s vremenom trpe u manjoj ili vecoj meri slicne posledice i oštecenja kao i oni kod pravih dijabeticara
."

Iskreno, mislim da je to sve beznacajno.. da nam dnevno od jedne salice kave s 1/2 dcl mlijeka nece nista biti..


Edited by davor23 - 12 Srpanj 2013 at 09:56
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Srpanj 2013 at 12:43
naravno ovisi i o tome jedeš li brze šecere ujutro pa inzulin ode u nebo ili je to složeni UH od kojeg inzulin ne divlja toliko.. uglavnom, slažm se da nam se od kave sigurno nece ništa katastrofalno dogodit
cookies are for pussies
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Srpanj 2013 at 14:41
pozdav,svima.
eto,ja pijem crnu tursku od kad znam za sebe,i nemamnamjeru odustati,živa sam i zdrava.
you know that you're on the right track,when you become uninterested in looking back
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Srpanj 2013 at 16:54
Originally posted by davor23 davor23 wrote:

"Poznati strucnjak Wim Saris je nizom istraživanja došao do saznanja na koji nacin kofein izaziva povišen nivo šecera u krvi.
 Naime, iako je mnogima bilo poznato da kofein izaziva povišen šecer u krvi malo ko je znao da se to dogadja na izrazito negativan i štetan nacin.

Kofein i ugljeni hidrati

Ukoliko zajedno konzumiramo obrok bogat ugljenim hidratima (dorucak) i kofein (jutarnja kafa), dogadja se doslovno prava katastrofa. Usled unosa ugljenih hidrata naglo se poveca nivo šecera, i kao odgovor na to, insulina u krvi. Medjutim, umesto da taj insulin smanji šecer na uobicajen nivo, oni oboje nastavljaju satima kružiti u krvotoku u svojim abnormalnim vrednostima. Nakon što telo “shvati“ da se ugljeni hidrati ne „upijaju“ u stanice željenom brzinom, gušteraca pocinje luciti još vece kolicine insulina.

Kofein smanjuje osetljivost na insulin!

Kofein nekim nepoznatim mehanizmom znatno smanjuje osetljivost na insulin (do 30%) i stanice ga stoga jednostavno teže „prepoznaju“. Nastaje pravi nered u metabolizmu ugljenih hidrata i dobijamo stanje koje je vrlo slicno kao onom kod dijabeticara tipa 2. Takvo stanje doduše traje samo nekoliko sati dok deluje kofein i ne ostavlja neke znacajnije posledice.
 No u svakodnevnom životu stalnim unosom kofeina tokom dana, odnosno cestim pijenjem kafe te svakim novim obrokom , produžavamo takvo negativno stanje u nedogled. Tako vecinu vremena provodimo kao da smo bolesni od dijabetesa tipa 2, a da toga uopšte nismo svesni. Jedino što znamo je da se konstantno loše osecamo, da smo hronicno umorni i da se debljamo „bez razloga“. Što je najgore od svega, kad nas doktori upute na analizu krvi, mi odlazimo sa praznim stomakom i rezultati su naravno „u redu“, a naši organi s vremenom trpe u manjoj ili vecoj meri slicne posledice i oštecenja kao i oni kod pravih dijabeticara
."

Iskreno, mislim da je to sve beznacajno.. da nam dnevno od jedne salice kave s 1/2 dcl mlijeka nece nista biti..


Ok, e sad mene zanima par stvari:

1. Na kome je gospon Saris radio istraživanja, na kakvoj ciljanoj skupini
2. Koje je tocno izvore UH-a koristio i u kojim kombinacijama (cim se spominje naglo povecavanje šecera i inzulina, odmah znamo što je u igri - sigurno nisu pazili na proteine, masti i vlakna)
3. Što sa treningom, odnosno sa promjenama inz. osjetljivosti mišica uslijed kontinuiranog treniranja
4. Kakvi bi rezultati bili da su provedeni na ispitanicima koji redovito treniraju, imaju veci postotak miš. mase i hrane se uravnoteženo i kvalitetno


Takvo stanje doduše traje samo nekoliko sati dok deluje kofein i ne ostavlja neke znacajnije posledice. 
 No u svakodnevnom životu stalnim unosom kofeina tokom dana, odnosno cestim pijenjem kafe te svakim novim obrokom , produžavamo takvo negativno stanje u nedogled.

A i ovo je kljucno, cak i da je ovako (u što se ne bi kladila,  bar ne u svim slucajevima) - jedna šalica kave je zanemariva Smile Uostalom, i pretjerano nalokavanje vodom nije dobro pa tako ni 7 šalica kave dnevno.


Svi ti rade istraživanja na populaciji koja ionako niš ne radi, i sa totalno nepravilno posloženim obrocima pa iz toga izvode zakljucke za svih.

Moj zakljucak - ja sad pijuckam svoju, jedinu danas, i baš mi je dobro Big smile






"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Srpanj 2013 at 18:02
Ja danas popio samo 3.. smanjujem postepeno dozu :)

Upravo zavrsio utege.. pwm stoji predamnom.. a u meni dvojba: pwm nakon utega ili pwm nakon kardia?! Hehe
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Srpanj 2013 at 18:57
Ah, pa V.J. sve zna Big smile

Ja mislim da su ti to sad nepotrebni detalji - ali ako ce ti bit lakše, pijuckaš dok kardijaš i bok Smile
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
zeusko87 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Rujan 2013
Location: sisak
Status: Offline
Points: 406
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zeusko87 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Rujan 2013 at 09:04
Koliko kave je optimalna doza? Prije sam pio zeleni caj al ne mogu više podnijeti ni taj okus ni miris pa sam nedavno prešao na kavu koja me baš lijepo digne. Inace pijem jednu veliku šalicu ujutro s malo mlijeka i žlicom meda
Never give up
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Rujan 2013 at 09:14
a mislim da je sve iznad 3 dnevno pretjerivanje..al opet, to je koda pitas koliko je optimalna doza proteina..sve ovisi..testing probaj popit drugu prije treninga bez secera ili sa stevijom pa vidi jel liftas bolje
cookies are for pussies
Back to Top
zeusko87 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Rujan 2013
Location: sisak
Status: Offline
Points: 406
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zeusko87 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Rujan 2013 at 09:19
Originally posted by avangarde avangarde wrote:

a mislim da je sve iznad 3 dnevno pretjerivanje..al opet, to je koda pitas koliko je optimalna doza proteina..sve ovisi..testing probaj popit drugu prije treninga bez secera ili sa stevijom pa vidi jel liftas bolje


inace i pijem samo ujutro prije treninga s utezima, a u dane kad vozim bicikl rijetko je kad popijem. primjetio sam da sam puno jaci kad prije treninga popijem šalicu kaveErmm
Never give up
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.