New Posts New Posts RSS Feed - Jogging?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Jogging?

 Post Reply Post Reply Page  <123>
Author
tare View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2006
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 703
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote tare Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Svibanj 2009 at 22:28
Originally posted by ThornOfFaith ThornOfFaith wrote:

Originally posted by tare tare wrote:


jel to moze biti od kilograma viska,nepravilne tehnike trcanja... trcim ima vec par godina i nikad mi se nije desilo ovako nesto, a necu da prestanem ici na trcanje...
zahvalan za svaki savjet

Nekako mi najviše smisla ima pretpostavka da od viška kg osoba može imati problema s trcanjem (koljenima) buduci da je to visoko zahtjevna aktivnost i dosta opterecuje zglobove, a kad uzmeš za primjer 2 identicne osobe osim po kilaži i tjelesnim mastima dakako da ce mršavijoj biti lakše otrcati istu dionicu nego debljoj jer ova zadnja nosi više materijala da budem slikovit.

Također je bitna i podloga i intenzitet trcanja.


I ja tako mislim...Ali imam otprilike jos 5 kila viska, koje bih trebao skinuti, sto nije malo, ali nije ni toliko da koljena sad od toga toliko trpe... ne znam u cemu je stvar, ne gine mi odlazak ortopedu a garant ce odgovor biti da ne smijem trcati odredjeno vrijeme radi zglobova...
Trcim uvijek po mehkoj podlozi, dakle prirodni sumski put, nikada po asfaltu, srednjim intenzitetom,dakle da mogu normalno izgovarati rijeci ali ne pjevati :)
Back to Top
Maestro View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Svibanj 2009
Status: Offline
Points: 20
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Maestro Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Svibanj 2009 at 13:35
Odmori malo od trcanja pa ako bol ne nestane otiđi na pregled jer se nevalja poigravat s tim....

I ja sam kad sam kreno trcat imo viška š0kg i nastajali su bolovi isto i u koljenima mada je to nakon nekog vremena odmora nestalo...

Mada nevjerujem da bol u koljenima je zbog nepravilne tehnike trcanja ali evo par savjeta za pravilno trcanje:

Za vrijeme trcanja nemoj gledati u noge, vec pogled usmjeri oko desetak metara ispred sebe, a gornji dio tijela neka ti bude što uspravniji i mirniji. Ruke, pak, mekano savij u laktovima za oko 90&#š86; , te ih ritmicki, i što opuštenije, gibaj uz tijelo.

Najvjeorvatnije ti je zbog viška kilaže....
Back to Top
aurora View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 11 Svibanj 2009
Status: Offline
Points: 34
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote aurora Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Svibanj 2009 at 11:17
 Moj suprug se stalno žali na bolove dok trci po bilo kakvoj podlozi. Ima blizu š00kg i vjerujem da je to veliko opterecenje za stopala pogotovo ako se nema nikakve kondicije kao što je on nema. Ne znam da li ce mu se noge naviknuti s vremenom ili mora sacekati da ode koja kila dolje. Premda bez crobnih vježbi nema ni skidanja kila zar ne...
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Svibanj 2009 at 11:48
Originally posted by aurora aurora wrote:

 Moj suprug se stalno žali na bolove dok trci po bilo kakvoj podlozi. Ima blizu š00kg i vjerujem da je to veliko opterecenje za stopala pogotovo ako se nema nikakve kondicije kao što je on nema. Ne znam da li ce mu se noge naviknuti s vremenom ili mora sacekati da ode koja kila dolje. Premda bez crobnih vježbi nema ni skidanja kila zar ne...

Ne mora trcat. Može brzo hodat ili šetat, ugl biti aktivan.

