New Posts New Posts RSS Feed - just me - pomoc kod prehrane
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

just me - pomoc kod prehrane

 Post Reply Post Reply Page  123>
Author
just_me409 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Prosinac 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 14
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote just_me409 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: just me - pomoc kod prehrane
    Posted: 08 Prosinac 2010 at 13:03
  dob 20 godina
mjere:
prsa 96 cm
struk 85cm
bokovi š0š cm
trbuh (najdeblji dio - ispod pupka) 98 cm  (otkako znam za sebe imama ovdje te naslage)
natkoljenica 47 cm
nadlaktica 29 cm

visina: š76
tezina: 74 kg

prije 3 godine sam pocela vjezbati onako amaterski u teretani, vecinom na oirbitreku, posto nisam imala nikakvog znanja, nije ni potrebno spominjati previse
prije 2.5 godine pocela sam trenirati s fitness (ples na sipci) s kojim sam skinula š0 kilograma i dobila misicnu masu ali naslage na trbuhu vise manje ostaju ovdje.
proslu skolsku godinu trenirala sam s fitness, ples na stolici i pilates (dobila sam malo vecu misicnu masu na rukama, ledjima, nogama i abdomenu (ispod masnih naslaga)), no prestajem sve trenirati preko ljeta osim s fitnessa 2 puta tjedno.

ovu godinu treniram s fitness 2 puta tjedno po sar ipo, pilates 3 puta tjedno po sat vremena, i vodim vjezbe za trudnice 2 puta tjedno po sat vremena.

vjezbe za trudnice - ponedjeljak i srijeda - 6-7 h
pilates - pon, sri i pet - 7-8 h
s fitness - ut i cet - 7 - 8.30h

prehrana:
dorucak - posto se rano ustajem (zbog prakse - studentica sam sestrinstva - visam msed. sestra) ne jedem nista, ako jedem pojedem fetu kruha sa pastetom, sirnim namazom ili sirom u fetama i eurokremom

uzina (na marendi u š0 sati) - kolac od sira neki, ili nesto maleno cokoladno + bijela kava sa bijelim secerom (to mi je nesto sto me pokrece ujutro i s tim izdrzavam od 8 do š0 h, i onda nakon nje do 2 sata - nju nebih htjela izbaciti ali ako postoji neka zamjena mozda ili neka promjena u kavi recite mi)

rucak - oko 2 sata, ono sto mi mama skuha (najcesce neko meso, tjestenina, kuhani krumpiri) posto ne jedem niti jednu vrstu mesa osim piletine i to bijelog mesa i ribe, cevapa, pljeskavica, kobasica :) imam mali problem u svezi rucka ( NISAM VEGETARIJANAC, NEGO MI NE PASE)

uzinu popodnevnu nemam (koji put ako me uhvati zelja za slatkim)

vecera - nova odluka da ne jedem nakon 8.30 (pon, sri, i petkom zbog treninga) i 9h (ut i cet). tada pojedem juhu gustu, istina, iz vrecice)

znam da mi je prehrana jad i bijeda, sad vas molim neke savjete, pogotovo s obziom kakv mi je tempo i koliko vjezbam, i molim vas nesto specificno, posto 200g mesa meni ne znaci bas previse (seljanka)

slike trenutno nemam, pokusati cu nabaviti i onda cete mi objasniti kako ih staviti
sve se moze kad se hoce
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Prosinac 2010 at 13:11
Vidim veliki problem u tvojoj prehrani.
Dorucak nemaš, a ako ga i imaš - nije dobar.
Za dorucak jedi zobene s mlijekom.

Ideje oko jelovnika možeš potražiti ovdje. (š48 stranica ideja oko jelovnika)
Pogledaj kako drugi forumaši jedu i dodaj namirnice koje ne konzumiraš toliko te definitivno izbaci šecer, bilo što slatko, kolace, zašecerenu kavu i sl.

Također izbaci cevape, pljeskavice i sl. klopu.
Moraš popraviti i izokrenuti cijelu prehranu da bi ocekivala rezultate.

Neceš skinuti trbuh vježbanjem, trbuh ceš skinuti kombinacijom pravilne prehrane i vježbanja. To mora biti jasno odmah u startu.

