New Posts New Posts RSS Feed - kardiovaskularni / crobni  trening
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

kardiovaskularni / crobni trening

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
Vanja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 11 Sijecanj 2007
Status: Offline
Points: 91
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vanja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: kardiovaskularni / crobni trening
    Posted: 16 Veljaca 2007 at 09:50
Puno sam toga procitala vezano za ovu vrstu treninga i naisla na mnoge kontradiktornisti (suprotnosti).

Negdje se savjetuju kraci treninzi do 30min. drugdje do š h, jedni savjetuje intenzivniji dok drugi manje intenzivan tempo.


U moru razlicitih savjeta vise ne znam u kojem smjeru plivati!
 

Edited by Vanja
Back to Top
nenno View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Sijecanj 2007
Location: Velika Gorica
Status: Offline
Points: 134
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote nenno Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Veljaca 2007 at 09:55
 sve ovisi koji cilj zelis postici crobnim treningom....o tome ovisi onda i intenzitet, tranjanje i sl....
"....I only dream in black and white. I only drema 'cause I'm alive...."
Back to Top
Vanja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 11 Sijecanj 2007
Status: Offline
Points: 91
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vanja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Veljaca 2007 at 10:00
Izgubiti celulit, i otopiti masnocu!

Ciljano podrucje- straznjica i bokovi!
Back to Top
nenno View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 26 Sijecanj 2007
Location: Velika Gorica
Status: Offline
Points: 134
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote nenno Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Veljaca 2007 at 10:10
 kod tebe bi to znacilo laganim tempom cca 45 minuta....ciljano podrucje - tesko jer se masnoce u pravilu tope ravnomjerno sa cijelog tijela.....za straznjicu i bokove se preporuca steper (vidim da komadi najvise na tome "vise" u teretani)
"....I only dream in black and white. I only drema 'cause I'm alive...."
Back to Top
Vanja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 11 Sijecanj 2007
Status: Offline
Points: 91
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vanja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Veljaca 2007 at 10:14
Ali ja se poslije 45 min strepera ne umorim.
Obicno kad zavrsim kardio trening od otprilike sat vremena , tek onda bi zapela i odradila jos sat vremena koliko se napunim energije!
Back to Top
emilio View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2006
Location: Sweden
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emilio Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Veljaca 2007 at 10:34

Originally posted by nenno nenno wrote:

 kod tebe bi to znacilo laganim tempom cca 45 minuta....ciljano podrucje - tesko jer se masnoce u pravilu tope ravnomjerno sa cijelog tijela.....za straznjicu i bokove se preporuca steper (vidim da komadi najvise na tome "vise" u teretani)
 

                                            Slazem se......Nizak intenzitet kao i niska frekvencija srca  za topljenje masnoce.Za skidanje masnoce opterecenje treba da bude toliko malo da naprezanje misica traje dugo,tada se aktivira mehanizam koristenja masti za proizvodnju energije(trcanje ,bicikl,plivanje itd)........Steper je jako dobar za taj popularni dio tijela,jos ako imas na njemu ALPSKI PROGRAM...Malo po planinama..........Kondicioni trening jaceg intenziteta(preko š50 otkucaja u minuti kad se radi o frekvenciji srca,zavisno od godina)) nam daje bolju pripljemljenost tijela sa kojom mozemo lakse napraviti treninge snage..Jaci intenzitet kraca minutaza ca š5 minuta,naprimjer brzo trcanje.....

   

Edited by emilio
Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Ožujak 2007 at 21:57
Ja steper skoro nikad ne radim, uvijek trcim na traci, onda na bicikli pedaliram, veslam (imamo pomicnog veslaca ono kad ti se mice di sjedis tako da je super), orbitrek ali taj steper nekako nikad skoro  
Back to Top
Vanja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 11 Sijecanj 2007
Status: Offline
Points: 91
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vanja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Ožujak 2007 at 08:31
ja radim najvise biciklu steper i simulaciju rolanja-ali za raditi trening niskog intenziteta najbolja mi je bicikla jer mi na ostalim spravama skace puls iznad š60  
Back to Top
rene View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 50
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rene Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Ožujak 2007 at 10:46

Tko vam mjeri puls?????

