New Posts New Posts RSS Feed - Kako dobiti na brzini i eksplozivnosti ??
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Kako dobiti na brzini i eksplozivnosti ??

 Post Reply Post Reply
Author
Cofaa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Rujan 2011
Status: Offline
Points: 31
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Cofaa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Kako dobiti na brzini i eksplozivnosti ??
    Posted: 24 Listopad 2011 at 23:22
Pozdrav ekipo evo treniram nogomet od svoje 5 godine i zanima me kako da dobijem na brzini u međuvremenu imo sam ozljedu (prije 3 godine popucali su mi ligamenti zgloba ) i u toj pauzi sam od 6 mjeseci sam dobio dosta kg pošto se nisam mogao kretati bio sam stalno na štakama..Sad prije godine i pol vratio sam se opet nogometu skinuo sam prividno dosta kilograma i igram dalje nogomet al sam izgubio na brzini što prije mi to toliko nije bio problem al sada sve štima samo to ne tj. vidi se napredak radim stalno šprinteve i jako dosta trcim dodatno a uz sve to imam i treninge nogometa i odlazim u teretanu dva puta na tjedan u teretanu. Trening u teretani baziram samo na vježbama za noge htio bi ih još ojacat i definirat..Igram na poziciji zadnjeg veznog i stoperu a za te pozicije je potrebna eksplozivnost i brzina..
Visok sam š 83 cm a težak 87 kg znam da bi idealna težina bila 8š kg al stalno mi kilaža stagnira vec jako dugo i ni makac s te kilaže nejdem...
Potreban mi je savjet kako da riješim taj problem prihvacam sve savjete i preporuke...;)
Back to Top
White_Insane View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 07 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1065
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote White_Insane Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Listopad 2011 at 09:58
Explozivnost i brzina drill primjer:

sprint 30 sekundi sa koljenima iznad kukova (š00-200metara ako trciš na ravnom a ne na mjestu)
š5 sklekova (sam odredi tempo)
20 skokova da ti "koljena taknu prsa"
5-š0 širokih zgibova (ovisno o tome koliko možeš, gledaj samo da pravilno izvodiš, ako ne možeš stani uhvati dah opusti ruke i napravi još 2...minimalno ih napravi 5 s cim manje odmora)
udarci nogu  30 sec (isto kao sprint ali kad ti koljeno dođe iznad kuka još ispruži nogu do kraja tj. napravi ravan kick)
5-š0 uskih zgibova (isto pravilo vrijedi kao i gore, minimalno 5 s cim manje odmora)
kamikaze (mislim da se na engleski to zove suicide drill, kada brojiš linije na terenu, uglavno radiš na mjestu da ti leđa ostanu ravna i ne idu nikad iznad razine trbuha kako biš ukljucio cim više mišice trbuha i leđa odnosno core. Izvodi se tako da u toj niskoj poziciji napraviš 2-3 brza koraka lijevo "takneš liniju", pa 2-3 brza koraka desno "takneš liniju" i to ponoviš 20 krugova-tj. svaku liniju takneš 20puta.)

Odmoriš minutu i ponoviš sve ovo još 2 puta, samo da svaku iducu rundu pokušavaš biti sve brži i brži.
Prvu rundu shvacaj kao zagrijavanje, a kasnije explodiraj, obavezno nemoj zaboraviti warmup i cooldown 5 minuta da istegneš mišice, zagriješ zglobove da se ne ozlijediš.
I zadnja stvar ovo nemoj raditi svaki dan nego svaki drugi ili treci, te si isto tako piši koliko ti je trebalo vremena da obaviš 3 runde. Kada na papiru vidiš da si se ubrzao više od 3-4 minute slobodno ubaci još jednu rundu ili povecaj vremensko trajanje pojedine vježbe ili broj ponavljanja tamo di vidiš da možeš još.

Peace.
Life is a journey full of adventures !!
Back to Top
Cofaa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Rujan 2011
Status: Offline
Points: 31
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Cofaa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Listopad 2011 at 14:58
e hvala kolega na savjetu probat cu to odmah danas..;)
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Listopad 2011 at 15:03
Originally posted by White_Insane White_Insane wrote:

