New Posts New Posts RSS Feed - Kad se obije o glavu..
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Kad se obije o glavu..

 Post Reply Post Reply
Author
Pikaboo View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Travanj 2012
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pikaboo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Kad se obije o glavu..
    Posted: 10 Travanj 2012 at 21:12
Ukratko, nakon cijelog života bavljenja razno raznim sportovima, zbog dolaska u Zagreb na faks, prestala sam sa svim. Dakle bilo koje kretanje, nula bodova. To je naravno rezultiralo time što sam sad trula, nepokretna, apsolutno bez kondicije, imam veliki šlauf oko trbuha Big smile, bedra mi se spajaju u gornjem dijelu, e i da, šecer na kraju - skolioza. Uglavnom, nakon dugog vremena stvarno lošeg osjecanja, pokrenula sam se i za pocetak upisala na jogu. E sad, zanima me jedna stvar: zamislite nekog tko je u stvarno katastrofalnoj formi i skroz bez kondicije... e pa ja sam još gora, uglavnom, htjela bih poceti trcati, no negdje sam cula da trcanje nije baš dobro kod iskrivljenja kralješnice..? Ne znam vam tocno reci o kojem stupnju i vrsti skolioze se radi, jer nisam bila kod fizijatra još (naime, u Zg bi trebala cekati cca. 2 mjeseca na RTG i onda još barem toliko na pregled, a još 4 mjeseca mi je previše cekati da se pokrenem). Pa ako bi mi netko znao reci nešto o tome, to bi bilo sjajno. 
Ako vam što znaci, visoka sam 180 i imam 70 kila. I 23 godine. Smile
Back to Top
BuciBoo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Rujan 2011
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 108
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote BuciBoo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Travanj 2012 at 23:03
Pa ja bih ti savjetovala hodanje 45-60min ujutro natašte - time ceš trošiti masne naslage, a neceš previše opteretiti kralježnicu kao što bi trcanjem. Takodjer, preporucujem pilates Wink 

Back to Top
sandyst View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 16 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 22
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote sandyst Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Travanj 2012 at 00:32
ja sam se skolioze riješila s korektivnom gimnastikom, raspitaj se gdje ima u zg pa se upiši..obicno bude pri nekakvim bolnicama, domovima zdravlja i sl. ali stvarno pomogne.A za te šlaufe probaj za pocetak brzo šetat svaki dan na duže relacije,a to ceš postic tako da se praviš da ne postoji tramvaj i bus pa sve to što bi se inace odvozila odšetaj sa muzikom u ušima i upoznaji se s zagrebom na jedan novi nacin, gledaj arhitekturu, ljude, prirodu i samo šetaj, uživaj i trudi se bit ispravljena..:)
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.