Stavi slike jer su potrebne da budeš pravilan kandidat.
Držimo fige da krene sve na bolje!

 

Edited by Zoki
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
just_me409 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Prosinac 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 14
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote just_me409 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Prosinac 2010 at 13:12
  pokusat cu s time, prouciti cu tu prehranu, a kako trenutno nisam kod kuce nista od slika, staviti cu slike do kraja ovog tjedna obecajem samo cete mi morati detasljno objasniti kako se to radi :D
sve se moze kad se hoce
Back to Top
crna_kej View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Rujan 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 987
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote crna_kej Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Prosinac 2010 at 13:23

Originally posted by just_me409 just_me409 wrote:

  dob 20 godina
mjere:
prsa 96 cm
struk 85cm
bokovi š0š cm
trbuh (najdeblji dio - ispod pupka) 98 cm  (otkako znam za sebe imama ovdje te naslage)
natkoljenica 47 cm
nadlaktica 29 cm

visina: š76
tezina: 74 kg

prije 3 godine sam pocela vjezbati onako amaterski u teretani, vecinom na oirbitreku, posto nisam imala nikakvog znanja, nije ni potrebno spominjati previse
prije 2.5 godine pocela sam trenirati s fitness (ples na sipci) s kojim sam skinula š0 kilograma i dobila misicnu masu ali naslage na trbuhu vise manje ostaju ovdje.
proslu skolsku godinu trenirala sam s fitness, ples na stolici i pilates (dobila sam malo vecu misicnu masu na rukama, ledjima, nogama i abdomenu (ispod masnih naslaga)), no prestajem sve trenirati preko ljeta osim s fitnessa 2 puta tjedno.

ovu godinu treniram s fitness 2 puta tjedno po sar ipo, pilates 3 puta tjedno po sat vremena, i vodim vjezbe za trudnice 2 puta tjedno po sat vremena.

vjezbe za trudnice - ponedjeljak i srijeda - 6-7 h
pilates - pon, sri i pet - 7-8 h
s fitness - ut i cet - 7 - 8.30h

prehrana:
dorucak - posto se rano ustajem (zbog prakse - studentica sam sestrinstva - visam msed. sestra) ne jedem nista, ako jedem pojedem fetu kruha sa pastetom, sirnim namazom ili sirom u fetama i eurokremom

uzina (na marendi u š0 sati) - kolac od sira neki, ili nesto maleno cokoladno + bijela kava sa bijelim secerom (to mi je nesto sto me pokrece ujutro i s tim izdrzavam od 8 do š0 h, i onda nakon nje do 2 sata - nju nebih htjela izbaciti ali ako postoji neka zamjena mozda ili neka promjena u kavi recite mi)

rucak - oko 2 sata, ono sto mi mama skuha (najcesce neko meso, tjestenina, kuhani krumpiri) posto ne jedem niti jednu vrstu mesa osim piletine i to bijelog mesa i ribe, cevapa, pljeskavica, kobasica :) imam mali problem u svezi rucka ( NISAM VEGETARIJANAC, NEGO MI NE PASE)

uzinu popodnevnu nemam (koji put ako me uhvati zelja za slatkim)

vecera - nova odluka da ne jedem nakon 8.30 (pon, sri, i petkom zbog treninga) i 9h (ut i cet). tada pojedem juhu gustu, istina, iz vrecice)

znam da mi je prehrana jad i bijeda, sad vas molim neke savjete, pogotovo s obziom kakv mi je tempo i koliko vjezbam, i molim vas nesto specificno, posto 200g mesa meni ne znaci bas previse (seljanka)

slike trenutno nemam, pokusati cu nabaviti i onda cete mi objasniti kako ih staviti
 Zoki je vec prije komentirao..

