New Posts New Posts RSS Feed - Kako do ljeta smršaviti 20kg?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Kako do ljeta smršaviti 20kg?

 Post Reply Post Reply Page  123 6>
Author
Ivanab456 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 08 Travanj 2008
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ivanab456 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Kako do ljeta smršaviti 20kg?
    Posted: 08 Travanj 2008 at 21:17
 Molim vas odgovorite mi na moje pitanje!!!!Imam š5 god.,visoka sam š74 cm i imam 80 kg.Prije godinu dana sam bila na 90 dnevnoj dijeti i jako mi je pomogla.No nisam je odrzala do kraja pa mi nije doslo do promjene u metabolizmu i upala sam u yo-yo efekt.Kruskolike sam gradje tj. da sam  iznad bokova mrsava,a ispod debela.Ne znam sto da radim?!?!?!?!?!?Molim vas pomozite mi!!!!!!!Nemam puno vremena za pripavljanje hrane jer moram ici u skolu.Nastava mi traje od š4:00 do š9:00.Ponekad i ne stignem i rucati,jer ne stignem,pa me u skoli uhvati glad i najedem se slatkisa te kad dodjem kuci pojedem i veceru.Veliki sam slado kusac i ne mogu bez slatkisa zivjeti.Ocajna sa!!!!!!Kako da do ljeta smrsavim 20 kg??????
Back to Top
©parogica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 02 Ožujak 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 96
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ©parogica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Travanj 2008 at 21:46
pa za pocetak pocni razmisljat u svoju korist. Onda moras sama sebe uvjerit da slatkisi nisu dobri i da se prave od ovcjih cijeva(bomboni gumeni)
Nadji si zamjenu-umjesto slatkisa pojedi sendvic koji si sama doma napravis od -integralnog kruha i puno povrca(bez majoneze!!!,šalim se-mozes malo)
-int. kruh+svjezi sir+povrce
onda si za male odmore kupi neku vocku ako ogladnis!
Kupi si litru vode i nosaj za sobom
idi u skolu pjesice i dok hodas mjenjaj brzinu
kada cekas tramvaj,ako ti je sljedeca stanica blizu,otpjesaci i tako dok ne dodje.
izbaci iz sobe sve sto te podsjeca na slatkise i junk food
Zaboravi ZDRAVI SUBWAY-sve je to isti srot ko i BigMac
idi u duge setnje s prijateljicama
petkom i subotom izlazi u Jabuku-pa da vidimo kako bez tramvaja na vrh brda(ja san popizdila kada san privi put isla,nikad kraja!)
Reci roditeljima da zelis smrsavit i da ti prave za jest nesto zdravo(to ce i njima pomoc,znam iz iskustva-samnom su skoro i postali vegetarijanci)
Ako ides u goste,makar si gladna,reci da si se doma prejela i da nemozes nista jest!
Kada jedes,nemoj gledat televiziju ili se zabavljat s necime gdje zaboravis na vrijeme-odredi si tocno koliko ces pojest i izvadi to na tanjur,a ostalo zaboravi(jedi sve,ali rasporedi si jelo tako da ima najvise povrca-igraj se sa bojama)
kupi si puuuuno voca(ne banane!!) i jedi kada ogladnis bez griznje savjesti-jabuke su naj izbor!
svaki put kada osjetis glad,trci oko sobe ili po kuci,oko zgrade...i poslje toga se napij vode-glad prosla
najedi se ujutro posnoga sira(ali kombiniraj sa nekim povrcem,vocem...kako ti se svidja,da ti se ne zgadi jer je pomalo ko beton(Mr G)
i za kraj kada se pocnes osjecat malo aktivnije,poletnije-vozi biciklu!
To barem nije tesko,a savrseno je za tijelo!

Upisi nesto sto ti se svidja i sto odavno zelis znat(ne nuzno sport-bilo sto,crtanje,neki tecaj...) jer je bitno da se ti osjecas dobro u svom tijelu,da si mozes rec-da ja sam Ivana i ponosna sam na sebe!!
By:©parogica:)
Back to Top
Lega View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 06 Prosinac 2006
Location: Philippines
Status: Offline
Points: 1903
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lega Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Travanj 2008 at 22:40
spagorice

@Ivana
Kao prvo da nesto rascistimo...

Fitness.com.hr forum nije los nacin za zapoceti s novim zdravim nacinom zivota, ali svakako to ne smije ostati na samom postanju i to u depresivnom tonu.