Back to Top
aurora View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 11 Svibanj 2009
Status: Offline
Points: 34
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote aurora Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Svibanj 2009 at 13:21
 da, to mu i ja stalno govorim. Bitno je pokrenuti se
Back to Top
Marta View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Travanj 2009
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Marta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Svibanj 2009 at 08:56
  Hvala ljudi na odgovorima............odlucila sam drasticno mijenjati svoje navike..........jela sam po 2 obroka dnevno, sada jedem u malenim kolicinama, po pet obroka dnevno.............npr. ujutro malena zdjelica s jogurtom i žitaricama........vocka........rucak kuhano, nemasno, bez kruha...........voce...............poslije trcanja mi pađe jogurt ili nemasni sir (posni)........popijem min. 2 vode dnevno........trcim sada vec od pon-pet. po 7 km kontinuirano............iznenadila sam se kako sam se brzo vratila u formu..........nema nikakve upale mišica, osim od jutranjeg vježbanja trbušnjaka, cucnjeva, sklekova i  ostalog...............sada me vec muci kako vaga u decimalu stoji zabetonirana......mada se po robi mali pomak i vidi........nekada sam samo smanjenim obrocima skidala kile, a sada uz trcanje (postala sam ovisna, ne mogu vjerovati!!) ništa.......55 je puno za moju visinu..........trcim vec š,5 mj..............moram li biti strpljivija?
Back to Top
ivka View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 03 Travanj 2009
Status: Offline
Points: 46
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ivka Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Svibanj 2009 at 09:03
Svakako malo strpljenja... Vidjet ces otici ce te kile. Ja jos 5 kg do 55 Trcim vec godinu dana (neredovito) ali trudim se , volja je tu a i promijenih nacin prehrane- bez spinata ne mogu vise. Samo ne odustaj, Drzim fige
pozz
Back to Top
Marta View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Travanj 2009
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Marta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Svibanj 2009 at 09:09
  Hvala ivka! :)

Nekada sam trcala svaki drugi dan i voljela sam trcanje, ali onda sam imala pauzu od nekoliko god. iz ciste lijenosti..............sada jedva cekam da dođem s posla - skidam se u trenirku i na trcanje!
Ako ništa osjecaj je super, mada bi bio još bolji da vaga nešto potvrdi....
Back to Top
abaddon View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 10 Svibanj 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote abaddon Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Svibanj 2009 at 12:43
  vi koji trcite vise godina ...
nebi li bilo logicno da malo opteretite tjelo ?
ne utezima nego intenzitetom ...
ako vase tjelo vec ima kondicije za tih 7 kilometara ili kolko probajte trcati 3 sprintom ...
pocetnik
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Svibanj 2009 at 13:03
Originally posted by abaddon abaddon wrote:

 
vi koji trcite vise godina ...nebi li bilo logicno da malo opteretite tjelo ?ne utezima nego intenzitetom ... ako vase tjelo vec ima kondicije za tih 7 kilometara ili kolko probajte trcati 3 sprintom ...


zavisi od cilja...
Back to Top
Marta View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Travanj 2009
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Marta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Svibanj 2009 at 13:26
  Abbadon misliš da bih trebala više trcati?

U srednjoj sam trcala stalno, tijekom studiranja u fazama, više nisam nego što jesam mada sam puno biciklirala..............cilj je skinuti kile, ucvrstiti se.........
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Svibanj 2009 at 19:07
Originally posted by Marta Marta wrote:

  Abbadon misliš da bih trebala više trcati?

U srednjoj sam trcala stalno, tijekom studiranja u fazama, više nisam nego što jesam mada sam puno biciklirala..............cilj je skinuti kile, ucvrstiti se.........

E pa onda baš nemoj trcati
Back to Top
Marta View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Travanj 2009
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Marta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Svibanj 2009 at 20:20
  To mi nije jasno!? Zašto bih prestala trcati? Zar nije trcanje savršen nacin da smršavim i sredim si tijelo, naravno uz kombinaciju vježbi kod kuce?
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Svibanj 2009 at 20:44
Originally posted by Marta Marta wrote:

  To mi nije jasno!? Zašto bih prestala trcati? Zar nije trcanje savršen nacin da smršavim i sredim si tijelo, naravno uz kombinaciju vježbi kod kuce?

Ne u potpunosti. cak je kontraproduktivno, najviše za endomorfe.. Iznimke mogu biti (kao i u svemu) mezomorfi. Ako si taj tip, nemaš brige. Ekto dakako s tim također nema problema.

Ako vec spominješ mršavljenje i sređivanje tijela onda si dopuštam pretpostaviti da imaš neka obilježja sjebanog tipa, da da, endo.

Ili low intensity što dužeg trajanja ili HIIT od nekih š5-20min.
Back to Top
Marta View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Travanj 2009
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Marta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Svibanj 2009 at 09:25
  Pola kile je palo.......:)
Po odjeci vidim da mi je postala komotnija, ali vaga se ipak pomakla......morat cu proucii malo to o cemu si mi samo nauknuo, no hvala! :)
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Svibanj 2009 at 09:42
Originally posted by Marta Marta wrote:

  Pola kile je palo.......:)
Po odjeci vidim da mi je postala komotnija, ali vaga se ipak pomakla......morat cu proucii malo to o cemu si mi samo nauknuo, no hvala! :)

Ima na forumu pod drugim temama detaljno pisano o tome pa searchaj
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.