Dorucak je osnova svega.. bez obzira kad se rano ujutro ustajes. Ja se ustajem u 6 i ne idem na posao ako nisam doruckovala. Takvo pravilo i ti moras uvest.Ostatak prehrane ces vec nekako sredit (uvedi veci broj obroka, ne izbjegavaj jest pod krinkom da ce biti bolje ako manje kalorija pojedes). Sad pitanje.. zasto kolac s necim jedes za marendu ili nesto cokoladno.. i zasto za veceru radis instant juhu?

ako zelis pobjediti, ne smijes izgubiti
Back to Top
just_me409 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Prosinac 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 14
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote just_me409 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Prosinac 2010 at 13:32

[/QUOTE]  Zoki je vec prije komentirao..

Dorucak je osnova svega.. bez obzira kad se rano ujutro ustajes. Ja se ustajem u 6 i ne idem na posao ako nisam doruckovala. Takvo pravilo i ti moras uvest.Ostatak prehrane ces vec nekako sredit (uvedi veci broj obroka, ne izbjegavaj jest pod krinkom da ce biti bolje ako manje kalorija pojedes). Sad pitanje.. zasto kolac s necim jedes za marendu ili nesto cokoladno.. i zasto za veceru radis instant juhu?

[/QUOTE]

jhe dorucak od sutra ujutro pada, pahuljice sa jogurtom (imam problem s mlijekom)

kolac s necim ili cokoladu jedem jer mi je to najbrze za pojesti, lijepo pase uz kavu, a i nenormalno volim slatko, a i u obliznjem kaficu svaki put mogu dobiti besplatan kolac od sira :)

a vecera, instant juha, jako ju volim, treba mi tekucine, nema puno kalorija za prije spavanja (najcesce se onesvjestim u krevet nakon vecere te) i bas mi pase navecer
sve se moze kad se hoce
Back to Top
just_me409 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Prosinac 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 14
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote just_me409 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Prosinac 2010 at 13:33
  nije da se bas razumijem u tehnicki dio foruma, pa se nemojte cuditi :)
polako ucim
sve se moze kad se hoce
Back to Top
just_me409 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Prosinac 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 14
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote just_me409 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Prosinac 2010 at 13:39
  i htjela bih vas pitati, ako vec naviknem na dorucak takav u 7 sati ujutro, sto one dane kad napokn mogu spavati pa spavam do šš, š2 ? i sto ako jednu vecer odlucim izaci sa ekipom pa odlucim popiti malo alkohola?
sve se moze kad se hoce
Back to Top
crna_kej View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Rujan 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 987
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote crna_kej Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Prosinac 2010 at 13:41

Originally posted by just_me409 just_me409 wrote:

  nije da se bas razumijem u tehnicki dio foruma, pa se nemojte cuditi :)
polako ucim
 ne brini.. i forum ces skuziti s vremenom..

da se vratim step back.. pahuljice? ovdje ce ti vecina preporuciti radije zobene od onih "popularnih". Meni ispocetka nisu pasale.. al naviknes se. Mlijeko ti ne pase zobg laktoze? meni je problem mlijeko pa ga zamijenim sojinim.

Ok.. pojedi taj kolac uz kavu..nije toliki grijeh vec kad je besplatan i ne trebas se svega odrec..al vrecica juhe se odreci.. radije si sama skuhaj juhicu s povrcem.. nije stvar kalorija jer kao i vecina moras razaznat sto ide pod te kalorije. Juhe iz vrecica su pune UH sto za vecernji obrok nije preporucljivo.

ako zelis pobjediti, ne smijes izgubiti
Back to Top
crna_kej View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Rujan 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 987
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote crna_kej Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Prosinac 2010 at 13:47

Originally posted by just_me409 just_me409 wrote:

  i htjela bih vas pitati, ako vec naviknem na dorucak takav u 7 sati ujutro, sto one dane kad napokn mogu spavati pa spavam do šš, š2 ? i sto ako jednu vecer odlucim izaci sa ekipom pa odlucim popiti malo alkohola?
 ocekivala sam ova pitanja.. ne znam zasto..