OK, odlucila si promijeniti neke stvari u svome zivotu, izgled i zdravlje uzeti u svoje ruke, i prvenstveno samoj sebi biti zadovoljna svojim izgledom.
Da ce biti imalo lagano - odmah ti mogu reci da nece,( i gdje god procitas o kakvim cudesnim bezbolnim metodama ili ti netko kaze suprotno, nije istina) i samo najveci karakteri uspiju s rijeci prijeci i na djela, a s vremenom samo nebo postane granica.

Petncst godina imas, znaci da si srednja skola kao ja ili nesto mladja. Nisi previse napisala o sebi, stoga ne bih prosudjivao u kakvim okolnostima zivis i koji ti je zivotni ritam. Ali ako smo u imalo slicnoj situaciji (znaci da nemoras svako jutro voditi krave na ispasu, glancati parkete ili paziti oko bolesnog clana obitelji) ,sve price o premalo vremena , nedostatku kvalitetnih obroka i gladi u skoli, padaju u vodu uz samo nesto malo truda, i to samo na pocetku.

Na meni i ostalim forumasima je da te uputimo, a na tebi je da sama priones ozbiljnom citanju, ali i na forumu i na stranici postoji gomila informacija sto se prehrane za tebe tice, stoga uzmi si jedno poslijepodne i isprintaj i pozorno prouci tekstove, jer i tako se pocinje. (a ujedno moze biti i solidna motivacija)

Ono sto ti ja zelim reci je da dok ne shvatis koliko je glupa izjava "Veliki sam slado kusac i ne mogu bez slatkisa zivjeti." koristi od postanja,a pogotovo ocajavanja NEMA.

što se svega u vezi tvoga jelovnika tice, ostavljam za neki drugi post kada vidim kakva imas razmisljanja, ili nekome tko mozda ima volje biti konkretniji od mene.


Dalje, sto mi je upalo u oko, tice se odnosa tvojeg stanja i tvojih ocekivanja. Budimo realni, iz same brojke se moze zakljuciti da ti tezina i nije bas "idealna atletska" sto je sasvim u redu, ali ono sto ne shvacam je "Ocajna sa!!!!!!Kako da do ljeta smrsavim 20 kg??????"
Koliko je realno jednoj djevojci za ocekivati skidanje š0kg mjesecno ZDRAVIM i KVALITETNIM putem, prepustam nekoj forumasici da ti odgovori. Ono sto se meni cini je da ces uz ovakav pristup stalno nailaziti na razocaranja i ocaj.


Zasto to ne bi bilo 5kg do ljeta?
Pet, ali pet kojih si sama odradila, i bit ces ponosnija na njih nego da se probudis sa 20 manje.

Do jeseni ce vec biti 7,8kg (jos sam ti uracunao ljetno opustanje i izlaske)  a za š2 mjeseci od danas,  sportskim zivotom, ces postati MAcKA.



Sve u svemu, ukoliko zelis  nesto  popraviti, ceka te  strasan posao, puno odricanja i truda, ali na kraju rezultat ne moze izostati.


Iskreno se nadam da grijesim i da ti ovaj prvi nece biti i posljednji post na forumu, i da ces razmisliti o ovoj kao mukotrpnom ali pravoj ideji.

Ako sam imalo dao ideje i motivacije, bit ce mi drago, na tebi je da odlucis kako i sta sa sobom dalje. Ako sve ostane na ovakvom razmisljanju, ceka te u najmanju ruku jos jedno ljeto bez mora i bazena kako ih ja dozivljavam.


PS Razmisljam o otvaranju svoga dnevnika na forumu, pa me zanima Ivana tvoje misljenje i misljenje ostalih forumasa koliko uopce imam zrele savjete i recenice, jer ne zelim da zapocnem a netko me krivo shvati

 

Edited by Lega
Back to Top
evica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Veljaca 2008
Status: Offline
Points: 438
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote evica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Travanj 2008 at 05:14
Originally posted by Lega Lega wrote:






PS Razmisljam o otvaranju svoga dnevnika na forumu, pa me zanima Ivana tvoje misljenje i misljenje ostalih forumasa koliko uopce imam zrele savjete i recenice, jer ne zelim da zapocnem a netko me krivo shvati

 
  
samo daj! uvijek dobro dodje-bilo za usporedbu,"kopiranje" programa ili kao zanimljivi text!


Edited by evica
Back to Top
enaa View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Studeni 2007
Status: Offline
Points: 186
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote enaa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Travanj 2008 at 09:29
šparogica i Lega .