Explozivnost i brzina drill primjer:

sprint 30 sekundi sa koljenima iznad kukova (š00-200metara ako trciš na ravnom a ne na mjestu)
š5 sklekova (sam odredi tempo)
20 skokova da ti "koljena taknu prsa"
5-š0 širokih zgibova (ovisno o tome koliko možeš, gledaj samo da pravilno izvodiš, ako ne možeš stani uhvati dah opusti ruke i napravi još 2...minimalno ih napravi 5 s cim manje odmora)
udarci nogu  30 sec (isto kao sprint ali kad ti koljeno dođe iznad kuka još ispruži nogu do kraja tj. napravi ravan kick)
5-š0 uskih zgibova (isto pravilo vrijedi kao i gore, minimalno 5 s cim manje odmora)
kamikaze (mislim da se na engleski to zove suicide drill, kada brojiš linije na terenu, uglavno radiš na mjestu da ti leđa ostanu ravna i ne idu nikad iznad razine trbuha kako biš ukljucio cim više mišice trbuha i leđa odnosno core. Izvodi se tako da u toj niskoj poziciji napraviš 2-3 brza koraka lijevo "takneš liniju", pa 2-3 brza koraka desno "takneš liniju" i to ponoviš 20 krugova-tj. svaku liniju takneš 20puta.)

Odmoriš minutu i ponoviš sve ovo još 2 puta, samo da svaku iducu rundu pokušavaš biti sve brži i brži.
Prvu rundu shvacaj kao zagrijavanje, a kasnije explodiraj, obavezno nemoj zaboraviti warmup i cooldown 5 minuta da istegneš mišice, zagriješ zglobove da se ne ozlijediš.
I zadnja stvar ovo nemoj raditi svaki dan nego svaki drugi ili treci, te si isto tako piši koliko ti je trebalo vremena da obaviš 3 runde. Kada na papiru vidiš da si se ubrzao više od 3-4 minute slobodno ubaci još jednu rundu ili povecaj vremensko trajanje pojedine vježbe ili broj ponavljanja tamo di vidiš da možeš još.

Peace.

neznam baš... :P

odakle ti ovo?

Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
fedanov View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Sijecanj 2010
Status: Offline
Points: 258
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fedanov Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Listopad 2011 at 15:10
Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:


Originally posted by White_Insane White_Insane wrote:

Explozivnost i brzina drill primjer:sprint 30 sekundi sa koljenima iznad kukova (š00-200metara ako trciš na ravnom a ne na mjestu)š5 sklekova (sam odredi tempo)20 skokova da ti "koljena taknu prsa"5-š0 širokih zgibova (ovisno o tome koliko možeš, gledaj samo da pravilno izvodiš, ako ne možeš stani uhvati dah opusti ruke i napravi još 2...minimalno ih napravi 5 s cim manje odmora)udarci nogu  30 sec (isto kao sprint ali kad ti koljeno dođe iznad kuka još ispruži nogu do kraja tj. napravi ravan kick)5-š0 uskih zgibova (isto pravilo vrijedi kao i gore, minimalno 5 s cim manje odmora)kamikaze (mislim da se na engleski to zove suicide drill, kada brojiš linije na terenu, uglavno radiš na mjestu da ti leđa ostanu ravna i ne idu nikad iznad razine trbuha kako biš ukljucio cim više mišice trbuha i leđa odnosno core. Izvodi se tako da u toj niskoj poziciji napraviš 2-3 brza koraka lijevo "takneš liniju", pa 2-3 brza koraka desno "takneš liniju" i to ponoviš 20 krugova-tj. svaku liniju takneš 20puta.)Odmoriš minutu i ponoviš sve ovo još 2 puta, samo da svaku iducu rundu pokušavaš biti sve brži i brži.Prvu rundu shvacaj kao zagrijavanje, a kasnije explodiraj, obavezno nemoj zaboraviti warmup i cooldown 5 minuta da istegneš mišice, zagriješ zglobove da se ne ozlijediš.I zadnja stvar ovo nemoj raditi svaki dan nego svaki drugi ili treci, te si isto tako piši koliko ti je trebalo vremena da obaviš 3 runde. Kada na papiru vidiš da si se ubrzao više od 3-4 minute slobodno ubaci još jednu rundu ili povecaj vremensko trajanje pojedine vježbe ili broj ponavljanja tamo di vidiš da možeš još.Peace.




neznam baš... :P

odakle ti ovo?



Ni meni nije nešto posebno...

Ima ti vamo dosta vježbi na ova 2 linka,ja ih osobno koristim i držim u favoritima...

