New Posts New Posts RSS Feed - Kako pretrcati marat&#ššš;n
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Kako pretrcati marat&#ššš;n

 Post Reply Post Reply
Author
nysa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 03 Rujan 2010
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote nysa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Kako pretrcati marat&#ššš;n
    Posted: 03 Rujan 2010 at 12:38

Pozdrav svima
Lijepo bih molila da me savjetujete o maratonu.
Ja sam 50 godišnjakinja,(pre)zaposlena, udata, majka, baka ... a na popisu želja imam i tu da istrcim maraton. ( a zapravo trcim cijeli život jer drugacije ne mogu stici to što trebam stici )
Kako istrcati pravi maraton i nije baš tako jednostavno i lako molila bih ako me nako može savjetovati kako to napraviti.
Back to Top
®iga View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 11 Kolovoz 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 279
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ®iga Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Rujan 2010 at 13:22
Kolika je dužina maratona?
Koliko cesto se bavite bilo kakvim oblikom sportske aktivnosti?
Kada ste zadnji put lagano trcali-joggirali?
imate li problema s zglobovima-koljenima, venama? tlakom?


Life is like riding a bicycle - in order to keep your balance, you must keep moving. ~ Albert Einstein
Back to Top
nysa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 03 Rujan 2010
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote nysa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Rujan 2010 at 20:56
Pa mislila sam baš pravi maraton, to je to !
hm, bavljenje sportom, cista nula, ak se može priznati pješacenje, sat sat i pol š ili 2 puta tjedno.
Lagano trcanje ?? prošlost
E pa fala na pitanju zglobovi i kostobolja me ne gnjave, funkcioniraju, ok je.A tlak malo me tlaci, lijecim tabletama povišeni tlak, no kako sam negdje procitala da trcanje pozitivno utjece na regulaciju tlaka ( niski podigne, visoki snizi), ak je to tako to bi bio još jedan motiv više za trcanje !
Back to Top
®iga View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 11 Kolovoz 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 279
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ®iga Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Rujan 2010 at 22:48
Recite da se šalite? sport-rekreacija cista nula a htjeli
bi ste sudjelovati u maratonu i doci do cilja?

Nažalost ne želim biti nepristojan ali trebali bi ste sami
prvo preispitati svoje mogucnosti prije toga.

A ako baš želite trcati maraton onda je vrijeme da se
pocnete rekreirati i baviti sportom. Jer od nule napraviti
nešto veliko poput maratona ne nastaje preko noci.
Life is like riding a bicycle - in order to keep your balance, you must keep moving. ~ Albert Einstein
Back to Top
nysa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 03 Rujan 2010
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote nysa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Rujan 2010 at 00:01
Pa tko govori preko noci,
racunam na 6 mj - godinu dana,
mislim kako cesto cujem da to trce i 70 godišnjaci...
I prvi korak je korak .. znam i svjesna sam da nisam baš idealna ali kojim sistemom vježbi i kako trcati baš za neznalice o tome ..
Back to Top
GajbaPive View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2010
Status: Offline
Points: 921
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GajbaPive Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Rujan 2010 at 01:00

 racunajte na jedno 2,5-4 godine... i to pocevsi od sutra. istrcavanje maratona zahtijeva duuugu pripremu i to na tijelu koje je vec u formi. niste rekli kako s kilama stojite. prvo morate srediti prehranu, poceti s vjezbama u teretani kako bi vam se misici iole ocvrsnuli. za to vrijeme lagano trcanje kojih max š0ak km max i tako 6 mjeseci. nakon toga mozete poceti lagano dizati duljine, neka bude 3-4 km svaka 3 mjeseca. kada dodjete do 20km po treningu (svaki dan) to zadrzavajte, a svaki treci cetvrti dan otrcite 25km i tako 3-4 mjeseca. nakon toga dignite na 30km svaki 3.-4. dan i trcite tako 3 mjeseca. nakon toga pokusajte istrcati maraton. s time da teretana ne igra preveliku ulogu u svemu ovome, samo obavezno na pocetku da ojacaju misici jer poceti odmah trcati, bilo bi preveliko opterecenje za zglobove jer misici ne bi bili dovoljno jaki da prenesu dijelom opterecenje...

nisam strucnjak, niti imam ikakvog iskustva, ali ovo je samo bio primjer kako cete otprilike raditi i nema sanse niti u snovima  da za godinu dana mozete pretrcati maraton. HEJ, MARATON! pa nakon 20km se u tijelu dogadjaju takvi sokovi da mladi ljudi jedva istrce maraton...

 

Edited by GajbaPive
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.