Na samom pocetku mog treniranja (buduci da imam dosta kila-93 kada sam pocela trenirati, a sad 90) bas sam se pitala - kako cu ja izdrzati trening, da nije to malo previse. Tjesila me pomisao da je moja rodjakinja s kojom treniram medicinski radnik pa ce mi pomoci ako do necega dodje.

Stvar je u tome da u teretani u koju ja idem nitko ne kontrolirao intenzite vjezbanja  pocetnika, a o mjerenju nekakvog pulsa nema ni tragaC&#ššš;nfused

rene
Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Ožujak 2007 at 18:10
Imas na bicikli one rucke za koje se uhvatis i onda ti pise puls na displayu, a i prije nego mi radi program trener me pregleda i testira da procijeni moje mogucnosti i izvuce jos malo vise iz mene, vjerojatno u toj teretani di ti ides nema kvalitetnog strucnog osoblja koje bi te uputilo u osnovne stvari?

Kao npr. da ti napise program vjezbanja, da ti napise plan prehrane ako oces (to se dodatno placa) , da ti pokaze osnovne vjezbe itd., to bi svaki trener u svakoj ozbiljnijoj teretani trebao napraviti, ali u velikoj vecini teretana zapravo ni nema kvalitetnog strucnog osoblja pa zapravo svi rade po svojemu misljenju i tako je to, iako postoje i razlicita misljenja izmedju npr. dva trenera, jer uvijek postoje razlicite filozofije!
Back to Top
rene View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 50
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rene Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Ožujak 2007 at 18:48

 Ive, Ive pa ja zivim u totalnom neznanju, a ovaj trener gdje ja idem je stvarno NULA...

Zamisli pa nije mi rekao ni za te rucke na biciklu...katastrofa.

Blizu mjesta gdje radim nalazi se jedan fitness centar... sutra idem izvidit situaciju, pa cu lijepo promijeniti teretanuBig smile

rene
Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Ožujak 2007 at 18:51
Nemaju ti sve bicikle tu mogucnost, mozda ta nema pa ti zato nije rekao, ali imam dojam da taj trener i nije previse zainteresiran!

Bolje ti je da promijenis teretanu, ako imas koju blizu, ja sam  isto kad sam  poceo trenirat bi o u jednoj drugoj teretani u kojoj ni nije bilo trenera,  a kasnije sam se premjestio u ovu koja je stvarno super i imam samo rijeci pohvale!
Back to Top
Vanja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 11 Sijecanj 2007
Status: Offline
Points: 91
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vanja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Ožujak 2007 at 15:21
Originally posted by rene rene wrote:

 Ive, Ive pa ja zivim u totalnom neznanju, a ovaj trener gdje ja idem je stvarno NULA...

Zamisli pa nije mi rekao ni za te rucke na biciklu...katastrofa.

Blizu mjesta gdje radim nalazi se jedan fitness centar... sutra idem izvidit situaciju, pa cu lijepo promijeniti teretanuBig smile

 

 

Imas za kupiti pulsomjer, izgleda kao sat, stavis ga na ruku i to je to!

dodje nekih 200 kn!

Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Ožujak 2007 at 20:44
Da, imas i to nisam ti se sjetio rec, sorry, nisam to nikad sebi kupovao jer sam smatrao da nije potrebno pa mi nije ni palo na pamet, al ako ti je to bas toliko vazno uzmi si pulsomjer pa mjeri!

I neki bolji satovi imaju u sebi ugradjeni taj pulsomjer,  onda mi je to ok ako mi je  i sat i to al ovako mi se neda kupovat samo pulsomjer, jedino ako ti je to toliko bitno onda ok, a i kad se pripremas za neko natjecanje ili nesto zna bit dosta bitno ali ja se ovime bavim samo rekreativno tako da mi nije prijeko potreban pulsomjer
Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Ožujak 2007 at 20:45
Ali ako smatras da ti je potreban, svakako nije lose da ga kupis, neznam tocno koliko kostaju , raspitat cu se malo i pogledat po netu 
Back to Top
rene View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 50
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote rene Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Ožujak 2007 at 22:10

Bojim se da ne riknem na treningu...samo cu jednog dana pasti sa bicikla ili neke druge sprave Big smile

Jos nisam nasla novu teretanu, ova gdje sam bila jucer je pusiona, nema nista....

Sutra idem dalje u potragu valjda cu biti bolje srece...

rene
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.