New Posts New Posts RSS Feed - kardiovaskularni / crobni  trening
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

kardiovaskularni / crobni trening

 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
Vanja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 11 Sijecanj 2007
Status: Offline
Points: 91
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vanja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Ožujak 2007 at 08:18
Originally posted by rene rene wrote:

Bojim se da ne riknem na treningu...samo cu jednog dana pasti sa bicikla ili neke druge sprave Big smile

Jos nisam nasla novu teretanu, ova gdje sam bila jucer je pusiona, nema nista....

Sutra idem dalje u potragu valjda cu biti bolje srece...



ako ti je cilj smrsaviti tada ti je bolje izbjegavati neki ludjacki tempo, trebas raditi trening niskog intenziteta jer se upravo tako trose masne naslage!

Sretno!
Back to Top
Zoran89 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Veljaca 2007
Status: Offline
Points: 55
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoran89 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Ožujak 2007 at 08:33
zasto trening niskog intenziteta ???

Ja si poviecavam intenzitet svaki puta kad osjetim da mi ide malo lakse, tj.kada osjetim ono da ogu bez problema pricati dok sam na stepperu....
Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Ožujak 2007 at 18:19
Da, ali cure ti uvijek pricaju jedna s drugom dok su na steperu, ako su same onda citaju casopis ili tako nesto!
Ma samo se  salim malo , neki smatraju da je za mrsavljenje bolji sporiji tempo a duze raditi to, a da  brzi tempo dosta razvija misice, a manje otapa salo, al neznam bas!
Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Ožujak 2007 at 19:06
Evo, ima cak i neka testiranja u vezi sa sporijim intenzitetom vjezbi di se spominje da je sporiji intenzitet bolji za mrsavljenje!

Evo link pa vidite i sami
http://www.fit-forever.hr/content/view/š34/39/
Back to Top
emilio View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2006
Location: Sweden
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emilio Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Ožujak 2007 at 13:14

 gledaj ovo----Istrazivanja koja su napravljena tamo 60-tih,, godina u Skandinaviji su pokazala  da je udio masti u ukupnom potrosenom gorivu najveci pri sporijem treningu a manji pri intenzivnijem treningu

drugim rijecima,sto je trening nizeg intenziteta,to organizam procentualno vise trosi masti a manje trosi druge sastojke,ugljikohidrate i proteine,...Sto je intenzitet treninga veci to ce biti udio masti manji a veci udio ugljikohidrata......KAZU slijedece

Iz toga je izveden POGRESAN zakljucak da za sagorijevanje masti treba trenirati duze i sa manjim intenzitetom ,prije svega za eliminisanje masnih naslaga potrebno je da trosimo vise kalorija nego sto ih unosimo,........

Tacno je da pri treningu sa manjim intenzitetom je najveci udio potroseni kalorija potice iz masti ali je UKUPNA potrosnja kalorija manja nego kod treninga sa vecim intenzitetom,,,,,,,,,,,,,

trening viseg intenziteta procentualno sagorijeva manje masti a vise ugljikohidrata ali je ukupna potrosnja kalorija veca,,...Sta to znaci ----

za isto vrijeme treninga cemo potrositi istu kolicinu masti ali cemo istovremeno potrositi vecu kolicinu kalorija i time automatski stvaraMO BOLJE USLOVE ZA SKIDANJE MASTI......

 Prema nekim novim istrazivanjima,,,,,nakon treninga sa vecim intenzitetom imamo vecu potrosnju kalorija i nakon samog treningato jest u toku mirovanja i odmaranja,,,ubrzavanje metabolizma u mirovanju je jako vazno za uspjesno eliminisanje suvisnih kila........................ 

Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Ožujak 2007 at 18:31
Moram te pohvalit, poceo si citljivo pisat i malo cesce stiskat enter!

Sad je puno bolje  i puno lakse za citat, samo tako i dalje radi
Back to Top
Alucard View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 13 Srpanj 2008
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Alucard Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Srpanj 2008 at 10:58
bog, ja sam novi na forumu....
prije po godine sam imo šš5kg (š80cm sam visok)
malo deblji.... bio sam u teretani 4 mj i radio 3-4 programa od kojih je jedan bio i kardiovaskularni...
promjenio ishranu sve kako su mi rekli ljudi koji se bave ishranom i ostalim stvarima...
nisam uzimao nikakave dodtake prehrani (one energy bars, l-carnitine, proteine.... ništa)... sve što bi uzeo ponekad je šumeci magnezij.....
izgubio sam š0ak kg...
i prije 3 mj sam upo u planinarsku školu i sad zadnja 3 mj malo se penjem po planinama

u planinama sam izgubio š5kg dosad u 3 mj a samo vikendima se penjem....

tako da vam hocu ukratko reci: NAJBOLJI KONDICIONI TRENING je planinarenje (bar po meni)

bilo da se opteretim pa porako idem ili da ponesem samo vodu sa sobom i sendvic 2....  po meni je to najbolji trening

a samo da napomenem išo sam i u teretaqnu preko god i po prije 5 godina bio... teretana za mene samo predstavlja stvaranje mišicnje mase na ciljanim djelovima (iako radim definiciju uvjek)

zato ljudi ako imate priliku prenjite se po planini.... ljudi kažu da se puno više hrane pojede kad se penje po planini ali ja kažem nije istina....
ja pojedem oko 4-5x manje hrane nakon napora (jednostavno nemogu, zasicen iako nisam jeo) nego kad "mirujem" kuci ili u gradu....
cak i manje pojedem u planini nego kad sastavim plivanje i biciklo predvecer (malo dulje rute)

pozz
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.