Necu ponavljati sto je vec receno, samo bih savjetovala kako je prije trazenja bilo kakvog savjeta, potrebno sam/a sa sobom rijesiti sto je cilj i ima li dovoljno volje da se postigne. Ukoliko ima, nece se traziti izgovori vec rjesenja.
Primjerice, sladokusac ne mora podrazumijevati prezderavanje slatkisima. Postoje i zdrave slatke namirnice. Nadalje, ukoliko se ne stigne rucati do š4h, dovoljno je uzeti plasticnu posudu i obrok ponijeti sa sobom u skolu. Naravno, zdravi obrok koji ce zamijeniti slatkise i dugo te drzati sitom. Ukoliko obrok moras pripremati sama, pokusaj ga pripremiti prethodni dan ako ne stignes isti dan. Ako ti ga priprema netko drugi, nema razloga da ga i ne pojedes. I jedenje slatkisa u velikoj kolicini zahtjeva svoje vrijeme, a za to se uvijek nekako nadje, zar ne?

Kako je Lega napisao, ne znamo razloge tvog nedostatka vremena, pa necemo ni nagadjati. Ukoliko su oni objektivne prirode i ne dozvoljavaju vjezbanja ni 45 min dnevno ili stanku za rucak, tesko cemo ti moci pomoci.
Ukoliko ti je vazno samo nerealno gubljenje tezine u kratkom vremenu, narusit ces si zdravlje i najvjerojatnije opet postici yo-yo efekt.
Zato, pomno razmisli o svom cilju, stavi ga u realne okvire i ako i dalje postoji volja, obrati nam se sa nesto vise detalja. Ovdje smo da ti pokusamo pomoci.
 

Edited by enaa
Back to Top
Lega View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 06 Prosinac 2006
Location: Philippines
Status: Offline
Points: 1903
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lega Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Travanj 2008 at 23:01
gdje si anonimna  
Back to Top
Lega View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 06 Prosinac 2006
Location: Philippines
Status: Offline
Points: 1903
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lega Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Lipanj 2008 at 23:50
dva mjeseca su prošla, a ja se sjetio ove djevojke
možda ne bi bilo ni loše da moderatori post premjeste u pravi podforum, pa da bude ogledni primjer za sve nove korisnice "Kako ne treba"


šteta, ali sam bio u pravu

Originally posted by Lega Lega wrote:


Iskreno se nadam da grijesim i da ti ovaj prvi nece biti i posljednji post na forumu, i da ces razmisliti o ovoj kao mukotrpnoj ali pravoj ideji.

Ako sam imalo dao ideje i motivacije, bit ce mi drago, na tebi je da odlucis kako i sta sa sobom dalje. Ako sve ostane na ovakvom razmisljanju, ceka te u najmanju ruku jos jedno ljeto bez mora i bazena kako ih ja dozivljavam.
 
 
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Veljaca 2009 at 19:03
koliko sam ovakvih vidio... p.s ako dođu još slicnih materijala ja sma zato da ih uputimo na ovaj link..

a sad da ispravim i nadopunim šparogicu u par stvari..

i da dam par natuknica za ubuduce:
Svim pocetnicima bi preporucio drasticno smanjivanje UH jer je uvjek u tome problem

znaci to to otprilike ide ovako:

ujutro se jedu zobene pahuljice koje su zdrave i koje su komplewksni Uh i služit ce kao izvor energije za dan ( a ne betonira se ništa posnim sirom )

broj obroka se treba biti 4 -5 najmanje

naravno manji obroci (to ne znaci 3 žlice)

sendvici u integralnom kruhu sa salatom i purecim (ili pilecim) prsima su uvjek dobar izbor ali ne treba ih stalno jesti jer smo rekli da režemo UH

slatkiši, sokici, pizze, pekarski proizvodi, riža krumpir, kruh i tjestenina su najgori neprijatelji jer su svi izvor UH

znaci ujutro zobene i još jednom u danu sedvic kakav sam rekao može ostalo bi trebali biti obroci proteina + masti (ne ne mislim na svinjsku mast :D, bit c navedeni primjeri, p.s ne deblja svaka masnoca ne brinite )

recimo za veceru (bilo koje vrijeme jer vas ovaj obrok nece udebljati ) posni sir + bademi, orasi, laneno ulje ili nešto slicno!
posni sir isto preporucam uz jaja za bilo koji obrok

za ostale obroke je dobro meso sa povrcem ( od mesa pileca ili pureca prsa po mogucnosti sa povrcem po izboru)

vidim da je šparogica vegetarijanka i da zato ne spominje meso ali definitvno meso ne treba izbacivati jer ce pomoci kod regeneracije i izgradnje mišica.