Link š



Link 2

Ako se mene pita osobno,najbolje vježbe eksplozivnosti dolaze iz skokova.Razne varijante pa cak i s opterecenjem dok nepada ritam radiš...Samo je bitno da brzo to radiš i da sam osjecaš brzinu!
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Listopad 2011 at 15:47
Tako je, pliometrija je najbolja za exolozivnost, iako je bitno i razvizi bazicnu snagu prije nekih težih pliometrisjkih vježbi. što se tice brzine i sprinta, ako se radi na brzini, treba se potpuno odmoriti između svakog sprinta.
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
mickey View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Lipanj 2011
Status: Offline
Points: 50
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mickey Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Listopad 2011 at 16:02
s tim da sprinteri jako puno rade u teretani.... i to sa velikim težinama

nabacaj (obicno hang varijanta), izbacaj, trzaj (isto hang), cucnjevi (obicno box squat), skokovi na kutiju...
po meni je najbolja neka kombinacija tih vježbi i sprinteva (30-400 m)
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Listopad 2011 at 17:00
Preporuka da procitaš i ovaj clanak:
Eksplodirajte uz ove jednostavne vježbe
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
fedanov View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Sijecanj 2010
Status: Offline
Points: 258
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fedanov Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Listopad 2011 at 17:18
Originally posted by mickey mickey wrote:

s tim da sprinteri jako puno rade u teretani.... i to sa velikim težinamanabacaj (obicno hang varijanta), izbacaj, trzaj (isto hang), cucnjevi (obicno box squat), skokovi na kutiju...po meni je najbolja neka kombinacija tih vježbi i sprinteva (30-400 m)



Od rici do rici potpisujem.Iskreno,ja samo ove vježbe radim!
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Listopad 2011 at 18:11
Originally posted by fedanov fedanov wrote:

Originally posted by mickey mickey wrote:

s tim da sprinteri jako puno rade u teretani.... i to sa velikim težinamanabacaj (obicno hang varijanta), izbacaj, trzaj (isto hang), cucnjevi (obicno box squat), skokovi na kutiju...po meni je najbolja neka kombinacija tih vježbi i sprinteva (30-400 m)



Od rici do rici potpisujem.Iskreno,ja samo ove vježbe radim!

s tim da su olimpijska dizanja jako kompleksne vježbe s velikim rizikom za ozljedu ako se ne znaju pravilno izvesti. Ako nema gdje uciti, neka se drži pliometrije i speed worka. 

Inace je post sasvim tocan i potpisujem ga i ja :)

Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
White_Insane View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 07 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1065
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote White_Insane Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Listopad 2011 at 17:38
Otkuda ? Našao sam na jednom stranom forumu davno, za pocetak explozivnosti je ovo savršeno jer ti taman ojaca cijelo tijelo prije nego kreneš na teže stvari za explozivnost kao što su kombinacije vijace, sprinteva, box skokova itd.

(sarcasam on)
Isto tako se ispricavam što sam zaboravio da smo na ovom forumu svi "utrenirani i extreme" pa je potrebno odmah krenuti sa najtežim stvarima.
(sarcasam off)

što se tice brzine i explozivnosti isto tako preporuka šta nitko nije napisao, ja sam zaboravio u inicijalnom postu spomenut a to su programi:
- insanity workout (60dana)
- insanity asylum (30dana)

Peace
Life is a journey full of adventures !!
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Listopad 2011 at 17:53

Tebi sarcasm man, nebi škodilo malo poniznosti, nego sa na prvu bacaš u neka svađadnja nadmocnim stavom. Shvati da neki od nas možda imaju i više iskustva i znanja i da to što je netko to napisao na nekom forumu ne znaci da je najbolji izbor.  

Taj trening nema puno veze s ekplozivnošcu. A što se tice naših preporuka, u svemu postoji metodika i progresija.  Tako da ti te fore sa najtežim stvarima na pocetku ne drže vodi. Postoje stvari i organizacija koja ce te dovesti do cilja i ona koja nece. A tvoja preporuka nece. I ne vrijeđaj se nego reci ok, i procitaj nešto i pliometriji :O

Peace i tebi



Edited by Iluvatar
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
White_Insane View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 07 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1065
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote White_Insane Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Listopad 2011 at 11:39
Ne svađam se niti sam rekao da je moj izbor najbolji.

Krivo si protumacio moj ton, ponizno se ispricavam. Embarrassed
Life is a journey full of adventures !!
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Listopad 2011 at 23:32

I ja sam se krivo izrazio, nikakva poniznost nije potrebna.

Samo sam susretao puno svađalica bez pokrica na forumima pa sam zato tako reagirao :P

Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
ANTONIOIVANIS View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Prosinac 2011
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ANTONIOIVANIS Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Prosinac 2011 at 12:43
za brzinu su bitni misici  nogu ali su vazni i misici ruku
Back to Top
ANTONIOIVANIS View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Prosinac 2011
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ANTONIOIVANIS Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Prosinac 2011 at 12:47
DALI VI ZNATE KAKO SE MALO MOZE UDEBLJATI IMAM š85 cm i 67 kg KAKO BI MOGAO DOBITI VISE Questi&#šš1;nQuesti&#šš1;nQuesti&#šš1;n
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.