San je bitan.. ako imas dana kad spavas do šš..dakle prvi obrok, dorucak vise nije u 7 nego u šš..

i mene muci sto pit vani kad sam s ekipom al odlucila sam da ako se pije cu i popit nesto al ne pretjerivat.. hebiga.. niti idem tako cesto van niti se covjek svega moze odrec..

sto god radila moras biti svjesna i opustena..pa ce sve ici lakse. Ako na hranu i vjezbanje gledas kao teret.. ili ako napravis gaf se pocnes grist nema ti smisla. Srediti prehranu ne znaci biti na dijeti u onom smislu da gladujes i da se odrices ama bas svega. Tebi to mora biti novi stil zivota

ako zelis pobjediti, ne smijes izgubiti
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Prosinac 2010 at 14:26
rekla ti je crna kej, dorucak je prvi obrok, nije bitno kad!

A ako se pije, pij, što sad.. samo nemoj PREcesto!
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
crna_kej View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Rujan 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 987
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote crna_kej Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Prosinac 2010 at 14:47
Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

rekla ti je crna kej, dorucak je prvi obrok, nije bitno kad!

A ako se pije, pij, što sad.. samo nemoj PREcesto!
 kad smo vec kod tog.. koliko cesto ti pijes i sto?
ako zelis pobjediti, ne smijes izgubiti
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Prosinac 2010 at 14:52
Haha, u zadnjih godinu rjeđe.. tipa jednom u 2 - 3 tjedna...(nekad i rijeđe, msislim) pijem obicno pivo ( volim tamna piva :P), ili vino s colom zero :P

ako cemo pricati o definiciji, na njoj je najbolje piti votku cistu ili recimo rakiju
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
just_me409 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Prosinac 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 14
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote just_me409 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Prosinac 2010 at 14:54
  oke, sad sam svatila neke stvari. vjezbanje mi nije niti malo teret vec stil zivota, samo mi je prehrana problem. to moram reducirati i toga sam svjesna. sad tek postajem jos vise svjesna koliko glupo sti sam radila. ugl, oke, dorucak, kad god, al glavno da je tu. svacam, a alkohol... ne pijem vise cesto, prije je to bilo svaki vikend i svega je tu bilo, posebno litra vina prvo

sad eto nisam stvarno dugo, u biti prosli petak sam nakon nekih misec dva izasla i to su bile dvi case bambusa.

sve se moze kad se hoce
Back to Top
crna_kej View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Rujan 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 987
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote crna_kej Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Prosinac 2010 at 14:59
Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

Haha, u zadnjih godinu rjeđe.. tipa jednom u 2 - 3 tjedna...(nekad i rijeđe, msislim) pijem obicno pivo ( volim tamna piva :P), ili vino s colom zero :P

ako cemo pricati o definiciji, na njoj je najbolje piti votku cistu ili recimo rakiju
 ja pijem jednom u 4-5tjedana. obozavam tamna piva (pogotovo belgijska.. od ovih pristuopacnijih fan sam velebitskog ili laskog)..a od zestica pijem jack.. moze i jack na definiciji?a jel se i inace sopas sa colom zero?pitam jer ja od svega sto sam nekad pila ostala mi samo casa dvije te cole .. ostalo pijem vodu ili caj..
ako zelis pobjediti, ne smijes izgubiti
Back to Top
crna_kej View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Rujan 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 987
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote crna_kej Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Prosinac 2010 at 15:01
Originally posted by just_me409 just_me409 wrote:

  oke, sad sam svatila neke stvari. vjezbanje mi nije niti malo teret vec stil zivota, samo mi je prehrana problem. to moram reducirati i toga sam svjesna. sad tek postajem jos vise svjesna koliko glupo sti sam radila. ugl, oke, dorucak, kad god, al glavno da je tu. svacam, a alkohol... ne pijem vise cesto, prije je to bilo svaki vikend i svega je tu bilo, posebno litra vina prvo

sad eto nisam stvarno dugo, u biti prosli petak sam nakon nekih misec dva izasla i to su bile dvi case bambusa.

 polako
ako zelis pobjediti, ne smijes izgubiti
Back to Top
just_me409 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Prosinac 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 14
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote just_me409 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Prosinac 2010 at 15:31
  ma nigdje se ne zurim, ali isto bi tila sve na dlanu :D

polako, to je to. krecem i ja. eto vec sam pocela.
fala na pomoci, svejedno, pisite vi meni sve, pomazu mi vas odgovori
sve se moze kad se hoce
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.