Ovo zadnje sa mesom sam naveo jer ce vježbanje i fizicka aktivnost biti isto tako važna.. ujutro ili navecer (ujutro je bolje za sagorjevanje masti malo) lagani cardio trening kao trcanje (ako nisi u formi, brzi hod)
to barem 3 x tjedno i 3 x tjendo nekakav sport ili teretana!


to je to ukratko, nije lako mijenjati navike ali razmislite koliko želite nešto i što ste voljni promjeniti zbog toga! ako ne odlucite mijenjati ništ ajer ste ljeni, ond abarem prestanite kukati jer mi je dosta takvih ljudi , ako sam nešto zaboravio dopisat cu kansije

hvala, do iduceg citanja
Back to Top
st-trener View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 05 Listopad 2009
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote st-trener Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Listopad 2009 at 13:59
ja cu ukratko reci malo pravilna prehrana i redovit trening i rezultati ce biti tu, samo malo volje i to je to.samo naprijed nije to nista strasno.
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Listopad 2009 at 09:46
  Svaka cast komentrarima prije!

Stvarno su ti SVE napisali i dali si truda, ali ne zaboravi da si - TI TA KOJA UNOSI PROMJENE u svoj život! Moj savijet ti je da si sve to prepišeš na papir i pridržavaš se toga!

Mlada si i tvoj organizam još prži kalorije kao lud tako da - IMA NADE! Samo nemoj odustajati!!
Back to Top
tsmokvica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 18
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tsmokvica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Sijecanj 2010 at 14:49
Unosi do 2000 kcal dnevno u organizam i bavi se bilo cime, garantirano ceš smršaviti.

Savjetujem izbjegavanje vecera uopce poslije š8,00 sati, a može i prije.


Kupi si sve šta voliš od voca, povrca, sokova, cajeva. cajevi su ti najpreporucljiviji za cišcenje organizma od toksina, novine o zdravoj prehrani i ftnessu. Uživaj u hrani, kušaj ju i drži je u ustima prije ce te zasititi (nemoj bacati hranu u sebe, to ja iz iskustva)
Javi kako ide... uživaj u cajevima bez
ąto ne kupim-ne pojedem!
Back to Top
Skviki View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 02 Rujan 2009
Status: Offline
Points: 475
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Skviki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Sijecanj 2010 at 09:24
Originally posted by tsmokvica tsmokvica wrote:

Unosi do 2000 kcal dnevno u organizam i bavi se bilo cime, garantirano ceš smršaviti.

Savjetujem izbjegavanje vecera uopce poslije š8,00 sati, a može i prije.


Kupi si sve šta voliš od voca, povrca, sokova, cajeva. cajevi su ti najpreporucljiviji za cišcenje organizma od toksina, novine o zdravoj prehrani i ftnessu. Uživaj u hrani, kušaj ju i drži je u ustima prije ce te zasititi (nemoj bacati hranu u sebe, to ja iz iskustva)
Javi kako ide... uživaj u cajevima bez


i opet savjet o ne jedenju iza š8 sati - što su ciste gluposti.
Također - informacija da se slobodno jede sve od voca i sokova - ne drži vodu.

A ovo o držanju hrane u ustima....???????
Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Sijecanj 2010 at 10:00
 smijes jest i poslije š8.00 sati npr posni sir ili jaja..glavno da su neki proteini,samo UH izbjegavaj navecer
Back to Top
Arthas View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Veljaca 2010
Status: Offline
Points: 86
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Arthas Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Veljaca 2010 at 18:23
oke..sve je to super...ali može li netko objasniti kako da se te sve prehrane drži student, koji živi u domu, hrani se u menzi... budimo realni...da sam kuci bez problema bi se mogao drzati tdrave prehrane ali akko ovako ila li neko rješenje???
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Veljaca 2010 at 20:08
  Ti si student i u menzi jedeš...ok problem...
Ja radim , odsutna sam š0h na dan od kuce, sigurnih..ako nešto obavljam....još i više i nemam ni menzu.... MOram i ocistiti i ispeglati i oprati si robu a naci i vremena za društveni život....naravno ipak nađem vremena i za pravilnu prehranu a i za treninge....
 Netko treci na ovo moje ima i klince npr..... pa možemo u nedogled...uglavnom...sve to je...bla bla bla bla....IZGOVORI..... stoga....đir u trgovinu po posni sir...a u menzi jedeš ono što smiješ i to je to...;)

Back to Top
Arthas View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Veljaca 2010
Status: Offline
Points: 86
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Arthas Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Veljaca 2010 at 20:58
krivo si me skuzila...nisam ja reka da je to problem...sto se hranim u menzi..nego san pita sto smijem od te hrane...i da ti odes u trgovinu i kupis...naravno jer radis...meni sigurno mater i caca to nebi mogli priustiti da svaki dan kupujem si rucak u trgovini...jer imam jos i dvije sestre...tako da...da sam sebe financiram oke...ali ovo je malo drukcije zar ne???
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 6>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.